Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887313 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9860 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 21:51:58 »

Az előző részben Stryker szeme sárgásan megcsillan, jelezve, hogy az Misztik. Ebből mi lett? Semmi... magyarázat nélkül! Nem úgy van, mert csak. Szerintem biztos a reboot miatt, mert megváltozott a történelem... ja, hogy ez már utána volt? Mindegy!  :hehe:
Jah, ez engem marhára bosszantott... bemutató előtt is féltem, hogy ez kimarad, mert már a trailer se utalt erre, és be is jött végül... az egész második (vagy 5. ) rész azzal a felütéssel ért véget, hogy Stryker-Misztik kihalászta Rozsit a folyóból, majd sejtelmes mosoly és bumm, vége... totál azt a látszatot keltette, hogy innen folyt köv... erre meg ezt a szálat teljesen kihagyták... meg se említették...  :stupid:  mintha megint egy teljesen más csapat melózott volna, mint anno a 3. résznél...  :-\

Nathaniel Essex is jön majd, gondolom a következő rész már a 90-es években fog játszódni.
Egen, ezt már megerősítették, csak azóta rohadt nagy a kuss körülötte, valszeg az elég lagymatag kassza-közönség vélemény szereplés miatt.... az tuti, hogy a Rozsomák III. részében benne lesz Sinister, ezt is megerősítették...
Van egy olyan érzésem, hogy megint jól megkavarják a saját idővonalukat...  :roll:

van egy múltbéli Xmen (First Class-Apo-meg talán a kövi rész) , van egy jelenkori X felállás (Deadpool), és a jövő-jövő, ami valszeg a DOFP jövője után is játszódik... (Wolvie 3)
Ha ezt normálisan feltudják fűzni, ellentmondások nélkül, megeszem a kalapom...
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 26. - 21:53:52 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9861 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 22:52:30 »
A Higanyszálnál az volt a gáz, hogy megint kapott egy ugyanolyan jelentet, ami poén volt ugyan, de a végén meg kiderül, hogy: "Ja, bocs, Plazmát bennfelejtettem!" Hát ez mekkora gáz már!! Ahelyett, hogy ott hülyéskedett (ami szerintem már tök erőltetett is volt).
Plazmát nem "bennfelejtette", hanem Plazma már halott volt, mire Higanyszál odaért, addigra már elérte őt a robbanás. Bestia is megjegyezte, hogy ő állt legközelebb a robbanáshoz.

Idézet
Nekem őszintén a Rozsomákos jelenet se tetszett! Értem én, hogy képregényesebb kinézet, de mi a magyarázata?
Szerintem az simán csak képregényes kikacsintás volt a rajongóknak, ennyi. Viszont annyiból jópofa volt, hogy megtudtuk, mi lett Rozsival a DoFP óta. :)

Zseniális, hogy ennek a szériának maguk a készítői is mennyire nem értik már a cselekményét. Sőt igazából szemmel láthatóan sz*rnak bele.  :lol:
Naja.  ;D



Amúgy lényegében itt is az történt, mint az új Star Trek filmekben: az időutazás felülirta a régebbi filmek cselekményeit, gyakorlatilag innentől teljesen új sztorikat találhatnak ki a készítők (kis túlzással azt csinálnak amit akarnak), mert ez már egy alternatív idősík. Erre rá lehet fogni mindent. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9862 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 07:03:54 »
Sajnos nem az történt mint a Star Trekben... A Days of múltbeli szálát és a First Classt nem írta felül.
Ja és akkor varom a tök új sztorikat, mert ez egy X-men Best Of random jelenetek összevágva volt, nem új sztori. És ha ezt követi egy újabb Főnix történet, akkor aztán tényleg el leszünk kényeztetve új sztorikkal. :roll:
A reboot, retcon, remake sajnos sosem arról szol hogy új történeteket mesélhetünk el, az nem igényelné egyiket sem, mert egy folytatásban barmi újat el lehet mesélni. Ezek mindig arról szolnak, hogy legyen egy jó kifogásunk, hogy ugyanazokat a történeteket elmesélhessük újra és újra.
Tisztelet a kivetélnek (Majmok Bolygója).
Ja meg ugye megkaptuk Rozsó 3. eredet történetet. Nesze neked új történetek. :lol: Ami amúgy nem tudtuk meg belőle mi történt vele a Days Of óta, csak azt tudtuk meg, hogy Singer nagyon bénán retconolta saját magát is. Ebből is látszik, hogy azt a filmet is mennyire nagyon átgondolta.

Amugy szerintem Quicksilver jelenetével az volt a baj, hogy az egy nagyon drámai jelenet lett volna, amit elbagatellizálnak, duplán. Egyfelől meghal Havoc, közben meg felrobban a kúria, egy komikus jelenetben (WTF?!). Majd a végén még egyszer elbagatellizálják a következményeit, amikor Jean és Magneto újjáépíti az egészet.

Emlékszem úgy vártam Brian Singert mikor mondtak, hogy visszatér mint a messiást. Erre semmit sem tett helyre, csak még jobban megkavart mindent...

Ha ezt normálisan feltudják fűzni, ellentmondások nélkül, megeszem a kalapom...
Ettől nem kell félned. Eddig volt ugye 9 X-men film, amiből max az első 3-ban nincsenek ellentmondások. Vagyis bármelyik filmmel is próbálják meg összehozni, ellentmond minimum 3 másikkal. :lol:
Tényleg az lenne a legjobb, ha független történeteket próbálnának meg gyártani, de valami rejtélyes okból tényleg ellenállhatatlan késztetést éreznek, hogy mindig visszautaljanak korábbi filmekre (ez alól lényegében csak a Deadpool kivétel). Pedig könyörgöm nagyon nem kéne...
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 27. - 07:41:07 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9863 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 08:57:42 »
Tééényleg Mystique Striker képébe halászta ki Wolverinet! Azzal meg mi lett??

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9864 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 09:09:05 »
Pont annyira lett megmagyarázva, mint Xavér feltámadása. :lol:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9865 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 14:11:34 »
Valami lett amúgy mer Stryker meg Raven láthatóan ismerték egymást a beszélgetés alapján...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9866 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 14:29:37 »
Hát a Days Of-ban is többször találkoztak egymással. Plusz itt Raven celeb. :lol:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9867 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 15:19:17 »
Emlékszem úgy vártam Brian Singert mikor mondtak, hogy visszatér mint a messiást. Erre semmit sem tett helyre, csak még jobban megkavart mindent...
[/quote]

Ez azért nem teljesen igaz, mert Főnix-et kiragadta abból a baromságból amit Ratner csinált belőle anno. Plusz, itt Jean hamarabb teljesedett ki Főnixé, amit Singer próbált is felvezetni az első két részben, csak hát az a fránya 3. rész kaszált mindent ezzel kapcsolatban.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9868 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 15:28:24 »
Anno két rész nem volt elég neki a főnix felvezetésére, de itt már egy részen belül ki is teljesedett. :bravo:

Őszintén, szerintem az X3 kevésbé rossz film, mint a Days Of és az Apocalypse. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 27. - 15:30:11 írta Todd »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9869 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 15:41:27 »
Zombi Jean Grey, nevenincsostobánvicsorgóugribugri mutánsokkal a végkifejletfelével együtt? ;D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9870 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 19:22:24 »
Azlrt a Days of-t ne említsük egy lapon az Apoval, azért az még mindig jobban felvolt építve, mint ez az új...  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9871 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 20:05:01 »
Most leszámítva azt, hogy az ember örül annak, hogy újra látja a régi csapatot, szerintem igazából nem jobb. Mindkét film elég rossz.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9872 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 21:06:01 »
Egen, az tény, hogy a régi csapat visszahozása baromi sokat lendít rajta, de én annyi hülyeséget nem fedeztem fel benne , mint az Apóban...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9873 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 21:24:39 »
Nekem az se jött be. Szerintem tök béna volt az a sisak ami a henteléskor a fején volt. A képregényben félig eltakarta a fejét, itt meg látszott még a szeme is. Persze egy fél arcot letakaró maszk biztos nem tud érzelmeket mutatni.  :roll:
Ezt írtam én is, hogy nem tetszett.  :) A szerelése se, azok a cuccok, amiket rápakoltak sokkal inkább néztek ki 60-70-es évekbelinek, mint 80-asnak...

Amugy szerintem Quicksilver jelenetével az volt a baj, hogy az egy nagyon drámai jelenet lett volna, amit elbagatellizálnak, duplán. Egyfelől meghal Havoc, közben meg felrobban a kúria, egy komikus jelenetben (WTF?!). Majd a végén még egyszer elbagatellizálják a következményeit, amikor Jean és Magneto újjáépíti az egészet.
Igen, ez nekem is eszembe jutott közben, hogy most ennek nem kéne egy drámai jelenetnek lenni, hiszen felrobban a kúria, egy jelkép, a mutánsok otthona, de inkább röhögjünk egy jót? Egyébként közvetlen utána meg ment a nagy dráma, kissé éles váltás volt...

A DoFP szerintem se volt rossz, de amilyen jó lehetett volna (és amit vártam) ahhoz képest alulmúlta a várakozásaimat. Jó volt, de nagyon jó is lehetett volna.
Az X3 és ez az Apo között nehéz döntenem, hogy melyik a rosszabb. Talán ez. Az X3 a bődületesen tré párbeszédei ellenére is még legalább nem köpte szembe magát, volt egy viszonylag értelmes történet mögötte (amit az Astonishing X-ből csórtak). De itt csak kapkodtam a fejem egyik hülyeségről a másikra...

Kezdem azt érezni, hogy az X franchise-nak Matthew Vaughn tett nagyon jót a First Class-el, képregényhűség ide vagy oda, de az egy nagyon jó film lett. Ikonikus jelenetekkel, amikre máig is emlékszem. Meg is indította az X-ek szekerét újra. Aztán a DoFP nagyon jó ötlet volt, és végülis nem is sikerült rosszul, bár már ott is lehetett érezni, hogy lehetett volna összeszedettebb. Aztán ez az Apo meg...
Lényeg, hogy istenítsem kicsit Vaughn-t  :), én őt tartom jelenleg a könnyed műfaj egyik legjobbjának, az ő keze alatt értelmes történettel rendelkező, és igazán, tényleg szórakoztató mozik születnek.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 27. - 21:32:01 írta petshop »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9874 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 21:47:30 »
Azért a Deadpool-os Kolosszust, jó lenne ha összekapcsolnák a mostani X-ekkel valahogy. :)
És akkor a mostani film legjobb jelenete:

És csak hogy érezzük a különbséget:


Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9875 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 06:55:47 »
Ezt írtam én is, hogy nem tetszett.  :)
Elírtam. Úgy akartam, hogy "nekem se".  :)

Azért tegyük hozzá, hogy most már azért is belezünk ki sok filmet, mert elmúlt a "hűha-faktor". Régebben ha megláttunk egy képregényfilmet, akkor oda meg vissza voltunk, pedig mai szemmel szinte semmi extrát nem nyújtott. De mostanra már elmúlt a meglepetés ereje, és a látványok se tudnak annyi pluszt hozzáadni a filmhez, hogy elnézzük a történet hibáit.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9876 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 07:42:56 »
Ez természetesen így van, de ez nem a néző hibája, vagy az alkotók jogos kifogása.
Szerintem igenis joggal várható el részünkről az, hogy többet nyújtsanak a mai filmek, mint amit már pár tucatszor láttunk. Ez lehet akár egyedi újszerű látványvilág (nem nagyobb robbanásokat értek ezalatt), új egyedi karakterek, fordulatos történet, vagy bármi, ami képes ismét meglepni. Igen, 20 (de talán 10 is elég) évvel ezelőtt lehet, hogy egy Batman VS Supermantól odáig meg vissza lettem volna a gyönyörtől, csak hát már nem akkor vagyunk.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9877 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 08:10:38 »
Azért tegyük hozzá, hogy most már azért is belezünk ki sok filmet, mert elmúlt a "hűha-faktor". Régebben ha megláttunk egy képregényfilmet, akkor oda meg vissza voltunk, pedig mai szemmel szinte semmi extrát nem nyújtott. De mostanra már elmúlt a meglepetés ereje, és a látványok se tudnak annyi pluszt hozzáadni a filmhez, hogy elnézzük a történet hibáit.
Semelyik film nem jönne már be mai szemmel? az X-men 2 se? :)

Nekem a Higanyszálas jelenet lett tök furi második nézésre... megérkezett a kastélyhoz, tiszta sor... de mégis, kivülről honnan tudta, hogy odabent az alagsorban rohadt nagy robbanás van, ami miatt neki bekell száguldania hogy megmentsen mindenkit?  :headscratch:
Valószínűleg megérezte a lökéshullámot, vagy valami ilyesmi. Egy minimális magyarázatot dobhattak volna nekünk ilyenekről, mint kutyának a koncot. csak legalább. dehát ez egy látvány film volt, nem kell magyarázat...  :oh:  :haj: :meleg:

---
Ja, egyébéknt nekem az is fura (amit nem írt senki), hogy Higanyszál ottvan, de a testvére nincs. Dehát miért, hol van? Lett ez említve valahol, csak én nem emlékszek?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 28. - 08:14:14 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9878 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 08:33:29 »
A mostani filmekkel nekem az a legnagyobb bajom,hogy semmi más nincs benne mint cgi orgia és indokolatlan vagánykodás. Tisztára mint egy ostoba popsztárocska videóklippjében :roll: Én lassan már azon a véleményen vagyok,hogy kevesebb cgi-t és kreatívabb történetet óhajtok látni, mert amit jelenleg tolnak az kb egy Sucker Punch szintjén van...
Eleve fel nem fogom ép ésszel miért csináltak az X-Menből young-adult filmet, ráadásul abból is hármat! A First Class sem a szívem csücske,de egyszeri próbálkozásnak elment. Aztán visszaédesgetik Singer-t nagy csinnadratta közepette és amit Vaughn felépített azt ő porig rombolja. Komolyan srácok tényleg nehéz volna egy frankó adaptációt készíteni ami leginkább a Claremont érából építkezik? Bezzeg a Deadpool-ban mindenre ügyeltek még Kolosszus oldschool kinézetére is, pedig azt a filmet szintén a Fox birtokolja :lol:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9879 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 08:38:32 »
Valszeg azt csak akkor kapjuk meg, ha visszakerülne a Marvelhez...
Bár, nem tom, hogy hogy férnének be a Marvelbe már ezek után... eddig csak szunyadtak a Mutánsok, és most hirtelen megjelennének?  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL