Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887441 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9880 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 08:50:19 »
Eleve fel nem fogom ép ésszel miért csináltak az X-Menből young-adult filmet, ráadásul abból is hármat!
Ez nagyon egyszerű, azért, mert az X-men egy young-adult film/képregény a kezdetek óta. Szerintem az egyik legelső modern young adult film.
A mutációs a képregényekben is sokszor, de a filmekben nyíltan, a tinédzserkor, a szexualitás kezdete, és a felnőtté válás metaforája. Az első rész végig vadóc szemszögén keresztül mutatja be az eseményeket, aztán a 2. részben még nagyobb szerepet kapnak a gyerekek.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 28. - 08:52:43 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9881 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 09:43:11 »
Todd: Young-adultként kezdte aztán jött Claremont bácsi és a karakterek felnőttek. Itt is ezt szeretném már látni főleg, mert anno az X1-ben sem tinédzserek rohangáltak. Kivéve Anna Paquin Vadócát,de rá azóta is haragszok :lol:  És hát őszintén szólva ebből 3 film azért több mint pazarlás szerintem!

BuB: Inkább ne ;D Egyrészt a Marvel filmes univerzuma már most durván tele van mindenféle agymenéssel ami véleményem szerint nem tenne jót az X-Men karaktereknek. Maradjanak csak függetlenek,de ha kérhetem ne a Foxnál! Vagy rúgják ki Singert és Kinberg-et, mert tuti miattuk lett ilyen igénytelen az egész -.-
Különben is ha egyszer visszakerülnek a jogok utána egész biztosan olyan agymenések mennének végbe mint a mostani Pókemberben lévő instant rasszváltás és egyebek...

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9882 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 10:24:08 »
Csak én éreztem, hogy erőltetetten próbálják a First Class gárdáját és az Apokalipszis újjoncait korban szétválasztani? Mivel azok ott fiatalok voltak, de azóta eltelt 20 év, csak épp nem látszik senkin, de azért két-három beszélgetésben direkt felhozzák.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9883 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 10:32:51 »
Todd: Young-adultként kezdte aztán jött Claremont bácsi és a karakterek felnőttek. Itt is ezt szeretném már látni főleg, mert anno az X1-ben sem tinédzserek rohangáltak. Kivéve Anna Paquin Vadócát,de rá azóta is haragszok :lol:
Mint már többször is írtam, alapvetően én is így gondolom, én az X3 után nem előzményeket vártam volna, hanem folytatást. Hogyan áll helyre a csapat egy ekkora tragédia után?
És ha feltétlen fiatalítani akartak volna, oda is behozhattak volna új fiatal karaktereket (ahogy rendszeresen meg is tették).
A mai napig nem értem ezt a döntést, hogy sose készült X4.

Csak én éreztem, hogy erőltetetten próbálják a First Class gárdáját és az Apokalipszis újjoncait korban szétválasztani?
Igen az is elég gáz volt.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9884 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 12:46:05 »

BuB: Inkább ne ;D Egyrészt a Marvel filmes univerzuma már most durván tele van mindenféle agymenéssel ami véleményem szerint nem tenne jót az X-Men karaktereknek. Maradjanak csak függetlenek,de ha kérhetem ne a Foxnál! Vagy rúgják ki Singert és Kinberg-et, mert tuti miattuk lett ilyen igénytelen az egész -.-
Különben is ha egyszer visszakerülnek a jogok utána egész biztosan olyan agymenések mennének végbe mint a mostani Pókemberben lévő instant rasszváltás és egyebek...
Oh, bazzeg, igaz... mert aztán kapnák fekete Rozsomákot, vagy Küklopszot...  :hehe:


Mint már többször is írtam, alapvetően én is így gondolom, én az X3 után nem előzményeket vártam volna, hanem folytatást. Hogyan áll helyre a csapat egy ekkora tragédia után?
És ha feltétlen fiatalítani akartak volna, oda is behozhattak volna új fiatal karaktereket (ahogy rendszeresen meg is tették).
A mai napig nem értem ezt a döntést, hogy sose készült X4.

Hát akkor tessék megnézni a Farkas filmet, ott félig tapasztalhatod, mi lett a brigáddal, Rozsó kilépett, a Prof meg visszajött, aztán onnan meg egyenesen vezetett a dolog a DOFP-hez  ;D

Amúgy, egen... furi,hogy sose lett X4... pedig nem volt bukás a 3. film, jó kicsit lagymatag visszajelzést kapott a közönségtől, de anyagilag rendben volt, sőt, nem az volt az akkori legsikeresebb X film?   
De asszem akkoriban is volt az, hogy Halle, meg Ellen Oscarosok voltak, jobban ment a szekér, macerás volt velük egyeztetni, és lehet emiatt erőltették inkább a soló Rozs filmet...   :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9885 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 14:00:49 »
Csak én éreztem, hogy erőltetetten próbálják a First Class gárdáját és az Apokalipszis újjoncait korban szétválasztani? Mivel azok ott fiatalok voltak, de azóta eltelt 20 év, csak épp nem látszik senkin, de azért két-három beszélgetésben direkt felhozzák.
Firs Class: Kubai válság 1962
DoFP: Nixon elnök 1973
Apocalypse: valamikor a 80-as években. minimum 7-8 évvel később.
Ennyit nem öregedtek...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9886 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 14:09:12 »
Tomi, te most saját magaddal diskurálsz? :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9887 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 14:18:30 »
A mai napig nem értem ezt a döntést, hogy sose készült X4.
Csak 3 részesre tervezték. Nézd meg, hogy "4" eddig csak a Transformersből van. Lehet, hogy folytatták volna, ha jól hasít, de mivel gyengébbek voltak a visszajelzések, plusz a szerződések is lejártak mindenkivel, nem kockáztattak. Pókemberből is lehetett volna 4, a bevételek alapján a Pók3 is sikeres volt, mégse lett. Sőt, még (eddig) a Vasemberből sem. Talán az Avengersből lesz. Hacsak Thanos nem változtat az idővonalon.  :hehe:
Alapvetően érthető, hogy nem akarnak folytatás trilógiákat, mert ezer dolog szól ellene, de most már van tökéletes ellenpélda is, a Star Wars.

SolarLeaf

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9888 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 14:36:24 »
Talán az Avengersből lesz. Hacsak Thanos nem változtat az idővonalon.

Hiszen majdhogynem tény, hogy egy a 2018-as harmadik részre egy évvel jön a a negyedik. Elvileg együtt is forog a kettő.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9889 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 14:51:20 »
Tomi, te most saját magaddal diskurálsz? :D
Neeem! :)


BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9890 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 16:11:17 »
A mai napig nem értem ezt a döntést, hogy sose készült X4.
Csak 3 részesre tervezték. Nézd meg, hogy "4" eddig csak a Transformersből van. Lehet, hogy folytatták volna, ha jól hasít, de mivel gyengébbek voltak a visszajelzések, plusz a szerződések is lejártak mindenkivel, nem kockáztattak. Pókemberből is lehetett volna 4, a bevételek alapján a Pók3 is sikeres volt, mégse lett.
Azt elfelejted Tomi, hogy a Pók4 aztért nagyon-nagyon közel volt a megvalósuláshoz...  aztán összekülönböztek Raimivel...  :headscratch: és addig-takuvakuztak, hogy inkább a rebút mellett döntöttek...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9891 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 17:03:07 »
Csak 3 részesre tervezték.
Szerintem ez még az az időszak volt, amikor nem volt tipikus a frenchise építés, így kétlem, hogy több filmre szóló szerződések lettek volna. Ha meg jövedelmező egy széria, akkor kötnek újabb szerződéseket. ;)
Nézd meg, hogy "4" eddig csak a Transformersből van.
Azért ez így nem teljesen igaz. ;)
Alien, Karib Tenger Kalózai, Bourne, Harry Potter, Indiana Jones, Die Hard, Terminator, Mission: Impossible, Az éhezők viadala, Twillight, James Bond (az új széria épp a 4-nél tart), Halálos iramban, Jégkorszak, Shrek, Halálos fegyver, Rambo, Jurassic Park, Underworld, Taxi, Resident Evil, Superman, Batman
Alapvetően érthető, hogy nem akarnak folytatás trilógiákat, mert ezer dolog szól ellene
A reboot és előzményfilmek mellett se szól túl sok minden, mert eddig az ilyenek is rendre rosszabb bevételeket hoztak, mint az előző részek. A sokat emlegetett X-men és a pókember is kevesebbet termelt mint az előző filmek. A Star Wars ez alól ismét csak kivétel. :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9892 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 18:26:09 »
Azt elfelejted Tomi, hogy a Pók4 aztért nagyon-nagyon közel volt a megvalósuláshoz...  aztán összekülönböztek Raimivel...  :headscratch: és addig-takuvakuztak, hogy inkább a rebút mellett döntöttek...
Nem felejtettem el, csak ott is ellene szólt, hogy míg mondjuk Tobey gázsija 3 milla volt az első filmnél és 10 a másodiknál, vagy hogy, az újabb trilógiára már minden szereplőnek és rendezőnek jóval többet kellett volna fizetni.
Szerintem ez még az az időszak volt, amikor nem volt tipikus a frenchise építés, így kétlem, hogy több filmre szóló szerződések lettek volna. Ha meg jövedelmező egy széria, akkor kötnek újabb szerződéseket. ;)
Én úgy emlékszem, hogy már az előtte indult Blade-re is így szerződtek. Eléggé valószínű, hisz voltaképpen ismeretlen emberekből csináltak ismerteket, sztárokat, akikért utána más stúdiók is versenyeztek volna. Ilyenkor elkerülhetetlen a szerződés.
Idézet
Azért ez így nem teljesen igaz. ;)
Alien, Karib Tenger Kalózai, Bourne, Harry Potter, Indiana Jones, Die Hard, Terminator, Mission: Impossible, Az éhezők viadala, Twillight, James Bond (az új széria épp a 4-nél tart), Halálos iramban, Jégkorszak, Shrek, Halálos fegyver, Rambo, Jurassic Park, Underworld, Taxi, Resident Evil, Superman, Batman
Jóóó, hát én a képregényfilmekre gondoltam, nem az egyetemes filmtörténetre.  ;D És még ezekre sem igaz mind, mert vannak köztük olyanok is, amik nem egyenes folytatások, hanem sok évvel későbbiek, más szereplőkkel. Szóval innen voltaképpen egyik sem állja meg a helyét. Hacsak nem vesszük képregényfilmnek az Alient.
Idézet
A reboot és előzményfilmek mellett se szól túl sok minden, mert eddig az ilyenek is rendre rosszabb bevételeket hoztak, mint az előző részek. A sokat emlegetett X-men és a pókember is kevesebbet termelt mint az előző filmek.
Ez tényleg így van. Nehéz megállapítani, hogy a reboot miatt megy el a nézők kedve (alighanem igen), vagy általánosságban a 3. részeknél már csökken az érdeklődés (a Kapinál pont nem). Én arra tippelek, hogy a 3. részekre ha csökken az érdeklődés, akkor a stúdió megtárgyalja, hogy melyik éri meg jobban: kockáztatni, és kifizetni a már igen jelentős újabb szerződést mindenkinek, és bevállalni egy megint kisebb bevételt, vagy megint kezdő színészekkel nulla befektetéssel újraindítani, ami kisebb befektetés, de kisebb bevétel is.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9893 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 18:54:47 »
Nem felejtettem el, csak ott is ellene szólt, hogy míg mondjuk Tobey gázsija 3 milla volt az első filmnél és 10 a másodiknál
Ezek szerint mégiscsak filmenként szerződtek. ;)
Jóóó, hát én a képregényfilmekre gondoltam, nem az egyetemes filmtörténetre.  ;D
Ja, hát a SW-ból azt gondoltam, pedig az sem képregényfilm, plusz nem hiszem, hogy külön szabályok vonatkoznának a képregényfilmekre, mint a sima filmekre.
És még ezekre sem igaz mind, mert vannak köztük olyanok is, amik nem egyenes folytatások, hanem sok évvel későbbiek, más szereplőkkel.
Elég kevés, mivel az ilyen típusú filmeket (pl. horror filmek tömkelege) direkt nem írtam bele. Szerintem a Batman-t és a Bourne-t leszámítva mindegyik végig fix főszereplővel ment.
Szóval innen voltaképpen egyik sem állja meg a helyét. Hacsak nem vesszük képregényfilmnek az Alient.
Mondjuk én elöbb venném képregényfilmnek a Batmant és a Supermant. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 28. - 19:12:07 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9894 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 19:15:30 »
Ezek szerint mégiscsak filmenként szerződtek. ;)
Dehogyis. Előre lefektetett összegek voltak.
Idézet
Ja, hát a SW-ból azt gondoltam, pedig az sem képregényfilm, plusz nem hiszem, hogy külön szabályok vonatkoznának a képregényfilmekre, mint a sima filmekre.
Olyan értelemben igen, hogy 2000 utániak. Korábban még nem voltak ilyen trilógia-mániások Hollywoodban.
Idézet
Elég kevés, mivel az ilyen típusú filmeket (pl. horror filmek tömkelege) direkt nem írtam bele. Szerintem a Batman-t és a Bourne-t leszámítva mindegyik végig fix főszereplővel ment.
A Terminátor sem, a Superman pedig semmiképp. Bár te a régire gondolsz.
Idézet
Mondjuk én elöbb venném képregényfilmnek a Batmant és a Supermant. ;D
Nyilván, csak azokra nem passzolt. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9895 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 19:33:11 »
Hát, szerintem ezek a kockázatok, hogy minél nagyobb sztár lett valaki annál több pénzt kért, valamint, hogy minél többedik részéről beszélünk egy filmnek, annál kevésbé érdekli a közönséget, nem csak a 2000 utáni képregényfilmekre igazak. ;)

Mondjuk bízom benne, hogy a rebootok sorozatos bebukása talán ráébreszti végre Hollywoodot arra, hogy ez a modell nem működőképes, és ha kiégett egy széria, akkor inkább hagyni kell a francba, vagy pihentetni pár évtizedet.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 28. - 19:44:18 írta Todd »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9896 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 22:22:19 »
Semelyik film nem jönne már be mai szemmel? az X-men 2 se? :)
Van mindnek jó pontja azért, de mai szemmel már egyik előtt se vagyok hasra esve. Pedig régen rengetegszer megnéztem a régi filmeket Pókember 1-2 vagy az X1-2, de most nem olyan rég egyszerűen már végig se bírtam nézni, annyira nem kötött le. Kb a film felénél kikapcsoltam.

Mondjuk bízom benne, hogy a rebootok sorozatos bebukása talán ráébreszti végre Hollywoodot arra, hogy ez a modell nem működőképes, és ha kiégett egy széria, akkor inkább hagyni kell a francba, vagy pihentetni pár évtizedet.
Alapvetően így is működik még manapság is. Csak a képregényfilmeknél pont azért van ez a folyamatos reboot, hogy ne szálljanak vissza a jogok az eredeti tulajdonoshoz. Így inkább bevállal a stúdió egy lehetséges buktát és bízva abban, hátha jól sül el és mégis siker lesz, mint hogy újra meg kelljen vennie a jogokat, amiket lehet, hogy már legközelebb nem is biztos, hogy megkapna. Ezért mondják, hogy még a mostani bődületes bukta után is lesz új F4 film.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9897 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 08:05:40 »
Mellesleg a 2015-ös F4 film se volt bukta (csak hogy kötözködjek :) )
Budget    $120 million
Box office    $168 million
Szerintem semelyik film nem bukta, amelyik visszahozta a kiadásait, és szinte biztos, hogy ezt a kiadók is így gondolják. Csak azért varrják rá, sok ilyen filmre, hogy bukta, mert nem a várt eredményeket hozta, de alapvetően az ilyenek is, meg a rebootok is jók a stúdiónak, ha valamennyit visszahoznak pluszba, mert ezekből tudnak újabb nagy fimre építkezni. A nagy számok törvénye alapján úgyis bejön 1-1 időnként, ami kasszasiker lesz, ezért működik még annyi hollywoodi filmstúdió, különben ha ezek a filmek mind tényleg bukások lettek volna, már rég becsődölnek.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 29. - 08:10:07 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9898 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 10:25:39 »
Semelyik film nem jönne már be mai szemmel? az X-men 2 se? :)
Van mindnek jó pontja azért, de mai szemmel már egyik előtt se vagyok hasra esve. Pedig régen rengetegszer megnéztem a régi filmeket Pókember 1-2 vagy az X1-2, de most nem olyan rég egyszerűen már végig se bírtam nézni, annyira nem kötött le. Kb a film felénél kikapcsoltam.

Hm, én így csak a Pók filmekkel vagyok így... Tóbi feje kezdett nagyon iritálni, meg hogy olyan béna Pókot vittek a vászonra... csetlik-botlik...

Viszont az X2-őt nagyon szeretem a mai napig, és általában végig nézem, ha belefutok. Az a film jól összevan rakva, meg Rozsó se nyomja el annyira a többieket még.  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Hoby

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 619
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9899 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 14:04:44 »
Mellesleg a 2015-ös F4 film se volt bukta (csak hogy kötözködjek :) )
Budget    $120 million
Box office    $168 million

Csakhogy ez így ordas nagy bukta, mivel a stúdió a teljes bevétel kb. felét kapja csak meg. ;)
“Hard work pays off, dreams come true. Bad times don’t last, but BAD GUYS do.”