Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887471 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4820 Dátum: 2011. április 27. - 21:18:57 »
Nem kellett volna a repülőnek lezuhanni a tengeralattjáró súlyától?

Miért? Nem a repülő emelte fel hanem Magneto. Ő pedig nem a repülőre terhelte rá a hajó súlyát hanem a mágneses erőkre.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4821 Dátum: 2011. április 27. - 21:28:31 »
Nem tudom. Magneto vonzotta, vagyis a súly őt terheli, nem? Persze lehet, hogy csak akkor, ha már hozzá is ér.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4822 Dátum: 2011. április 27. - 21:42:39 »
Nem, pont, ahogy Ben mondja. Ha Magnetót terhelné fizikálisan is, amikor mágneses mező(ke)t gerjeszt, akkor nem igazán tudna kocsikat dobálni vagy megállítani a Blackbird zuhanását, vagy tengeralattjárót... :)

Egyébként pedig jó a trailer, mint ahogy az összes eddigi is az volt.

Szerencsére nem kellett csalódnom benne, tipikus  Marvel mozi.
Hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy ez jót jelent vagy rosszat.  ;D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4823 Dátum: 2011. április 27. - 21:53:55 »
Igazából , akkor Magneto a Föld mágneses mezejét manipulálja? Tehát, mondjuk a Marson nem működne az ereje? És hogyan manipulálja az a forgó vasmagot a Föld közepén úgy, hogy annak semmi brutális következménye nem lesz, amint befejezte a manipulálást?  :)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4824 Dátum: 2011. április 27. - 22:02:39 »
Igazából a filmben nem tudom, hogy működik pontosan az ereje, ott eléggé le van gyengítve (a filmben csak fémek közelében van ereje, ha jól tudom). A képregényben nemcsak a mágneses mezőket képes uralni, hanem az elektromosságot is, csak a mágnesesség megy neki könnyebben így azt használja a legtöbbször. Nemcsak manipulálni tudja a mágneses mezőket, hanem létrehozni is, így az ereje szerintem mindenhol működik. Magneto teljes mértékben rá van kapcsolódva a Föld mágneses mezejére, lényegében "érzi", így gondolom tudja befolyásolni anélkül, hogy komoly kárt okozna benne. Egyszer Xavier természeti erőnek nevezte Magnetót, mivel lényegében az ereje korlátlan, most, hogy ebből mi az igazság mindig az adott írótól függ...

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4825 Dátum: 2011. április 27. - 23:04:06 »
Köszi a választ! ;) Most abba ne menjünk bele, hogy ha uralja a mágneses erőket, akkor igazából közvetve az összes létező erőt tudja befolyásolni. :) Én valahogy úgy tudom elképzelni, ha eltorzítja a Föld mágneses mezejét, akkor , amint végzett azonnal vissza is kell állítania, hogy ne legyen gebasz.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4826 Dátum: 2011. április 27. - 23:07:33 »
Elektromagnetikus mezőket tud manipulálni és gerjeszteni, ebből főleg a mágneses erőket hasznosítja, nem is tudom, láttuk-e elektromosságot használni a hatvanas évek óta. Nem a bolygóét manipulálja, ezt holloo jól mondja, földönkívüli fémobjektumokat is mozgatott már, nemrég pl. a Naprendszeren túlról gyorsított szuperlumináris sebességre egy többmilliárd tonnás fémlövedéket. A klónja, aki nála a jelek szerint jóval gyengébb volt, majdnem megfordította a bolygó mágneses polaritását.
Így belegondolva, elég érdekes lenne egy kötetlen Vihar-Magneto meccs. Vagy még inkább egy Magneto-gravitron meccs, aki talán a legbénábban kihasznált karakter a Marvel történetében.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4827 Dátum: 2011. április 27. - 23:53:54 »
Ron-nal megnéztük a Thor filmet.
Annyira nem ismerem a karaktert, de azért voltak benne kis ferdítések.
Tényleg egy igazi látványos Marvel filmet láthattunk. Nem dobtam tölle hátast, kevésbé is tetszett mint pl a Vasember de látványos volt, hangos volt, elvétve poénos is volt, szóval olyan egyszer nézősen tetszett.
Sok utalás volt a többi hősre is, persze csak jelzés értéküleg.
Nézzétek meg és akkor majd tudunk rólla beszélgetni.
Jahm és a stáblista utáni rész annyira nem tetszett, valami jobbra számítottam.
:thor:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4828 Dátum: 2011. április 28. - 11:33:29 »
No, ha valakit esetleg érdekel a Zöld Lámpás trailer zenéje, pár nap keresgélés után megtaláltam.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Genzo

