Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887041 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6660 Dátum: 2012. November 07. - 16:33:29 »
Csak épp Lee filmje köszönő viszonyban sincs a karakterrel. Szégyen az a film. Egyedül Connelly miatt érdemes megnézni.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6661 Dátum: 2012. November 07. - 16:51:54 »
Csak épp Lee filmje köszönő viszonyban sincs a karakterrel. Szégyen az a film. Egyedül Connelly miatt érdemes megnézni.

!!!!!

Sullkrisz

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 355
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6662 Dátum: 2012. November 07. - 16:56:51 »
Akkor úgy mondom, mikor ember akkor melegszívű :D
Mégsem járja, hogy a hőstetteim fotóiból kell megélnem... Talán ha szponzort találnék... Nem, fúj! Akkor minden bunyó előtt azt kéne rikácsolnom, hogy "az akciót a postabank támogatása tette lehetővé!"

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6663 Dátum: 2012. November 07. - 16:59:26 »
Nem ismerem behatóan a Hulk karakterét sajnos, ezért biztos neked van igazad. Rám sokkal nagyobb hatással volt Lee filmje. Az Incredeible Hulk nekem teljesen sablon képregényfilm. Semmi újat nem mutat, a műfajhoz se ad hozzá semmit a Sötét Lovaggal és az Avengersel ellentétben.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6664 Dátum: 2012. November 07. - 17:14:51 »
Csak épp Lee filmje köszönő viszonyban sincs a karakterrel. Szégyen az a film. Egyedül Connelly miatt érdemes megnézni.

!!!!!
!!!!!  ;D

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6665 Dátum: 2012. November 07. - 17:56:14 »
Ja, Connelly jó kis suna ;)
Tejet kérek! Csokisat!

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6666 Dátum: 2012. November 30. - 21:31:45 »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6667 Dátum: 2012. November 30. - 21:42:24 »
Ja, Connelly jó kis suna ;)
Jajj kérlek!:roll:

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6668 Dátum: 2012. December 01. - 14:18:15 »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6669 Dátum: 2012. December 01. - 17:39:13 »
Csak épp Lee filmje köszönő viszonyban sincs a karakterrel. Szégyen az a film. Egyedül Connelly miatt érdemes megnézni.
Nem értek egyet. Ami talán csak gáz a filmben, az az apja. De azon kívül az egész film a helyén van. Ha nem csináltak volna az apjából Szivacsembert, akkor semmi probléma nem lenne a filmmel. Nekem még a képregénypaneleket idéző vágás is tetszett, az akciók pedig látványosak és jók voltak.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6670 Dátum: 2012. December 03. - 20:00:23 »
Megnéztem a Sötét Lovag: Felemelkedés c. eposzt! Hát, nem tudom mit akart a rendező, de jó sok kérdést hagyott nyitva a végére!
kíváncsi leszek mi lesz a Batman filmek jövője ezután! ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6671 Dátum: 2012. December 03. - 20:21:08 »
Csak épp Lee filmje köszönő viszonyban sincs a karakterrel. Szégyen az a film. Egyedül Connelly miatt érdemes megnézni.
Nem értek egyet. Ami talán csak gáz a filmben, az az apja. De azon kívül az egész film a helyén van. Ha nem csináltak volna az apjából Szivacsembert, akkor semmi probléma nem lenne a filmmel. Nekem még a képregénypaneleket idéző vágás is tetszett, az akciók pedig látványosak és jók voltak.
Érdekes, nekem meg, hogy elolvastam a legutóbbi Marvel + beli Hulk pszichós történetet, pont az jutott eszembe, hogy nem is volt annyira elrugaszkodott a képregénytől az a film. Az apás vonal sok eleme köszönt vissza benne.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6672 Dátum: 2012. December 03. - 21:25:20 »
Megnéztem a Sötét Lovag: Felemelkedés c. eposzt! Hát, nem tudom mit akart a rendező, de jó sok kérdést hagyott nyitva a végére!
kíváncsi leszek mi lesz a Batman filmek jövője ezután! ;)

