Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347207 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2140 Dátum: 2012. Október 26. - 22:38:52 »
csak néha nagyon elszáll az effektekkel, és a történetet meg elfelejti.
Konkrétan a játékidő 80%-át a robbantások,lövöldözések, vadászgépek, tankok, autósüldözések és a robotok verekedése tölti ki. A maradék időben meg a főhősök menekülnek sikoltozva. :-\
Tejet kérek! Csokisat!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2141 Dátum: 2012. Október 26. - 22:39:36 »
Érdekes lehet. TG tudnál erről mondani még pár szót?
Szerintem letölthető, ha nagyon keresed. Amúgy képzeld el Miller Roninját teknősökkel, meg egy cseppet nagyobb fantáziával (és persze kevesebb agyzsibbasztó monologizálással). Csak két-három számot olvastam, de nagyon érződött rajta az underground jelleg.
Vagy olvass bele a mostani IDW-szériába. Ugyanaz az író készíti, ennek a réginek a folytatása/modernizálása.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2142 Dátum: 2012. Október 26. - 22:44:54 »
Hát ez az, nulla történet, lassítások hősies pózok, indulószerű zene. Kedvence a békaperspektíva, hogy még nagyobbnak, hősiesebbnek tűnjön a karakter. Nekem az Armageddon és a Sziget sem tetszett, de a Bad boys sem. Viszont Bay-t nagyon jól lehetne propaganda filmesnek használni.  :twisted:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2143 Dátum: 2012. Október 26. - 22:46:39 »
Szerinted eddig nem annak használták?
Minden fílmje a gyere a hadseregbe/rendőrségbe/tengerészethez/vegyél figurát témák körül forog. ;)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2144 Dátum: 2012. Október 26. - 22:49:09 »
Igen, ebben van valami. De nem konkrétan erre gondoltam.  :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2145 Dátum: 2012. Október 26. - 22:57:25 »
Kövezzetek meg, de szerintem az Armageddon sem volt rossz, illetve a Sziget alapötlete is tetszett, mindkét film nézhető kategória. Sőt, még a Transformers első részét is a nézhető kategóriába sorolom, nem volt rossz. Csak a folytatások lettek gyengék.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2146 Dátum: 2012. Október 26. - 23:04:33 »
" Mindannyian mások vagyunk, bár félig - meddig hasonlítunk. "  ;D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2147 Dátum: 2012. Október 27. - 13:37:47 »
A teknőc mánia a 90-es évek közepéig tartott ki. Tipikus hit azóta, hogy előbb volt a játék és utána a film, ami mondjuk a Transformers és G.I. Joe esetében igaz is. De ide sorolhatjuk a Jurassic Park-ot is, na azt is a lehető legjobban lenyúztak markentingileg ahogy csak lehet, poló, sapka, bögre, karóra, játékfigurák, számítógépes játékok stb....érdekes, hogy mennyire elterjedt ez a szokás odakint, pláne a képregényből készült filmek után.
Bay kezében nem hiszem hogy jó kezekben van a Turtles, halvány lila gőze sincs pl. a keleti kultúráról, ja és a forgatás előttig azt se tudta isszák vagy eszik a Transformers-t, ki kellett járjon egy gyorstalpalót előtte!

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2148 Dátum: 2012. Október 27. - 16:38:04 »
Kevesen tudják, de a 60-as évek Adam West-es Batman-je előtt is volt, mozgóképes változat:






slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2149 Dátum: 2012. Október 27. - 22:08:37 »
Kevesen tudják, de a 60-as évek Adam West-es Batman-je előtt is volt, mozgóképes változat:

Ha jól emlékszem (majd megnézem a "lexikonjaimban") 1941-ben készült az első élőszereplős Batman.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2150 Dátum: 2012. Október 28. - 21:45:54 »
Ma néztem az 1990-es TMNT filmet és azon gondolkodtam, hogy vajon hogyan látnak ki a színészek ezekből a maszkokból :headscratch:
Szerintetek?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2151 Dátum: 2012. Október 28. - 21:55:55 »
Sehogy, vagy csak minimálisan. Nem ez lenne az első eset. A C3PO-t megformáló Anthony Daniels sem látott ki a jelmezből, vagy az Abe Sapient játszó Doug Jones sem. Amúgy a Busó jelmezemből én is alig látok ki bármit is, hozzá lehet hamar szokni.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2152 Dátum: 2012. Október 29. - 02:19:18 »
Valószínűleg a wikin. Mondjuk kíváncsi lennék, hogy ez igaz-e, a kezdeti képregénysorozatban nem igazán láttam paródiára utaló jeleket. Eléggé... komor volt. Még azt se lehet mondani, hogy Millert kifigurázóan sötét, csak... sötét és zord.

Azért nem kevés utalás/karikatúra volt benne a legelején, a teknőcök eredete egy az egyben annak a paródiája, ahogyan Daredevil szerzi a képességeit (fiatal fiúként félrelök egy idős vak férfit a teherautó útjából, de a járműről a fejére esik az anyagot tartalmazó tartály, amitől a képességeit szerzi  :dd2: - a TMNT képregényben ugyanez történik egy fiúval, csak a "doboz" őt szimplán fejbe kólintja, pattog párat, majd a csatornában köt ki és ott reped fel**, így a srác helyett a négy teknős és a patkány mutálódik), vagy például a Foot a Hand paródiája, de nevek kapcsán megemlítendő még Stick -> Splinter is, mint mentor. Aztán... Raphael megkapta Elektra kedvenc fegyvereit :elektra:, az első rész borítóját pedig elég összehasonlítani a Ronin #1 borítójával: a cím is hasonló betűtípussal van írva és még vérfolt is van rajta (csak itt a szövegbe belerajzolt katanáról csöpög le).
A stílus meg, nos igen, komor, mint a Miller képregényekben, de azért itt mégiscsak tinédzser mutálódott kétéltűekről van szó, a karikatúra abból fakad, hogy vicces állatok menőznek a harctudásukkal. Kb. mint Cerebus és Conan esetében. "Ninja teknősök" (teknőcök) - ez a koncepció önmagában paródia.
Aztán persze az egészből csak a keménykedés maradt meg. Mármint a képregényben. A rajzfilmben meg ott hadonásztak az éles fegyverekkel és nem sebeztek meg senkit. :lol:

Bay kezében nem hiszem hogy jó kezekben van a Turtles, halvány lila gőze sincs pl. a keleti kultúráról, ja és a forgatás előttig azt se tudta isszák vagy eszik a Transformers-t, ki kellett járjon egy gyorstalpalót előtte!

A filmek alapján a gyorstalpaló után se tudta, hogy isszák vagy eszik... :-\

**Szerk.: Bocs, kicsit kevertem a filmes eredettel. :roll:  A palack a képregényben akkor törik el, amikor nekicsapódik egy kisfiú kezében lévő üvegtartálynak, ami négy teknőst tartalmaz, majd velük együtt belepottyan az éppen nyitott csatornába, ami mellett a fiú állt. (Á, kicsit sem erőltetett... ;D )
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 29. - 02:35:50 írta Krizli »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2153 Dátum: 2012. Október 29. - 17:40:14 »
Persze, elvégre az alkotóknak is voltak kedvenceik, amikből ötletet merítettek. ;) De itt maga a képregény hangvétele az ami lényeges, és érdekes, hogy a különböző kiadókon való átjutás- tartózkodás idején, mennyit változtak a képregények hangvétele, és maguk a figurák. És ha megnézzük, hogy honnan indultak és hova jutottak, felmerül a kérdés érdemes-e az első ötleteket módosítani ebben a műfajban. Gondoljunk Batman figurájára, Bob Kane és Bill Finger mikor kitalálta magánzó, komor figura volt, aztán ugye elkapta az 50-es évek "fegyelmi" időszaka, aztán meg vissza próbálták "vadítani", komolyítani a figurát. A Teknőcök esetében a film volt ez a fordulópont, Ken Mitchroney-t sem véletlen cserélték le Dean Clarrain-re és Ryan Brown-ra.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2154 Dátum: 2012. Október 29. - 18:48:35 »
Érdekesség, hogy Sam Rockwell (Ironman2, Moon, Cowboys&Aliens) is játszik a TNMT első részében

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2155 Dátum: 2012. Október 29. - 23:01:55 »
Jaja, csak akkor még azt se tudtuk ki ő. :D

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2156 Dátum: 2012. Október 29. - 23:51:39 »
Sam Rockwell (Ironman2, Moon, Cowboys&Aliens)

Meg Matchstick Men is szerintem egy érdemes filmje. Annyira jól tudja játszani a s*ggfejt.  :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2157 Dátum: 2012. Október 30. - 17:05:54 »
Sam Rockwell (Ironman2, Moon, Cowboys&Aliens)

Meg Matchstick Men is szerintem egy érdemes filmje. Annyira jól tudja játszani a s*ggfejt.  :)

Vagy a Holdfényszelence. Bár ott egyáltalán nem s*ggfej. Viszont a Halálsoronban...  :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2158 Dátum: 2012. Október 30. - 17:50:42 »
Ő egy jó színész olyan szempontból, hogy nem a színészt látom egy szerepben, hanem valóban karaktereket alakít. A C&A-ban fel sem ismertem először.
Jó kis film ez a TMNT(1990) még mindig. Képi világa abszolút sötét, realisztikus. A csatorna undorító penészes. Egyedül Zúzónak van túl revüsre véve a piros flitteres rucija.  :hehe:  Viszont a sisakja állati jó továbbgondolása a rajzfilmes/képregényesnek.


A karmos vérteket is megtartották.

Volt  egy jó mondat, amire nem számítottam, a sok "poénos" közhely közt, de hát ez nem is egy olyan film épp ezért volt kellemes meglepetés a végén, amikor Szecska mester legyőzi Zúzót és az mondja:
"Mindenki meghal egyszer, de a te halálod a legszörnyűbb lesz mind közül, mert a tiéd dicstelen lesz."
Majd lezuhan egy szemeteskocsiba és Casey Jones hideg vérrel kivégzi a kocsi szemétzúzójával :uhoh:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 30. - 18:14:51 írta VTomi »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2159 Dátum: 2012. Október 30. - 19:37:44 »
Igen, gyerek fejjel mikor először láttam a moziban a filmet ez kicsit nekem is durva volt, meg Splinter mester és a teknősök kinézete is jobb volt (piszkosabb, patkányszerűbb) mint pl. a második részben, hogy a harmadik rész béli műmájer, szépenfésült konszolidált alakjairól már ne is beszéljünk. Hiába más stáb.

Első rész:





Második rész:



Harmadik rész:





TV sorozat:

« Utoljára szerkesztve: 2012. November 02. - 18:24:32 írta balogh44 »