Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887272 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6220 Dátum: 2012. Május 06. - 09:32:17 »
Mi volt a T2-vel? Nyomták 3D-ben is? És akkor mi volt mögötte? Akkor 1 film miatt csak nem szereltek fel minden mozit 3D-s gépekkel
Három éve is egy film miatt szerelték fel őket. :)
Amúgy akkor tényleg pont ez volt. '95-ben hirtelen megint sikerült eladni a 3D-t valami forradalmi dologként, és készítettek pár látványos techdemó ismeretterjesztő rövidfilmet, Cameron meg megpróbált lecsapni rá és jó drágán elkészítették a T2 3D-t. De akkora volt az érdektelenség, hogy akkor ez az egész befulladt. Most meg lassan az Uraltól nyugatra minden otthonban lesz legalább egy polarizált 3D-s szemüveg.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6221 Dátum: 2012. Május 06. - 09:53:06 »
Auu, tényleg, most beugrott, emlékszem nézegettem is imdb-n, hogy ez mi a franc, a DVD extrák között is van róla anyag. :lol:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6222 Dátum: 2012. Május 06. - 12:53:15 »
Folytassuk itt az Avengers témát:

Idézetet írta: Pepo
Na hát ez az. Akkor minek említik ezt egyáltalán, ha egy ilyen 180 fokos jellemváltozást elrendeznek 2 mondattal?
Lehet hogy egy későbbi filmből kiderül az Özvegy múltja. Állítólag terveznek vele spin-off filmet, lehet hogy az Avengersben ezért (is) nem bontották ki jobban a témát. Amúgy a jellemváltozás már nagyon régen megtörtént nála, hisz már a Vasember 2-ben is a jó oldalon állt. Szóval nem az Avengersben volt a 180 fokos fordulat.

Idézet
Totálisan szürke SÓlyomszem.
Érdekes, szerintem pont az tette őt színessé - és ez zseniális rendezői húzás - hogy a film első felében átrakták a rossz oldalra. A film előtt őt tartottam a leggázabbnak, de kellemesen csalódtam benne.

Vasemberből azért néha előbújt az ember, például Coulson halála őt is megérintette.

Idézet
Noname,noface,nopast Chitauri "Mindeggyaz, csak ütni lehessen".
Ez tényleg igaz, de ez azért volt, mert a film a csapat megalakulására koncentrált. Kellett egy apropó, hogy miért hívják össze a Föld legnagyobb hőseit. Tulajdonképpen Loki volt az egyetlen főellenség a filmben, a Chitauri csak az ő hadserege volt, ahogy ő is mondta. Illetve a film végén kiderül, hogy igazából Thanos áll a háttérben, az ő szemszögéből az egész invázió egy kóstolgatás, próba volt. Mivel nem jött be, szerintem a folytatásban jöhetnek majd körmönfontabb módszerek, ott pl már behozhatnák a Skrullokat, illetve vélhetőleg Thanos is színre fog lépni személyesen. :D

Idézet
Nekem minőségi szórakozás a 2 Nolan féle Batman film (vagy  a Burton féle 2 Batman film...de inkább az első), a Póki 1-2, az X-Men, X2, a Daredevil, a Kick/Ass, a Vasember, a V, a Sin City, a Penge..a többi, vagy felejthető, vagy egyenesen már nem is szórakoztató, simán csak rossz.
Azért a felsorolt filmek vagy egy szereplő köré épülnek, vagy olyan csapatfilmek ahol egy-két csapattag kibontakozása megy a többiek rovására. Főleg az X2, amit példának említettél, jóformán Rozsiról szól, a többiek eléggé háttérbe szorulnak mellette. Whedon viszont arra törekedett, hogy az Avengersben egyik szereplő se nyomja el a másikat, mindenkinek egyforma hangsúly jusson, és ez sikerült is. Lehet, hogy egy-két szereplőt jobban ki lehetett volna bontani, de akkor az a többieket szoríthatta volna háttérbe. Így viszont mindenkinek megvoltak a maga pillanatai és mondatai, mindegyik karaktert remekül sikerült elkapni, és egyik sem sikkadt el a háttérben.
Abban egyetértek, hogy a sztori klisés volt és nem volt mély, de ez pl. a Daredevilre is igaz. :D Lehetett volna kicsit mélyebb vagy csavarosabb sztorit kitalálni az Avengersnek, de szerintem a rendező nem akart kockáztatni. Azért egy ekkora projektben baromi nagy volt rajta a nyomás, ezt a filmet nagyon el lehetett volna szúrni, hiába az előzményfilmek sikerei, attól még csapatként is össze kellett gyúrni a hősöket.  Nem akart nagyot kockáztatni a rendező, így a jól bevált receptet váltasztotta. Ami tény, hogy marha klisés alapsztorit eredményezett, de viszont a film hangulata remek lett, a színészek remekeltek benne. Több nagyon erős, és feszültséggel teli jelenet is volt benne pl. amikor Özvegy menekül Hulk elől, vagy amikor Tony a páncél nélkül néz szembe Lokival. Szerintem baromi szórakoztató filmet sikerült összehozni, és ez nem csak az ütős látványeffektek miatt van. Magasan veri bármelyik Transformerst vagy pölö a Titánok Harcát. Annyira hangulatos lett, és annyira eltalálták a karaktereket, hogy meg tudom bocsátani a filmnek a klisés alapsztorit. A zajos siker után a folytatásban valószínűleg bátrabbak lesznek a forgatókönyvírók. :D

Én kicsit sem unatkoztam a filmen, végig lekötött. Sőt, a film előtt attól tartottam, hogy a végén a nagy harc rövid lesz a drága effektek miatt, de ehhez képest itt is nagyon kitettek magukért a készítők, szép hosszú csatát kaptunk.
 
Egyébként a film után komolyan elgondolkoztam, hogy ha Downey nem vállalná tovább Stark szerepét, akkor ki tudná átvenni tőle a stafétabotot? Annyira zseniálisan és lazán hozza a karaktert, nehéz lenne mást elképzelni a szerepben.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6223 Dátum: 2012. Május 06. - 13:08:02 »
Szerintem a fő lényeg, amiért nem lehettek mélyebben kibontva a karakterek (túl azon, hogy előzményfilmekben már ismerhettük őket, és ennyi embert úgyse lehet rendesen megmutatni - lásd X-Men, ahogy Tom is írta, csak Rozsóra, meg kicsit Vadócra koncentrált), hogy 140 perc, és Avengers film. Lásd az első Hulkot. Az is kb. ilyen hosszú volt, Ang Lee próbálta a mélységeit előtérbe hozni... egy Hulk filmnek??
Aki beül egy Hulk filmre, zúzást akar látni ELSŐSORBAN. Nyilván nem csak azt - lásd Transformerek -, de semmiképpen sem lehet a háttérbe szorítani. Egy Bosszú Angyalainál ugyanez a helyzet. Ott van a világ 5 legnagyobb hőse (elvileg), nem szólhat a film fele arról, hogy kinek milyen sötét múltja van, hogy hogyan jutott el idáig. Ennyi hőssel egyrakáson mindenki csatákat vár, amit maradéktalanul meg is kapott - látszik is a bevételeken. Ha valamely szereplőről több kell, külön filmet kell neki készíteni. Szerintem a Batman 1 (Nolan) is épp ezért sikerült gyengére. Erőltetetten próbálták a sötét múltját bemutatni - ráadásul ennél klisésebben nem is lehetett volna -, majd mögé tettek egy olyan akciójelenetet, amely ég és föld Batmantől, inkább Superman képességeihez passzolt volna. Ha nincs benne a Madárijesztő, kicsit se tetszett volna. Szerencsére a második Batman már jó volt, ott megtalálták az egyensúlyt.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6224 Dátum: 2012. Május 06. - 13:52:24 »
Egyetértek, szerintem is kellett ennyi akció az Avengersbe. Vétek lett volna kihagyni a Vasember - Thor és a Hulk - Thor bunyókat, nincs az a rajongó, aki ezektől ne csöppenne el. ;D A Loki vs. Hulk pedig az évszázad poénja volt. ;D Egyébként végig jól voltak kidolgozva az akciójelenetek, ennek is örültem. (A Vas 2-ben nekem bénák voltak az akciók, drukkoltam, hogy az Avengersben ne rontsák el.)

