Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887388 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3480 Dátum: 2010. Március 19. - 21:21:28 »
Jóbarátok:
Hé Ross! Te nem mondtad Hogy Die Hard.

Összevont üzenet ideje: [time]2010. március 19. - 21:23:04[/time]
Huh, nem hittem volna, hogy lehet még jobban különböző az ízlésünk, de a Harlemi éjszakák egy akkora fos film volt, hogy végigsírtam a moziban anno, hogy kiadtam rá pénzt. Pedig tökre bírtam Richard Pryort - addig.


Richard Pryort! Vak lárma! A legjobb!  "Tukken mekken flikka makka! Svéd országból jöttem " :lol:

Összevont üzenet ideje: 2010. Március 19. - 21:27:46
Ha már Bruce Willis:

Olyan, de olyan kemény.  ;D
Kőkemény! :bravo:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 19. - 21:27:46 írta VTomi »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3481 Dátum: 2010. Március 19. - 21:42:45 »
A Kommandó tényleg annyira gáz, hogy már jó. Én is imádom. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3482 Dátum: 2010. Március 19. - 21:51:13 »
Jaja, nagy film. :D "Ez a gyöngébbik karom, Sally!" :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3483 Dátum: 2010. Március 22. - 13:22:57 »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3485 Dátum: 2010. Március 31. - 21:19:02 »

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3486 Dátum: 2010. Március 31. - 21:39:44 »
Jé, nem tudtam hogy honnan olyan ismerős a Scott Pilgrim név, de aztán rájöttem: a Nyitott Könyvműhely fogja megjelentetni. Kultképregény állítólag, de én nem ismertem. :nemtudom:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3487 Dátum: 2010. Március 31. - 21:41:34 »
Nagyon jó ez a címszereplő srác. Én a Juno-ban láttam először. Na az egy jó film :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3488 Dátum: 2010. Március 31. - 21:42:08 »
Én is, de ő volt a Zombilandben is.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3489 Dátum: 2010. Március 31. - 22:17:28 »
Nem volt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3490 Dátum: 2010. Március 31. - 22:46:42 »
Nem volt.

Valóban nem. Habár hasonló a kissé szerncsétlen, vézna, zsidó karakter, amivel a geekeket jellemzik általában.
Imdb is your friend!  ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3491 Dátum: 2010. április 01. - 08:05:43 »
Szépen alakulgat az élőszereplős Maci Laci fim is, amelyben a címszereplő, és hetero élettársa Bubu lesz csak CGI-vel megoldva. Maci Laci hangja Dan Aykroyd lez, Bubué pedig Justin Timberlake. A vadőrt Tom Carvanagh játssza, a női főszereplő pedig Anna Faris. A film forgatása jelenleg is tart, de az Eric Brevig által rendezett filmet a nagy karácsonyi mozis dömbingben fogják bemutatni, idén decemberben, 17.-én. A két főszereplő így fog kinézni
Maci Laci
Bubu

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3492 Dátum: 2010. április 01. - 08:07:41 »
Ezt miért ide írtad? Ez nem képregényfilm.  ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3493 Dátum: 2010. április 01. - 08:09:08 »
És ezt mos minek kell élőszereplősben megcsinálni?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3494 Dátum: 2010. április 01. - 08:11:31 »
Ezt miért ide írtad? Ez nem képregényfilm.  ;)

Maci Laci évtizedek óta a Charlton és az Archie Comics karaktere. Kismillió képregény jelent meg vele.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3495 Dátum: 2010. április 01. - 08:20:36 »
Igen, de a rajzfilm után lett belőle képregénykarakter.  ;) Ennyi erővel a Kacsamesékből és a Miki egérből készült rajzfilmeket is képregényrajzfilmnek lehetne nevezni, holott azért azt tudjuk, hogy nem így van.  ;)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3496 Dátum: 2010. április 01. - 09:13:01 »
Igen már kezdem kapizsgálni a geek fogalmát. Ez ahogy a Maci Lacin leálltok vitatkozni... ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3497 Dátum: 2010. április 01. - 09:27:20 »
Sepi, én már rég túltettem magam rajta, hogy minden film, amiből utólag lett képregény (Robocop, Predator, Alien, Star Wars, és még sokáig sorolhatnám), az Ben mércéjével képregényfilm. 

Erről jut eszembe, nemrég elolvasta a 87-es Predator könyvet (barátnőm megdobott néhány antikvár könyvvel, Predator 1, és Alien 1-3), és habár számítottam rá, mert tudtam, hogy eléggé átalakították a lényt az eredeti forgatókönyvhöz képest, azért mégis meglepett.

Ebben a könyvben a Predator igen kevés hasonlóságot mutat a végleges verzióval. Egy testtelen lény, ami képes bármit sejtszinten leutánozni, amihez hozzáér (The Thing gondolom, nemcsak nekem ugrik be erről), a történet első felében még csak próbálgatja a földi alakokat, miközben figyeli áldozatait. Majd végül egy humanoid hüllőszerű formánál állapodik meg, de éppen ezért nem visel semmilyen páncélt, vagy maszkot (mivel leutánozta a földi lények tüdejét), és az álcázási sémája is más, ne láthatatlanná válik, hanem az alapján változtatja a textúráját, hogy milyen anyaghoz ér hozzá. Ha egy fán lapul, a bőre olyan lesz, mint a fák kérge, stb.

Egyetlen fegyvere pedig a második részben debütáló teleszkópos dárda, de nem ez az egyetlen dolog, ami végül a második részbe került csak bele. A jelenet, amikor Howkins koponyáját kipreparálja a hajóján történt, és végül feltette a trófea falára, ahol egyéb lények koponyái helyezkedtek el (gondolom itt még Alienben nem gondolkoztak   ). Szintén feltűnt a fém háló is, de az csak egyszer amolyan csapdaként, és nem is ölt meg senkit. Viszont a végső összecsapásban ismét voltak erőteljes eltérések. Miután Dutch lealázta a lényt a saras trükkjével, az menekülőre fogta a figurát, és végül az űrhajón küzdöttek meg, ahol Duch végül is a Predi fegyverével nyírta ki a rusnyaságot (a-la Predator 2), a küzdelem során megsérült az űrhajó, és az robbant fel.

Szintén érdekes dolog, hogy már itt belekeverték a Predatort a maya birodalom bukásába, és hogy a történet szerint teljes adattárral rendelkezik a föld lényeiről.

Mindent összevetve nem tudom, hogy jobb lett volna-e ez a verzió filmben, szerintem nem., a Predator sokkal ikonikusabb figura lett úgy, hogy egy megfogható teremtménnyé vált, az eredeti alaktalan figura helyett, viszont az űrhajós rész nagyon zorall lett volna (gondolom nem futotta a díszletre).
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 01. - 09:33:31 írta Todd »

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3498 Dátum: 2010. április 01. - 09:33:55 »
Hmm, ez nagyon érdekes. :D Köszi, Todd. ;)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3499 Dátum: 2010. április 01. - 09:41:07 »
Jót tett a filmnek, hogy átírták a dolgot. Sőt, így legalább a második rész is tudott újat mutatni. Alaktalan izé, akkor minek neki a lándzsa?  :nemtudom: