Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887615 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10380 Dátum: 2018. Május 02. - 12:46:51 »
Na én pont így gondolok Thanos szavaira. Színtiszta bullshit. :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10381 Dátum: 2018. Május 02. - 13:02:23 »
Pedig a képregényben is ugyanez Thanos filozófiája. Csak éppen ez az Ezüst Utazóban van kifejtve.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10382 Dátum: 2018. Május 02. - 13:41:42 »
Nekem az volt fura, hogy Thanos céljait és motivációját is megválltoztatták. A képregényben Thanos egy nihilista, nem érdekli az élet, és a tetteit a halál iránti szerelme vezérli, és az univerzum felét is azért irtja ki, nem pedig azért, mert túlnépesedés van az univerzumban. Miért érdekli Thanost, hogy sokan vannak egy-egy bolygón? De látszólag ez rajtam kívül senkit nem zavart, sőt volt olyan vélemény, amiben azt írták, hogy ezzel aktuálissá tették a céljait.

Nekem jobban tetszett Thanos motivációja a filmben, mint a képregényben. Az egy dolog, hogy aktuális, de ráadásul a popkultúrában hiány van küldetéstudatból, mert Hollywood mindent arra futtat ki, hogy mindent az érzelmek vezérelnek. Persze ez többnyire tényleg így van, de pont ezért szükséges néha olyat is mutatni, hogy valaki elvek és célok mentén gondolkodik, és hajlandó félretenni a saját érzelmi nyomorát.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10383 Dátum: 2018. Május 02. - 17:33:42 »
Marvel+ 2014/1,
32. oldal.
"úgy tűnik, a Halált régóta nyomasztotta, hogy ma több ember él, mint amennyi valaha meghalt, és ez szerinte felborítja a kozmikus egyensúlyt."
33. oldal
"Halál arra utasította Thanost, hogy mészárolja le az univerzum népességének a felét!"
47.oldal
Thanos:"Rajongásom a halál iránt az egyetlen halandó tulajdonságom volt, amelyet magammal hoztam"

Marvel+ különszám 2014/1
Belső borító
"Halál úrnő visszaküldte az élők sorába Thanost, az örült titánt, és felruházta hatalma egy részével, hogy állítsa helyre a holtak és élők között felborult egyensúlyt - azaz öljön meg rengeteg élőlényt. Thanos viszont reménytelenül beleszeretett Halálba, és úgy döntött, újdonsült ereje segítségével megszerzi a végtelenség hat ékkövét, amelyek korlátlan hatalommal ruházzák fel, így méltó társa lehet Halálnak. Ám ő visszautasította Thanost, aki úgy látta, talán azért nem törődik vele, mert nem teljesítette ígéretét - így egyetlen mozdulattal elpusztította a világegyetem élőlényeinek a felét."
3.oldal
Thanos gondolatai: "Minden abszolút rendben van, hisz enyémek a végtelenség ékkövei!
Most helyreállhat a rend az univerzumban.
Átformálom és a saját nézetemhez igazítom.
Nihilizmus mindenekfelett!"

Ehhez képest a filmben a fogadott lányát szerette, Gamorrát. Semmiféle szerelme nem volt, szó se volt nihilizmusról, és valami olyan elmélet alapján akarta az univerzum rendjét átformálni, ami fogalmunk sincs miért és honnan ered.
A képregényben meg volt magyarázva, miért akarta elpusztítani az univerzum felét. Itt miért? Mert gondolt egyet, hogy neki kell az egész univerzumot rendbe rakni, és ez olyan ösztönző erő volt, hogy addig nem állt meg, amíg a kiforgatott elmélete szerint meg nem ölte az univerzum élőlényeinek a felét? Nektek ez így egy kerek egész magyarázat, arra, hogy miért csinálta, hogy mi vezette ehhez az elgondolásához?
Képes volt az egyetlen lényt akit szeretett (elvileg) feláldozni, azért, mert az univerzum rendje fontosabb, mint az.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10384 Dátum: 2018. Május 02. - 18:14:11 »
Fentebb tök ugyanezt írtam. :lol:
Sajnos a vallási fanatikus is ugyanúgy megölné a saját gyerekét, ha az a szent küldetése útjába állna... :/

valami olyan elmélet alapján akarta az univerzum rendjét átformálni, ami fogalmunk sincs miért és honnan ered.
Dehogynem kiderül, a saját bolygója a túlnépesedésbe pusztult bele, és ő ott is előadta zseniális tervét, amit nem engedtek végrehajtani, és mivel ezután bejött a jóslata úgy érezte, hogy ez legitimálja a tetteit. ;)

Képes volt az egyetlen lényt akit szeretett (elvileg) feláldozni, azért, mert az univerzum rendje fontosabb, mint az.
Nem szerette Gamorát. Az, hogy félelemben és állandó fájdalomban tartod a lányaidat, azért, hogy olyanná formáld őket, mint amilyen te vagy, az nem szeretet. :(
A bántalmazó szülőknek is általában meggyőződésük, hogy ez a gyerek érdekeit szolgálja, és többségük jól meg is siratja, ha netán sikerül megölnie felindulásból, vagy "véletlenül". :(
Plusz a terve fontosabb volt mint Gamora, mivel őt már a terve befejezésére képezte. Gamora csak egy lehetséges eszköz volt a terve kivitelezésében. ;)

Persze ez többnyire tényleg így van, de pont ezért szükséges néha olyat is mutatni, hogy valaki elvek és célok mentén gondolkodik, és hajlandó félretenni a saját érzelmi nyomorát.
Szerintem ezeket a tulajdonságokat alapból a szuperhősökhöz társítják, és ezzel állítják ellentétben az önös érdekből, az érzelmi csapongásaikra hallgató szélsőséges gonoszokat (pl. Jedik VS. Sithek).
Pedig alapból mindkét tulajdonsággal, motivációval lehet valaki hős vagy gonosztevő egyaránt. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 02. - 18:48:06 írta Todd »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10385 Dátum: 2018. Május 02. - 19:12:55 »
Fentebb tök ugyanezt írtam. :lol:
Én meg az első hozzászólásomban még fentebb szintén ezt írtam.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10386 Dátum: 2018. Május 02. - 19:15:52 »
Rendben. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 02. - 19:25:16 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10387 Dátum: 2018. Május 02. - 19:35:33 »
Nem szerette Gamorát.

Lehet, hogy így látod, de a film nem ezt mondta.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10388 Dátum: 2018. Május 02. - 20:58:28 »
Biztos, hogy szerette. Például a könnyei őszinték voltak. Kíváncsi volt rá, hogy Gamora érez-e iránta valamit, amikor hagyta magát megölni. És elsősorban a Lélekkövet nem lehet átverni: ha nem szerette volna, nem kapja meg.
Idézet
Nem szerette Gamorát. Az, hogy félelemben és állandó fájdalomban tartod a lányaidat, azért, hogy olyanná formáld őket, mint amilyen te vagy, az nem szeretet.
Minden szülő a legjobbat akarja a gyerekének. Thanos szerint ez volt a legjobb. Pont ez bizonyítja, hogy szerette.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10389 Dátum: 2018. Május 02. - 21:14:05 »
Amúgy ezek négyen indulhatnak a minden idők legrosszabb apa versenye díjáért. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 02. - 21:48:30 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10390 Dátum: 2018. Május 02. - 23:42:12 »
 :spoiler:
Fú, ma láttam a filmet én is... Hát ez nagyon állat volt. :oh: A legjobb Bosszúállók film, nagyon elégedett vagyok vele.  :oh: Aztán nem tudom, mennyit fog változni a véleményem, ha leülepszik az élmény, de így elsőre nagyon király volt.
Thanos nagyon jó főgonosz volt, az eddigi legjobb Marveles főgenya. ;D

Egyébként a film alapja az volt, amire számítottam, a kövek összegyűjtése, meg a tippem is bejött, hogy a végén lesz a csettintés. Csak az volt kérdés, hogy milyen úton jutunk el idáig. Sok érdekes fordulat volt a filmben, végig izgalmas volt és nagyon pergő, akciódús. Fantasztikus volt együtt látni az elmúlt 10 év Marveles filmtermésének szinte az összes szuperhősét egy ilyen monumentális, epikus kalandban. Le a kalappal a Russo tesók előtt, hogy ilyen jól ledirigáltak egy ilyen sok karaktert mozgató, ennyire ambíciózus filmet. Rengeteg ponton el lehetett volna baltázni, de szerintem nagyon jól összerakták az egészet. Ezek után nagyon kíváncsi leszek a folytatásra.  ;D Igazából ha nagyon bele akarnék kötni a filmbe, a befejezés végéről hiányoltam pár bevágást, hogy a Földön is, meg más bolygókon is eltűnnek a civilek, és nem csak a hősök eltűnését kellett volna mutatni (pont ezért én a Nick Fury-s jelenetet se raktam volna a stáblista utánra, nem is értem miért tették oda - a nézők egy része ki is ment addigra a teremből :-\ ), ez sokkal drámaibbá tette volna a befejezést, és jobban érzékeltette volna Thanos tettének a súlyát. Ez az egy apróság, amit változtattam volna, de egyébként tök jó volt a film.

Ami a meghalásokat illeti, voltak köztük meglepő és kevésbé meglepő fordulatok, engem Loki (meg úgy az egész Asgardi nép), Póki, és Dr. Strange halála lepett meg igazán, illetve az Örzőké is, de úgy általában véve is elég sokan elhulltak a filmben, ilyen szempontból nem lacafacáztak a készítők. :D Viszont az tetszett, hogy Loki hősi halált halt, és kiderült, hogy mégis csak szerette a "tesóját". :D Ami nagyon meglepett, hogy pont Tony nem halt meg, pedig róla szerintem mindenki várta volna. :D Főleg, hogy a film előtt mondogatták, hogy Downey már kiöregszik a szerepből, meg bla-bla-bla... :D Viszont sajnos többek között pont Póki halála is előrevetíti azt, hogy "úgyis fel fog támadni mindenki", hiszen nem hülye a Marvel, nem fogják véglegesen kinyírni a világ egyik legnépszerűbb szuperhősét, akinek pont most éled újjá a saját franchise-a. :lol: Szóval ha nem is mindenki, de a fontosabb karakterek valószínűleg fel fognak támadni a folytatásban. Mondjuk ez a képegényben is így volt.


Kiváncsi voltam, hogy Thanos motivációját hogyan változtatták meg a képregényhez képest, de végülis tetszett a változtatás, valószínűleg tényleg jobban működik filmen, mint a Halál Úrnős cucc, illetve a képregényeshez képest ez egy önzetlenebb motiváció, és a maga őrült módján racionális is. Viszont azzal nem értek egyet, amit Todd írt, hogy Thanos igazából csak kénye-kedve szerint akart gyilkolászni, ez nem igaz. Ehhez a kesztyű nélkül is volt elég hatalma, anélkül is megtehette volna. Az tény, hogy élvezi a gyilkolást, de az univerzum felét nem emiatt nyírta ki, hanem mert elvakultan hitt a saját ideájában, és tényleg azt hiszi, hogy jót tett ezzel.

Összességében tök jó film volt, nagyon kiváncsi vagyok ezek után, hogy a folytatás is ilyen jól össze lesz-e rakva, és fogja-e hozni ezt a színvonalat.  :judge:
 :spoiler:
Ja, amúgy pár napja megnéztem a Thor: Ragnarököt, hogy bepótoljam az Infinity War előtt (milyen jól tettem! :lol: ). Nos... Szerintem az Infinity War első tíz perce jobb volt mint az egész Ragnarök.  :-\ Sőt, az volt az igazi Ragnarök.  :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10391 Dátum: 2018. Május 03. - 00:16:29 »
A civilek eltűnését én is hiányoltam, de talán így indul a kövi rész.
Pókember halála meg... az F4 képregényt is megszüntették, amikor a Fox nem adta vissza a jogokat, lehet, hogy most Pókembert is megölték, hogy hátha akkor visszaadják.
  ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10392 Dátum: 2018. Május 03. - 01:14:15 »
Pókember halála meg... az F4 képregényt is megszüntették, amikor a Fox nem adta vissza a jogokat, lehet, hogy most Pókembert is megölték, hogy hátha akkor visszaadják.  ;D
Ez mekkora lenne! :lol: A Sony jogászai meg vernék a fejüket a falba, hogy "Basszus, miért nem írtuk bele a szerződésbe, hogy a kölcsönadott karaktert tilos megölni?!" :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10393 Dátum: 2018. Május 03. - 09:10:59 »
Pókember halála meg... az F4 képregényt is megszüntették, amikor a Fox nem adta vissza a jogokat, lehet, hogy most Pókembert is megölték, hogy hátha akkor visszaadják.  ;D
Ez mekkora lenne! :lol: A Sony jogászai meg vernék a fejüket a falba, hogy "Basszus, miért nem írtuk bele a szerződésbe, hogy a kölcsönadott karaktert tilos megölni?!" :lol:
Hát Robert és Evans halála még hátra van, én vhogy gondotlam, hogy ha ők meg is halnak, az inkább a fináléban lesz, ott lesznek méltóan búcsúztatva...  :'(
És nekem vhol emiatt súlytalan a többi halál... szép volt, drámaiak voltak, de tudjuk, hogy úgyis visszajönnek, Buckynak kellene lennie az új kapinak, A párduc is baromi népszerű lett, Strange / Benedict-re építenek sztem a következő fázisokban (az ő halála baromira meglepett, totál azt hittem, hogy ő még sok vihart fog kavarni, és végig azt vártam, hogy megbűvölte a követ... erre meg... :-\ )
Szal, sztem a nagy öregek igazi halála a kövi részben lesz, bááár, én tudnék örülni, hogy ha úgy játszanák meg, hogy meghagyják a kiskaput,... Tony bekerül a gépbe, mint a comicsban, Kapi meg megöregszik...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10394 Dátum: 2018. Május 03. - 09:29:38 »
Strange nagy dobása itt még hátra van. Ugye mondta, hogy minden a tervei szerint alakult, a 14 millió lehetőségből pontosan ez volt az az egyetlen, amiben végül nyerni fognak. :)
Amúgy szerintem mindenki biztos benne, hogy a kövi részben az öregek a saját maguk feláldozásával hozzák vissza a fiatalokat.

Jut eszembe öregek, most már tényleg éreztem hogy Tony, Bruce, Rhodey baromi vénnek tűnik ebben a szerepben, náluk hármuknál tűnt fel a leginkább.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 03. - 09:31:24 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10395 Dátum: 2018. Május 03. - 12:19:05 »
Én csak Rhodeynél éreztem, a többiek nekem rendben voltak.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10396 Dátum: 2018. Május 03. - 12:25:44 »
Igen, amúgy ő volt akin a legdurvábban látszott a változás. Mondjuk mivel deréktól lefelé lebénult, mondhatjuk, hogy nem csoda, ha sz*rul néz ki.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10397 Dátum: 2018. Május 03. - 19:20:59 »
Nekem nagyon tetszett Thanos. A hangja a mozgása az arca a motiváció a karakter érzelmessége.
Hamár mozgás és cgi. Eszméletlen szép volt, de nem úgy láttátok, hogy amikor a trónja mellett beszélget Gamorával, akkor nagyon gyenge volt a cgi?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10398 Dátum: 2018. Május 03. - 20:23:13 »
Amúgy ha már cgi... ennyire megéri nekik ezt megcsinálni?
Maszkkal nem tudták volna megoldani Thanost...? Ha nebulást sikerült, vagy Draxot... Thanost mi a fenéért nem próbálták meg?  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kacsi01

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10399 Dátum: 2018. Május 03. - 21:30:08 »
Szerintem azért mert nem volt Brolin elég nagy darab... Thanos azért egy elég batár srác...