Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347206 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #920 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 18:22:21 »
nem igazán repkednek itt a példák, mik lehetnének a két véglet között, csak szép hasonlatokat tudtok írni.
Miért hozzak fel példát? Nem azt mondtam, hogy én jobban meg tudnám írni a történetet, hanem, hogy ezt a végét nagyon elszúrta Moore.

Nagyon szépek ezek az érvelesek, de egy dolgot nem értek még mindig, M bűne miért az író/rendező hibája.
Ez jó vicc. Miért, szerinted kinek a hibája? Moore találta ki és írta meg a történetet, így csakis őt lehet hibáztatni.
Nem, itt egyszerűen arról van szó, hogy Moore egyszerűen a hatásvadászat kedvéért tette bele R halálát a történetbe, mert bármi utólagos belemagyarázás ellenére teljesen felesleges volt, mert nincs semmi értelme. Most az a magyarázat, hogy nincs hely számára az új világban, szintén nem állja meg a helyét. Mert ha a realitás talaján maradunk, ami a mű célja, akkor ennyi erővel M kiírthatta volna a kommunista kínaiakat is, mondván, hogy az új világban nincs számukra hely. Miért áll meg egy embernél? Ennyi erővel a fél világot is megölheti. Tudom, hogy túlzó a példa, de ha ezt a gondolatmenetet követjük, akkor abból ez következik. A szimbólikus magyarázat pedig ezért erőltetett.
Ezért a fő momentumért érzem én azt, hogy én nem látom az egetverő nagyságot benne. Egynek elment a történet, de oltárt nem fogok neki emelni, ahogy a képregényt sem fogom megvenni ezután sem. Persze ne értsetek félre, én tisztelem, hogy nektek tetszik, és nem célom, hogy bárkit is meggyőzzek az igazamról. Pont azért tőletek kérdezem, hogy ennek a vége jelenetnek mi értelme volt, hátha választ kapok rá. Mert az kristálytiszta, hogy logikusan végiggondolva semmi értelme nem volt. Én értem, grey és Todd a gondolatokat, amiket kifejtetek. Pár dolgot tényleg jól megmagyaráz, ezt köszönöm, de R halálának logikájára nem ad magyarázatot.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #921 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 21:21:38 »
és már egy hatásvadász jelenet is bűnnek számít?
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #922 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 06:50:34 »
Én ezt nem mondtam, csak azt, hogy az teljesen felesleges volt bele, mert az addig jól felépített történetet csapta vele arcul.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #923 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 19:57:24 »
Beletekertem a magyar Watchmen DVD-be, kiíváncsi voltam a magyar hangokra...

A Transformers 1 magyar szinkronja óta bujkál bennem hogy nincsenek kis hazánkban normális hozzáértő hangmérnökök akik tudják hozni azt a karakteres hangot amit a külföldiek hozzáadnak egy-egy karakterhez. Pl Optimusz eredeti hangja is egy idősödő karakteres hang némi technikai rásegítéssel viszont a magyar szinkronban csak egy idősebb pacák beszél, semmi kellemes visszhang a beszédében vagy ilyesmi.

Na így járt ahogy hallom Rorschach és Dr Manhattan is. R hangján az eredeti szinkronban érződik hogy olyan a hangja ahogy az ember kb egy csuklya mögül beszélne, na a magyar szinkronban szimplán csak beszél. Öröm az ürömben hogy a hang kb passzol Rorschach-hoz. Dr Manhattan beszédében nincs az az említett kellemes visszhang (akármmennyire idegesít néha az angol hangja ) ami azért ennél a karakternél elég nagy hiba, viszont a magyar hang passzol hozzá.

Laurie és Komédiás magyar hangja tetszik.  :D (eddig )

Ami a mélypont... Stohl Buci mint az Éji Bagoly ?  :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Abszolút nem passzol a hangja.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #924 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 20:35:11 »
stohl legemlékezetesebb előadása:
nem kell végignézni :) elég csak az első fél percet. ;) de a legjobb az volt amikor ezt egy egész műsoron keresztül parodizálta bagi és nacsa, sírva röhögős. :)
This is a joke. A real practical Joke.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #925 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 21:15:02 »
Ja, igen, ez a videó már klasszikusnak számít. ;D A Bagi-Nacsa-féle paródiát én is láttam, tényleg király volt. :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #926 Dátum: 2009. Augusztus 20. - 15:49:28 »
Neo vs Robotzsaru  :brow:




Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #927 Dátum: 2009. Augusztus 20. - 22:19:10 »
Ebböl lehet egy filmklasszikus is akár :nemtudom: :lol:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #928 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 07:46:10 »
A Legyen Ön is Milliomos amerikai változatának 10 éves jubileumi adására behívtak néhány cölöpöt, köztük Snoop Dog rappert is, aki egy igazán érdekes kérdéssel égett be:

Az angolul nem tudok kedvéért:
A poén az, hogy Snoop Dog szerint iszonyú hosszú volt a film, és bealudt rajta, ezért nem tud válaszolni a kérdésre.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #929 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 08:53:19 »
Hát akkor ő hamarabb bealudt rajta, mint én.  ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #930 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 10:00:30 »
Mondjuk a mozis kérdéseket mindig bírtam, mert a magyarban is volt nem egy, amit nem láttam és nem is akartam (az Anyátok köztös kérdésekről nem is szólva...).

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #931 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 12:12:49 »
Hát akkor ő hamarabb bealudt rajta, mint én.  ;D

Öööhmm, azt is tegyük hozzá hogy a nézők 90%-a tudta a választ  :lol: :lol: :lol: ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #932 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 12:25:01 »
Snoop amennyit füvezik, szerintem mindenkinek a fején fekete foltokat lát táncolni.  ;D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #933 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 12:31:25 »
Olyan volt az a "yes sir"-özés, mintha valami kihalggatáson lett volna.  Végig azt nyomta az elején.
This is a joke. A real practical Joke.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #934 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 13:14:17 »
Nekem is feltűnt. Szerintem még a suliból maradhatott vissza Snoopnak.  :D De legalább megadta a respectet a kvízmesternek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #935 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 13:17:20 »
Vagy azon sokak közé tartozik, akiknek a "yessa" a szokásos igenlő kifejezésük, mint általában sok feketének és a déli államokban sok fehérnek is.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #936 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 14:14:47 »
Nekem is feltűnt. Szerintem még a suliból maradhatott vissza Snoopnak.  :D De legalább megadta a respectet a kvízmesternek.

szerintem meg inkább amolyan sittes beidegződés. lekapcsolták már párszor a zsaruk.
This is a joke. A real practical Joke.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #937 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 14:23:03 »
Nekem is feltűnt. Szerintem még a suliból maradhatott vissza Snoopnak.  :D De legalább megadta a respectet a kvízmesternek.

szerintem meg inkább amolyan sittes beidegződés. lekapcsolták már párszor a zsaruk.

 :lol: :lol: :lol: nem mondom hogy nincs benne igazság  :hehe: :hehe: :hehe:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #938 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 14:27:32 »
Nem szeretnék az ügyvédje lenni, csóró öltönyös arca mindent elárul.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #939 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 16:04:24 »
szerintem meg inkább amolyan sittes beidegződés. lekapcsolták már párszor a zsaruk.
És le is fogják még párszor, ha így folytatja szerintem. Bár 1-2 éjszakánál többet nem hiszem hogy benn tartanák, de lehet hogy már így is sokat mondtam.
Snoop Dog