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 340
    • Genzo Comics
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4829 Dátum: 2011. április 28. - 12:00:08 »
Nagyon vagány, kösz BuB. :worship:


Genzo Comics - Ahol a képregények vannak becélozva

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4830 Dátum: 2011. április 28. - 13:27:21 »
Most abba ne menjünk bele, hogy ha uralja a mágneses erőket, akkor igazából közvetve az összes létező erőt tudja befolyásolni. :)
Óóóó, pedig több tucatnyi mutáns van, akinek ha elgondolkodsz a képességein, akkor rájössz, hogy messze túlmutat azon, amit a képregényben csinál(tatnak) vele. Ezért is mondtam, hogy teljesen írófüggő a dolog. :)
A klónja, aki nála a jelek szerint jóval gyengébb volt, majdnem megfordította a bolygó mágneses polaritását.
Igen, az eredeti meg rosszkedvében nyomott az egész bolygóra egy teljes EMI-t (aminek a hatásai a képregényben megint csak annyira elsikkadtak, hogy talán csak annyi volt, hogy a Tv-ben bemondták az áldozatok számát), mondjuk ennek az egyetlen következménye az lett, ha jól emlékszem, hogy Xavier eldöntötte, hogy "leszedálja" a barátját.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4831 Dátum: 2011. április 28. - 20:13:07 »

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4832 Dátum: 2011. április 28. - 20:24:12 »
Nagyon komoly ez a kép. Itthon csak augusztusban lesz. Mekkora kicseszés.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4833 Dátum: 2011. április 28. - 20:32:14 »
Mára is jut egy X-Men: First Class előzetes (nem, nem ugyanaz, mint a tegnapi):



Kezdek egészen barátkozni vele.

Genzo

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 340
    • Genzo Comics
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4834 Dátum: 2011. április 28. - 20:44:09 »
Ő volt már?


Genzo Comics - Ahol a képregények vannak becélozva

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4835 Dátum: 2011. április 28. - 20:52:29 »
Ha így haladunk az előzetesekkel akkor nemsokára az egész film összerakható lesz.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4836 Dátum: 2011. április 28. - 21:37:32 »
Sajnos ez a green lantern még mindig nagyon műanyag, a maszk az arcán az valami borzalmas...
Ha így haladunk az előzetesekkel akkor nemsokára az egész film összerakható lesz.
Lényegében az előző kettőből vágták össze, talán, ha három új jelenet volt benne. :) És annyi bizonyos, hogy egyre jobbnak tűnik... :)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4837 Dátum: 2011. április 28. - 23:59:46 »
Az idei legjobb képregényfilm lesz szerintem az X-Men.  8)
Más: ma megnéztem a Thort. Baromi jó kis filmet raktak össze, rendkívül látványos, "meseszerű", de nagyon szórakoztató alkotás. Jó volt benne Sólyomszem. A színészi játék is jó volt, a szinkronnal együtt. Már erőteljesebb felvezetése a Bosszú Angyalainak és, hogy hogyan hozzák vissza Thort a Földre. Egy kérdés azokhoz akik látták: A végén, a stáblista utáni jelenetben Fury mit mutat a tudósfószernek? Nem tudtam kivenni mi az. Külön poén, hogy igazábó Loki   miatt változott meg Thor, nameg a magyar hangja Eric Cartman volt. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 29. - 00:03:24 írta Psycho »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4838 Dátum: 2011. április 29. - 08:06:55 »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4839 Dátum: 2011. április 29. - 08:28:32 »
No... hát ez megint "sötét hangulatot" sugall... de sajna a kettő trailerje is ilyen volt, aztán meg... :roll:
Arról nincs infó kik lesznek az új Autobotok, márha egyáltalán lesznek újak... :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL