Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887352 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6280 Dátum: 2012. Május 09. - 22:44:37 »
Hidd el nem tudod elképzelni. Én a család miatt néztem egyszer szinkronosan de a végére már ki voltam akadva. Az a szinkron a film élvezeti értékének felét elveszi.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6281 Dátum: 2012. Május 10. - 00:51:13 »
Egyetértek. Stohl hangjával Joker sokszor inkább ripacs, mint komolyan vehető...ezzel szemben Heath Ledger hangjátéka (is) zseniális.

Idézet
Ami a bevételeit illeti, én nem tudom, Cameron hogy csinálja. A Titanicnál és az Avatarnál is igaz volt, hogy nem döngettek rekordokat, egyszerűen a szokásos lefutási idő többszöröséig maradtak bent a mozikban, és nem tudom, hogy ezt milyen marketing eszközökkel képesek elérni.
Semmilyennel. A 4.-5. hétvégére is alig-alig csökkenő érdeklődést nem lehet marketinggel elérni...főleg, hogy akkor már nem is nagyon reklámozzák a filmet. Cameron zsenialitása abban volt, hogy remekül érzett rá azokra a témákra, amik globálisan érdeklik a közönséget, és ezekhez a témákhoz forgatott egy nagyszabású, az adott korban csúcstechnikát képviselő vizualitású, nem eredeti, de tisztességesen és abszolút működőképesen összerakott filmet. Mind a Titanic, mint az Avatar annak köszönheti a hatalmas bevételeit, hogy rendkívül erős volt az esetükben a szájhagyomány nézőcsalogató hatása.

Idézet
Ha az a mondanivaló olyan nagy szám volna (nem az, és az animációs zászlóhordozóitól mentsen meg mindenkit a jóízléstündérke), akkor a Birdemic is nagy film lehetne.
Pont ezt mondtam én is! Hogy egy úton-útfélen hangoztatott dolgot emelt be a film mondanivalóként, aztán az emberek úgy kezelték, mintha nem hallották volna minden héten a szlogent.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6282 Dátum: 2012. Május 10. - 07:10:56 »
Sthol sajnos csak egy jelenetben érzett rá a figurára, amikor kinyírta Gambelt.
A legjobb rész, amikor bemegy a maffia gyűlésre elég gány lett, ahogy a kamerás/vallatásos rész is... a kórház Harvey Dent még elmegy. Szóval, nagyon nem ér fel Ledgerhez, de sokan is mondták, hogy Sthol sajátosan csinálta meg Jokert.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6283 Dátum: 2012. Május 10. - 08:20:19 »
Nekem kifejezetten nem tetszik Stohl Jokerként, de ismerek olyat, aki nagyon is szereti, pedig látta felirattal is a filmet.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6284 Dátum: 2012. Május 10. - 11:13:20 »
A szinkronosban, nem az a baj, ohgy Sthol Joker hangja, hanem hogy nem Heath Leger a hangja.
Ezt azért mondom, mert Sthol tényleg jó szinkron hang, teljesen el szoktam felejteni az arcát társítani a hangjához, jól szervül a karakterekkel. De Joker esetében más szemszögből kell közelíteni. Nem az a lényeg, hogy jó-e vagy lehetett-e volna jobb, bagy rossz. Tökmindegy, mert Joker karaktere Heathel és a hangjával kerek egész és zseniális.

Nem Sthol miatt nem nézem meg szinkronnal, hanem Leger miatt.  :D

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6285 Dátum: 2012. Május 10. - 12:30:50 »
Pepo, ilyen egyszerű lenne? :headscratch:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6286 Dátum: 2012. Május 10. - 18:33:47 »
Most néztem meg újra a Thort és észre vettem, hogy itt Sólymi jobb kezes, míg a Bosszúállókban balkezes.... :o

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6287 Dátum: 2012. Május 10. - 18:45:50 »
Még nem érzett rá a szerepre a srác. ;D Vagy csak szimplán kétbalkezes. :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6288 Dátum: 2012. Május 10. - 21:43:05 »
Egyszerű? Ráérezni mire megy a a nép, az talán a legnehezebb a  filmes iparban.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6289 Dátum: 2012. Május 10. - 23:33:45 »
Egyszerű? Ráérezni mire megy a a nép, az talán a legnehezebb a  filmes iparban.
Nem, hanem hogy szájhagyomány útján termeljen kétszer annyit, mint a 3. legtöbb bevételt hozó film, ami mellesleg a Harry Potter, rengeteg olvasóval meg marketinggel és 7 résszel a háta mögött, nem kevésbé populáris és széles rétegeket megszólítani képes sztorival.

De nem is ez a legfurcsább, hanem mintha ez így lenne beütemezve. Már a Titanicnál is ez történt, és 2009-ben, amikor a blockbusterek általában a bevételük 50%-át már az első héten megtermelik, ez még furcsább, plusz még senki sem kezdett el bukta szagról beszélni, amikor az Avatar kb. 60 millióval nyitott.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6290 Dátum: 2012. Május 11. - 01:29:27 »
Á, a HP a sok rajongón, meg egy bizonyos rétegen kívül szerintem nem sok embert érdekelt. AZ Avatar, meg a Titanic is viszont univerzális mozi volt, kicsik-nagyok, gyerekek-felnőttek, mindenki beült rá. Plusz a szájhagyományt nagyban erősítette a technikai oldal...ez egyik HP filmnél sem volt meg. Az Avatar indította el a 3D felvirágzását, sokan csak azért nézték meg, mert "igazi háomdé".

Ez biztosan szűk látókörűnek fog hangzani, de mégis milyen racionális magyarázat lehet arra, hogy nagyon sok hétig alig csökkent a bevétele?

Idézet
plusz még senki sem kezdett el bukta szagról beszélni, amikor az Avatar kb. 60 millióval nyitott.
70-nel, de akkoriban nagyon rossz volt az időjárás amcsiban, ezért sokan egy hétvégével később nézték meg. Vagyis az a furcsaság állt elő, hogy a második hétvégi bevétel nagyobb volt, mint az első hétvégi.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6291 Dátum: 2012. Május 11. - 07:04:55 »
No sokan tartottak tőle, de az Sg.hu szerint szinkronos lesz az új Bats a mozikban.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6292 Dátum: 2012. Május 11. - 07:15:38 »
No sokan tartottak tőle, de az Sg.hu szerint szinkronos lesz az új Bats a mozikban.
Nem is lesz felirattal megtalálható a mozikban?
A 3D-től szerencsére nem kell tartani :D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6293 Dátum: 2012. Május 11. - 09:15:11 »
Ja, csodálkoztam is rajta, hogy sima film lesz...
Na de maj a szegedi pláza ezt is 3D-be fogja nyomni attól :hehe:

Nem tom, a Supi is sima film lesz, vagy az már 3D-s?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6294 Dátum: 2012. Május 11. - 10:18:13 »
Na de maj a szegedi pláza ezt is 3D-be fogja nyomni attól :hehe:
;D

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6295 Dátum: 2012. Május 11. - 11:19:31 »
Nolan nem forgat 3D-ben. És ezt nem csak úgy mondja, hanem tényleg nem.
Ez biztosan szűk látókörűnek fog hangzani, de mégis milyen racionális magyarázat lehet arra, hogy nagyon sok hétig alig csökkent a bevétele?
Nem tudom.  :headscratch:De a Titanicnál nem volt sem 3D, sem havazás, mégis ugyanazt az utat írta le.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6296 Dátum: 2012. Május 11. - 15:15:35 »
Hát ez elég gáz. Megfontolom, hogy megnézzem-e moziban. Semmi kadvem a szinvnaltalan pocsék szinkront hallgatni. Azt nem értem, hogy ha az első két rész felirattal ment a moziba akkor ezt most miért szinkronosan adják. Hálát adok az égnak, hogy a 2. résznél nem jutott eszükbe. Életem legnagyobb filmélménye volt a Sötét Lovag.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6297 Dátum: 2012. Május 12. - 11:01:43 »
Idézet
em tudom.  :headscratch:De a Titanicnál nem volt sem 3D, sem havazás, mégis ugyanazt az utat írta le.
3D nem volt, de nagyon sokat a látványért nézték meg azt is. Abban az időben emlékszem mindenki elv olt alélva, milyen élethűen van megcsinálva...és milyen monumentális. Szerintem a korosztályom sem a romantikus nyálért szenvedte végig akkor azt a 3 órát, hanem azért, mert Titanic őrület volt, meg a látvány miatt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6298 Dátum: 2012. Május 12. - 17:54:28 »
:brow:

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6299 Dátum: 2012. Május 13. - 18:07:36 »
120 milliós első hétvége után film még nem esett 50%-nál kevesebbet a 2. hétvégére. Az Avengers megtette, pont 50%-ot esett, ami az ő esetében 103 millió dollárt jelent, és messze túlszárnyalja az Avatart és a Sötét Lovagot, akik egyaránt 75 milliót zsebeltek be a 2. hétvégén. Az Avatar persze a 3. hétvégéjén is 68 millát hozott, a negyediken pedig 50-et ezt valószínűleg már nem csinálja utána az Avengers, de akkor is.

Aztán a film ezzel a hétvégével már az 1000 milliósok táborában nyugszik. Ilyen gyorsan még senki sem szedett össze ennyi lét.

Érdekes infó lehet még, hogy a Sötét Lovag és az Avengers is 10 nap alatt lépte át a 300 milliós határt, csakhogy az Avengers még aznap átlépte a 350 milliósat is, ez 4 nap előnyt jelent a Sötét Lovaggal szemben.