Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667120 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2880 Dátum: 2015. Július 15. - 13:34:20 »
Lehet igazad van, mivel még nem derült ki miért lett szupergonosz és milyen a személyisége.
Egyik se. :) Egy roppant kézenfekvő harmadik megoldás a helyes, amit amúgy a hazai olvasóknak hamar ki kell majd találniuk.
Kíváncsi vagyok ezt az egészet mire akarják kifuttatni.
Hát, mondjuk úgy, hogy spoiler nélkül leírhatnám, hogy kicsoda valójában Jackpot…

Menace legalább egy fokkal összetettebb lesz.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2881 Dátum: 2015. Július 17. - 21:18:28 »
Igen, a nevekkel bajban vagyok. Arcot évtizedek múltán is felismerek.

Pedig évtizedek alatt sokat változnak az arcok :).

Lehet igazad van, mivel még nem derült ki miért lett szupergonosz és milyen a személyisége.
Egyik se. :) Egy roppant kézenfekvő harmadik megoldás a helyes, amit amúgy a hazai olvasóknak hamar ki kell majd találniuk.
Kíváncsi vagyok ezt az egészet mire akarják kifuttatni.
Hát, mondjuk úgy, hogy spoiler nélkül leírhatnám, hogy kicsoda valójában Jackpot…
Menace legalább egy fokkal összetettebb lesz.

Kíváncsi leszek mindkettőre, mert jól lett felvezetve a sztori :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2882 Dátum: 2015. Július 17. - 22:03:58 »
Igen, a nevekkel bajban vagyok. Arcot évtizedek múltán is felismerek.

Pedig évtizedek alatt sokat változnak az arcok :).
Igen, és mégis. :)

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2883 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 09:47:11 »
Különszám megvéve... kövezzetek meg de.a OMD óta hihetetlenül unalmasak, semmitmondóak, erőtlenen és erőltetettek a storyk. Látszik, hogy a készítők nem tudtak mit kezdeni a keletkezett űrrel.
A rajzok meg... a 3 kiadvány közül az X-Men éri a legtöbbet (írom ezt Megtorló fanként).
Szóval a Deadpoolos story is ment a levesbe.

A Ragadozók legalább vmennyire magukkal ragadnak (a Batmant sokáig nem vettem, nemrég elkezdtem venni de semmi érzést nem váltott ki belőlem a szárnyas lovag.

Az elmúlt 4 hónapot nézve így:

Hp: 2
Batman: 2
Ragadozók: 4
M+: 2/3 (talán...)
X-Men: 4
Végtelen Háború: a mai napig nem vitt rá a lélek, hogy végig kiolvassam.
Hulk: na ahhoz képest, hogy sose kedveltem jó kis különszám lett a korábbi kiadásokkal együtt (bár ez.a gonosz város rész... 4-es alá.

Sorry. Talán majd.augusztusban javul a tendencia
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2884 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 13:23:00 »
meghozta a posta az új szépet. élőben még jobb a borítója. nagyon izgalmas volt, várom a folytatást. bár pont ez a kravenes rész meg is van németül, de jó lesz elolvasni magyarul is.
a levelezés rovat is jól sikerült. a kraven utolsó vadászatát már nagyon várom, annál jobban pedig, hogy elérjünk ramos által rajzolt történetekig és a superior részekhez. ramos borítókat látnék már nagyon szívesen itthon! arról a különszámról amit ne olvassanak a szülők még fel a gyermekeiknek, lehet tudni már valamit, vagy az még azért odébb van?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2885 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 21:32:32 »
Novemberben fog megjelenni.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2886 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 06:51:36 »
Tetszett a Mínusz Manuszos (  :twisted: ) történet és a második sztori is jónak ígérkezik. A kihagyott 13 számok nem voltak annyira jók, hogy ugrottunk egyet?
Jó ötlet a belső borítón levő Hírharsona címlapjára írni az előzményeket. Ez már a Különszámban is tetszett.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2887 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 11:44:32 »
A kihagyások között ott volt a különszám is, de a többi tényleg gyenge volt. Sokszor lesz még ilyen kihagyás.
Az eredeti is ilyen, csak átvettük.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2888 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 19:31:03 »
Ha gagyi egy történet, azt ki kell hagyni. Van előnye is annak, hogy pár évvel le vagyunk maradva. Így a gyengébbek nincsenek kiadva. Haladjunk azért, ez a lényeg. Nekem tetszik az, hogy Pókemberes füzetek kb. időben egyformán mennek az ÚBA-s kötetekkel. Nem vész el a folytonosság sem és időben is ott vagyunk (itthoni kiadásban, persze).

hidasip

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2889 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 13:26:28 »
Tényleg van akkora érdeklődés a kraven utolsó vadászatára, hogy megérje kiadni újra? Olyan sok sztori nem jelent meg magyarul, megéri rajongói oldalról kiadni 20 év után újra?
Biztos megveszem én is, mert minden újságotoknak helye van a gyűjteményben, csak szívesebben olvasnék valamit, ami még nincs a polcon :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2890 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 15:53:28 »
Szerintem van. A régi sorozatból a legnehezebben beszerezhető részek között van.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2891 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 20:33:52 »
Elolvastam az új HP-t és a kimaradt számokat :). Először a kimaradtakról:
ASM #552-554: A Freak-es sztorik elég jók voltak. Bár nem voltak túl kiemelkedőek és nem is volt benne túl sok fontos rész, kb azon kívül, hogy Pókember elmondta Jonah-nak, hogy Eladták a Bugle-t. Viszont szórakoztató volt, érdekes sztorival, jó poénokkal.
ASM #555-557: A következő sztorit igen furán indult. Cskaúgy belecsöppentünk a közepébe, aztán elég összevisszaság volt. Ráadásul a rajz se tetszett. De később beindult és igen érdekes kis történet kerekedett belőle. Bár nem tipikus Pókember sztori, de jó volt. És volt benne pár vicces momentum meg poénos beszólás :).
ASM #558: A Freak sztori befejeződött és a Menace sztori is haladt egy kicsit. Semmi fontos vagy kiemelkedően különleges nem volt benne azt leszámítva, hogy az Oscorp megint valami rosszban sántikál.
ASM #559-561 : Remek sztori volt Parker hétköznapjairól (Bár tavaly az új karakteres oldalon, mintha ott lett volna ScrewBall is. Ezek szerint tervben volt, csak végül mégse került bele?) és árnyaltabb lett a karakter azáltal, hogy eladta magát gyakorlatilag és paparazzo lett. nagyon kellett már egy ilyen negatívabb vonás a szeémélyiségébe. Ez a papírnős karakter elég fura, de a sztori összességében nem volt rossz. Pedig annyira szurkoltam, hogy megkapja Peter a két millát, de amikor megláttam, hogy MJ a rejtélyes barátnő, már tudtam, hogy nem fogja eladni a képet :(. Igazából MJ miatt éreztem fontosabbnak a története, de összességében ez se baj, hogy kimaradt.
ASM #562-563: Igen primitív, de szórakoztató kis történet, ami valahogy a retro Pókemberekre és a mostani Hulk sztorira emlékeztetett :). Ennek ellenére teljesen jogos volt kihagyni, főleg, hogy az előzménye is kimaradt.
#564: Ennek az Overdrive nevű alaknak mi a képessége? mert csak annyit látni, hogy hozzáér egy járműhöz, ami utána fekete lesz és talán tuningolja is kicsit. Amúgy egy igen primitív, de poén kis történet volt, amit 3 szemszögből is bemutattak és Mr. negatív is visszatért. Ráadásul jobban megismerhettük kicsit Parker szobatársát és emiatt lett volna kicsit fontosabb a sztori.

HP #2015/4: A Mr. Negatív sztori befejezése nem volt rossz, de annyira nem is volt kiemelkedő. Remek ötlet volt ez a DNS alapú mérgesgáz (bár mintha már korábban láttam volna hasonlót valahol) és az utolsó jelenetek is izgalmas részeket vázolnak elénk, szóval már csak ezek miatt is jó, hogy kiadásra került.
A Kravenes sztori viszont veszettül jól indul. Bár nem értem miért nem reagált a Pókösztöne, mikor Kraven leütötte. Bár lehet azért, mert napokig folyamatosan zizegett a megfigyelés miatt?

Szóval összességében nem éreztem gyengébbnek a ki nem adott sztorikat, mint az előző BND-seket, de végül is nem gond, hogy kimaradtak, mert pár apróságot leszámítva nem voltak annyira fontos dolgok bennük, és így legalább haladunk :).
Majd talán a PPP 30-adik évadában magyarul is olvashatóak lesznek :).
A Kravenes viszont tényleg kiemelkedik az eddigiek közül. Remélem a folyatatása is ilyen jó lesz :), és nem lesz akkora csalódás, mint tavaly az Arrow sztori befejezése.

És egy kérdés: szó szerint mindenki elfelejtette, hogy ő Pókember? Barátok, ellenségek, akik korábban is tudták? Mármint MJ-n kívül? Mert May néni se emlékszik rá.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2892 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 20:43:16 »
Most olvastam a levelező rovatot és van benne egy két érdekes dolog.
Az egyik, hogy azt írtátok, hogy Dexter Bennett "tényleg tisztességesebb, mint Jamison valaha is lesz.". lehet csak én nem értettem az iróniát a mondatban, de a kimaradt részekből egyértelműen kiderül, hogy DB sokkal rosszabb, kapzsibb és aljasabb karakter, mint JJJ.
Aztán azt írtátok, hogy JJJ hamarosan megtudja, viszont a szám második története előtt a kimaradt részekben már megtudta, vagyis jelenleg már tudja.
Az év végi különszámot nagyon várom, ha valóban olyan brutális lesz, mint mondjátok :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2893 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 21:19:38 »
Screwball lesz még pár oldal erejéig, csak bemutatjuk. Bár nem tudom, mi lesz a neve. :)
Overdrive azt hiszem, tuningol mindent, de nem biztos...
Kraven: hát nem őt ütötte le, hanem Vint!
Igen, szó szerint mindenki. Egyedül MJ tudja.
Dexter sem szent, de legalább az alkalmazottaival rendesen bánik. JJJ még a saját háza táján is bunkó. :)
Háát, nem könnyű így navigálni, hogy egy számon belül lépünk. Sajnos időnként rákényszerülünk, hisz 3 részes minden sztori.
Rituális gyilkosságok minden velejárójával.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2894 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 22:27:28 »
Dexter Bennett a legjobb példa arra, hogy a szerkesztők zéró konzisztenciát tartottak, és Wacker egész nap azzal foglalkozott, hogy kamuleveleket írjon a levrovba, miközben Quesada seggét nyalta. (Mondjuk feljebb is lépett.) Egy időszakban szinte füzetenként gyökeresen másképp ábrázolták. Később az írók értekezlete kissé összeszedettebbé tette a folyamot.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2895 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 22:43:59 »
ASM #552-554: A Freak-es sztorik elég jók voltak.
:o :o :o
Furcsa ízlésed van. Többek között e miatt a szál miatt szidják leginkább ezt az időszakot. Én Pókember rajongó vagyok, de be kell vallanom, hogy gyakorlatilag szinte minden idők legrosszabb képregényei között tartom számon ezeket a részeket. Egy dologban egyet értettünk Kaine-el, amikor arról beszélgettünk, hogy mik legyenek kiválogatva bemutatásra: Freak-et totál, teljesen kihagyni, mintha nem is létezett volna.

ASM #555-557: A következő sztorit igen furán indult. Cskaúgy belecsöppentünk a közepébe, aztán elég összevisszaság volt. Ráadásul a rajz se tetszett. De később beindult és igen érdekes kis történet kerekedett belőle. Bár nem tipikus Pókember sztori, de jó volt. És volt benne pár vicces momentum meg poénos beszólás :).
No, ez lesz az idei 2. különszámban. :D

ASM #559-561 : Remek sztori volt Parker hétköznapjairól (Bár tavaly az új karakteres oldalon, mintha ott lett volna ScrewBall is. Ezek szerint tervben volt, csak végül mégse került bele?)
Az első része asszem le lesz adva, csak a papírmasé csajos nem.

#564: Ennek az Overdrive nevű alaknak mi a képessége? mert csak annyit látni, hogy hozzáér egy járműhöz, ami utána fekete lesz és talán tuningolja is kicsit.
Kicsit?? Hát ez a képessége, hogy feltuningol minden járművet. Egyébként a Swing Shift című Free Comic Book Day-es kiadványban jelent meg először, ez volt a felvezető része ennek a korszaknak. Én ezzel nyitottam volna az új címet. (És akkor pont le is ment volna két szám alatt az első sztori a HP-ban, és utána jöhetett volna a különszám.)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 16. - 09:58:32 írta petshop »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2896 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 08:04:27 »
Freak viszont ott lesz majd a New Ways to Die-ban, és Anti-Venomot már nagyon nem lehet megkerülni. Plusz az volt talán az egész Big Time előtti szakasz legjobb sztorija.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2897 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 10:03:08 »
Ez igaz, benne van azon a nem egészen másfél oldalon. Még annyi is sok belőle.  :) De tényleg a New Ways to Die volt a legjobb akkoriban. Mondjuk valószínűleg azért, mert 6 részes volt, és Slott ki tudott bontakozni, nem kellett 3 rész alatt lezavarni egy sztorit, mint az elején.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2898 Dátum: 2015. Augusztus 16. - 10:56:17 »
A HP 24-ben kezdődik az a sztori.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2899 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 13:11:47 »
Kraven: hát nem őt ütötte le, hanem Vint!

Bakker, ezentúl kétszer fogom elolvasni a sztorikat, mert sokszor siklok át ilyen fontos dolgokon :). Mentségemre szóljon, hogy az arcok megjegyzésével nem foglalkozok, mert rajzolónként változik (sőt van hogy számon belül is) és azért tényleg hasonlítanak egymásra :). Így viszont még zseniálisabb ez a történet. Utoljára a Lost-ban láttam hasonló történetvezetést.

Dexter sem szent, de legalább az alkalmazottaival rendesen bánik. JJJ még a saját háza táján is bunkó. :)

Alapból ugyan olyan pénzéhes, mint JJJ, csak DB sokkal profithajszolóbb, viszont jól megfizeti azokat, akik nagy profitot hoznak neki, szal ezzel kiegyenlítődnek.
Azonban sokkal erkölcstelenebb, ahogy az újságot vezeti. JJJ legalább soha nem hazudott. Sugallt dolgokat, főleg a Pókember témában, de ahogy Peter is mondta egyik résznél "Jonah legalább egy kérdőjelet rakott volna a végére" (a "Pókember sorozatgyilkos" főcímről volt szó). Meg DB egy ratyi bulvárlapot csinált az újságból.

ASM #552-554: A Freak-es sztorik elég jók voltak.
:o :o :o
Furcsa ízlésed van. Többek között e miatt a szál miatt szidják leginkább ezt az időszakot. Én Pókember rajongó vagyok, de be kell vallanom, hogy gyakorlatilag szinte minden idők legrosszabb képregényei között tartom számon ezeket a részeket. Egy dologban egyet értettünk Kaine-el, amikor arról beszélgettünk, hogy mik legyenek kiválogatva bemutatásra: Freak-et totál, teljesen kihagyni, mintha nem is létezett volna.

Azt nem mondtam, hogy kiemelkedő, de egynek elment. Persze, mint írtam, nem volt benne semmi extra, és visszagondolva lehet tényleg gyenge a történet, de azért nem durván rossz. Egyszer el lehet olvasni, de azt teljesen megértem, hogy kimaradt a kiadásból.

No, ez lesz az idei 2. különszámban. :D
ASM #559-561 : Remek sztori volt Parker hétköznapjairól (Bár tavaly az új karakteres oldalon, mintha ott lett volna ScrewBall is. Ezek szerint tervben volt, csak végül mégse került bele?)
Az első része asszem le lesz adva, csak a papírmasé csajos nem.

Az viszont kellemetlen :S. De mindegy, akkor majd újraolvasom magyarul :).
Amúgy kár, hogy az a papírmásé csaj egy ilyen ratyi karakter, mert ha valami normálisabb képessége lett volna, akkor akár kiemelkedően jó sztori lehetett volna, de így elég nevetséges lett az összkép.