Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887312 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10420 Dátum: 2018. Május 06. - 10:05:40 »
Mekkora lenne egy olyan folytatás, amiben az eltűnt hősök egy összerakott bolygón jelennének meg, akiket egy végtelen hatalmú lény (de nem Thnaos) vitt oda, és ott meg kéne küzdeniük a földre való visszajutásért. :)
Ez két dologért lenne jó, egyrészt feldolgoznának egy újabb klasszikust, ami eddig kimaradt Fiege ötletei közül, másrészt meg meglenne a magyarázat a visszahozatalukra rögtön. :)

Russóék emlegették a Titkos háborút egy interjúban, valószínűleg azt szeretnék csinálni következőnek. A 4-ben még nem kell rá számítani, ez távlati terv lehet, amire talán sor sem kerül.

Ez érdekes. Én szimplán azt hittem az csupán Thanos képzelgése, mivel nem a valódi Gamora volt jelen csupán az az idelizált (hazug) kép róla, amire Thanos vágyott, hogy legyen. :headscratch:

Vagy talán Gamora lélekben mindig gyerek maradt, vagy teljesen mindegy, mert ahol nincs testi való, ott mindenki úgy lát mindenki mást, ahogy ő gondolja, de mégis felismeri, vagy ezer más egyéb magyarázata lehet. Arra gondoltál már, hogy nem csak úgy lehet minden, ahogy te elképzeled? :D Különösen egy ilyen spirituális kérdésben.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10421 Dátum: 2018. Május 06. - 10:53:45 »
Arra gondoltál már, hogy nem csak úgy lehet minden, ahogy te elképzeled? :D
Pontosan így lehet ez Thanossal is, a saját kis belső világában. :D
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 06. - 10:55:25 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10422 Dátum: 2018. Május 06. - 11:54:45 »
Mekkora lenne egy olyan folytatás, amiben az eltűnt hősök egy összerakott bolygón jelennének meg, akiket egy végtelen hatalmú lény (de nem Thnaos) vitt oda, és ott meg kéne küzdeniük a földre való visszajutásért. :)
Ez két dologért lenne jó, egyrészt feldolgoznának egy újabb klasszikust, ami eddig kimaradt Fiege ötletei közül, másrészt meg meglenne a magyarázat a visszahozatalukra rögtön. :)
És pókember megszerzi a fekete ruhát?  :brow:
Egy barátom azt mondta a kislány Gamortás részre, hogy az a japán stílusú tető, az az építmény, az nem más, mint az a épület, ami egyedül megmaradt az atomrobbanás után és a cunami után is.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10423 Dátum: 2018. Május 06. - 12:41:45 »
Pontosan így lehet ez Thanossal is, a saját kis belső világában. :D

Ez nem túl hízelgő rád nézve :D

Egy barátom azt mondta a kislány Gamortás részre, hogy az a japán stílusú tető, az az építmény, az nem más, mint az a épület, ami egyedül megmaradt az atomrobbanás után és a cunami után is.[/spoiler]

Ezt nem tudtam, jópofa, hogy bedobták.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10424 Dátum: 2018. Május 06. - 13:48:20 »
Ez nem túl hízelgő rád nézve :D
Épp ellenkezőleg, merjünk nagyot álmodni! :lol:

Tomi, erre gondolsz? :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10425 Dátum: 2018. Május 06. - 13:50:38 »
Eh.. hát a barátom erre gondolt, de ez egy tori kapu, a filmben meg nem ilyen volt, bár feltűnően japán dizájn volt. Én nem néztem utána, bocs...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10426 Dátum: 2018. Május 06. - 13:52:21 »
Igen, én is úgyemlékszem, hogy a végén is valami hasonló volt, mint ebben a jelenetben, szóval ez nem valószínű, hogy a Torii-ra utaltak volna.


Amúgy most hogy rákerestem, megtudtam, hogy a közismert mém sem igaz. Az egyik kép 1945-ben Nagasaki-ban készült, a másik pedig 2011-ben Otsuchi-ban.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 06. - 13:57:43 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10427 Dátum: 2018. Május 06. - 16:43:46 »
Bár attól még mindkettő túlélte a katasztrófákat. :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10428 Dátum: 2018. Május 06. - 17:26:47 »
Egy cikkben azt írták, hogy a végén az összeroncsolódott kesztyű egy madárijesztőn van, mint a képregényben. Mivel én ezt nem láttam, majd ha újranézem, odafigyelek rá. :)
Nyugi, nincs madárijesztőn, az csak kamu.  ;)

Eleve gyanús volt, de azóta a rendezők meg is erősítették, hogy a lélekkőben voltak.
Igen, azóta én is olvastam azt az interjút.

Igen, én is úgyemlékszem, hogy a végén is valami hasonló volt, mint ebben a jelenetben, szóval ez nem valószínű, hogy a Torii-ra utaltak volna.

Közben találtam a neten egy videót a filmből, így meg tudtam nézni ezt a jelenetet, és igen, ez az épület van a film végén a lélekkőben. És szerencsére megtudtam nézni a filmvégi jelenetet is, ahol Thanost mutatják, ahogy leül nézni a naplementét, és ott, ahogy kisántít az épületből, mielőtt leül, még pont látszik a keze és rajta van a kesztyű. Szóval a lényeg, hogy csak megsérült, de a kövek ugyanúgy megvannak és működnek.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10429 Dátum: 2018. Május 06. - 18:17:42 »
Értem, köszi. :)

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10430 Dátum: 2018. Május 06. - 21:00:13 »
Így második megtekintés után pár dolgot én is írok.
Legemlékezetesebb jelenet(ek):
A végjáték, úgy en bloc - elsőre sokkoló, megrázó volt, hogy mennyi mindenki elporladt, síri csend uralkodott a nézőtéren, erre senki se számított, még én se, aki a képregényt olvasta.
Gamora halála, illetve előtte az arckifejezése, amikor megértette, hogy ő az egyetlen, akit Thanos valóban szeret, és fel kell áldoznia. Majd Thanos, ahogy megkönnyezte, ilyen érzelmes ábrázolását "gonosz" karakternek még nem láttam, 1000 métert mélyítettek rajta abban az egy percben kb.
A Vörös Koponya feltűnése - abszolút nem számítottam rá, de már vártam, hogy valahol csak előkerül. Az hogy egy ilyen iszonyatosan zsúfolt filmben még erre is maradt energiájuk, hogy azt a szálat is elővegyék... le a kalappal.
Groot a kezét adta a Vihartörőért - itt az ötlet volt nagyszerű, és ez talán az egész filmre igaz. Egyszerűen nem éreztem sehol, hogy kihagyott ziccer lenne, sőt meg tudtak lepni, hogy milyen kreatív megoldásokkal, ötletekkel jöttek elő.
Doctor Strange megsokszorozta magát - ez meg egyszerűen vizuálisan volt olyan élmény nekem, hogy majdnem beh*gyoztam. Hogy a saját filmjében ilyen miért nem volt...?

Na jó, abbahagyom, pedig még legalább 3 epic pillanat biztos eszembe jutna...  :)

Pár észrevétel, hiba (?).
- Egy ekkora jelentőségű ütközetnél illett volna megjelenni az égen 1-1 Szemlélőnek, mert mikor, ha nem ekkora horderejű dolognál? Mint a Galaxis Őrzői 2-ből tudjuk, itt 3 Szemlélő is van, nekik sztorizgatott Stan, úgyhogy két helyszínen is lehettek volna egyszerre, és mekkora epic lett volna!
- Ha Thanos az univerzum felét akarta kiirtani, akkor miért mondta Drax, hogy az egész bolygója lakosságát kiirtotta. Még ebben a filmben is elhangzott így. Ugyanez a fegyverkovács törpnél is, csak őt hagyta életben, azt mondta. 300-ból. Az nem a fele.
Na most ez vagy hiba, vagy árnyalása a karakternek, egy kis plusz info, hogy hajtja végre a tervét, persze, de közben vérszomjas, élvezi a gyilkolást is. Ezt ki-ki döntse el maga.

Nagyon kíváncsi leszek a folytatásra, egy évig lehet körmöt rágni.
Én remélem Sepinek lesz (legalábbis részben) igaza, és a következő két film a múltban, vagy szimultán fog játszódni. A Captain Marvel tudtommal a 90-es években lesz, Fury is nagyobb szerepet kap, ha jól tudom (remélem kiderül benne a fél szemének elvesztése is).
A Hangya 2. része meg szerintem egyértelműen a makroverzumban fog nagyrészt játszódni, azért nem is voltak itt, mert egy másik dimenzióban keresték Janet-et. Egy nagyon jó utalás, és drámai rész lenne a végére, ha megtalálnák, kihoznák, és amint megérkeznének, el is porladna valaki. Így összekötve a VH végével.

Jhááj, kimaradt! Nem tudom, hogy mikorra lesznek meg a szerződések a Disney/Fox dealben, de az is eszembe jutott, hogy mi van, ha azért lett ez a cím mizéria, merthogy... pl. egy F4-et előhoznának a 2. részre. Jobb indokot nem igazán tudnék elképzelni. Persze az is elképzelhető, hogy tényleg sok hőst hagynak holtan, és így teret kapna pl. egy Thunderbolts film.  :brow: Zémó pl. van hozzá, Fullánk is jöhetne pl... a lehetőségek innentől nyitottak bármerre. Stílszerűen 14millió 605 felé is indulhatnak.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 06. - 21:13:54 írta petshop »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10431 Dátum: 2018. Május 06. - 21:22:05 »
Bár marha ütős lenne tényleg, ha visszatéréskor valamelyikük elporladna, de Thanos az univerzum felét irtotta ki. Ebben benne van a Mikroverzum is. Szóval ha egyikük meghal, annak ott kell megtörténnie.
Írta valaki, hogy ha már rajta volt a mindenható kesztyű, akkor miért nem az univerzumot növelte kétszer akkorára, és akkor megint minden pont jó lett volna.
  ;D

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10432 Dátum: 2018. Május 06. - 21:41:42 »
Félreérted, vagy rosszul fogalmaztam. Az 'amikor kijönnek'-et úgy értettem, hogy amikor a sztorinak megvan a megoldása, lezárult. Tök mindegy, hogy hol történik meg, de ha a film felénél lenne, az elég sz*rul jönne ki.  :D Nyílván úgy ütne, hogy jön a szokásos "Marvel happy end, a jó győz", és akkor rányomná a bélyegét a VH vége.

Az Univerzum alakulásánál, az ősrobbanásnál jöttek létre, tömörültek össze (vagy inkább nem bomlottak/robbantak szét) a kövek, ergó nem lehet velük az őket létrehozó erőt befolyásolni. Alatta vannak erőben, energiában.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10433 Dátum: 2018. Május 06. - 23:49:27 »
Jhááj, kimaradt! Nem tudom, hogy mikorra lesznek meg a szerződések a Disney/Fox dealben, de az is eszembe jutott, hogy mi van, ha azért lett ez a cím mizéria, merthogy... pl. egy F4-et előhoznának a 2. részre. Jobb indokot nem igazán tudnék elképzelni. Persze az is elképzelhető, hogy tényleg sok hőst hagynak holtan, és így teret kapna pl. egy Thunderbolts film.  :brow: Zémó pl. van hozzá, Fullánk is jöhetne pl... a lehetőségek innentől nyitottak bármerre. Stílszerűen 14millió 605 felé is indulhatnak.  :D

Kizárt. Még nem zárult le az üzlet, de a Bosszúállók 4-et már leforgatták.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10434 Dátum: 2018. Május 07. - 07:45:35 »
Írta valaki, hogy ha már rajta volt a mindenható kesztyű, akkor miért nem az univerzumot növelte kétszer akkorára, és akkor megint minden pont jó lett volna.  ;D
Mintha Hitlernek azt mondták volna, hogy a koncentrációs táborokra fordított építőanyagból akár árvaházakat is csinálhatna. :lol:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10435 Dátum: 2018. Május 07. - 10:26:55 »
Írta valaki, hogy ha már rajta volt a mindenható kesztyű, akkor miért nem az univerzumot növelte kétszer akkorára, és akkor megint minden pont jó lett volna.  ;D
Mintha Hitlernek azt mondták volna, hogy a koncentrációs táborokra fordított építőanyagból akár árvaházakat is csinálhatna. :lol:
:hehe:
---
Megvalósult az az elsőre kaotikusnak tűnő, mindent felsorakoztató történet, ami a képregényekben szokott csak összeállni és, amiről azt gondoltam, úgy sem lehet megfilmesíteni. Mint pl egy Titkos háború. Ezért kell a fekete pókruhának az űrből jönnie meteorral. De így, hogy egyesével épülgetett a sztori és a karakterek, akár csak a comic-okban, teljesen logikus. Van itt minden, és mindenki. Űrsztori, űrkalózok, Hulk, robot, varázsló, minden.  :D
(Köszönjük Evidencia Kapitány...)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10436 Dátum: 2018. Május 07. - 10:33:23 »
Ez volt? Csak most akadtam rá...:    :o

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10437 Dátum: 2018. Május 09. - 08:59:20 »
Yep, volt már, csak elsikkadt a sok Infinity War koment között. Nagyon jól néz ki, még mindig. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10438 Dátum: 2018. Május 12. - 01:38:32 »
Zseniális a Deadpool 2 marketingje. :lol:

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10439 Dátum: 2018. Május 15. - 23:31:27 »
Srácok! A Deadpool 2 valami isteni király lett! ;D Még morbidabb, még abszurdabb, még "deadpoolosabb", ugyanakkor már némi koncepció is megtalálható benne. Nem mellesleg Deadpool megoldhatja az X filmek okozta zűrzavart a kontinuitásban. ;D Stan Lee kimaradt  :'( , vagy csak én nem láttam? :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 15. - 23:34:32 írta Psycho »