Ez a fellázítjuk a népet és elpusztítjuk Gothamet nekem baromira nem jött be. Már az első részben sem tetszett, hogy ennek a városnak pusztulnia kell. A morális magyarázatok meg szerintem nagyon gázosak benne. Ne mondjuk el, hogy Dent gonosz volt, mert összeomlik Gotham. Ugyan már. Ha ez a mai világban bárhol megtörténne, mindenki csak megvonná a vállát. Túlságosan idealizált, steril és borzasztóan meseszerű, pedig Nolan nagyon görcsösen ragaszkodik ehhez a valóságba való átültetéshez. Nekem a három közül ez tetszett a legjobban, de tízből max öt pontot kapna csak ez is. Bane király volt, de szerintem az is csak a színész miatt tetszett. Amit az a srác levág a Warriorban... phű az valami zseniális.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6673 Dátum: 2012. December 03. - 21:58:37 »
Túlságosan idealizált, steril és borzasztóan meseszerű
Fura, nekem Nolan összes eddig általam látott filmjéről ez jut eszembe.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6674 Dátum: 2012. December 03. - 22:09:59 »
Az Álmatlanság és a Memento szerintem nem. Nem tudom azokat láttad-e?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6675 Dátum: 2012. December 03. - 22:58:58 »
Én is nemrég néztem újra a TDKR-t. A film első harmada kicsit unalmas, de amikor összefutnak a szálak, és elkezdenek felpörögni az események, onnantól végig leköt. :) Jó ötlet volt, hogy teljesen más irányt vett az új film, mint a 2. rész, más hangulatú lett, így nem lehet annyira hasonlítgatni az előző részhez. Szerintem a trilógia méltó lezárása. A második résznél jóval gyengébb (azt szerintem nem is nagyon lehetne megverni), viszont az első résznél jobb, a kettő között van.
Rájöttem, hogy igazából azért volt nagyon furcsa számomra ez a film, mert most láthattuk először a nagyvásznon, ahogy egy szuperhős ténylegesen visszavonul, lezárul egy korszak. Valahogy ez egy plusz szomorú felhangot adott a filmnek képregényes szemmel, hiszen mi megszoktuk, hogy a hősök sosem adják fel, mindig küzdenek és visszatérnek. De ilyen egyértelmű lezárásra eddig nem volt példa a képregényes blockbusterek esetében.


A morális magyarázatok meg szerintem nagyon gázosak benne. Ne mondjuk el, hogy Dent gonosz volt, mert összeomlik Gotham. Ugyan már.
Nem olyan gáz az. Ha belegondolsz, ez egyszerű politika. Dent nevére és jóhírére alapoztak egy fontos törvényt, ami lehetővé tette Gotham "megtisztítását". Dent nevével nyerték el a nép és a politika támogatását ehhez a törvényhez. Ha Dentről kiderül, hogy valójában egy gyilkos volt, az a törvény legitimitását veszélyeztette volna.

Idézet
Túlságosan idealizált, steril és borzasztóan meseszerű, pedig Nolan nagyon görcsösen ragaszkodik ehhez a valóságba való átültetéshez.
Nolan filmjei valójában álrealisztikusak, ez az ő tökéletes trükkje. :D És lássuk be, zseniálisan alkalmazza. :D Különben kénytelen megtenni, mert csak így tudja elérni, hogy a filmjei csavarosak, és ilyen szinten izgalmasak legyenek. Ha egy totál realisztikus filmet csinált volna, akkor a TDKR fele ilyen hosszú se lett volna: Bane eltöri Bruce gerincét, aki rosszabb esetben meghal, jobb esetben örökre lebénul, a bomba pedig felrobban, elpusztítja Gothamet, és csapó, vége.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6676 Dátum: 2012. December 03. - 23:33:06 »
Nekem igazából Ledger Jokere miatt nagy kedvencem a 2. rész. (Nagyrészt persze az írók érdeme, nem egyedül Ledgeré.) Ahhoz képest nekem a TDKR egy sok apró mozaikdarabról készült nagy puzzle. Össze tudod rakni az egészet, de valahogy mégis darabos, mégsem egész. Olyan, mint amikor az írónak nincs ideje befejezni rendesen a történetet és csak gyorsan lezárja a szálakat. Végülis vége van, végülis érthető, de mégsem teljes.

Túlságosan idealizált, steril és borzasztóan meseszerű
Nekem Nolan filmjeinek ez egy pozitívuma. :) Csak annyira reális, hogy fel tudod fogni az egész világot, megérted az axiómáit és ha elfogadod őket, onnantól működik a film, mert az axiómák által meghatározott teret viszont kihasználja.

Ne mondjuk el, hogy Dent gonosz volt, mert összeomlik Gotham. Ugyan már.
Ugyan, csak politikusként viselkednek. :hehe:

Idézet
Ha egy totál realisztikus filmet csinált volna, akkor a TDKR fele ilyen hosszú se lett volna: Bane eltöri Bruce gerincét, aki rosszabb esetben meghal, jobb esetben örökre lebénul
Na ez a pont kivágta nálam a biztosítékot és innentől nem tudtam komolyan venni a filmet. Különben az sem semmi ilyen szempontból, ahogy kimászott arról a helyről. :hehe: Egyébként szerintetek volt valami létalapja annak a börtönnek? Nekem végig az járt a fejemben, hogy ugyan ki építene ilyet és miért?? :stupid:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6677 Dátum: 2012. December 03. - 23:36:35 »

Nem olyan gáz az. Ha belegondolsz, ez egyszerű politika. Dent nevére és jóhírére alapoztak egy fontos törvényt, ami lehetővé tette Gotham "megtisztítását". Dent nevével nyerték el a nép és a politika támogatását ehhez a törvényhez. Ha Dentről kiderül, hogy valójában egy gyilkos volt, az a törvény legitimitását veszélyeztette volna.


 :lol: Aha, mert erre akár Magyarországon sem látni példát, mi? Pontosan itt van a túlzott idealizmus, meseszerűség. Ez nem is lenne baj, ha mint említettem, nem lenne úgy előadva a film, hogy ez megtörténhet.
De ha már megmagyarázzuk, hogy Batman létezhet és a kütyük így meg úgy készülnek, akkor ne akarjuk már a valós oldalt meseszerű helyzetté tenni. Hiteltelen számomra az egész.

Nolan filmjei valójában álrealisztikusak, ez az ő tökéletes trükkje. :D És lássuk be, zseniálisan alkalmazza. :D Különben kénytelen megtenni, mert csak így tudja elérni, hogy a filmjei csavarosak, és ilyen szinten izgalmasak legyenek. Ha egy totál realisztikus filmet csinált volna, akkor a TDKR fele ilyen hosszú se lett volna: Bane eltöri Bruce gerincét, aki rosszabb esetben meghal, jobb esetben örökre lebénul, a bomba pedig felrobban, elpusztítja Gothamet, és csapó, vége.

Az álrealisztikusságot azért nem használnám, mert a már említett Álmatlanság a realitás talaján áll. De még a Memento is elképzelhető. Az Eredetet és a Tökéletes trükköt hagyjuk, mert azok valóban mesék.
Szeretem Batman karakterét és már többszöri nekiveselkedésre úgy állok a filmjeihez, hogy most biztos tetszeni fog. De nem. Egyszerűen nem tudom elfogadni az ő látásmódját. Nekem ez a Batman nem Batman, hanem egy gazdag faszi, aki extrémsportol, mert baromira nem csinál semmit. A nyomozós szál is gyenge, egyszerűen csak megtörténnek az események.
Amúgy ha totál realisztikus filmet akar csinálni, akkor a dokumentumfilmezéssel kéne beérnie. Azok valóban realisztikusak.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6678 Dátum: 2012. December 04. - 02:26:18 »
Nekem igazából Ledger Jokere miatt nagy kedvencem a 2. rész. (Nagyrészt persze az írók érdeme, nem egyedül Ledgeré.)
Igen, nekem is Ledger és a zseniális forgatókönyv miatt, de igazából mindegyik színész jó. Persze Ledger ellopta a show-t, de engem Aaron Eckhart is lenyűgözött az alakításával, tökéletesen illett rá Dent szerepe. ;)


Idézet
Ahhoz képest nekem a TDKR egy sok apró mozaikdarabról készült nagy puzzle. Össze tudod rakni az egészet, de valahogy mégis darabos, mégsem egész. Olyan, mint amikor az írónak nincs ideje befejezni rendesen a történetet és csak gyorsan lezárja a szálakat. Végülis vége van, végülis érthető, de mégsem teljes.
Szerintem minden kirakós a helyén van, én nem hiányoltam semmit. :) De amúgy tényleg puzzle-szerű... Szerintem azért van ilyen érzése az embernek, mert itt térben elkülönítve több szálon futnak az események, illetve maguk a karakterek is elszigeteltek egymástól. Ott van a lesérült, visszavonult Bruce, aki remeteként él, majd miután Alfred lelép, teljesen magára marad (később a fogságban még a várostól is távol van); Gordon, aki a kórházban nyüglődik sokáig egyedül; vagy Selina, aki csak néhány ponton keresztezi a többi karakter útját. A TDK sztorija gördülékenyebb volt, a szereplők jobban kapcsolódtak egymáshoz. Illetve a másik különbség, hogy a TDK jóval hihetőbb környezetben játszódott. A 3. résznél nekem tisztára olyan érzésem volt, mintha egy posztapokaliptikus sci-fit néznék: egy mindentől elzárt, feldúlt és látszólag kihalt város, amit a bűnözők uralnak, és ami bármikor elpusztulhat... Már csak a zombik hiányoztak. ;D

Idézet
Na ez a pont kivágta nálam a biztosítékot és innentől nem tudtam komolyan venni a filmet.
Nálam ez volt az a pont, amivel Nolan jelezte, hogy mégiscsak képregényfilmet látunk. :) A biztosítékot inkább a börtönből való szökés, illetve a hihetetlen béna bunyók vágták ki nálam... :roll: 

Idézet
Egyébként szerintetek volt valami létalapja annak a börtönnek? Nekem végig az járt a fejemben, hogy ugyan ki építene ilyet és miért?? :stupid:

Hát, így végiggondolva (mérnöki szemmel :D ) tulajdonképpen lehet létalapja. A leglogikusabb magyarázat az, hogy a börtönt nem építették. Legalábbis nem teljesen. Valószínűleg egy természetes hasadék lehetett, víznyelő, vagy egy barlang, aminek beomlott a teteje. Így tulajdonképpen csak egy kicsit kellett átalakítani. A miértre lehet több magyarázat is: lehet, hogy eredetileg nem is börtön volt, hanem más célra használták: temetkezési hely lehetett, vagy titkos szertartásokat tarthattak, vagy akár valamiféle óvóhely is lehetett. De persze, ha direkt börtönnek építették, akkor ebben is van logika: jóval könnyebb őrizni a rabokat, mint egy épített erődítményben. Egy ilyen verem őrzéséhez tulajdonképpen egyetlen fegyveres őr is elég - és ez az ami logikai baki volt a filmben: miért nem őrizte senki? Bane esetében ez még érthető, ő tojt rá egy nagyot, de a kis Talia azért tudott megszökni, mert nem volt egyetlen őr sem. Egy ilyen helyet könnyű őrizni, de viszont muszáj is őrizni, mert ha egyvalaki kiszabadul, akkor mindenki kiszabadul, hiszen aki kimászik, simán vihet kötelet a többieknek.
A hely hátránya viszont a kis terület, kevés ember fér el benne (relatíve).

Idézetet írta: Kit Walker
Az álrealisztikusságot azért nem használnám, mert a már említett Álmatlanság a realitás talaján áll. De még a Memento is elképzelhető. Az Eredetet és a Tökéletes trükköt hagyjuk, mert azok valóban mesék.
Oké, akkor átfogalmazom, csak hogy ne kötekedj: a Nolan-féle Batman filmek álrealisztikusak. :P :D
A Mementót még nem láttam, egyszer be kéne pótolni...

Idézet
De ha már megmagyarázzuk, hogy Batman létezhet és a kütyük így meg úgy készülnek, akkor ne akarjuk már a valós oldalt meseszerű helyzetté tenni. Hiteltelen számomra az egész.
Pont ez a lényeg benne: Batman létezése is álrealisztikus. :) Mert végülis mi kell hozzá, hogy valakiből Batman legyen? Szülessen egy full gazdag családba egykeként, a házuk alatt legyen egy barlang, a szülei (lehetőleg kiskorában) haljanak olyan tragikus halált, amely miatt maradandó lelki sérüléseket szenved, majd fiatalkorában kerüljön be egy titkos elit nindzsa klánba, ahol kiképzik, ezután képezze ki magát számítógépzseninek és egy gyorstalpaló detektívtanfolyamot is végezzen el; ja, és az apjától pont egy olyan milliárdos óriáscéget örököljön, ami barbibabák gyártása helyett szupertitkos katonai kutatásokat és fejlesztéseket végez, ezenkívül egy szintén véletlen gyerekkori baleset révén denevér-fóbiában kell szenvedjen, nehogy véletlenül valami tök más szimbólumot válasszon magának a denevér helyett... :hehe: Kihagytam valamit? :D Látod, csak ennyi az egész, ugye milyen hihető? :) (Amúgy örültem, hogy a filmbe betették Foxot is, mert így legalább nem kellett Bruce-nak biológus/biokémikus/gyógyszerész diplomákat is szereznie... :hehe: )

Egyébként a poén az, hogy ezzel az álrealisztikus magyarázással a karakter sokkal emberközelibb és hihetőbb lett, mint pl. a Tim Burton filmekben, ahol csak úgy puff neki, ott volt Batman a semmiből a hatmilliárd kütyüjével, meg batmobillal/batrepcsivel/batnemtudommivel és csak néztél, hogy ezek honnan a lótúróból vannak neki.


« Utoljára szerkesztve: 2012. December 04. - 02:28:34 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6679 Dátum: 2012. December 04. - 08:51:42 »

Oké, akkor átfogalmazom, csak hogy ne kötekedj: a Nolan-féle Batman filmek álrealisztikusak. :P :D
A Mementót még nem láttam, egyszer be kéne pótolni...

Nem én vagyok aki kötekszik.  ;) Én nem akarok senki meggyőzni, csak leírtam a véleményem. Ellenben én csak azt kapom, mennyire rosszul látom, és hülyeség amit gondolok. Ha valaki nem szereti a lecsót, attól az még lehet finom. De ha letolják a torkán, hogy márpedig ez isteni, akkor rókázni fog és megutálja a séfet.  ;) Itt persze nem a lecsót szólom le, mert szeretem. Csak egy példát hoztam a kajára, be lehet mással is helyettesíteni. ;D
A Mementót mindenképp érdemes megnézni. Talán a legjobb filmje.


Idézet
De ha már megmagyarázzuk, hogy Batman létezhet és a kütyük így meg úgy készülnek, akkor ne akarjuk már a valós oldalt meseszerű helyzetté tenni. Hiteltelen számomra az egész.
Pont ez a lényeg benne: Batman létezése is álrealisztikus. :) Mert végülis mi kell hozzá, hogy valakiből Batman legyen? Szülessen egy full gazdag családba egykeként, a házuk alatt legyen egy barlang, a szülei (lehetőleg kiskorában) haljanak olyan tragikus halált, amely miatt maradandó lelki sérüléseket szenved, majd fiatalkorában kerüljön be egy titkos elit nindzsa klánba, ahol kiképzik, ezután képezze ki magát számítógépzseninek és egy gyorstalpaló detektívtanfolyamot is végezzen el; ja, és az apjától pont egy olyan milliárdos óriáscéget örököljön, ami barbibabák gyártása helyett szupertitkos katonai kutatásokat és fejlesztéseket végez, ezenkívül egy szintén véletlen gyerekkori baleset révén denevér-fóbiában kell szenvedjen, nehogy véletlenül valami tök más szimbólumot válasszon magának a denevér helyett... :hehe: Kihagytam valamit? :D Látod, csak ennyi az egész, ugye milyen hihető? :) (Amúgy örültem, hogy a filmbe betették Foxot is, mert így legalább nem kellett Bruce-nak biológus/biokémikus/gyógyszerész diplomákat is szereznie... :hehe: )

Egyébként a poén az, hogy ezzel az álrealisztikus magyarázással a karakter sokkal emberközelibb és hihetőbb lett, mint pl. a Tim Burton filmekben, ahol csak úgy puff neki, ott volt Batman a semmiből a hatmilliárd kütyüjével, meg batmobillal/batrepcsivel/batnemtudommivel és csak néztél, hogy ezek honnan a lótúróból vannak neki.

Na, látod, ezért írtam oda, hogy számomra hiteltelen az egész.
Végül is mi kell az élethez? Nem sok minden. Ez a nem sok minden ezen a planétán pont egyszerre volt jelen. Véletlen. Ugyanolyan véletlenekkel meg lehet magyarázni az általad felvázolt dolgokat. Mitől lesz valaki lottó milliomos? Nem az előretervezéstől. ( Bár, ismerve ezt az országot... ) Több milliárdot nyer, hihetetlen, de mégis reális.
El is jutottunk a révbe. A Burton féle Batman. Ott azért nincs szükség magyarázkodásra, mert az egy képregényfilm. ( Nem is akármilyen!!! ) Nem akar több lenni. Burton nem akarta a karaktert realizálni, ahogy a képregényírók sem. Konkrétan én nem néztem honnan vannak neki kütyüi, mert nem érdekelt. Az érdekelt, hogyan használja őket. Ha bemegyek egy étterembe ott sem kérdezem meg honnan van a zeller.  :hehe: Arról nem is beszélve, hogy veszélyes játék, mert elég csak azt nézni, hogy vannak olyan figurák, akik leugranak házak tetejéről, mert látták a Supermant. Mi történne akkor, ha realizáljuk és elhitetjük velük, te is lehetsz Batman, Joker, Bane..., talán csak nem elkezdenek vérengzeni a moziban? A film mindig is veszélyes fegyver volt.
Hozzáteszem: nem kötekszem, csak a saját véleményem írom le a filmről. Ha ezt valaki támadásnak veszi, mert eltérő az övétől, az nem az én hibám.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS