Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887352 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8700 Dátum: 2015. Május 17. - 10:25:19 »
Az Adam Warlock témára reagálva. Matthew McConaughey nyilatkozta, hogy olvasott/olvas Marvel és DC script-eket, szerintem le tudná hozni, nem is rosszul...

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8701 Dátum: 2015. Május 17. - 10:57:53 »
Az Adam Warlock témára reagálva. Matthew McConaughey nyilatkozta, hogy olvasott/olvas Marvel és DC script-eket, szerintem le tudná hozni, nem is rosszul...

Neki inkább Rocket Raccoon szerepe állna jól a túl rövid karja miatt :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8702 Dátum: 2015. Május 17. - 11:17:09 »
Warlocknak jobb lenne egy teljesen ismeretlen valaki, MM túl ismert arc hozzá.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8703 Dátum: 2015. Május 17. - 15:26:21 »
Ha gondoljátok... :D
Már háromszor láttam a filmet, elsőre nem jött be, de azóta egyre jobban és jobban.
http://www.prae.hu/article/8319-az-istenek-is-hibaznak/

jó lett a kritika Ron!

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8704 Dátum: 2015. Május 17. - 22:11:36 »
Megnéztem én is tegnap az új Bosszúállók filmet a moziban 3D-ben. Mit mondjak, még most is a hatása alatt vagyok. Nagyon szórakoztató volt!
De kissé összekeveredtem. Nyilván a film nem követi teljes egészében a képregényt.
- Ultront nem Dr. Pym alkotta meg? A képregényben hogy történt pontosan? Tudja valaki melyik Avangers számokban jelent meg a történet eredeti formájában? Szívesen elolvasnám.
- A Vízió tényleg így jött létre? Azt tudom, hogy mesterséges intelligencia, de többet nem.
- A képregényben is a Vízió fején az egy lélekkő?

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8705 Dátum: 2015. Május 17. - 22:46:41 »
Írtam privát üzenetet.  ;)
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8706 Dátum: 2015. Május 18. - 00:07:51 »
Írtam privát üzenetet.  ;)
ezek engem is érdekelnének :)

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8707 Dátum: 2015. Május 18. - 03:12:07 »
De ő alkotta. Kb. az a lényege mint a filmben. Avengers 54 azt hiszem, Vízió meg 57.
Nem a képregényben az nem lélekkő, ahogy Loki jogara sem.


Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8708 Dátum: 2015. Május 18. - 09:50:24 »
Tegnap végre én is megnéztem. Még egyelőre ülepednie kell a filmnek, és eléggé vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Még azért párszor biztos meg kell nézni, hogy pontosan, minden részlet a helyére kerüljön. Alapvetően nem volt rossz, de nem is volt számomra annyira földhöz vágó, mint az első rész. Az akciók látványosak, a karakterek többet szerepelnek benne, röviden jó volt. DE. Valahogy folyamatosan hiányérzetem volt a film alatt. Nem tudom pontosan mi, de valami, az a plusz ami különlegessé tesz egy filmet, és ami az első résznél még érezhető volt, az most itt hiányzott. A legjobban talán úgy tudom megfogalmazni az egészet, hogy nagyon érződött a filmen, hogy egy nagy történet középső darabja, és kevésbé az, hogy a többi film nélkül önmagában is megállná a helyét. Olyan, mint egy könyvnek a közepe. Szépen lassan haladnak előre a történetben, szövögetik a szálakat és emelik folyamatosan a feszültséget a végső nagy katarzisra. Csak ahogy egy könyv esetében is, aminek csak a közepét olvasod el és utána leteszed, úgy ennél a filmnél is pont ez az érzés maradt meg bennem. Évek múlva, egyben megnézve a három (pontosabban négy) részt, biztos máshogy fog hatni az emberre, de most ez így kevésbé működik.

Na de most egy kicsit a cselekményről:
 :spoiler: :venspoiler:

Minél többet gondolkodok a filmen, annál jobban csalódok Ultronban. Az előzetesekben sokkal komolyabban fel volt építve a karakter, mint végül önmagában a filmben. Még valahogy az első belépője is tökösebben jött ki az előzetesben, mint a filmben. Persze jó volt látni, ahogy folyamatosan fejlődött, de sajnos ő nem tudta úgy uralni a negatív szerepet, mint Loki az első részben. Igaz, mondhatjuk azt, hogy ott más volt a színész, de akkor is. Végig inkább mellékszereplőnek tűnt a filmben, mint az igazi, hatalmas, világot elpusztító nagy ellenségnek. Struckertől is többet vártam volna. Ennyi erővel őt is kár volt bevezetni az univerzumba, bár azt nem tudom, hogy a sorozatban mennyi szerepe volt, ha volt egyáltalán. Viszont ami egyértelműen nagyon erőltetett volt, az az ikrek motivációja, hogy ők miért is állnak/álltak a Hidra és később Ultron oldalán. Mert a személyes tragédia még egész jól fel volt építve, de amikor azzal indokolták, hogy utálják a Bosszúállókat és főleg Vasembert, mert a bombára, ami majdnem megölte őket gyerekkorukban Stark felirat volt írva, már majdnem hangosan felnevettem a vetítés alatt. Ez olyan, mintha a 2001-es terrortámadás után az áldozatok hozzátartozói nem a terroristákat okolták volna a tragédiáért, hanem a Boeinget, hiszen azok gyártották a repülőgépeket amelyek a tornyokba csapódtak. Szóval röhej.  :stupid: Ennél azért komolyabb indokot is gyárthattak volna az írók, mert ez már vicc kategória.
Az egyik szereplő halála viszont jól ki volt találva. Sajnos a film előtt belefutottam egy spoilerbe, így tudtam, hogy ki fog meghalni, de még így is jól eltaláltnak (szó szerint  ;D ) éreztem. Valóban végig azt lehetett hinni, hogy más fog meghalni, így tényleg egy váratlan húzás volt. De ha már Higanyszálról beszélünk, valóban jobban ki volt dolgozva az X-Menben. Kár érte, ebből is láthatjuk, hogy lett volna benne potenciál.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8709 Dátum: 2015. Május 18. - 10:26:09 »
Sepi, a Boeing-es hasonlatodban szerintem van egy logikai bukfenc. A Boeinget nem gyilkolásra készítették, a bombát igen. ;)
A motiváció inkább olyan, mintha valaki gyülőlné az atombomba készítőjét, mivel atombomba ölte meg a családját. Igen, igaz, hogy nem ő dobta le a bombát, igaz az is, hogy ha nem az ő bombáját dobják le, akkor vélhetőleg másét, de nagyon meglepődnék, ha a Hirosimai túlélők igen nagy része nem tekerte volna ki Teller Ede nyakát ha lehetősége lett volna rá.
Szóval mondhatjuk, hogy idiótaság, meg bűnbak gyártás, de az emberek idióták, és bűnbakokat gyártanak.
Ultron motivációja viszont nekem is marha sánta, nem derül ki semmi abból miért jut erre a következtetésre, ráadásul az egész ilyen, meh, láttuk ezt már vagy egy tucatszor dolog. De még így is jobb, mint a MCU majdnem minden fő gonosza (leszámítva Lokit), akiknek legtöbbször szinte semmi motivációjuk nincsen (pl. Thor 2, Guardians stb.).
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 18. - 11:04:01 írta Todd »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8710 Dátum: 2015. Május 18. - 12:15:20 »
Sepi, a Boeing-es hasonlatodban szerintem van egy logikai bukfenc.
Tudom, hogy sarkos példa volt, de attól még a lényeg átmegy. Persze lehetne sorolni a feltalálókat a Smith & Wessontól Kalasnyikovig. Mindettől függetlenül is nagyon béna indítéknak. Még ha le is alacsonyítjuk a kelet-európai és vele együtt a sokoviai embereket. Egy Hidrás agymosás is sokkal könnyebben elfogadható lett volna. Ilyen alapon akkor az első Megtorló filmnél is milyen lett volna, ha Frank Castle a családja lemészárlása után nem a gengsztereket kezdi el irtani, hanem a zsidókat, mert az Uzit ők gyártották amivel lelőtték a családot.  :stupid:

Ultron motivációja viszont nekem is marha sánta, nem derül ki semmi abból miért jut erre a következtetésre
Ahogy átnézte villámgyorsan az adatokat, biztos megnézte a Terminátor filmet, és rájött, hogy a Skynet nem is olyan hülye.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8711 Dátum: 2015. Május 18. - 12:31:28 »
Nem tudták ki volt az elkövető, hát elindultak az egyetlen olyan vonalon, amit tudtak, gondolom pár ember főleg a hidra támogatták is őket ebben, hogy igen, ez a jó vonal, Stark csinálta.
Most komolyan, ha amerikára ledobnának egy adag bombát, és semmi mást nem tudnának az elkövetőkről, csak azt, hogy honnan származott a fegyver, szerinted mi történne? Vagy bármelyik világháború kitörésének az indoka kevésbé volt mondvacsinált, mégis százezrek álltak az elvek mögé.
Igen, az emberek szerintem tényleg ennyire hülyék, és nem csak kelet-Európában. Két tinédzser rohadt dühös, és valaki az arcuk elé tolta a bűnbakot, hogy tessék, rá legyél dühös. Akár valóban nevezhetjük agymosásnak is, csak ez nem a varázslatos fajta, hanem a jó öreg hagyományos módszer. Azt, hogy ez az egész mese mennyire volt labilis, pont az mutatja, hogy végül a Bosszúállók mellé álltak.
Ahogy átnézte villámgyorsan az adatokat, biztos megnézte a Terminátor filmet, és rájött, hogy a Skynet nem is olyan hülye.  :D
Ha mondjuk belegondolok, hogy lepörgetném a komplett internetet, 90%-ban cuki állatos videókat, Coelho idézeteket meg csöcsöket látnék... Lehet utána én is végezni akarnék az emberiséggel. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 18. - 12:35:52 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8712 Dátum: 2015. Május 18. - 12:37:36 »
Tény, hogy Lokinak ritka jó lábakon állt a motivációja és sajnos ez elég kivételes a filmekben, mert gyakran annyival kiszúrják a néző szemét, hogy a gonosz azért gonosz, mert feketébe öltözik, mindenkit utál és gonóóóósz! Muhahaaa! :hehe:
Egy mesterséges intelligenciánál értem, hogy arra a következtetésre jut, hogy az emberiségnek önmaga érdekében kell pusztulnia és nem is nevezhető gonosznak csak sajnos már lerágott csont Haal 9000 óta.

Észrevettétek, hogy a  legelső nyitó akciójelenet vágás nélkül volt?  :D Imádom az ilyet!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8713 Dátum: 2015. Május 18. - 13:10:26 »
Egy mesterséges intelligenciánál értem, hogy arra a következtetésre jut, hogy az emberiségnek önmaga érdekében kell pusztulnia és nem is nevezhető gonosznak csak sajnos már lerágott csont Haal 9000 óta.
Nekem ez csak azért tünt furcsának mivel a legeslegelső parancsa Ultronnak az volt, hogy védje meg az emberiséget. Ebből nekem elég nagy bakugrásnak tűnik az Irtsuk ki az emberiséget, még akkor is, ha ott van elvileg a jobbá teszem az emberiséget dolog.
Szóval én alapvetően ezt hittem valami olyasmi lesz, hogy meg kell védeni az emberiséget magától, vagyis a szabadságjogokat kell korlátozni, valahogy úgy, mint az Én, a robotban, és ami jóval közelebb is állt volna Tony álláspontjához, vagyis ami felé szerintem halad és a Civil Warban fog kiteljesedni. És akkor az Ultron = Tony sötét tükörképe dologis egy picit élesebb lett volna, de ehelyett maradt egy szokásos elpusztítom a világot gonosz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8714 Dátum: 2015. Május 18. - 13:11:24 »
cuki állatos videókat, Coelho idézeteket meg csöcsöket látnék... Lehet utána én is végezni akarnék az emberiséggel. ;D
A három közül melyiket nem bírod elviselni?  ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8715 Dátum: 2015. Május 18. - 13:12:47 »
Todd, én tudom, hogy igazad van.  ;)  Csak ettől függetlenül röhejesnek tartom, hogy egy nagy gonddal, évek óta építgetett filmes univerzumban, ahol az alkotók eddig tényleg minden részletre odafigyeltek, pont egy ilyen nevetségesen egyszerű motivációt találtak ki. Pont egy ilyen filmnél vártam volna valami kreatívat, valami nem egyszerűt, de úgy néz ki, hogy ez ennél a résznél már kifulladt.
Mint ahogyan Ultron esetében is a levegőben lóg az a szál, hogy miért is utálja annyira Tony Starkot.  :nemtudom: Ez se lett megmagyarázva. Pedig még a szereplők is viccelődtek vele, hogy igen, őt utálja a legjobban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8716 Dátum: 2015. Május 18. - 13:13:43 »
Az csak tipikus kamaszkori dac a szülők irányába. :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8717 Dátum: 2015. Május 18. - 13:15:37 »
De hiszen ott még csak pár napos volt.  ;D Olyankor még nincs kamaszkor.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8718 Dátum: 2015. Május 18. - 13:22:20 »
A három közül melyiket nem bírod elviselni?  ;D
A közhelyeket úgy alapból sem, a másik kettő bizonyos fokig szórakoztató, de töménytelen mennyiségben már az sem.
Plusz ezek alapján az emberiség nem tenne túlzottan magas fokú intelligenciáról tanúbizonyságot. ;D
Csak ettől függetlenül röhejesnek tartom, hogy egy nagy gonddal, évek óta építgetett filmes univerzumban, ahol az alkotók eddig tényleg minden részletre odafigyeltek, pont egy ilyen nevetségesen egyszerű motivációt találtak ki.
Igen, ebben igazad van, ettől egyszerűbbet nehéz lett volna kitalálni nekik. A másikat én annyira azért nem érzem, szerintem eddig is tele volt a filmes univerzum hasonlóan röhejes megoldásokkal. Alrich meg azért akarta kinyírni Tonyt, mert az részegen kiküldte egy háztetőre ácsorogni. Na jó, ez legalább nem olyan gyakori.  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 18. - 13:38:54 írta Todd »

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8719 Dátum: 2015. Május 18. - 14:24:47 »
A Marvel levágott a filmből közel egy órát és nagyon érezhető is rajta. Végig döcög a film, egyben van ugyan de látszik, hogy kb baltával estek neki a z anyagnak a Marvelnél. Meg van szelőztetve, hogy lemezen
jön egy bővített verzió, de még nincs megerősítve.