Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887032 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7600 Dátum: 2014. Február 05. - 14:51:23 »
Ha mindenképpen lecserélnék egy fiatalabb fazonra, akkor csinálják azt amit az Ultimate-ben: Mutassák be a rég elfeledett gyerekét ;D Vagy klónozzák és ezáltal behozhatják X23 karakterét is ;)
A HJ pletykaáradat viszont nem ilyen egyszerű! Mostanában volt róla szó,hogy lesz Wolvie 2, amit szintén Mangold rendezne és hát nyilvánvaló kit szeretne a főszerepben látni :wolvie2:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7601 Dátum: 2014. Február 05. - 14:58:44 »
Vagy tegyenek bele kevesebb fél vagy teljesen meztelen jelenetet és akkor nem kell annyira szétkokszolnia magát. Mindenki jobban járna.  ;D
És akkor még 10-20 évig is simán tolja.
A Reboot meg már megvolt First Class a címe, most pár évre rá még egy reboot?? Az már nagyon égő lenne...

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7602 Dátum: 2014. Február 05. - 15:04:26 »
Csak azt felejted el,hogy a FC még az Avengers előtt készült amikor nem az volt a cél,hogy egységes univerzumot hozzanak létre. Nyilván ők se így tervezték,de muszáj meglovagolni a Marvel sikerét, ha sok-sok zöldhasút szeretnének látni :D Meg aztán ez nekünk rajongóknak rohadtul kapóra jött! Talán végre lesz esélyünk egy olyan X-Men-t látni filmen ami pontosabban követi a képregényt mint az eddigi próbálkozások.:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7603 Dátum: 2014. Február 05. - 15:21:26 »
Nem elfelejtem, engem elsősorban nem érdekel. Számomra a reboot még mindig egyenlő a "hülyék vagyunk nincsen se ötletünk se fantáziánk, hogy megoldjunk egy adott problémát, és szeretnénk a nézőt is hülyének nézni"-vel.  ;)
Pont az Avengers bizonyítja, hogy egységesség ide vagy oda, nincsenek kőbe vésve a karakterek. Elvégre már a 3. Hulkjukat fogyasztják ugyanabban a szériában (számomra a Hihetetlen Hulk 2. rész, és a tökéletes példa arra, hogyan kéne ezt csinálni).
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 05. - 15:25:18 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7604 Dátum: 2014. Február 05. - 15:29:46 »
A HJ pletykaáradat viszont nem ilyen egyszerű! Mostanában volt róla szó,hogy lesz Wolvie 2, amit szintén Mangold rendezne és hát nyilvánvaló kit szeretne a főszerepben látni :wolvie2:
Na igen, de azóta jött már egy olyan mondat is tőle, hogy még nem tudja mi lesz vele.
Meg elég nagy a kuss azóta, valszeg most már nem is lesz semmi infó az X filmig róla, majd akkor lehet beindul az áradat, de csak hogy tereljenek.  :D

A klónozás járható lenne, és jöhetne X23, egy női Rozsomák, na az mekkora lenne  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7605 Dátum: 2014. Február 05. - 15:37:05 »
Todd: Még egyet is értenék veled, csak most ebben az esetben tényleg szükséges a reboot. Elég csúnya dolgokat műveltek a mutánsokkal az elmúlt 8 évben amit muszáj lesz k*rva gyorsan javítaniuk, ha azt akarják,hogy minden klappoljon. És azt se felejtsük el,hogy a Wolverine Origins-es Deadpool-t is kitörlik ezáltal, szóval nekem már csak emiatt is megéri ;D
A Hulk példa tetszik és ezt alkalmazhatnák az összes szereplőnél!

BuB: Tudod van az a pénz :nezze: Amúgy nem tudom a betegségéből adódóan mennyi szerepet fog vállalni még a jövőben.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7606 Dátum: 2014. Február 05. - 15:44:03 »
A felesleges rebootnak ellenben tökéletes példája számomra a Pókember. Még mindig nem értem mi olyan van ebben, amit ne játszhattak volna el úgy, hogy közben nem tukmálják folyamatosan hogy REBUUUT.
Szóval okosan kéne ezt csinálni, nem így.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7607 Dátum: 2014. Február 05. - 15:45:38 »
Nem lehetett volna újra sulis, újra Ben bácsi, stb.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7608 Dátum: 2014. Február 05. - 15:48:11 »
Számomra a reboot még mindig egyenlő a "hülyék vagyunk nincsen se ötletünk se fantáziánk, hogy megoldjunk egy adott problémát, és szeretnénk a nézőt is hülyének nézni"-vel.  ;)
Azért ez nem ilyen egyszerű.  ;) Amikor elindítanak egy trilógiát, leszerződtetik a jóformán ismeretlen színészeket, hozzájuk vágnak 2 millió dollárt egy főszerepért, amiből a szerződés szerint 5-10 lesz a harmadik részben. Utána jóval jövedelmezőbb újra ugyanezt megcsinálni, mint minden szereplőnek ötszörös árat fizetni, mert a trilógiának hála ismertek és keresettek lettek.
A pókemberes példád is ezt igazolja. Simán játszhatták volna a legutóbbit is Tobey-val, de így olcsóbb volt. A színészek és a rendező is.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7609 Dátum: 2014. Február 05. - 15:51:55 »
Nem lehetett volna újra sulis, újra Ben bácsi, stb.
Szörnyű nagy tragédia lett volna. Az amazing film első 1 órája alatt folyamatosan azon gondolkoztam, hogy most mért kell már megint ugyanazt végignéznem. Connors doki Peter szülei, az egész fajkeresztezős vonal, most Smythe-ék, Rhino, Elektro mind simán működtek volna a reboot nélkül is.
Egyetlen pozitívum, hogy nincsen MJ.  ;D
A pókemberes példád is ezt igazolja. Simán játszhatták volna a legutóbbit is Tobey-val, de így olcsóbb volt. A színészek és a rendező is.
Kaine: a pókemberes példával nem arra gondolok, hogy vissza nekem Tóbiást, meg a csöves-öregasszony külsejű MJ-t. Hanem azt, hogy akár ezekkel a színészekkel, minden rebootos szájtépés nélkül le lehetett volna forgatni majdnem ugyanezt a filmet, akár pókember 4-ként, akár ugyanezen a címen, csak önismétlés nélkül.
Az emberek akiket ismerek és akik nem képregényfanok totál értetlenül állnak a reboot mánia előtt. Miért kell új Pókember, Superman stb.
Mindenkinek a könyökén jönnek már ki ezek az eredetsztorik. Nem érdemelnének ezek többet egy filmben egy 5 perces flashback-nél, nemhogy 45-50 percet...
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 05. - 15:56:29 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7610 Dátum: 2014. Február 05. - 18:18:17 »
Kaine: a pókemberes példával nem arra gondolok, hogy vissza nekem Tóbiást, meg a csöves-öregasszony külsejű MJ-t. Hanem azt, hogy akár ezekkel a színészekkel, minden rebootos szájtépés nélkül le lehetett volna forgatni majdnem ugyanezt a filmet, akár pókember 4-ként, akár ugyanezen a címen, csak önismétlés nélkül.
Nem értettelek félre: ezzel azt magyaráztam, hogy nem az ötlettelenség feltétlenül az oka a rebootnak, hanem a pénz.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7611 Dátum: 2014. Február 05. - 18:59:40 »
Az X-MEN esetében - amennyiben jól gondolom - folytatódik a történet. Legalábbis a Farkas c. film végén erre lehet következtetni. Már maga a Farkas film is az X3 után történik.  A Jövendő múlt napjai című következő rész úgy hiszem, a jövő és múlt körül játszódik majd a régi színészekkel, aminek nagyon örülök. Nem tudom mennyire lesz képregényhű a sztori. Viszont el kell olvasnom a hasonló címmel kiadott képregényt, hogy összehasonlíthassam majd. Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek erre a filmre.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 05. - 19:01:26 írta kzoli »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7612 Dátum: 2014. Február 06. - 08:18:40 »
Kaine: a pókemberes példával nem arra gondolok, hogy vissza nekem Tóbiást, meg a csöves-öregasszony külsejű MJ-t. Hanem azt, hogy akár ezekkel a színészekkel, minden rebootos szájtépés nélkül le lehetett volna forgatni majdnem ugyanezt a filmet, akár pókember 4-ként, akár ugyanezen a címen, csak önismétlés nélkül.
Nem értettelek félre: ezzel azt magyaráztam, hogy nem az ötlettelenség feltétlenül az oka a rebootnak, hanem a pénz.
Nemteljesen értelek. Mármint mitől lett volna drágább ugyanezzel a garnitúrával nem reboot filmet csinálni, csak mondjuk függetlent (lásd Hulk, Megtorló)? Jó nem lett volna egy órán át Ben bácsizás, ami tuti jó spórolási módszer, mert nem igényel nagy anyagi forrásokat, meg vizuális trükköket, de azért mással is ki lehet tölteni az akció közötti részt. Vagy ettől lett nagyobb a bevétel, mindenki a tatára, meg az eredetsztorira gerjed?
Szóval számomra ugyanazt eljátszani még mindig ötlettelenség.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7613 Dátum: 2014. Február 06. - 12:17:20 »
Az előzményeket úgy is megcsinálhatnák,hogy apró kis flashback-ek formájában adagolják a film közben. Ez nem lenne egy utolsó dolog, és akkor nem kéne sokadszorra végignézni a Pókemberré válás folyamatát :spidey:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7614 Dátum: 2014. Február 06. - 12:51:37 »
Legalábbis a Farkas c. film végén erre lehet következtetni.
Arra ne vegyél mérget, mivel időutazásos téma lesz, így sanszos, hogy inkább egy - a First Class idején játszódó - rebootot csinálnak belőle, gyakorlatilag bármit átírhatnak benne a korábbi filmekhez képest. Tulajdonképpen az új Star Trek filmekben is az időutazással oldották meg a rebootot (egy alternatív idősíkot nyitottak).

Egyébként visszakanyarodva Pókemberhez, úgy általánosságban a rebootot nem mindig ellenzem, van amikor kifejezetten szükséges (és ha nem rontják el, jól is sikerül), van amikor felesleges, illetve csak a pénzszerzés lehetőségét látják benne. Ami pókembert illeti, a rebootot én is feleslegesnek tartottam, de annyiból megértem a stúdiót, hogy így tudták közelebb hozni a karaktert a mai fiatalokhoz, valamint igy lehetett a legtisztábban behozni Gwent. Viszont én is feleslegesnek tartottam, hogy egy órát elpazaroltak az eredettörténetre, főleg hogy semmivel sem lett jobb, mint a Raimi-féle eredettörténet. Bőven elég lett volna pár flashback-kel visszautalni az eredetsztorira, meg esetleg Peter rémálmával bemutatni a hangulat kedvéért, de ennyi. Egyértelmű, hogy a spórolás miatt kellett az eredetsztori a filmbe, de így is elég vérszegény lett az 1 szem Gyíkkal. (Főleg a Pók 3. főgonoszaihoz és látványos végjátékához képest... :roll: ) Nem az eredetsztorival kellett volna tökölni, inkább több lóvéval egy látványosabb, több ellenfelet felvonultató mozit kellett volna csinálni, mint ahogy most a 2. résszel teszik. Még ez a második eredetsztori megbocsátható volt, de azért nem szeretnék 3 részenként eredetsztorit nézni reboot formájában. Most addig kell ütni a vasat a jelenlegi gárdával, amíg meleg, és annyi részt csinálni, amíg meg nem unja a jónép, aztán jegelni egy darabig a franchise-t.   

