Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347216 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1160 Dátum: 2010. Február 22. - 11:48:15 »
Én is sokallom ezt a büntetést. Ne azért kapjon valaki börtönbüntetést, mert elrettentő ítélet. Ez egy f>#&@ság. Azért börtönbe menni, mert felvett egy filmet? :nemtudom:

Nemcsak simán felvette, ezt azért tisztázzuk. Felvette, sokszorosította és több ezer darabot eladott belőle.

Amikor a gázoló, ittas vezető és randalírozó embereket meg pénzbírsággal elengedik. :stupid:

Magyarországon igen, de ez a történet Amerikában játszódik, nem nálunk. Az ítélet és a precedens vonzatai rájuk érvényesek, nem ránk. Amerikában az ittasan randalírózó, embereket elütő embereket, először a rendőrök kedvesen belepaszírozzák a földbe, aztán az előzetesben józanra verik, aztán a bíróság előtt - amikor már színjózanok - gyönyörűen elítélik őket.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1161 Dátum: 2010. Február 22. - 12:38:49 »
Én sem szeretem a kamerás felvételeket, egyszerűen gagyik, nem lehet kamerával visszaadni egy film minőségét. Aki annyira nem tud várni a dvd megjelenésig, az is találhat dvdripet, mert a sajtópéldányok is elég gyakran felkerülnek, és az már dvd-minőség. Az egy dolog, ha felteszel netre egy felvételt, de ezekért pénzt kérni azért nem kéne. :roll:

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1162 Dátum: 2010. Február 22. - 12:49:04 »
Magyarországon igen, de ez a történet Amerikában játszódik, nem nálunk. Az ítélet és a precedens vonzatai rájuk érvényesek, nem ránk. Amerikában az ittasan randalírózó, embereket elütő embereket, először a rendőrök kedvesen belepaszírozzák a földbe, aztán az előzetesben józanra verik, aztán a bíróság előtt - amikor már színjózanok - gyönyörűen elítélik őket.
Igen persze és miközben elfogták még egy két sorozatot bele is eresztettek a rendőrök. :) Kobozzák el tőle a felszerelést, kapjon pénzbírságot és közmunkát, de ne börtönt. És én is az amerikai büntetés végrehajtásról beszéltem, nem a magyarról (az még viccnek is rossz lenne ;D) ott is voltak (és vannak) azért perek, ahol sokkal súlyosabb bűnökért sem küldték börtönbe az elkövetőt.
Én sem szeretem a kamerás felvételeket, egyszerűen gagyik, nem lehet kamerával visszaadni egy film minőségét. Aki annyira nem tud várni a dvd megjelenésig, az is találhat dvdripet, mert a sajtópéldányok is elég gyakran felkerülnek, és az már dvd-minőség. Az egy dolog, ha felteszel netre egy felvételt, de ezekért pénzt kérni azért nem kéne. :roll:
Ezzel szerintem mindenki így van, persze, hogy mikortól vagy milyen formában bűn a fájlmegosztás arról még most is erős "viták" folynak.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1163 Dátum: 2010. Február 22. - 12:54:03 »
Kobozzák el tőle a felszerelést, kapjon pénzbírságot és közmunkát, de ne börtönt.

Amerikában az ilyen esetekben kiszabható legmagasabb összeg 250 ezer dollár. És ez azért nem elégséges, mert ekkora pénzbírságot a kalózok röhögve kifizetnek, és még bőven marad is. A pénzbírságnak semmi visszatartó ereje sincs. Jó persze soknak tűnhet a 2 év, de figyelemfelkeltő, és elgondolkodtatja a kalózokat, hogy hoppá, most már több forog kockán.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1164 Dátum: 2010. Február 22. - 13:24:16 »
A célját értem én, csak a formával van bajom. Mi az indok, amiért ennyire súlyos büntetést kapott? Az, hogy  a filmstúdiónak mennyi kárt okozott, erről szerintem kár is beszélgetni... :hehe: Ha így haladnak a végén már az lesz, hogy az is börtönbe megy, aki nem a járdán megy át az úttesten. :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1165 Dátum: 2010. Február 22. - 13:30:03 »
Az angolszász jogrendszer mindig is híres volt arról, hogy példát statuál. Vegyünk egy példát: Biztos emlékszel arra, hogy az Üvegtirgris 2-t már a bemutatója előtt jóval el lehetett érni a neten, mert az egyik stábtag a nyers kópiát feldobta. A faszi amennyire tudom egy 30 ezres pénzbírsággal megúszta. Aztán 2-3 éve itt forgatták Etyekwood-on a Robin Hood minisorozatot, amit szintén, még a premier előtt elloptak szorgos magyar kezek. Az angol hatóságok nyomására szabályos hajtóvadászatot indítottak a tettesek ellen, akik még azt is megbánták, hogy valaha TV-t néztek. Na ilyen finom különbségek vannak a magyar (római jogi alapú) és az angolszász igazságszolgáltatás között.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 22. - 13:31:55 írta Ben Reilly »

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1166 Dátum: 2010. Február 22. - 14:36:07 »
Igazából a falnak megyek ezektől a dolgoktól. Volt egy osztálytársam, aki nem bírt várni, míg a filmek megjelennek DVD - n és moziba se ment el szinte soha. Inkább töltötte le ezeket a fos mozis CAM - okat és úgy nézte. Komolyan engem már az zavar, ha egy kicsit csúszik a filmen a hang. Én azt szeretem, hogy ha leülök egy filmet megnézni ne azon baszcsizzam az agyamat, hogy olyan kaki a kép, hogy a szereplők arcát nem látom, a hang visszhangzik, mint állat. Szóval én kb. két percig bírnék így nézni egy filmet.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1167 Dátum: 2010. Február 22. - 16:06:34 »
Engem nem zavar, ha CAM-osan néz valaki a filmeket. Ha a saját szórakozását akarja elrontani, hát tegye, nekem 8. Én akkor ütném ki az ilyen faszfejeket, amikor egy látványfilmet CAM-os verzió alapján szaroznak le. Még ha moziban meg is néztem és valóban én is szarnak tartom a filmet, erre akkor is ugrok, mert ez a következetlenség netovábbja. Igénytelen barmok.

A büntetést én is kicsit erősnek érzem, de üsse kő. AKi ilyen f@szfej, megérdemli, nem sírnék utána, vagy háborodnék fel, ha 10 évet kapna akkor sem. Persze kicsit fura, hoyg egyesek gyilkosságért kapnak 20 évet, amiből legrosszabb esetben i max 10-et ülnek le, de attól, hogy a gyilkosság, meg ilyesmi nagyon gyengén van büntetve, nem jelenti azt, hogy ezért a kisebb bűnöket hozzá kellene arányosítani. Inkább pont fordítva. 

250 ezer dollárt röhögve kiperkálnak a kalózok? Hát menniyt és hogyan keresnek ezek olyan sok pénzt a CAM-os felvételekkel?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1169 Dátum: 2010. Február 22. - 16:13:57 »
Ez azért durva! :o

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1170 Dátum: 2010. Február 22. - 16:44:30 »
Engem nem zavar, ha CAM-osan néz valaki a filmeket. Ha a saját szórakozását akarja elrontani, hát tegye, nekem 8.
Így van. Ha valaki meg pénzt is ad érte, az is a saját dolga. De attól még szerintem hülyeség.

Én akkor ütném ki az ilyen faszfejeket, amikor egy látványfilmet CAM-os verzió alapján szaroznak le. Még ha moziban meg is néztem és valóban én is szarnak tartom a filmet, erre akkor is ugrok, mert ez a következetlenség netovábbja. Igénytelen barmok.
Egyetértek, ettől nekem is felforr az agyvizem. Az igénytelenségtől amúgy is, de ez túltesz rajta.

A büntetés persze, hogy sok, de az ürge nem kispályás volt, nem egy darab feltöltött filmért kapta, hanem a több ezer eladott példányért. Ezt nézve elég jól benne lehetett az üzletben. Így már annyira nem is sok.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1171 Dátum: 2010. Február 22. - 21:15:25 »
Szerintem azért a két év, mert beleszámolták, hogy a filmgyártó ezáltal mennyi bevételtől esett el (nyilván jó gazdagon számoltak), és így már sikerült rávarrni valamiféle nagy összegű gazdasági csalást, vagy hasonlót. Azért pedig simán adnak éveket, még itthon is.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1172 Dátum: 2010. Február 23. - 09:31:19 »
Nah, megtört a jég és lekoppintottam az Aprajafalva első évadát  :hehe: Ahogy elnézem a 8. vagy a 9. fut épp  :hehe: Lesz mit behozni ha egyáltalán neki állok mostanában. Épp a Szökés 2. évadát karistolom.  8)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1173 Dátum: 2010. Február 23. - 09:44:07 »
Az még egész jó, a harmadiktól vannak a bajok... :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1174 Dátum: 2010. Február 23. - 09:45:53 »
Jujjj  :uhoh: Mások is mondták. Ott szúrták el (így látatlanban előre is szerintem) hogy nyújtották amíg tudták. Néha elkapom a 4. évadot az rtl-en és ott állandóan vmi Szqüllát keresnek  :uhoh: Panama meg már el is van felejtve  :roll:

