Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525986 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2180 Dátum: 2017. Június 19. - 21:38:04 »
Én 6-7 évesen kezdtem el képregényeket gyűjteni, úgyhogy a Gyilkos tréfáról jócskán lemaradtam :D

Azóta se olvastam el, de egy lényeges szempont, hogy nem feltétlenül a legjobb történetek fognak a legjobban fogyni, hanem azok, amikre valami miatt izgul a nép. Például úgy rémlik, éppen te említetted, hogy az Old Man Logan nem egy korszakalkotó sztori. Ha ez így is van, akkor is vitték, mint a cukrot, mégpedig elsősorban a híre miatt.

A Gyilkos tréfára visszatérve nyilván meg lehet venni akár most is, de nehéz találni még méregdrágán is, a kaki minőség pedig csak a hab a tortán.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2181 Dátum: 2017. Június 20. - 07:59:50 »
Például úgy rémlik, éppen te említetted, hogy az Old Man Logan nem egy korszakalkotó sztori. Ha ez így is van, akkor is vitték, mint a cukrot, mégpedig elsősorban a híre miatt.
Lehetséges, bár nem emlékszem rá, hogy én mondtam, de előfordulhat (lassan nekem is játszik a cavinton  ;D  :cavinton: ). Valóban nem tartom a legjobb sztorinak, viszont azért bőven benne van az olvasható kategóriában. A kötet sikeréhez pedig több dologra is szükség volt. Sorolhatnánk, hogy a film körüli hype, a korábbi külföldi és hazai kritikák, vagy hogy nagy divat újra a poszt-apokaliptikus világokat bemutató történetek, de felesleges. Tény, hogy szerencsés csillagzat alatt jött ki, és ennek természetesen örülünk.

Most a Gyilkos Tréfa körül is van egy kisebb hype. Elsősorban mert Batman, meg Joker és húúúú (hogy a Lego Batmant idézzem  ;D ). Másodsorban meg itt is sok a pozitív visszajelzés a sztorival kapcsolatban, amire mondtam én azt, hogy nem értem mire fel, mert szerintem túlzottan elvont és gyenge. Mondjuk én Alan Moore sok művét tartom túlsztároltnak, de ez más kérdés. Úgy néz ki, hogy Moore az én részemről egy meg nem értett művész lett. A fiatalabb korosztálynak meg persze lehet, hogy az azonos című rajzfilm miatt vonzó. Csak ők is hatalmasat fognak csalódni benne, mert az köszönő viszonyban sincs az eredetihez.

De persze nem akarok senkit lebeszélni a képregény elolvasásáról. Viszont felesleges az újrakiadásról vitázni, mert előbb-utóbb úgyis bevállalja valaki. Ha nem dől be addig az Eaglemoss, akkor majd ők adják ki, ha meg igen, akkor más. És amire ki akartam lyukadni, az az, hogy én is jobban örülnék neki, ha inkább valami más jelenne meg a Kingpin különszámaiban.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2182 Dátum: 2017. Június 20. - 17:31:02 »
Most egy kis negatív kritikát hagy fogalmazzak meg. Ma bementem a Tescoba, hogy az elmaradt Batman számom bepótoljam, azonban végiglapoztam vagy 6-7 darabot és mindegyik össze volt ragadva. Mondanom sem kell, hogy nem vettem meg egyiket sem. Ez egyébként nekem kb. a Csodák Kora óta fennálló probléma, majdnem mindegyik füzetben van összeragadás. Olvastam pár kommentben erre, hogy vidd vissza és cseréltesd ki, de szerintem azért ez nem igazán így van. Lehet ideje lenne vagy beszélnetek a nyomdával, vagy méginkább másikat keresni, mert ilyen konkurencia mellett nem csoda, ha esetleg valaki elpártol. Mert az, hogy kb. minden fekete oldalon ott a fehér csík középen elég kiábrándító...

De, hogy jót is írjak. Először egyik szemem sírt másik nevetet, mikor megláttam a következő Batman szám borítóját. Sírt, mert lecseréltek egy Capullo borítót, de aztán rájöttem, hogy kivételesen bocsánatos bűn, mert meg is van az amerikai füzet, meg hát Fabok-ra cseréltétek, ami kb. a next best thing. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2183 Dátum: 2017. Június 20. - 19:00:49 »
Ígérték, hogy jobban figyelnek rá. Annyit mondhatok, hogy ha számítasz erre, akkor biztosan tartsd meg a blokkot a vásárlásról, és akkor tutira vissza kell, hogy cseréljék.

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Batman
« Válasz #2184 Dátum: 2017. Június 20. - 19:58:20 »
de egy the doom that came to gotham se lenne rossz!
Az is meg fog jelenni az Eaglemossnál. Ezért van most Tomi ilyen nehéz helyzetben a különszámokkal, mert az Eaglemoss szinte az összes jó sztorit "lefoglalta".

Ha ez a helyzet, akkor nem lehetne bepróbálkozni egyszer egy nem-Batman DC különszámmal? Marvelből is jó, hogy nem csak Pókember különszám van, hanem mindenféle. Én nem ismerem pl. Zatannát, tök kíváncsi lennék egy vele kapcsolatos különszámra. Ha másért nem, hát azért megvennék az emberek, mert elég dögös. :)

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Batman
« Válasz #2185 Dátum: 2017. Június 20. - 21:18:49 »
Tomi! Tudom, hogy nem idevaló, de ha már Tesco. A dunaújvárosi Tescoban már kétszer szóltam, hogy nincsenek a képregényeidből. A hölgy azt mondta, hogy ők már rendeltek, de nem kapnak... nem tudnál valamit "intézni"?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2186 Dátum: 2017. Június 20. - 22:27:16 »
Ha ez a helyzet, akkor nem lehetne bepróbálkozni egyszer egy nem-Batman DC különszámmal? Marvelből is jó, hogy nem csak Pókember különszám van, hanem mindenféle. Én nem ismerem pl. Zatannát, tök kíváncsi lennék egy vele kapcsolatos különszámra. Ha másért nem, hát azért megvennék az emberek, mert elég dögös. :)
Hát ez sajna nem igaz. A Ragadozóknál, a Vadásznőnél dögösebb szuperhősnő kevés van, mégsem veszik csak miattuk a képregényt. És persze forradalom lenne, ha a Batman különszámban nem szerepelne Batman. :)
Tomi! Tudom, hogy nem idevaló, de ha már Tesco. A dunaújvárosi Tescoban már kétszer szóltam, hogy nincsenek a képregényeidből. A hölgy azt mondta, hogy ők már rendeltek, de nem kapnak... nem tudnál valamit "intézni"?
Szerintem átvernek. A Lapker küld mindenkinek, aki rendel, az ő érdekük is. De azért rákérdezek. Csak egy Tesco van a városban?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2187 Dátum: 2017. Június 21. - 06:00:58 »
Szerintem átvernek.
Szerintem is. Az se mindegy, hogy kitől kérdezel, mert egy egyszerű vevőszolis csak igyekszik leszerelni téged. Neki a rendelésre semmi rálátása nincs, sőt, úgy alapból az ott dolgozók 90%-nak sincs. A lapkernek is van polcos képviselője, őt kell elkapni az áruházban (már feltéve, ha jár abba az áruházba). De ők általában nagyon kora reggel mennek oda, hogy gyorsan kitöltsék a lapokat, aztán mennek is tovább. Tehát illetékest jó eséllyel csak kb reggel 6 körül kaphatsz el az áruházban.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2188 Dátum: 2017. Június 21. - 10:18:17 »
Zatannával volt egy egész elfogadható közös kaland a DetComon úgy a RIP környékén. Ráadásul csak két szám volt, úgyhogy könnyen elfér akárhol.

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Batman
« Válasz #2189 Dátum: 2017. Június 21. - 11:32:23 »
Tomi! Tudom, hogy nem idevaló, de ha már Tesco. A dunaújvárosi Tescoban már kétszer szóltam, hogy nincsenek a képregényeidből. A hölgy azt mondta, hogy ők már rendeltek, de nem kapnak... nem tudnál valamit "intézni"?
Szerintem átvernek. A Lapker küld mindenkinek, aki rendel, az ő érdekük is. De azért rákérdezek. Csak egy Tesco van a városban?

Igen.


Szerintem átvernek.
Szerintem is. Az se mindegy, hogy kitől kérdezel, mert egy egyszerű vevőszolis csak igyekszik leszerelni téged. Neki a rendelésre semmi rálátása nincs, sőt, úgy alapból az ott dolgozók 90%-nak sincs. A lapkernek is van polcos képviselője, őt kell elkapni az áruházban (már feltéve, ha jár abba az áruházba). De ők általában nagyon kora reggel mennek oda, hogy gyorsan kitöltsék a lapokat, aztán mennek is tovább. Tehát illetékest jó eséllyel csak kb reggel 6 körül kaphatsz el az áruházban.

Á, az esélytelen.  :D

Kouga

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Batman
« Válasz #2190 Dátum: 2017. Július 14. - 13:25:16 »
Hello én érdeklődni szeretnék egy kicsit mert úgy látom páran sokkal informáltabbak nálam . A helyzet kicsit hézagos a Batman képregényem pár db hiányzik csak de van benne egy ami itt nem rendelhető és be szeretném szerezni de olvastam azt is valahol hogy füzetes kiadásban meglehet rendelni de akkor milyen be van itt fent Előre is köszi a válaszokért

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2191 Dátum: 2017. Július 14. - 18:15:10 »
Szia! Üdv a fórumon!  :welcome:

Kicsit pontosíts a kérdésen. A Kingpinnél csak füzetes formában jelentek meg Batman képregények, tehát amit itt tudsz rendelni, az mind olyan lesz.  ;)

Kouga

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Batman
« Válasz #2192 Dátum: 2017. Július 14. - 19:16:12 »
Hiányzik példaképen a 6 szám amit a webshopban viszont nem lehet megrendelni de egy másik valamilyen KINGPIN es oldalon olvastam hogy lehet több formában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2193 Dátum: 2017. Július 14. - 19:43:16 »
Másik kingpines oldal csak a Facebookon van, de nincs több formátumban.

Kouga

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Batman
« Válasz #2194 Dátum: 2017. Július 15. - 01:13:10 »
A lényeg  hogy esetleg valaki tudja e hogy hogyan tudnám  beszerezni  ?

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2195 Dátum: 2017. Július 15. - 16:13:59 »
Gyűjtőktől használtan. Előbb-utóbb biztos találsz eladót.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2196 Dátum: 2017. Július 15. - 22:02:16 »
Esetleg képregénybörzéken. Holnap is lesz egy.  ;)

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2197 Dátum: 2017. Július 16. - 13:32:28 »
Nagyon király, hogy az Igazság Ligája lesz a második történet. Rögtön meg is kérdezném, hogy az a terv, mint a Batmannel, hogy végigmenjen a new52? Pár év múlva tiszta jó lenne látni, hogy két cím is teljesen végigért. :)

Viszont azért remélem a Capullo borítókat nem hanyagoljátok majd Jim Lee miatt. :) Arra van esély, hogy a 3. szám Capullo variantja nálunk borító legyen? :brow:

Csigger

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:Batman
« Válasz #2198 Dátum: 2017. Július 16. - 19:57:13 »
Nagyon király, hogy az Igazság Ligája lesz a második történet. Rögtön meg is kérdezném, hogy az a terv, mint a Batmannel, hogy végigmenjen a new52? Pár év múlva tiszta jó lenne látni, hogy két cím is teljesen végigért. :)

Viszont azért remélem a Capullo borítókat nem hanyagoljátok majd Jim Lee miatt. :) Arra van esély, hogy a 3. szám Capullo variantja nálunk borító legyen? :brow:


New 52 Igazságliga a másik sztori? Nekem ez új infó, de örülök neki.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2199 Dátum: 2017. Július 16. - 20:13:58 »
Nagyon király, hogy az Igazság Ligája lesz a második történet. Rögtön meg is kérdezném, hogy az a terv, mint a Batmannel, hogy végigmenjen a new52? Pár év múlva tiszta jó lenne látni, hogy két cím is teljesen végigért. :)
Még nem tudom, meglátjuk.

Idézet
Viszont azért remélem a Capullo borítókat nem hanyagoljátok majd Jim Lee miatt. :) Arra van esély, hogy a 3. szám Capullo variantja nálunk borító legyen? :brow:
Ezt sem tudom, még az sem biztos, hogy megkapjuk hozzá.