Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887146 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7500 Dátum: 2013. November 26. - 00:01:18 »
Peter Quillnek más az eredetsztorija. Nem tudom, hogy is van pontosan, de nem így. :hehe:
Igen, ezzel tisztában vagyok, de egyrészt láttunk már olyat, hogy filmen némileg módosulnak dolgok, a másik dolog ami miatt ez eszemben jutott, hogy rendesen mutatták az egyik gépet, ahogy átmegy a portálon, kavarog a sötét világban, aztán ott is hagyták...
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7501 Dátum: 2013. November 26. - 00:53:28 »
A végén mutatták, hogy visszatértek a gépek.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7502 Dátum: 2013. November 27. - 00:15:11 »
Megnéztem a Kickass2-t. Jó volt, bár egy  bökkenőt találtam. Kickass fogyatékos haverja, aki sárga Kickassnek öltözik, feladja őt és miatta ölik meg az apját és ez ki sem derül, sőt, őt magát sem zavarja...

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7503 Dátum: 2013. November 27. - 23:08:37 »
Megnéztem én is a Thor 2-t, jó volt. :D Szerintem hozta az első rész színvonalát. Illetve úgy mondanám, hogy a történetben kicsit súlytalanabb lett, a látvány viszont sokkal jobb, látszik, hogy ezúttal nagyobb volt a büdzsé. Laza nyári popcornmozi lett (ami a legtöbb képregényadaptációra igaz), de a színvonalasabb fajtából, vagyis végig szórakoztató volt, jobb, mint pölö egy Transformers. A prímet Loki vitte, de Thor is jó volt, illetve a többi szereplő is (azért szegény Selviget nem kellett volna gatyára vetkőztetni, ez egy idő után nem volt annyira vicces... :D ) és nagyon jó poénok voltak benne - a legnagyobb Kapi cameoja, az qrva nagy volt, az egész mozi hangosan röhögött. :lol: És bár a történet súlytalan volt (vagy inkább úgy mondanám, hogy nem elég drámai) azért a Lokis csavar (amikor levágja Thor kezét) engem is megvezetett, nagyon jó volt. :D Összességében tetszett. Azért megnéztem volna, Branagh mit alkotott volna ebből az alapanyagból, lehet hogy ő drámaibb alkotást hozott volna össze - ezzel együtt kellemes szórakozás volt a film.

A Gyűjtő megjelenése a rövid stáblista után jó poén volt, amikor azt mondta, hogy "egy megvan, már csak öt hiányzik", egyből Végtelen Kesztyű-szagot kezdtem érezni, és nem a mellettem ülő sráctól. :D  Amúgy meg tiszta jó, hogy az idei Marvel+-ban szerepelt, különben nem is ismertem volna.  :kingpin:

Viszont a pofám leszakad, hogy már két stáblista utáni jelenetet is beraknak a film végére... A másodikról nem is tudtam, még szerencse, hogy olyan kényelmesen ültem, hogy megvártam a teljes stáblista végét. :lol:

az Aethert nem pusztítják el ,mert nagyon veszélyes...nem, inkább elássák! Jézusom! Ennél jobb ötletük nem volt?
Hát igen, lényegében az egész film egy baromi nagy plothole-re épül, ha ezen túllépünk, akkor élvezhető. :lol: De annyiban védeném a mundér becsületét, hogy a film közben Malekith is mondja, hogy az "Éter" elpusztíthatatlan (Öcsém, ennél kreatívabb nevet nem tudtak volna kitalálni a cuccnak? :hehe: ), sőt, Thor sem tudta elpusztítani ugyebár. Már a film elején úgy kellett volna indítani, hogy az anyag elpusztíthatatlan, és akkor jobban működött volna a klisé.

Idézet
Ez tart egészen a végső csatajelenetig, ahol is megint elbaszarintották az egészet: egy látványos, epikus küzdelem lenne, ha nem szakítanák félbe állandóan nagyon olcsó, gagyi poénokkal. Így tök súlytalan lett az egész.
Igen, ez sajnos így van, látványos lett, viszont súlytalan. Mint a Man of Steel vége, ahol szintén elbagatelizálták a nagy városrombolást. Úgy látszik ez valami új betegsége a képregényfilmeknek. :)

Azért arra kiváncsi leszek, hogy Loki hová tüntette Odint, mert azért ez marha nagy rejtély lett a film végén. :D Viszont az tök poén volt, hogy nem fogadta el a pörölyt Thortól, mert azonnal lebukott volna. :D

Ja, a vadászrepcsik szerintem is visszajutottak. Azért ennyire még a Marvelnél sem gondolkodnak előre, hogy egy készülő másik film (GoG) egyik alapkarakterét ilyen nudli jelenettel indítsák el. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

ragatskynet

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7504 Dátum: 2013. November 28. - 11:32:44 »
Most jöttem a Thor 2-ről és bár nem vártam sokat tőle, nem mondhatnám, hogy jó élmény volt. Már mondták előttem és egyetértek velük: az első 5 perc nevetséges, a csatajelenetben pedig fél percenként be kellett vágniuk valami olcsó poént, amit olyan mellékszereplők szolgáltatnak, akiknél feleslegesebb kevés rohangál a Marvel filmes univerzumban (kivéve persze a sorozat - Agent of SHIELD - szereplőit). Ami nagyon bánt, hogy ebből pedig lehetett volna jó filmet csinálni: a testvérharc kortalan téma, és ha Portman kisasszony és a sleppje helyett a "sötét tündékre" koncentráltak volna (esetleg motivációt és személyiséget is adva nekik) egy parádés filmet is kaphattunk volna. Teljesen olyan érzésem van, mint ha egy filler sorozatepizódot néztem volna hatalmas költségvetéssel.
Egy dolog tetszett (az is csak a Marver+ ismeretében) a Gyűjtő megjelenése. A vadászgép pilótája lesz amúgy Peter a Galaxis Őrzői közül? Vagy azok visszajutottak a Sötét világról?

A végén látszott, hogy visszajöttek.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7505 Dátum: 2013. December 01. - 11:21:40 »
Thor2:
Van stáblista utáni jelenet is? Én csak az animált stáblista utánit láttam :O
A Gyűjtő akkor a Végtelen Kesztyűhöz akarja összegyűjteni a köveket, amik itt a filmuniverzumban az Éter és Kozmikus kocka?
Ezek közül melyik, melyik: http://hu.marveldatabase.com/V%C3%A9gtelen_Gy%C3%A9m%C3%A1ntok
Az Éter a Térkő?   :hehe:
Ezek az elfek elég költséghatékonyak voltak:) Csak kettőnek volt gumimaszk építve, a többin maszk volt :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 01. - 11:37:37 írta VTomi »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7506 Dátum: 2013. December 01. - 19:27:18 »
Van stáblista utáni jelenet is? Én csak az animált stáblista utánit láttam :O
Igen, de az már nem rejtett sok meglepit. Aki lemaradt volna róla, itt a tartalma: újra mutatták azt a jelenetet, ahogy Jane meg a többiek eszik a müzlit a konyhában, és ekkor nagy mennydörgés, csim-bumm, Jane kiszalad a tetőkertbe ahova a Bifrost-ön át megjön Thor és lesmacizzák egymást. :) Utána meg mutatnak egy parkolót, ahol a jégóriások világából a Földre keveredett óriás szörny (amilyet Thor is kinyírt az első saját mozijában) megpróbálja bekajálni az alacsonyan szálló madarakat. Ennyi. :)

Idézet
A Gyűjtő akkor a Végtelen Kesztyűhöz akarja összegyűjteni a köveket, amik itt a filmuniverzumban az Éter és Kozmikus kocka?
Nem tudom, hogy a filmben a Kozmikus Kocka is az-e, de szerintem nem. Viszont az Avengersből Loki jogarának a köve lehetett a Lélek Gyémánt a tippek szerint. Meg ezek szerint most az Éter is egy olyan "kő" (végülis a filmben kő formában is használták egy részét, szerintem azt dugdosta magába az egyik elf, attól lett szuperszörny). Egyébként a Gyűjtő szerintem csak a gyűjteményébe keresi a köveket. Elvileg Thanos lesz az, aki megszerzi majd a köveket és elkészíti a Kesztyűt - már ha meglépik ezt a húzást valamelyik Avengers filmben. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7507 Dátum: 2013. December 02. - 12:37:30 »
Idézet
A Gyűjtő akkor a Végtelen Kesztyűhöz akarja összegyűjteni a köveket, amik itt a filmuniverzumban az Éter és Kozmikus kocka?
Nem tudom, hogy a filmben a Kozmikus Kocka is az-e, de szerintem nem. Viszont az Avengersből Loki jogarának a köve lehetett a Lélek Gyémánt a tippek szerint. Meg ezek szerint most az Éter is egy olyan "kő" (végülis a filmben kő formában is használták egy részét, szerintem azt dugdosta magába az egyik elf, attól lett szuperszörny). Egyébként a Gyűjtő szerintem csak a gyűjteményébe keresi a köveket.
Azért gondoltam,hogy a Kocka is egy kő, mert azt mondák, nem jó egy helyen tartani az Étert és a Kockát. Én is hallottam róla, hogy a jogar az egyik kő és logikus is, mert a képessége és a színe erre ural. A Kocaka meg a Kocka. A képessége nem illik rá egy Kőre sem a hatból.
Van stáblista utáni jelenet is? Én csak az animált stáblista utánit láttam :O
Igen, de az már nem rejtett sok meglepit. Aki lemaradt volna róla, itt a tartalma: újra mutatták azt a jelenetet, ahogy Jane meg a többiek eszik a müzlit a konyhában, és ekkor nagy mennydörgés, csim-bumm, Jane kiszalad a tetőkertbe ahova a Bifrost-ön át megjön Thor és lesmacizzák egymást. :) Utána meg mutatnak egy parkolót, ahol a jégóriások világából a Földre keveredett óriás szörny (amilyet Thor is kinyírt az első saját mozijában) megpróbálja bekajálni az alacsonyan szálló madarakat. Ennyi. :)

Idézet
A Gyűjtő akkor a Végtelen Kesztyűhöz akarja összegyűjteni a köveket, amik itt a filmuniverzumban az Éter és Kozmikus kocka?
Elvileg Thanos lesz az, aki megszerzi majd a köveket és elkészíti a Kesztyűt - már ha meglépik ezt a húzást valamelyik Avengers filmben. :D[/spoiler]
Ebben csak az a fura, hogy a Thor1--ben Odin kincseskamrájába már ott van a kesztyű. Talán nem gondolkodtak ennyire előre és ezt nem veszik figyelembe? Lehet, hogy a 2.fázis történeteinek fő irányvonala nincs is  kidolgozva, csak felvetnek utalásokat, easter eggeket és nem is mind a fő sodor alapkövei?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7508 Dátum: 2013. December 02. - 14:14:01 »
Idézet
Ebben csak az a fura, hogy a Thor1--ben Odin kincseskamrájába már ott van a kesztyű. Talán nem gondolkodtak ennyire előre és ezt nem veszik figyelembe? Lehet, hogy a 2.fázis történeteinek fő irányvonala nincs is  kidolgozva, csak felvetnek utalásokat, easter eggeket és nem is mind a fő sodor alapkövei?
Utánanéztem, tényleg ott van! Hát ez beszarás. :surp: Eddig észre sem vettem, igaz, csak egy pillanatra látszik.



Én is úgy gondolom, hogy ott még tényleg csak easter egg volt, akkor még nyilván nem tudták, mi lesz az Avengers és a későbbi filmek koncepciója. (Mi is csak találgatjuk most is, hogy a 2. fázis milyen irányba fog menni.)
A vicc az, hogy innen nézve Loki jó nagy hülye volt a Thor 1-ben. ;D Ahelyett, hogy a Bifrost-tel meg a jégóriásokkal szarakodott volna, egyszerűen csak el kellett volna vennie a kesztyűt (királyként még joga is lett volna hozzá), azzal bármit megtehetett volna. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7509 Dátum: 2013. December 02. - 16:56:08 »
Igen, csak fogalmunk sincs még a kesztyű működéséről vagy szerepéről a filmes univerzumban. Ennyi erővel Thanos is már régen megszerezhette volna.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7510 Dátum: 2013. December 03. - 10:53:30 »
A következő Avengers moziban nem Ultron lesz az ellenség?
This is a joke. A real practical Joke.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7511 Dátum: 2013. December 03. - 22:18:19 »
Ilyen érdekesség. A Rozsó filmből a bár jelenethez kapcsolódik.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7512 Dátum: 2013. December 04. - 12:14:07 »
Hopp-hopp, megjelent és felkerült az Uncaged edition itthon is, sőt állítólag a kihagyott jelenetekre szinkron is került, nagyon kivi vagyok ez milyen lesz, hétvégén tesztelem.  :wolvie2:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7513 Dátum: 2013. December 10. - 18:53:34 »
Végre! Meg lett nézve a Thor: The Dark World. Picit rizikós ennyit várni, de talán jobban megéri, legalábbis nincs tele a terem ilyen tesókkal, akik marhulni járnak moziba. Teljesen kitudtam geekelni a film alatt.  :hehe:

Általános bírálat az lenne, hogy az egyik legjobb képregényfilm, amihez szerencsém volt eddig, egész film alatt azon gondolkoztam, hogy mennyire mákunk van, hogy ennyire elvagyunk kényeztetve minőségi képregényfilmekkel mostanában.
Persze, voltak benne közhelyek meg gyengébb magyarázatok, de a képi világ, a karakterek, a jelmezek és a világ hangulata teljesen kompenzál. Lenne mit írjak róla, de nem teszem. Maradjunk annyiban, hogy kifolyt a könnyem Frigga halálakor és temetésén, sőt Lokit is megsirattam, annyira jól eladták és pont ezért volt nagyobb súlya a végén, mikor lassan feleszmélsz, hogy ki van a trónon. Fel vet kérdéseket és hagy helyet az univerzum továbbépítésének és ezért hálás vagyok. Remek film volt, többszörnézős 100%-osan.

Ja, az AmKap poén meg mindent megért, a poénok poénja eddig minden képregényfilmet összevetve.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7514 Dátum: 2013. December 10. - 22:09:54 »
Megnéztem most DVD-n (másodjára) a Farkast.
Másodszorra megnézve javítom korábbi reagálásomat: egész jó kis film volt.
Itthon volt olyan lehetőség, hogy újranézhettem, visszapörgethettem. Picit fantasztikusabb volt az akció. Korábban írta valaki, hogy ez a történet csak egy mellékszál.
Nos, nem tudom.
Elég sokat emlékeztek vissza az előző x-filmekre... Remélem, folytatás lesz.
Szerintem Rozsó karmait Magnetó fogja visszaállítani, ha ezek utáni lesz a folytatás

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7515 Dátum: 2013. December 11. - 18:44:52 »
Én ezt az egész csontkarom témát kihagytam volna, de ez tök szubjektív, mert nekem nem tetszik, viszont ez a retcon már annyira beleivódott a történetfolyamba gondolom, hogy már nem gáz.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7516 Dátum: 2013. December 11. - 18:51:27 »
Gondolom azért, mert itt a légkör váltotta a kripton követ. Hitelesebbnek gondolták ezt a változatot, hogy a kryptoni légkör veszi el az erjét, mint azt, hogy a bolygó darabjainak valamiféle sugárzása van.
This is a joke. A real practical Joke.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7517 Dátum: 2013. December 11. - 19:02:53 »
Gondolom azért, mert itt a légkör váltotta a kripton követ. Hitelesebbnek gondolták ezt a változatot, hogy a kryptoni légkör veszi el az erjét, mint azt, hogy a bolygó darabjainak valamiféle sugárzása van.
Szerintem ez nem hitelesebb, és sztem ez egy rossz topic:) És nem a légkör váltja ki, mert nem  a kriptoni levegőre, hanem a földire allergiásak a kriptoniak. Vagy a Szupi is befulladt a kriptonitól?... Nem emlékszem.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7518 Dátum: 2013. December 12. - 08:06:19 »
tényleg.
Valamit benéztem. nemtom hol volt a kérdés.
This is a joke. A real practical Joke.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7519 Dátum: 2013. December 12. - 18:30:11 »
A "készülő képregényfilmekben" mert a Man of Steel folytatása kapcsán merültek fel a kérdések.