Szerző Téma: Gotham City: Ragadozók  (Megtekintve 104015 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #220 Dátum: 2011. Október 18. - 17:20:23 »
Ja, és még egy kérdés: ki az a Simann Karola?

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #221 Dátum: 2011. Október 18. - 17:28:23 »
Ő a korrektor. Minden fordításomat elolvastatom vele. Bár nem vagyok rossz helyesírásban, mégicsak ő a szakember. A legjobb barátom, így protekcióm van nála.  ;)

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #222 Dátum: 2011. Október 18. - 17:33:46 »
Ő a korrektor. Minden fordításomat elolvastatom vele. Bár nem vagyok rossz helyesírásban, mégicsak ő a szakember. A legjobb barátom, így protekcióm van nála.  ;)
Értem. :) Viszont akkor eddig hogyhogy nem szerepelt a neve egyik kötetben sem? Vagy csak én nem vettem észre?

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #223 Dátum: 2011. Október 18. - 18:45:24 »
Amit én fordítottam, abban ott van.  ;)

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #224 Dátum: 2011. Október 19. - 20:19:53 »
Ma volt elég időm elolvasni a Ragadozók című könyvet. Előre mindenképpen beígértem magamnak,hogy megveszem (így is lett),de egy picit féltem is Tőle. Pontosabban nem Tőle,hanem a DC-től,a kiadványaitól. Igaz, láttam Superman,Batman,Zöld Lámpás filmet,sőt a Flash-sorozatot néztem is a tv-ben régebben,de attól féltem,hogy mint Batman esetében folyamatosan őrültek lesznek az ellenfelek. Ez itt is így volt,viszont azt kifelejtettem a számításból,hogy női szemszögből,nőként gondolkodva próbálják megoldani az éppen aktuális ellenféllel szemben az ügyet. Nos,ez merőben új volt az eddigiekhez képest,és ennek a képregénynek ez lehet a varázsa. Gratulálok az új képregényhez,nekem tetszett! Szép,a Kingpinhez méltó külső és belső jellemezhető magára a kiadványra. Nagyon remélem,hogy lesz folytatása!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #225 Dátum: 2011. Október 19. - 20:48:59 »
Igazság szerint Savant nem őrült, csak van egy nagyon sajátságos betegsége. Creote meg még annyira sem az, csak nagyon ragaszkodik Savanthoz.
Az első fogadtatások után egyelőre könnyen lehet, hogy nem állunk meg az első könyvnél, hanem kiadunk belőle minimum még egyet.  :) A második különben még jobb, mint ez.  ;)

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #226 Dátum: 2011. Október 19. - 21:08:23 »
Igazság szerint Savant nem őrült, csak van egy nagyon sajátságos betegsége. Creote meg még annyira sem az, csak nagyon ragaszkodik Savanthoz.
Az első fogadtatások után egyelőre könnyen lehet, hogy nem állunk meg az első könyvnél, hanem kiadunk belőle minimum még egyet.  :) A második különben még jobb, mint ez.  ;)
Igen,de Savant az a típus,aki-mivel,be lett Arkhamba börtönözve a lányok által- egy igen erős ellenérzéssel és visszavágással felvértezve próbál majd visszavágni - és ez további konfliktust okozhat majd a későbbiek folyamán.
Nagyon remélem,hogy az olvasók nem állnak meg,mert további érdekességek várhatnak ránk-úgy érzem.

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #227 Dátum: 2011. Október 20. - 09:14:52 »
Na nekem is megvolt a Ragadozók kötet, és nagyon bejött, remélem lesz igény a folytatásra, szívesebben vásárolnám magyarul, mint angolul! :) Nekem amúgy is tetszik a szuperhős képregények DC-s tónusa, de Gail Simone tényleg jól vezeti a karaktereit, nagyon érdekelne a folytatás! ;)

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #228 Dátum: 2011. Október 20. - 09:20:50 »
Savant valóban nem őrült, hanem savant szindrómás. Sajnos ennek a ritka betegségnek a magyarázata nem fért be sehová a kötetben, de akkor most itt leírom. Az ilyen emberek vmilyen fejlődési rendellenességben (többnyire szellemi) szenvednek, ugyanakkor egy vagy több olyan készségük is van, amely átlag feletti. A szó a franciából származik: savant -> tanult. Az angolban is ezt jelenti: tanult ember, tudós.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #229 Dátum: 2011. Október 20. - 10:47:46 »
Az az 'idiot savant', amiről te írsz. A sima savant az angolban egy szakterülethez nagyon értő valakit jelöl csak. Magyarban meg a Savant-szindrómásakat.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #230 Dátum: 2011. Október 20. - 15:56:49 »
Sztem nem olvastad pontosan. Leírtam a savant szindróma jellemzőjét, és utána, hogy a savant szó egyébként mit jelent angolban.
Egyébként: savant n.
1. A learned person; a scholar.
2. An idiot savant.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #231 Dátum: 2011. Október 20. - 19:43:42 »
Alapvetően apróság ugyan, de... nem egészen. Se a Webster, se az Oxford nagyszótár nem kezeli együtt, külön szócikk van a savant-ra mint tudós személyre és az idiot savant-ra mint Savant-szindrómásra.

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #232 Dátum: 2011. Október 20. - 20:49:59 »
Befejeztem én is. :) A Préda óta nem olvastam ilyen jó magyar DC kiadványt. Ami azt illeti, én nem estem hasra a rajzoktól, de azért nem rosszak persze. Remélem lesz folytatás. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #233 Dátum: 2011. Október 20. - 22:15:46 »
női szemszögből,nőként gondolkodva próbálják megoldani az éppen aktuális ellenféllel szemben az ügyet. Nos,ez merőben új volt az eddigiekhez képest,és ennek a képregénynek ez lehet a varázsa.
Ez különben nagyon igaz. Az eddig általunk olvasott több száz, vagy ezer szuperhős képregénynél gyakorlatilag mindig ugyanazon az úton jutottunk el egy-egy megoldáshoz. Vagy ha nem úton, akkor gondolatmeneten haladva. Simone egy olyan gondolkodást tár elénk, amely merőben új számunkra, amilyen úton mi nemigen indulnánk el, mert más irányból akarnánk megoldani a problémánkat. Ezért lehet annyira friss és érdekes az amit ír.
Köszi a véleményezést mindenkinek.  :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #234 Dátum: 2011. Október 22. - 22:04:10 »
Tegnap elolvastam én is. Őszintén szólva, amikor meghallottam annak idején, hogy a BoP lesz a Kingpin kiadó új kiadványa, nem voltam biztos benne, hogy vajon mennyire fog bejönni nekem. A DC univerzumot ugyanis nagyobbrészt a rajzfilmekből, filmekből ismertem meg (persze olvastam pár magyar Szupit és Batman képregényt is). Aztán ahogy érkeztek az információmorzsák, egyre jobban kezdett érdekelni a dolog (na meg bíztam Kaine-ben, hogy jó cuccot ad ki). Most pedig, hogy elolvastam, azt mondhatom, hát ez baromi jó volt!!! ;D ;D Jócskán felülmúlta a várakozásaimat. :D Egyszerre volt komoly és izgalmas, de ugyanakkor könnyed és szórakoztató is. Nagyon jók voltak a párbeszédek, és nagyon jó poénok voltak benne. (Kedvencem: "ha ennek a korlátnak a végén valami éles tárgy van, az mély nyomokat fog hagyni bennem.) :lol: Az írónő tényleg tud valamit, le a kalappal. :D A sztori majdnem végig izgalmas volt, Kanári megmentése után persze alábbhagyott az izgalom, de Orákulum és Kanári "konfliktusa" miatt mégis érdekes maradt a sztori. A könyv olvasása előtt Kanárit nem tartottam túl érdekes figurának, szőke cicababa szónikus sikollyal, ennyi. Legalábbis a rajzfilmek alapján ezt gondoltam róla. De ebben a történetben azonnal megkedveltem, teljesen belopta magát a szívembe. :D Persze a többi szereplő is érdekes volt, talán Vadásznő szorult kicsit a háttérbe.
A könyv egyik reklámja az volt, hogy Gotham más arcát fogjuk megismerni benne. Nos, olyannyira más volt, hogy nekem végig a sztori alatt egyáltalán eszembe se jutott, hogy Gotham-ben vagyunk. ;D Inkább olyan volt, mintha valami harmadik, fiktív városban lennénk, ami a Ragadozók saját kis univerzuma. :D
Ami a rajzolást illeti: korábban picit féltem, hogy nehogy nagyon rajzfilmes irányban menjenek el, de szerencsére nem volt gond vele, hamar megszoktam a stílust, nagyon szépek a rajzok, a színek is, illetve néha nagyon vicces fejet vágnak a szereplők. ;D
Mindent összevetve, nagyon bejött a cucc, ha osztályoznom kellene, 100-ból 120%. :spidey:

Egy kérdésem lenne: Kanári mit értett azon, hogy Savant-nek nincs radarja?

Az első fogadtatások után egyelőre könnyen lehet, hogy nem állunk meg az első könyvnél, hanem kiadunk belőle minimum még egyet.  :) A második különben még jobb, mint ez.  ;)
:oh: Jöhet! :kingpin:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #235 Dátum: 2011. Október 23. - 11:08:44 »
Köszi a részletes véleményt. :)
Az a poén egyike volt a legutolsó mondatoknak, amit a végére hagytunk, mert Atival nem tudtunk kitalálni olyat, ami ugyanúgy passzol az eredetihez - viccesen kétértelmű, meg minden. A végén ezt én találtam ki (mindig így csináljuk: ha valamelyikünknek nem tetszik, amit a másik kitalált, elkezdünk agyalni rajta, dobáljuk egymásnak az ötleteket, amíg végül születik egy olyan, ami mindkettőnknek bejön :) ).
Nekem is az tűnt fel egyből ebből a sorozatból, hogy az első sztori után meg lehet szeretni a szereplőket, olyan jól írják őket, nem kell hozzá 20-25 részt elolvasni.
A második sztoriban még klasszabb lesz Kanári, de ott már Vadásznő is. Hosszú távon különben Vadásznő a legjobb.  :sweetheart:  ;D

Épp tegnap mondták, hogy már megvolt az, amit írtam: olvasás közben bejött valakinek a tesója, aki nem képregényes, és leragadt, majd elkérte elolvasni. :)

Úgy értette, hogy Batmannek van valami hatodik érzéke, vagyis vele nem lehetett volna megcsinálni, hogy ajtónyitás közben rárúgja az ajtót, és eltöri vele a csuklóját.

« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 23. - 11:15:01 írta kaine »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #236 Dátum: 2011. Október 23. - 21:56:03 »
Az a poén egyike volt a legutolsó mondatoknak, amit a végére hagytunk, mert Atival nem tudtunk kitalálni olyat, ami ugyanúgy passzol az eredetihez - viccesen kétértelmű, meg minden. A végén ezt én találtam ki (mindig így csináljuk: ha valamelyikünknek nem tetszik, amit a másik kitalált, elkezdünk agyalni rajta, dobáljuk egymásnak az ötleteket, amíg végül születik egy olyan, ami mindkettőnknek bejön :) ).
Jól sikerült. ;D Az eredeti mondat mi volt?

Idézet
Nekem is az tűnt fel egyből ebből a sorozatból, hogy az első sztori után meg lehet szeretni a szereplőket, olyan jól írják őket, nem kell hozzá 20-25 részt elolvasni.
Igen, abszolút. Meg a másik, hogy azoknak is tetszhet a könyv, akik amúgy nem szeretik Batmant, vagy épp Gotham komor hangulatát, mert mindezek nem érződnek ebben a könyvben.   

Idézet
A második sztoriban még klasszabb lesz Kanári, de ott már Vadásznő is. Hosszú távon különben Vadásznő a legjobb.  :sweetheart:  ;D
Vicces, a Justice League rajzfilmsorozatban sokkal jobban bírtam Vadásznőt, talán azért, mert ott meg az ő karaktere volt jobban kidolgozva. :D

Idézet
Úgy értette, hogy Batmannek van valami hatodik érzéke, vagyis vele nem lehetett volna megcsinálni, hogy ajtónyitás közben rárúgja az ajtót, és eltöri vele a csuklóját.
Jaa, értem. Hát igen, Savant nincs egy szinten Batmannel. :hehe: Amúgy tetszett az ő karaktere is, kimondottan intelligens ellenfél. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #237 Dátum: 2011. Október 24. - 17:55:10 »
Az a poén egyike volt a legutolsó mondatoknak, amit a végére hagytunk, mert Atival nem tudtunk kitalálni olyat, ami ugyanúgy passzol az eredetihez - viccesen kétértelmű, meg minden. A végén ezt én találtam ki (mindig így csináljuk: ha valamelyikünknek nem tetszik, amit a másik kitalált, elkezdünk agyalni rajta, dobáljuk egymásnak az ötleteket, amíg végül születik egy olyan, ami mindkettőnknek bejön :) ).
Jól sikerült. ;D Az eredeti mondat mi volt?

Ha valami éles tárgy lesz a korlát végén, ezt iszonyúan meg fogom bánni.
Vagy az angolra gondoltál: If there's anything sharp at the end of this banister, I'm going to be filled with regrets.
Néha egész sokat alakul egy szöveg a kézirattól a végleges szövegig. Beírva teljesen másként hat -- ez csak a képregényre jellemző sajátosság. Ez a mondat Tominak tűnt fel, tényleg a legeslegvégén. De hát ez a szerkesztő dolga.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #238 Dátum: 2011. Október 24. - 22:52:34 »
Ja, annyira jó a nyelvezete ennek a képregénynek, hogy volt benne több, mint 10 olyan mondat, amit oda-vissza küldtünk egymásnak Atival, mire elnyerte a végleges formáját. :) Nekem nagyon tetszett tőle az étteremben az idegtál:D

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #239 Dátum: 2011. Október 25. - 11:27:27 »
Hát srácok én is elolvastam, és megmondom őszintén, egyáltalán nem vártam, hogy ennyire jó lesz!  :ohmy: :ohmy:
Folytatást neki, lécci lécci!! :spideyhun: