Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630969 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1880 Dátum: 2009. November 12. - 10:44:28 »
Végülis, akkor a tényleges  kérdésemre nem azt választ kaptam, hogy ugyanezt ugyanúgy meg lehetne tenni comicban is, csak egyszerűen nem történik meg.
Simán lehet, hogy azért, mert a képregény formátuma sokkal kevésbé nyomdaár-barát, mint a mangáké. Általában nagy alakú és színes. Úgy 100 oldal nyomtatása is erősen közelít az 1 millához, míg egy 200 oldalas kis ff könyvecske meg messze nem. Így a mangákban sokkal több a lehetőség akár rajzolni, akár írni, kifejezni valamit, belemélyedni. Ezeket a részletességeket képregényben nem igazán lehet előadni, vagy legalábbis hosszú folytatásokban csak.
Holott a női szuperhősökről szóló képregényt talán jobban el lehetne adni a női olvasóknak is, és nem utolsó sorban az y kromoszómás olvasók is, márcsak a látvány miatt is ráharapnának. Akár egy She-Hulk, talgaby kedvenc Ms Marvele  ;D, vagy a Birds Of Prey. Szerintem lehetne egy próbát tenni vele, csak kérdés, hogy melyik kiadó vállalná be.
Szerintem egyik se. A női hősöket ugyan vennék a lányok is, de azokat meg a fiúk nem. Legalábbis Amerikában nagyon ritka, kivételes az a női sorozat, ami akár 100 számig eljut. Ezért volt jó az X-Men, ahol vegyesen vannak női és férfi hősök is. Azok a lányok, akik szeretik a képregényeket, majdnem mind X-esek. Mondjuk nekem általában tetszenek a csajos szuperhős sztorik is, a Birds of Prey pedig kifejezetten nagyon jó. Ha sok zsém lenne, kiadnám újságban együtt az Y-nal.  :D
nekem volt olyan mangás, japán rajongós ismerősöm, aki ha csak meghallotta a pókember szót már menekült.
Azért meg kéne kérdezni tőle, hogy például nem tetszett neki az X-Men 2? Mert ha igen, akkor egy hatalmas barom...
Mondjuk én a Punisherből egy válogatást adtam volna az Ennises időszakból, kezdésnek a Wolverines két számot /16-17 számok/ majd az Elektrásat /27 szám/, majd a riportereset /15. szám/.
Vicces, mert ezt a kombót egyszer én is végiggondoltam kiadásra, bár hozzátettem volna a revansot az egyik Wolverine részben. :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Kingpin next
« Válasz #1881 Dátum: 2009. November 12. - 10:54:46 »
A Mangában van eleje meg vége? Hát...

Bleach. 378. rész
Naruto 474. rész
One Piece 200 valahányadik rész.
Tudtam, hogy valaki ezeket fogja kiemelni. ;D Ezek a sorozatok gyakorlatilag a mangák/animék szappanoperái. Ennek is van közönsége, de közel sem ez az általános, és sokan (köztük én is) alapból nem kezdenek bele egy legalább 100 részes sorozatba.

illetve a Rozsomák Adóság és becsület képregényére, az első ami szemet szúrt nekem a megjelenésükkor, és a mai napig fáj azok a borítók.
Ezzel egyetértek, nekem is azért nincs meg a Rozsomák, mert ránéztem a borítóra és elment tőle a kedvem.

Találós kérdés: az átalakított idézet melyik fórumozóra illik rá? ;D
;D ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1882 Dátum: 2009. November 12. - 11:00:23 »
Szerintem egyik se. A női hősöket ugyan vennék a lányok is, de azokat meg a fiúk nem. Legalábbis Amerikában nagyon ritka, kivételes az a női sorozat, ami akár 100 számig eljut. Ezért volt jó az X-Men, ahol vegyesen vannak női és férfi hősök is. Azok a lányok, akik szeretik a képregényeket, majdnem mind X-esek. Mondjuk nekem általában tetszenek a csajos szuperhős sztorik is, a Birds of Prey pedig kifejezetten nagyon jó. Ha sok zsém lenne, kiadnám újságban együtt az Y-nal.  :D
Az a baj, hogy a kiadók (köztük javarészt te is), csak ongoingban gondolkoznak. Holott mellette van kismillió mini is. Amiket ki lehet úgy adni, hogy nem kell utána aggódni a folytatáson, az olvasók meg szintén meg tudnák venni, mert egy teljes történetet kapnak vele, aminek van eleje és van vége. Nem használhatják azt a kifogást, hogy "azért nem veszem meg, mert lehet hogy nem lesz folytatása, akkor meg minek vegyek meg egy félbehagyott történetet". És a minikkel rengeteg lehetőség nyílik, hiszen minden karakterről lehet találni minimum egyet, ezáltal sok igény kielégíthető.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #1883 Dátum: 2009. November 12. - 11:01:10 »
A vitába nem akarok beleszólni, de a korábbi kérdésre válaszolva, nekem a Káosz, Kitörés, ÚTH a három kedvencem. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1884 Dátum: 2009. November 12. - 11:25:14 »
Találós kérdés: az átalakított idézet melyik fórumozóra illik rá? ;D
Én tudom.  ;D

Kapjátok be a fülemet.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1885 Dátum: 2009. November 12. - 11:30:51 »
Az a baj, hogy a kiadók (köztük javarészt te is), csak ongoingban gondolkoznak. Holott mellette van kismillió mini is.
Nem kevés igazság van abban, amit mondasz, de a miniknél látok egy olyan gondot, hogy többnyire felszínesek. Amikor egy olyan karakterről készül egy mini, aki már évtizedek óta jelen van, az általában csak egy kihagyható mellékszálat jelent. Vagyis inkább akcióorientált, karakterfejlődés nélkül. De jöhetnek az ellenpéldák.  :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1886 Dátum: 2009. November 12. - 11:43:34 »
Persze ebben igazad van, de azt is láthatjuk, hogy hiába mélyenszántó egy képregény, ha a kutyát sem érdekli, és egyáltalán nem fogy. Viszont a minikből meg legalább le lehetne szűrni, hogy melyik az ami érdekli az olvasókat.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1887 Dátum: 2009. November 12. - 12:36:07 »
A marvel grafikus novellák közül is ki lehetett volna adni sokat, szinesben, de valami silányabb minőségben, mint a mostani kingpin kötetek. Csak azok már idejétmúltak. De azok között van sok, ami pont nem akcióorientált.
De ha mini kell, akkor ott van pl a spider-man blue, ami szintén megérne egy különkiadást.
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1888 Dátum: 2009. November 12. - 12:48:43 »
Hát ha esetleg a Lost Years nem lehet (mert gondolom sőt biztos vagyok benne hogy nem lehet) talán a Unusual Suspects-et mondanám.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1889 Dátum: 2009. November 12. - 13:33:44 »
Persze ebben igazad van, de azt is láthatjuk, hogy hiába mélyenszántó egy képregény, ha a kutyát sem érdekli, és egyáltalán nem fogy. Viszont a minikből meg legalább le lehetne szűrni, hogy melyik az ami érdekli az olvasókat.
Ez totál igaz, sőt, Amerikában így csinálják, de csak miután bemutatták azt a karaktert. Nekem viszont egy próbamini legkevesebb félmilliós ráfizetést jelentene, ha nem jönne be. Nehéz így dönteni, de győzzetek meg egy olyan minivel, amire azt mondom, hogy szerintem megérne nekem annyit kockáztatni.  :D
A marvel grafikus novellák közül is ki lehetett volna adni sokat, szinesben, de valami silányabb minőségben, mint a mostani kingpin kötetek. Csak azok már idejétmúltak. De azok között van sok, ami pont nem akcióorientált.
Ez igaz, bár nem vagyok benne biztos, hogy van digizve és hogy engednék kicsiben.
Idézet
De ha mini kell, akkor ott van pl a spider-man blue, ami szintén megérne egy különkiadást.
Számomra az totálisan kizárt dolog.
Hát ha esetleg a Lost Years nem lehet (mert gondolom sőt biztos vagyok benne hogy nem lehet)
Szerintem az sincs digizve. Pedig az jó lehetne.
Idézet
talán a Unusual Suspects-et mondanám.
Ammegmi?



grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1891 Dátum: 2009. November 12. - 13:48:11 »
Idézet
Vagyis inkább akcióorientált, karakterfejlődés nélkül. De jöhetnek az ellenpéldák.
Zéró akció, maximális karakterfejlesztés, itthon is megjelent írónőtől. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1892 Dátum: 2009. November 12. - 13:50:27 »
Ja, ezt ismerem, megvan nekem is és nagyon király a rajza is. A történet pedig egész jó. Csak éppen ez egy Pókember mini. Legalábbis most azt hiszem, arról beszélünk, hogy más karaktert lehetne kiadni úgy, hogy egy minivel kezdeni. Persze ez lehetne Fenegyerek és Pókember csak segítené...
----
Jaj, kedves Gaby.  ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1893 Dátum: 2009. November 12. - 13:55:01 »
Pedig már én is épp javasolni akartam a Sentry v1-et. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1894 Dátum: 2009. November 12. - 13:57:13 »
miért? a sentry v1 és v2 még passzolna is a mostani történetekhez.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1895 Dátum: 2009. November 12. - 13:59:42 »
Ha mini, meg ismeretlen karakter, akkor realisztikus "szép" rajzról lehet csak szó. Ismeretlenül legyen már valami csábító is benne. A Vertigo bukásának is az egyik oka volt szerintem, hogy akár elölről, akár hátulról lapoztak bele, majdnem biztosan a Hellblazerrel szembesültek.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1896 Dátum: 2009. November 12. - 14:03:04 »
A v2 rajza tényleg nem túl jó, de a v1 rajza realisztikus és szép.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1897 Dátum: 2009. November 12. - 14:22:20 »
A v2 rajza tényleg nem túl jó, de a v1 rajza realisztikus és szép.
Kissé elfogult vagy vele, nem gondolod?  ;)

Szerintem első körben egy Vasember minivel lenne érdemes próbálkozni. Jön majd a mozifilm is jövőre, meglehetne azt játszani azt a ziccert, amit a Képes kihagyott, az első filmnél. Ismert karakter, nem kell már bemutatni az olvasóknak, stb.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1898 Dátum: 2009. November 12. - 14:37:47 »
A v2 rajza tényleg nem túl jó, de a v1 rajza realisztikus és szép.
Kissé elfogult vagy vele, nem gondolod?  ;)
De. :) De a v1 rajza tényleg nagyon szép.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1899 Dátum: 2009. November 12. - 14:39:06 »
Ízlések és pofonok. Nekem nem tetszik.  ;)