Nemteljesen értelek. Mármint mitől lett volna drágább ugyanezzel a garnitúrával nem reboot filmet csinálni, csak mondjuk függetlent (lásd Hulk, Megtorló)?
Kaine nem arra értette, hogy a reboot anyagilag olcsóbb, hanem arra gondolt, hogy több pénzt lehet vele keresni. A Twilight óta tudják, hogy a tiniközönségben mekkora potenciál van, ezért kellett megfiatalítani Pókembert és a sztorit, hogy a mai tini generációhoz is közelebb álljon (lásd mobilozós, deszkás Peter), és így több bevételt termeljen. Először arra gondoltam, hogy az eredetsztori azért kellett, hogy maga a film is olcsóbb legyen, de most megnéztem imdb-n, a becsült büdzsé 230 millió volt... :headscratch: Bár lehet, hogy ebben benne van a marketing is, de akkor sem kevés lóvé. Tény, hogy a Gyík teljesen CGI volt, az elég sokba kerülhetett.


A mi korosztályunknak jobban tetszett a Raimi-féle Peter, mert közelebb állt hozzánk. Persze az új vagány Peter is jó (illetve Garfield jobb színész, mint Tobey, ezt aláírom), de nekem a régi filmekben az tetszett, hogy tényleg átjött Peter csórósága, illetve hétköznapi gondjai, pont mint a képregényben. Maga a karakter nagyon képregényes lett. Amikor a Pók 2.-ben először mutatják, hogy hazaér a kis bérlakásába, hát egy az egyben mintha a Chelsea Street-i kecóját láttam volna a képregényben. :D (Az lett volna a hab a tortán, ha a fürdőszoba-tetőablakon közlekedik :hehe: )
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7615 Dátum: 2014. Február 06. - 13:14:01 »
illetve Garfield jobb színész, mint Tobey, ezt aláírom
Szerintem nem. Láttad Tobey régebbi filmjeit?
Idézet
de nekem a régi filmekben az tetszett, hogy tényleg átjött Peter csórósága, illetve hétköznapi gondjai, pont mint a képregényben. Maga a karakter nagyon képregényes lett. Amikor a Pók 2.-ben először mutatják, hogy hazaér a kis bérlakásába, hát egy az egyben mintha a Chelsea Street-i kecóját láttam volna a képregényben.
Egyetértek.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7616 Dátum: 2014. Február 06. - 13:18:22 »
Szerintem a rebootnál annyiból muszáj volt elölről kezdeni, hogy így betudták hozni a szülőket, és egy igen érdekes hátteret adni nekik, és ezzel még az Oscorpot is jól behozták.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7617 Dátum: 2014. Február 06. - 13:19:46 »
Garfield a való életben is dadog, és olyan halkan beszél hogy alig lehet érteni.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7618 Dátum: 2014. Február 06. - 16:48:22 »
Színészi képesség, akkor cserben hagyta Tobeyt a Pók filmek alatt, mert Peterként rettenetes volt. Valószíni viszont, hogy ez is rendezői hiba volt.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7619 Dátum: 2014. Február 06. - 19:54:40 »
Szerintem nem. Láttad Tobey régebbi filmjeit?
A Pleasantville-t láttam, illetve még egy másik filmet, amiben egy háborúból hazatért katonát játszik, nem tudom, mi a címe. :headscratch: Garfieldtől is csak egy filmet látttam, a Bűn hálójában-t (nem összekeverendő a Gina Carano-féle agymenéssel), baromi jól játszott benne. Tobeyt is jó színésznek tartom, de az eddig látottak alapján a drámai szerepekben Garfield szerintem jobb. Jobban ki tudja fejezni az érzelmeit. (Hülyén hangzik, de látványosabban tud bőgni is. :lol: )
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.