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1175 Dátum: 2010. Február 23. - 10:04:21 »
Szerintem a Szökésnek már a 2. évada is szánalmas és már csak a "még több pénzt ide" elv alapján készítették. :) Smallville-t pedig ne az első évad alapján ítélt meg, mert az 1-2 évad szerintem elég gyenge, bár néhány rész nagyon ott van azért. Én is nem olyan rég untam meg a várakozást a magyar verzióra és elkezdtem nézni a 8-at. Elég érdekes lett, bár szerintem már most elrontották, (éppen ott tartok, hogy Chloét elrabolta Doomsday és Braniac átvette az uralmat felette) ez tökéletes utolsó rész lett volna. Ehelyett a következő részben úgy folytatódik a történet, mintha semmi sem történt volna és Bloom is ugyanúgy ott figyel. :headscratch:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1176 Dátum: 2010. Február 23. - 10:14:25 »
A Smallvillet én pont fordítva mondanám ;D
Az első évad még egész jó volt (úgyahogy) de az abaj, hogy tök sablonos lett az egész, és ez a második, harmadik ,és a negyedik évadra rohadt zavaró lett :-\
Viszont a mostani a JSa-s rész prosti jó volt. Csak az zavart, hogy olyan dolgokat említettek benne az előző évadokból, amik csak most történtek meg a képregényben is... ha ezek már megtörténtek ott, mi lesz akkor ha felveszi a gúnyát, mindent elpuffogtatnak :roll:


A Szökés 4, meg rohadt nagy kavar volt... még a Scülla elment volna, de a második fele húúú ott már fogtam a fejem... az utsó film meg egy az egyben rókabőr volt... :drying:
A második évad sztem még annyiból volt jó, hogy várható volt, hogy a további szökésük lesz a téma, de a harmadik évad már enyhén baromság...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 23. - 10:16:25 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1177 Dátum: 2010. Február 23. - 10:35:17 »
Nemtom, szerintem a Smallville eleje nagyon gagyi. Lényegében arról szól minden rész, hogy jön egy meteormutáns (aki általában az iskola egyik lúzere) és gonoszkodik. Aztán jön Clark és lezúzza. :) Onnantól kezd érdekes (és kicsit komolyabb) lenni az egész, amikor elkezdik Lex múltját fejtegetni, meg egyre több szereplőt, dolgot hoznak be a képregényből.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1178 Dátum: 2010. Február 23. - 10:46:28 »
Ja, de a meteor mutáns akkor is megmarad, jön, raból, vagy Lanát akarja megdönteni a változatosság kedvéért, aztán jön Clark, (aki minden létezhető sorozat klissén átesett már, megvakult, elveszti az erejét, jár a múltban, elveszti az emlékezetét, mondjuk még soha nem némult meg :hehe:) és 2 perccel a vége előtt 10 másodperc alatt leveri a gyereket, úgy, hogy az aktuális áldozat, aki természetesen Lana, Lex vagy Chloé, épp eszméletlen...
Szóval nekem ebből lett elegem a második évadra, és utána szinte végig ez ment. A 4. évadnál meg az verte ki a biztosítékot, hogy Lex meg Lana összejött...
Jó oké, hogy egyedi meg stb, csak az zavar, hogy hova lett az a sablon szöveg, hogy a fiatal Clark Kent kalandjai, mielőtt Supermenné vált, holott már minden nagy sztorin átmentek, ami valaha megtörtént vele felnőt korában.
Persze ha ezeken túltudom tenni magam nem rossz. :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1179 Dátum: 2010. Február 23. - 10:51:13 »
Az egyik ok, amiért anno nagyon meggyűlöltem a sorozatot, hogy annak érdekében, hogy Lana vagy Chloe ne jöjjön rá Clark titkára, gyorsan fejbe csapták őket kivétel nélkül minden epizódban minimum 4 évadon keresztül, aztán amíg ők vérezve - és olyan súlyos sebeket és töréseket begyűjtve amit egy normális ember kizárt, hogy túlélne főleg nem éveken át - öntudatlanul feküdtek, Clark két perc alatt elintézte a genyát.