Idézetet írta: Pepo
Sólyomszem gonosz oldalra állítását, és ezzel egy egyszerű, jellegtelen bábbá avanzsálását zseniális húzásnak nevezni szerintem finoman szólva is eltévelyedett nézet
Erről csak annyit, hogy jellegtelen bábként gyakorlatilag Loki jobbkezévé avanzsált, és oszlopos érdeme volt abban, hogy kis híján sikerült teljesen taccsra vágni az egész Shield Helibázist. Azért tartom zseniális rendezői húzásnak ezt, mert ezzel mutatták meg, hogy Sólyomszem nem csak egy "farsangi pojáca nyílvesszőkkel" (na, honnan van az idézet? :hehe: ), hanem tényleg a Shield legjobb ügynöke, és a képzettsége illetve a birtokában levő információk miatt nagyon is veszélyt jelenthet akár egy egész szervezetre is. Plusz, mivel bábként szembekerült a későbbi társaival is, ez később egy kis belső önmarcangolást is eredményezett a karakterében. A lényeg, hogy sokkal érdekesebbé tette a karakterét ez a csavar, mint alapjáraton lett volna.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 06. - 14:10:43 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6225 Dátum: 2012. Május 06. - 14:27:51 »
Idézet
Lehet hogy egy későbbi filmből kiderül az Özvegy múltja. Állítólag terveznek vele spin-off filmet, lehet hogy az Avengersben ezért (is) nem bontották ki jobban a témát. Amúgy a jellemváltozás már nagyon régen megtörtént nála, hisz már a Vasember 2-ben is a jó oldalon állt. Szóval nem az Avengersben volt a 180 fokos fordulat.
Irreleváns. Az nem érdekel, hogy az adott karakter majd talán egyszer a jövőben jó lesz, és ez csak az alapozás...egy karakternek az adott filmben is működnie kell. Egyébként sem azt írtam szerintem, hogy az Avengersben volt ekkora jellemváltozása, csak azt írtam, hogy 180 fokos fordulatról van szó, amiről korábban nem mondtak semmit, itt pedzegették meg, de végül két mondattal el van intézve.
Idézet
Vasemberből azért néha előbújt az ember, például Coulson halála őt is megérintette.
Hehh, az is milyen bénán volt megcsinálva. Pont azon röhögtem kínomban, hogy igazából senki nem ismerte őt Fury-n, meg a Shieldeseken kívül,vagy legalábbis nem állhatott közel hozzá, aztán kitudja hány ügynök halt meg a Helibázison, meg ki tudja hány embert nyírt ki Loki, de szegény C. emberke elvesztéséért mindenki annyira kiborult, hogy már azt vártam, mikor borulnak össze sírva.
Teljesen hihetetlen volt ez a rész  is Tony, meg AmKap részéről.
Idézet
Ez tényleg igaz, de ez azért volt, mert a film a csapat megalakulására koncentrált.
Ugyan már. Körülbelül 2-3 párbeszéddel lett volna több a film, ha némileg tárgyalnak róluk is, nem csak a nevük hangzik el vagy kétszer, meg hogy hogyan csatlakoznak Lokihoz. Nem Chitauri origin story-t vártam el itt sem.
Idézet
Azért a felsorolt filmek vagy egy szereplő köré épülnek, vagy olyan csapatfilmek ahol egy-két csapattag kibontakozása megy a többiek rovására. Főleg az X2, amit példának említettél, jóformán Rozsiról szól, a többiek eléggé háttérbe szorulnak mellette. Whedon viszont arra törekedett, hogy az Avengersben egyik szereplő se nyomja el a másikat, mindenkinek egyforma hangsúly jusson, és ez sikerült is. Lehet, hogy egy-két szereplőt jobban ki lehetett volna bontani, de akkor az a többieket szoríthatta volna háttérbe.
Ja. Sólyomszemet, meg Natashát pont ezért kapásból kukáztam volna, rohadtul nem kellettek ők ebbe a filmbe, ilyen formában. Akkor már sokkal jobb lett volna, ha csak 4 emberből áll a csapat, de velük több ideig foglalkoznak. Eleve miért akarják egyenlően kezelni mondjuk Sólyomszemet azokkal a szereplőkkel, akiknek már volt külön filmjük, akikről már jóval többet tudunk, mint róla? Ez kábé olyan, mintha mondjuk egy múlt nélküli mellékszereplő, egy filmsorozat második részében ugyanannyi játékidőt kap, mint a főhős, akiről az első rész szólt, de úgy, hogy az adott mellékszereplőről továbbra sem tudsz meg  többet, mint eddig. Teljesen értelmetlen ezt a mellékszereplőt  ugyanannyit szerepeltetni, mint a korábbi főhőst, mert csak elpocsékolod rá  a játékidőt. Főleg, ha az adott főhősről is lehetett volna még beszélni azért...
Natasha majdnem ugyanilyen.

Egyébként is miért lenne baj az, ha a kevésbé érdekes szereplőket háttérbe szorítják, az érdekesebbek, vagy urambocsá, ismertebbek miatt?
Szóval summa-summarum nekem ez a fene nagy egyenlőség inkább úgy jött le, hogy Sólyomszem meg Natasha értékes játékidőt vett el a többiektől.

Idézet
Magasan veri bármelyik Transformerst vagy pölö a Titánok Harcát. Annyira hangulatos lett, és annyira eltalálták a karaktereket, hogy meg tudom bocsátani a filmnek a klisés alapsztorit. A zajos siker után a folytatásban valószínűleg bátrabbak lesznek a forgatókönyvírók. 
Fura dolgokat hozol be, a Titánok harca nézhetetlen szintén, mint a Tf2-3, azért ezektől valóban klasszisokkal jobb az Avengers. De sajnos ezektől nem nagy szó jobbnak lenni.
A klisés sztorival semmi baj nincs. Nem a klisé a baj (lassan már minden klisé, elég nehéz a mainstreamben újat mutatni), hanem a kidolgozatlanság, a megválaszolatlanul hagyott kérdések, és az egyszerű bullshitek, amik ugyanilyen sztori mellett is simán elkerülhetők lettek volna.

A Vas vs Thor bunyó tipikus példája a kaki forgatókönyvnek. Miután Vasunk eltávolította Loki mellől Thort, egyszerűen megbeszélhette volna a dolgokat, de neeem, nekik egyből bunyózni kellett. Fasza volt, persze, csak értelmetlen. Nos kábé ilyen a film fele is.
Idézet
Lásd az első Hulkot. Az is kb. ilyen hosszú volt, Ang Lee próbálta a mélységeit előtérbe hozni... egy Hulk filmnek??
Aki beül egy Hulk filmre, zúzást akar látni ELSŐSORBAN. Nyilván nem csak azt - lásd Transformerek -, de semmiképpen sem lehet a háttérbe szorítani. Egy Bosszú Angyalainál ugyanez a helyzet. Ott van a világ 5 legnagyobb hőse (elvileg), nem szólhat a film fele arról, hogy kinek milyen sötét múltja van, hogy hogyan jutott el idáig. Ennyi hőssel egyrakáson mindenki csatákat vár
Nekem pont azért tetszett ezerszer jobban az Ang Lee féle Hulk film, mint a The Incredible Hulk, mert karakterközpontú volt, próbált (és nem is rosszul) mélységet vinni a sztoriba, a hősbe...nagyon sajnálom, hogy a fater Szivacsemberré alakulása után totális audiovizuális baromság lett a film, mert én addig nagyon élveztem, fura zöld szín, meg effektek ide, vagy oda.

És amiket írsz, természetesen igazak. Az egyszeri mozinéző konstans bunyót, meg zúzást vár el egy Avengers filmtől, mert neki ennyit jelent a dolog. De ez igaz a Transformers filmekre is, azoktól is  enniyt vártak el amit meg is kaptak(a bevételek is ezt mutatják), akkor viszont azok vállalhatatlan minőségének tárgyalásakor (pontosabban az első korrekt,  a másik kettő a nézhetetlen) miért nem fogadja el senki mentségként, hogy "Dehát a nézők ezt várták tőle, nem többet"?

Az, hogy mi az elvárás, még nem mentség a minőségi hibákra...csak indok. És egyébként sem érdekel...téged vigasztalna, ha mondjuk a nyári Pókember filmben Peterünk zakkant idiótaként flangálna hupilila pöttyös pizsamában Ney York utcáin, szamba táncot lejtve, csak mert ez volt az általános elvárás, csak mert így lehetett minél több pénzt kisajtolni a produkcióból? Nem? Naugye.

Idézet
Erről csak annyit, hogy jellegtelen bábként gyakorlatilag...
Ja, kétségtelen tény, hogy fontos szerepe volt a sztoriban, de ettől a karaktere még nem lett jobban kifejtve, nem lett érdekesebb. Annyi történt, hogy a tudása miatt fontos szerepet kapott, de a személyisége ugyanúgy semmilyen maradt.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 06. - 14:33:21 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6226 Dátum: 2012. Május 06. - 18:00:54 »
Idézet
Hehh, az is milyen bénán volt megcsinálva. Pont azon röhögtem kínomban, hogy igazából senki nem ismerte őt Fury-n, meg a Shieldeseken kívül,vagy legalábbis nem állhatott közel hozzá, aztán kitudja hány ügynök halt meg a Helibázison, meg ki tudja hány embert nyírt ki Loki, de szegény C. emberke elvesztéséért mindenki annyira kiborult, hogy már azt vártam, mikor borulnak össze sírva.
Annyira azért nem borultak ki. :) De Tony-t érintette meg a legjobban, mert ő a Shieldből Fury-n és Natashán kívül csak C.-t ismerte, plusz ő nem katonaként gondolkozik. Ráadásul C. volt a kapcsolattartó közte és a Shield között korábban is. (Kapinak meg mint tudjuk, határtalan tiszta jó szíve van. ;D) Coulson halála nem volt akkora nagy dráma, de azért egy kis plusz motivációs löket volt a visszavágáshoz. Amúgyis Bosszúállók a csapat neve, akkor már valakiért csak bosszút kell állniuk. :hehe:

Idézet
Ugyan már. Körülbelül 2-3 párbeszéddel lett volna több a film, ha némileg tárgyalnak róluk is, nem csak a nevük hangzik el vagy kétszer, meg hogy hogyan csatlakoznak Lokihoz. Nem Chitauri origin story-t vártam el itt sem.
Tény, hogy valóban megtudhattunk volna róluk kicsit többet, ez igaz, de nekik valóban csak annyi volt a szerepük a  filmben, hogy ők voltak a gyalogok a sakktáblán. Szerintem azért is nem akartak a készítők többet elárulni róluk, mert a film végi nagy meglepinek szánták Thanos felbukkanását.

Idézet
Ja. Sólyomszemet, meg Natashát pont ezért kapásból kukáztam volna, rohadtul nem kellettek ők ebbe a filmbe, ilyen formában. Akkor már sokkal jobb lett volna, ha csak 4 emberből áll a csapat, de velük több ideig foglalkoznak. Eleve miért akarják egyenlően kezelni mondjuk Sólyomszemet azokkal a szereplőkkel, akiknek már volt külön filmjük, akikről már jóval többet tudunk, mint róla?
Ezzel viszont nagyon nem értek egyet. Anno a film előtt ugyan én is úgy éreztem, hogy Natasha kilóg a gárdából, de a film után már nem bántam, hogy benne volt, színesítette a csapatot.
Egyébként ők (és valamilyen szinten Kapi) ellensúlyozták a csapat nagy erejű tagjait. Ők voltak az "emberi tényező". (Emiatt a nézők is könnyen tudtak azonosulni velük.) Nem hiszem, hogy jó lett volna egy olyan csapat, ami csak félistenekből meg szupermenekből áll. Így sokkal színesebb volt a csapat, mindenkinek megvolt a saját funkciója. Ezért is tetszett, hogy a nagy csatában is reális volt a tagok szerepe: a munka nehezét a nagyágyúk - Vasember, Thor, Hulk - végezték el, Kapi és a két ügynök pedig a saját képességeihez mérten segített, amennyit tudott.
Ráadásul, mivel Sólyomszem és Natasha Shield-ügynökök, így ők jelentették a kapcsolatot a csapat és a Shield között is.
Idézet
Egyébként is miért lenne baj az, ha a kevésbé érdekes szereplőket háttérbe szorítják, az érdekesebbek, vagy urambocsá, ismertebbek miatt?
Én kimondottan örültem, hogy egyik csapattag sem szorította háttérbe a másikat, mert számomra pl. borzasztó nagy csalódás volt az X2-ben Kolosszus nyúlfarknyi szerepe. De Árnyék is a nyakába akaszthatott volna egy Taxi táblát, mert a film utolsó harmadában kb. a személyszállításra korlátozódott a funkciója.
Idézet
Fura dolgokat hozol be, a Titánok harca nézhetetlen szintén, mint a Tf2-3, azért ezektől valóban klasszisokkal jobb az Avengers. De sajnos ezektől nem nagy szó jobbnak lenni.
Azért hoztam fel ezeket, mert a kritikádból nekem úgy jött le (lehet, hogy félreértettem), hogy az Avengers filmet nem sokkal tartod jobbnak a TF2-nél vagy a Titánok Harcánál. De örülök, hogy klasszisokkal jobbnak tartod. :) Tulajdonképpen neked az Avengers egyszernézős kategória volt? Többször már meg se néznéd? Mindenesetre már értem, miért nem tetszett neked a film, köszi a véleményezést. :)
Idézet
A Vas vs Thor bunyó tipikus példája a kaki forgatókönyvnek. Miután Vasunk eltávolította Loki mellől Thort, egyszerűen megbeszélhette volna a dolgokat, de neeem, nekik egyből bunyózni kellett. Fasza volt, persze, csak értelmetlen.
Ezt a bunyót meg kell védenem, nem volt értelmetlen. :) Ha belegondolsz, Thor, és a repülőben levő hősök nem ismerték egymást, Vasember is max. annyit tudhatott róla a Shield aktából, hogy asgardi, és egy fajba tartozik Lokival. Ráadásul Thor kezdte a bunyót, mert amikor Vas kinyitotta a repülőgép ajtaját, Thor köszönés helyett jól bepancsolt neki, aztán "elrabolta" Lokit a gépről. Ezek után, ha te lettél volna Tony helyében, nem merült volna fel benned a gondolat, hogy Lokit meg akarják szöktetni?
Egyébként itt volt fontos Kapi higgadtsága és közbelépése, amivel véget vetett a bunyónak.


Idézet
Nekem pont azért tetszett ezerszer jobban az Ang Lee féle Hulk film, mint a The Incredible Hulk, mert karakterközpontú volt, próbált (és nem is rosszul) mélységet vinni a sztoriba, a hősbe...
Ez nekem is tetszett, egészen addig, amíg faterból szivacsembert nem csináltak, és nyilvánvalóvá nem vált, hogy ő lesz a főellenség. A képregények magvát adó Hulk-Banner konfliktus helyett így kaptunk egy apa-fia konfliktust.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6227 Dátum: 2012. Május 06. - 18:42:13 »
Ezek a hősök nem a képességeik miatt lesznek emberiek, amiért esetleg könnyebb lenne azonosulni velük, hanem a jellemük miatt. Cap, Sólyomszem és Natasha semmivel sem emberibb a többieknél, sőt Sólyomszem a legkevésbé emberi, hisz ő elsősorban inkább egy tökös, eres álkapcsú katona.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 06. - 19:57:13 írta NERIDA »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6228 Dátum: 2012. Május 06. - 19:34:07 »
Azta büdös... :o
Robbantottak az Angyalok.
200.3 millió dollárt ért el hétvégén az USA-ban. :oh:
Tartottam tőle, hogy nehogy koppanás legyen a vége, de most bármennyit is zuhan a kövi hetekben, nagyot teljesített.
Így összesen már: $641,8 milla.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6229 Dátum: 2012. Május 06. - 19:54:59 »
Nem gyenge!  :surp:

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6230 Dátum: 2012. Május 06. - 20:01:35 »
3 nap alatt lépte át a 200 milliós határt, ez eddig még senkinek sem sikerült, A Sötét Lovagnak, Az utolsó Harry Potternek és a Transformers 3-nak is 5 napjába került!

Legjobbb éjféli vetítések (USA)
1. Harry Potter 7/2 - $43.5 million
2. The Twilight 4 - $30.3 million
3. The Twilight 3 - $30.1 million
4. The Twilight 2 - $26.3 million
5. Harry Potter 7/1 - $24 million
6. Harry Potter 6 - $22.2 million
7. The Hunger Games - $19.7 million
8. The Avengers - $18.7 million
9. The Dark Knight - $18.5 million
10. Star Wars: Episode III - $16.5 million

Legjobb nyitónap (USA)
1   Harry Potter 7/2   $91,071,119
2      The Avengers   $80,517,000
3   The Twilight 2   $72,703,754   
4   The Twilight 4   $71,642,526   
5   The Twilight 3   $68,533,840
6   The Hunger Games   $67,263,650
7   The Dark Knight   $67,165,092
8   Transformers 3   $62,016,476
9   Harry Potter 7/1   $61,684,550
10   Spider-Man 3   $59,841,919

Legjobb nyitónap (éjféli vetítések nélkül) (USA)
1 The Avengers - 62 millió
2 Spider-Man 3 - 50 millió

Legjobb nyitóhétvégék (USA)
1   The Avengers   $200,3
2   Harry Potter 7/2   $169,2
3   The Dark Knight   $158,4
4   The Hunger Games   $152,5
5   Spider-Man 3         $151,1

Legjobb nyitóhétvégék (USA-n kívüli)
1   Harry Potter 7/2   $314
2   Pirates of the C. 4   $260,4
3   Harry Potter 6   $236
4   Spider-Man 3   $230,5
5   Transformers 3   $219,8
6   Pirates of the C, 3   $216
7   Harry Potter 7/1   $205
8   Harry Potter 5   $193
9   The Avengers   $185*

Legjobb nyitóhétvégék (Világszintű)
1   Harry Potter 7/2   $483.2
2   Harry Potter 6   $394.0
3   The Avengers   $385.4*
4   Transformers 3    $382.4
5   Spider-Man 3   $381.7
6   Pirates of the C. 4   $350.6
7   Pirates of the C. 3   $344.0
8   Harry Potter 5   $332.7
9   Harry Potter 7/2   $330.0
10   Star Wars: Episode III    $303.9
*Kínában és Japánban csak később nyit a film, ezek a számok tehát még emelkedhetnek.

