Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887043 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8220 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 20:33:19 »
Stan-nek van egy szerződése, hogy benne lehet mindegyik Marvel filmben  ;)
Oh, én úgy tudtam csak azokban a filmekben van benne, amikhez köze is van...  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8221 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 21:16:35 »
Én is megnéztem, nagyon-nagyon bejött a film, nagyon látványos, vicces és a színészek is tök jól nyomták. A vége főcím nekem epic fail, viszont kell egy táncoló Groot figura... :D Tök jó, hogy Yondu nyilát beletették. Kár hogy Nebula alig szerepelt. Nem vettem észre szerintem egy easter egget se... :nemtudom: mármint Cosmón kívül. Mivel a semmi közepén lakom és este mentem haza így gyalogoltam egy órát hogy az elágazástól a faluba érjek... és ahogy leszálltam a buszról elkezdett szakadni az eső... :censored: áztam, de kit érdekel.  :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 14. - 21:26:22 írta Fantomex »
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8222 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 22:10:53 »
Én talán egy kis Easter egget láttam, de annyira háttérben volt, hogy nem vagyok benne biztos... a gyűjtőnél lehetett látni egy Csitauri katonát, amikor Peterék beléptek helységbe... de olyan gyorsan elkapták, hogy nem bírtam megnézni rendesen... pedig poén lett volna, ha a csapat megnézi és a Gyűjtő tesz vmi megjegyzést a fajra... meg hogy nemrég a Földön randariloztak...  kicsit ziccer kihagyásnak érezzem/tem, márha jól láttam  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8223 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 10:15:50 »
A stábfelirat végét megint érdemes megvárni?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8224 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 10:29:57 »
Hm, nem sokan olvasták akkor amit írtam...  ;D

Galaxis Őrzői:
A vége főcím... nem is tom, egyrészt hihetetlen naaaagy poén, de másrészt, semmihez nem volt köze, így emiatt csalódtam, de poén, olyan poén, hogy a fejeteket fogjátok fogni :D (amúgy nem tom mire vélni, rebuutot akarnak belőle csinálni? Én úgy tom, az egyik legrosszabb filmnek tartják.:D )
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8225 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 10:56:19 »
Hm, nem sokan olvasták akkor amit írtam...  ;D

Galaxis Őrzői:
A vége főcím... nem is tom, egyrészt hihetetlen naaaagy poén, de másrészt, semmihez nem volt köze, így emiatt csalódtam, de poén, olyan poén, hogy a fejeteket fogjátok fogni :D (amúgy nem tom mire vélni, rebuutot akarnak belőle csinálni? Én úgy tom, az egyik legrosszabb filmnek tartják.:D )

Köszi a választ!

A hozzászólásokat csak gyorsan átfutottam, nehogy lelőjenek valamilyen poént. Mihelyst megnézem a filmet (ma este), alaposabban is átolvasom.  ;)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8226 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 11:49:18 »
Sok spoilert nem írtam, próbáltam arra figyelni.  :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8227 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 12:33:40 »
A Gyűjtőnél volt egy chitauri katona, meg egy dark elf is és egy youtubeos elemezés szerint egy nagy báb, amiben Adam Warlock van.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8228 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 13:17:43 »
Kúl, akkor csak jól láttam a chitauri-t, mondjuk a jobban ráközelítést még mindig egy ziccer kihagyásnak érezem.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8229 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 16:00:47 »
És végre a hatolom egyik köve is rendes képregénybeli formát kapott. Talán visszamenőleg kiderül, hogy a Tesseractban is egy kő van belül és az éter is összeáll egy kőformává. De melyik kő volt ez a lila a GotG-ban? Ha az éter a tér köve, a Tesseract meg mondjuk az elmévé, vagy a léleké.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8230 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 16:37:57 »
Ezt filmet annyira dicsérik mindnehol...már lassan elhiszem! :)
BATMAN,Spawn,Star Wars

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8231 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 16:55:46 »
Én ugyan még nem láttam,de ez lesz az első olyan Marvel film az életemben amit már jóval a megnézése előtt imádok ;D A barátnőmnek is tetszett a trailer amit látott belőle, pedig ő abszolút nem sci-fi & képregény rajongó. Úgyhogy biztosan ketten nézzük majd meg  :D

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8232 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 17:26:29 »
Az Orb képviseli a piros követ, azért lett lila, mert a Thor 2-ben piros volt az éter.
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8233 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 19:10:19 »
Szerintem a legszórakoztatóbb film, amit az elműlt években láttam. Maximálisan elégedett vagyok vele és a szinkron sem zavart. Valamit nagyon tudnak a Marvelnél.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8234 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 23:42:15 »
Nos, megnéztem én is a Galaxis Őrzőit. Szuper volt! A Marvel nagyon szépen terjeszti ki az Univerzuma határait, és ez a kozmikus debütálás nagyon jóra sikerült. Alapból hátrányból indult a film, mert abszolút nem ismert karakterek (az átlagnak) vannak benne, ráadásul egy beszélő mosómedve!!! Mégis, a reakciók alapján én úgy láttam, hogy képes volt behúzni, megvenni a közönséget.
A sztori tiszta, és érthető, nincs mellébeszélés, nincs unalmas rész egyszerűen a filmben, végig szépen kitöltik vagy komoly, vagy vicces, vagy akciódús jelenetek.
A karakterek is nagyon szerethetők lettek, és elképesztő mennyiségű poén van benne, amiben a legjobb, hogy nem félnek saját magukat is kifigurázni, hisz tudják jól a készítők is, hogy ez egy eszement dolog (beszélő gépágyús medve, humanoid fa lény, stb...). A lényeg, hogy mi, nézők jól szórakozzunk. Az pedig megtörténik, de még mennyire.
Imádtam a karaktereket, mindegyiknek saját személyisége, heppje van, amitől gyorsan megkedvelhetővé válik.

Éshát Thanost látni a mozivásznon, az nagy élmény, már lelki szemeim előtt lebegett, hogy 10 perc múlva a Végtelen Hatalom fog lejátszódni a mozivásznon, de arra azért még várni kell... bár elindultunk az úton, jófelé járunk. Szóval Thanos nagyon jól nézett ki, nagyon képregényes volt. Többet is szerepelhetett volna.

A látványra, effektekre egy szavunk se lehet, tökéletes volt. És nagyon-nagyon látványos, azt hiszem ez lett a leglátványosabb Marvel film eddig.
A filmzenéről ne is beszéljek: Awesome! Végre régi, igazi muzsikák szóltak, amik néha kifejezetten dobtak a hangulaton, volt, hogy a poén forrásai is voltak több helyen.
Stan Lee cameoja nem volt nagy szám, és hát a stáblista utáni jelenet: ?? Hát jót röhögtem, de mi volt az? Vagy csak utalás a '80-as évekre, meg, hogy ebben a közegben abszolút nem lóg ki a filmből egy beszélő kacsa? Ki tudja.


A film végén még egy-két elvarratlan szál is maradt, szóval elő van készítve  2. rész is.

Ha egyetlen dologba bele tudnék kötni, az az lenne, hogy jobban összekapcsolhatták volna a többi Marvel filmmel, sajnos kevés volt az utalás, és a köveket is már jobban összefogtam volna, ha csak Thanos említette volna a Tesseract-ot, vagy az Étert, a Thor2-ből, az már elég lett volna. De őszintén szólva nem akarok belekötni ebbe a fimbe, mert hozta azt amit kellett, még többet is, szórakoztató, nagyon vicces, szuper látványos, és van története (ami a mai filmek 80%-ára nem igaz).

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8235 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 00:18:32 »
Az Orb képviseli a piros követ, azért lett lila, mert a Thor 2-ben piros volt az éter.
Mi az az Orb?
... hát a stáblista utáni jelenet: ?? Hát jót röhögtem, de mi volt az? Vagy csak utalás a '80-as évekre, meg, hogy ebben a közegben abszolút nem lóg ki a filmből egy beszélő kacsa? Ki tudja.

Howard a kacsa volt az. Egy létező Marvel karakter. Volt is belőle film.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8236 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 00:32:38 »
Mi az az Orb?
Szerintem az itt szereplő kő eredeti neve. Vagy nemt'om. :)

Howard a kacsa volt az. Egy létező Marvel karakter. Volt is belőle film.
Tudom, az világos volt, csak azt nem értem, hogy mi értelme volt neki. Jön a Marvel's Howard the Duck Movie is? :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8237 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 08:56:40 »
Mi az az Orb?
Szerintem az itt szereplő kő eredeti neve. Vagy nemt'om. :)

Howard a kacsa volt az. Egy létező Marvel karakter. Volt is belőle film.
Tudom, az világos volt, csak azt nem értem, hogy mi értelme volt neki. Jön a Marvel's Howard the Duck Movie is? :)
Ja, vhogy én is így voltam, prosti nagy poén, de rohadtul csalódott voltam, végig azt hittem hogy vmi átkötés lesz az Angyalok2-re :D
Amúgy mintha mostanában kiadtak volna tőle vmi új képregényt, ezt gondoltam arra, hogy rebuutot akarnak belőle csinálni?  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8238 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 15:14:00 »

Hmhm, jól tippelek, hogy mindenki aki  látta a stáblista végi jelenetet, az egyrészt poénnak fogta fel, de mellette egy nagy kérdőjel is maradt benne emiatt? Mit akart ezzel a Marvel? Szimplán csak egy poén, vagy télleg egy rebúút van készülőben? Most mindenesetre kijött egy hivatalos kép a stáblista utáni jelenetről... lehet érik a bejelentés?  :o  :D

Szerk:
Áhh... nem tudtam spoilerbe rakni a képet, így csak linkeltem...  Szóval vigyázat, SPOILEr!!!
http://filmdroid.hu/2014/08/hivatalos-kep-galaxis-orzoi-stablista-utani-jelenetebol/#comment-80628

SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8239 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 19:58:30 »
Rocket Raccon-al jól elvinnének egy mozit! ;)
Megnéztem az Amerika Kapitány: A tél katonája c. filmet. Tetszett, komolyabb volt mint az első rész, bár a zene nem volt valami szuper, ami azért is fura, mert a DVD menüjében tök jó zene van, de sajna a filmben nem nagyon hallottam azt vissza! :(
Nos, eddig még nem nyúlt mellé a Marvel Studios a filmjei terén, úgyhogy várós a folytatás is, ami gondolom az Avengers 2. után jön majd!