Legjobb nyitóhétvége inflációval:
1   The Avengers   $200,3
2   The Dark Knight   $172,8
3   Spider-Man 3   $172
4   Harry Potter 7/2   $167
5   Pirates of the C. 2   $162
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 06. - 20:12:09 írta NERIDA »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6231 Dátum: 2012. Május 06. - 20:30:47 »
Ebből kb. az utolsó kettő hordoz valami érdemi információt magában. De azok elég érdekesek. Ugyanakkor még jó, hogy a torrent ugye megölte a mozit és nincs bevétel... :roll:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6232 Dátum: 2012. Május 06. - 20:41:04 »
Ja, 30.-án már lehetett kölcsönözni egy orosz camos felvételt és magyar hang is rávolt már illesztve.
Még hogy mi nyomjuk fel... most tisztán láthatóak a ciril betűk, mer feliratos volt náluk a film...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6233 Dátum: 2012. Május 06. - 20:42:48 »
Brutális számokat produkál a film, az biztos. Alighanem a jó kritika is vaskosan benne van ebben. Kíváncsi leszek az esésekre.
Idézet
Annyira azért nem borultak ki.
Akkor is erősen túl volt dramatizálva. Egyébként nem lett volna ezzel sem bajom, ha nem csak ezt a veszteségélményt reagálják le így...mert így kb. az jött le, hogy "ó, meghalt több tucat Shield ügynök? Odaseneki. Meghalt több tucat ártatlan civil? Odaseneki. Meghalt a szóban forgó emberke...Jajjistenem, mindjárt sírok."  :)
Idézet
Tény, hogy valóban megtudhattunk volna róluk kicsit többet, ez igaz, de nekik valóban csak annyi volt a szerepük a  filmben, hogy ők voltak a gyalogok a sakktáblán. Szerintem azért is nem akartak a készítők többet elárulni róluk, mert a film végi nagy meglepinek szánták
Hát ez is csak az egyik rossz dolog a filmben. Önmagában nem akkora gáz, de sok kicsi sokra ment. AMúgy attól függetlenül, hogy meglepinek szánták, hogy végülis kit szolgálnak, lehetett volna mondani róluk azért pár dolgot. Azért bosszantanak engem, mert ezek nem nagy dolgok, nem emésztettek volna fel tetemes játékidőt, nem emésztettek volna fel dollármilliárdokat, aztán mégsem törődtek velük.

Idézet
Ezzel viszont nagyon nem értek egyet. Anno a film előtt ugyan én is úgy éreztem, hogy Natasha kilóg a gárdából, de a film után már nem bántam, hogy benne volt, színesítette a csapatot.
Egyébként ők (és valamilyen szinten Kapi) ellensúlyozták a csapat nagy erejű tagjait. Ők voltak az "emberi tényező".
Jah. Pont ezért voltak hiteltelenek. Máig nem értem, Sólyomszemnek hogy nem esett semmi baja ott nagy magányában a tetőn, miközben egy csomó idegen repkedett körülötte (azért amíg ő előkap egy nyilat, háromszor le lehetne lőni). Ha valami védett helyről lövöldözött volna, az lett volna az igazi....így viszont teljesen csodaszámba megy, hogy miért csak a csata végén volt egyáltalán komolyabb veszélyben.
Natasha sem volt túl hihető, hogy ilyen sokáig nem sikerült leszedni, miközben annyi idegen van a környéken, akik ráadásul támadták is szinte minden irányból...de rendben, a rosszfiúk mindig nagyon rosszul lőnek, de az már több volt, mint kínos, hogy Natashánk rutinból tudta használni az idegen fegyvereket, miután a sajátja kifogyott, valamint elindult bezárni a kaput, mert akkora ész volt, hogy rájött, nem fegyverrel kell. AZ nem baj, hogy a született zseni Starknak sem volt épkézláb ötlete rá, hogyan is oldja meg a dolgot, de gondolta majd ő megoldja a két szép csöcsével...Aztán ahogy eljutott odáig, az sem volt kutya hihetőség szempontjából, de  láncot ott dobtam le, amikor Selvig bejelnti, hogy amúgy hiába állt az elméje totálisan Loki kontroll alatt, valahogy mégis bele tudott építeni a cuccba egy biztonsági rést, ami hogy hogynem pont Loki jogara volt. Jesus Christ.
Az emberi tényezőért hitelességgel fizetett a film. Akkor inkább nem kérek belőle.
Idézet
Én kimondottan örültem, hogy egyik csapattag sem szorította háttérbe a másikat, mert számomra pl. borzasztó nagy csalódás volt az X2-ben Kolosszus nyúlfarknyi szerepe. De Árnyék is a nyakába akaszthatott volna egy Taxi táblát, mert a film utolsó harmadában kb. a személyszállításra korlátozódott a funkciója.
Tény, hogy egy csapatfilmben mindig vannak karakterveszteségek, de ha már választani kéne, én egyértelműen az X-Men filmek által felvonultatott metódusra szavazok. Inkább mutassanak be pár karaktert részletesen, a többieket meg minimálisan, mint bemutassák az összeset de csak úgy nagyjából. Ez a megoldás nekem olyan, hogy éhes vagyok, kapok valamit enni, de még mielőtt érdemben elkezdenék enni, elveszik tőlem a kaját. Akkor jobb, ha nem is eszem inkább semmit, mert akkor nincs mézesmadzag, nincs kóstoló, és meg sem jön az étvágyam igazán. Az Avengersben megjött, de éhes maradtam a végére...
Amúgy az egész jelenség remekül kumulálódott az össznépi veszekedéses jelenetben. Ott számtalan konfliktus, jellemkérdés, merült fel, világnézetek ütköztek egymásnak, amiket igazán szívesen láttam volna, ha részleteznek, de ez hiú remény, mert menni kell zúzni.  :drying:
Idézet
Tulajdonképpen neked az Avengers egyszernézős kategória volt? Többször már meg se néznéd?
Igen, nekem az Avengers a tipikuson egyszer nézős popcornmozi. Egyszer jó volt, de biztosan nem nézném meg újra.
A Thor vs Vas bunyóhoz:
Hát a Shield nagyon jól tudta, hogy Thor az ő oldalukon áll, és védelmezi az embereket. Szóval Vasembernek is tudnia kellett volna mindezt. Az okés, hogy bepancsolnak neki, majd ezután ő erőszakkal távolítja el Thort Loki közeléből...utána viszont nem látom értelmét a bunyónak. Ahelyett, hogy osztották egymást, majd bunyóztak, bőven elég lett volna azzal elrendezni a problémát, hogy "Figyejjé csak te Thor, a tesód Loki ki akarja csinálni az emberiséget, úgyhogy legyél már olyan kedves, ne szedd ki a kezükből, és ne léceljél le vele Asgardba, mer azzal csak rosszat csinálsz nekünk, nem jót" Ha Thor ezek után is hepciáskodik, akkor mehet a bunyó, de így én végig azt éreztem, hogy csináltak valami mondvacsinált indokot, hogy "csakazértis" beletuszkoljanak a filmbe egy ilyen harcot.

A Hulk vs Thor bunyónál ilyen nem volt, ott adott volt a helyzet, az nekem is nagyon tetszett.

Egyébként érdekes, mennyire másként látjuk a filmet. AmKap közbelépése is nevetséges helyzet volt nekem. Egyrészt az sem semmi, hogy miközben Thor, meg Vas elrepült a géptől ki tudja milyen messze, plusz bunyó közben is mozogtak elég szépen, AmKap a maga lábbusz sebességével ennyi idő alatt beérte őket. De ez még hagyján ahhoz képest, hogy pont ő az, aki lerendezi a harcoló feleket. MIntha lett volna ott bármilyen szava. Erő szempontjából légyfing volt mindkét fél számára - még úgy is, hogy a képregényeshez képest erősebb volt -, másrészről meg ez a Kapi még nem az a Kapi, aki X éve oszlopos vezére az Angyaloknak. Ez a Kapi egy olyan valaki, akit Thor nem ismer, Vasember meg kifejezetten pojácának néz, a repülőn is cikizi...majd pont az ő szavai fogják megváltoztatni a felek hozzáállását egymáshoz. Na persze.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 06. - 20:53:37 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6234 Dátum: 2012. Május 06. - 21:04:00 »
Brutális számokat produkál a film, az biztos. Alighanem a jó kritika is vaskosan benne van ebben. Kíváncsi leszek az esésekre.
Hát, a tapasztalat azt mutatja, hogy kritika ide-vagy-oda, az emberek elmennek úgyis (Pók3, TF3, stb.)

Ha már valamire, akkor a kritika inkább a 2. hétvégére szokott hatással lenni, semmint az elsőre. A 65% kinéz neki, de még az is rettentő szám.

Az Avatart azért nem fogja megverni, mert nem ez "forradalmosította a 3D-t".

Egyébként nézőszám tekintetében is országelső az Avengers, több mint 25 millió jegyet váltottak rá a hétvége alatt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6235 Dátum: 2012. Május 06. - 21:08:51 »
Az a félelmetes, hogy a Pókember 3 megelőzte az 1-2-t.  :surp: Mindenki csak rosszakat mond róla, de mégis népszerűbb volt, mint az első rész, amit a fanok ugye rengetegszer megnéztek annak idején.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6236 Dátum: 2012. Május 06. - 21:38:00 »
Nem, csak 2007-ben már átlagosan az összbevételek nagyobb része folyt be az első hétvége alatt, mint 2002-ben.

Itt a pókok bevétele, inflációval:
1   Spider-Man 1   $544,065   $403,706
2   Spider-Man 2   $471,043   $373,585
3   Spider-Man 3   $382,999   $336,530

és világszinten:
1   Spider-Man 3   $890.9      $554.3   62.2%
2   Spider-Man 1   $821.7      $418.0   50.9%
3   Spider-Man 2   $783.8      $410.2   52.3%

Hopp, akkor tévedtem, az USA-n kívüli piacok rendesen felvitték a 3. rész dolgát. De ha lehetne világszinten is inflációt számítani, akkor azért alulmaradna. De a lényeg, hogy a Pók 3 amerikában az első  hétvégéje után nagyokat zuhant, ez is hozta ott a legkevesebbet.

- szóval ennyit arról, hogy mit ér a kritika a marketinggel szemben. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6237 Dátum: 2012. Május 06. - 22:11:37 »
Idézet
Hát, a tapasztalat azt mutatja, hogy kritika ide-vagy-oda, az emberek elmennek úgyis (Pók3, TF3, stb.)

Ha már valamire, akkor a kritika inkább a 2. hétvégére szokott hatással lenni, semmint az elsőre. A 65% kinéz neki, de még az is rettentő szám.
Az Avengers kapcsán elfelejted, hogy világszinten már egy hete a mozikban pörgött a film, mire Amcsiban bemutatták..és kábé már 2 hete tele volt szórva a net pozitív kritikákkal, mire Amcsiban bemutatták. Ezért gondolom, hogy több szerepe van most a kritikának, mint egy világpremier esetén...és pont ezért vagyok kíváncsi az esésekre, mert ha keveset esik, akkor biztosan nagy szerepe volt a jó hírének már az első héten is.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6238 Dátum: 2012. Május 06. - 23:23:15 »
Bár a szerep eljátszójára igaz talán, de egy gyerekkorától szupertitkos kémként dolgozó, a világ legnagyobb hírszerző ügynökségének egyik legjobb ügynökéről nem mondható el, hogy hülye. És az sem ártott hogy ott volt a kapu megalkotója, aki elmagyarázta mit kell csinálni.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6239 Dátum: 2012. Május 06. - 23:30:15 »
Fú, 200 milka a nyitóhétvégén, ez nagyon durva! :oh: Go, Avengers, go!

Most már százezer százalék, hogy lesz folytatás. ;D


-----

Pepo:

Natasha nem tudta, hogy hogyan lehet leállítani a kockát, viszont az elég hamar kiderült, hogy nem fegyverrel lehet, mert Vasember is megpróbálta szétlőni. Mivel a harc alatt ment a kommunikáció, Natasha is tudott erről. A kikapcsolás módját Selvig mondta meg, de annyira nem volt hülyeség sztem, végülis korábban elhangzott, hogy a jogar hasonló energiaforrást használ, mint a kocka. Szóval van benne némi logika.
Ami az ufók fegyvereit illeti, attól még, hogy fejlettebb faj készítette, simán szempont lehet az egyszerű és gyors kezelhetőség, vagyis megnyomsz egy pöcköt és elsűl. :D Meghát Natasha simán látta, hogyan használják, ott lövöldöztek vele az orra előtt. Nem feltétlenül kell minden fajtól olyan bonyi DNS kódos fegyvereket elvárni, mint pl. a District 9-ben. :D


A Thor - Vas bunyóhoz: A Shield sem tudta biztosan, hogy Thor tényleg a mi oldalunkon áll, csak feltételezték. Ne feledd, a Thor film óta semmi kapcsolatuk nem volt az asgardival. Thor sem tudta, hogy a repcsin a hősök Loki emberei-e. Lokival asgardi belső ügyként akarta elintézni a dolgokat, nem akart bevonni másokat, ezért tört be a repülőre, de ezt simán félreérthették Vasemberék. És ha valaki bemos neked egy nagyot, nem hiszem, hogy rögtön az jut eszedbe, hogy "beszéljük meg". Persze miután elfajult a helyzet és bunyóztak, valójában Thort volt nehezebb leállítani, Vasember higgadtabb típus. Thor nem is akart hallgatni Kapira, rá is támadt - csak meglepte őt, hogy a pajzs ellenállt a Mjölnirnek, ez a fejlemény kizökkentette őt, így aztán leállt ő is.

Idézet
Egyébként érdekes, mennyire másként látjuk a filmet.
Igen, de persze ez nem baj. :) Nyilván ennek a filmnek is vannak hibái, mint szinte minden filmnek - hibátlan film talán nincs is. De ezek az apró hibák engem nem zavartak, nem rontották el a film hangulatát, sem a szórakozásomat. Inkább legyen több kis hiba, mint néhány akkora méretes baromság, ami teljesen elrontja a hangulatot.
Ez a film nagyon nagy projekt volt, nagy nyomás volt a készítőkön, megértem, hogy nem mertek kockáztatni. Első Bosszúangyal filmnek teljesen korrekt volt szerintem, jól sikerült. Lehet, hogy a folytatás lesz annyival jobb, hogy még téged is megnyer. :D

Ezek a hősök nem a képességeik miatt lesznek emberiek, amiért esetleg könnyebb lenne azonosulni velük, hanem a jellemük miatt. Cap, Sólyomszem és Natasha semmivel sem emberibb a többieknél, sőt Sólyomszem a legkevésbé emberi, hisz ő elsősorban inkább egy tökös, eres álkapcsú katona.
Nem a személyiségükre vagy a jellemükre értettem hogy emberi, hanem kizárólag a különleges képességükre, az erejükre. Vagyis a "super power meter-en" Kapiék jóval közelebb állnak az emberi szinthez, mint Vas, Thor és Hulk. Persze Vasember kakukktojás, mert ő is egyszerű ember, de páncélban már a nagyfiúk közé tartozik.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.