Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525971 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2480 Dátum: 2018. Március 24. - 17:08:53 »
Na az első fele...hàt nem is tudom.
Maga a történet nem rodsz ötlet...de kissé túlgondolt..nekem. :roll:
BATMAN,Spawn,Star Wars

fausto

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Batman
« Válasz #2481 Dátum: 2018. Március 27. - 20:34:08 »
Üdv,

A most megjelent Batman újranyomás pontosan mit tartalmaz? Azt tudom, hogy az eredetileg 15-19-es számokat, de ez az eredeti (amerikai) Batman sorozatból hányas számoknak felel meg? Köszi előre is!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2482 Dátum: 2018. Március 27. - 21:37:30 »
Batman (2011) #1-5.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2483 Dátum: 2018. Március 30. - 22:19:12 »
Egy megjegyzés a webshophoz:

Nem ártana letisztázni, hogy mi a Baglyok bírósága, és mi nem az, mert kissé megtévesztőek az elnevezések. 1-11-ig az összes baglyos részt Baglyok bíróságának hívjátok. Az újranyomáshoz az van írva, hogy a teljes Baglyok bírósága, de csak az 1-5. rész van benne. És ez már tényleg szőrszálhasogatás, de úgy tudom, hogy eredetileg az 1-6. futott Court of Owls cím alatt. Szóval kicsit zavaros a kép :D

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2484 Dátum: 2018. Március 31. - 11:53:19 »
És ez már tényleg szőrszálhasogatás, de úgy tudom, hogy eredetileg az 1-6. futott Court of Owls cím alatt.

1-7: Court of Owls; 8-11: City of Owls, illetve a 8-9, több másik ongoing 9. száma (kivéve Nightwing, mert ott a 8. szám is), a Batman annual 1 pedig a Night of the Owls esemény része. Illetve, ha már ennyire részletesek vagyunk a Nightwing 1-7 is ide tartozik. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2485 Dátum: 2018. Március 31. - 14:29:29 »
Igen, nem egyszerű pontosan visszaadni. Úgy tűnik, nincs két egyforma vélemény, hogy meddig bíróság, és honnan város. A legtöbben az 1-5-öt mondják bíróságnak, nekem is addig van meg TPB-ben, eredeti kiadásban, ahonnan a szerkesztési munkákat csináltam.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2486 Dátum: 2018. Március 31. - 15:10:43 »
Én mindegyik verziót elhiszem, nem is fontos. Az is tök logikus, hogy az egész fusson Baglyok bíróságaként magyarul, csak akkor az újranyomásnál világosan legyen ott, hogy mi van benne, mert ha nem egyértelmű, állandóan jönnek majd a kérdések.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2487 Dátum: 2018. Március 31. - 15:32:59 »
Asszem leírtuk mindenhol, hogy 1-5. részek.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2488 Dátum: 2018. Március 31. - 15:33:30 »
...nekem is addig van meg TPB-ben, eredeti kiadásban, ahonnan a szerkesztési munkákat csináltam.

Ez viszont érdekes. Nekem is itt van a tpb, abban az első hét rész van benne. :) De mivel nem jöttek a tie-in sztorik, tényleg lényegtelen kérdés.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2489 Dátum: 2018. Március 31. - 15:38:34 »
Asszem leírtuk mindenhol, hogy 1-5. részek.

A webshopban nem.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2490 Dátum: 2018. április 03. - 00:32:58 »
Nekifutok még egyszer, mert még mindig anyáznak, akik nem értik.




kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2491 Dátum: 2018. április 03. - 11:50:43 »
Igazad van, átírom, hogy egyértelműbb legyen.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2492 Dátum: 2018. április 03. - 17:13:31 »
Köszöni mindenki, aki nem volt képben.

És akkor ezt csak saját szórakozásra, a meddő vita kedvéért :D

Itt azt állítják, hogy a Court of Owls 6 részes, a 7. már nem azon a címen fut:

http://dc.wikia.com/wiki/Batman_Vol_2_6

Ugyanakkor a 11. (magyarban 25.) szám eredeti borítója szerint ez a Court of Owls lezáró része. Szerintem ők sem értik :D :D


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2493 Dátum: 2018. április 03. - 23:24:39 »
Előfizetői ajándékok frissítve.

hexxen

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Batman
« Válasz #2494 Dátum: 2018. Május 03. - 20:39:48 »
A Baglyok bíróságához én is anekdotáznék egy kicsit.
Anno mikor magyar kiadásban elkezdtétek megjelentetni a Baglyok bíróságát, még facebook-on kérdeztem, hogy ebből lesz-e gyűjteményes, mivel engem spec. a Ragadozók rohadtul nem érdekel. Erre aztán kaptam egy nagyon határozott NEM választ (ennek hatására rendeltem meg angliából a Vol 1, 2, 3 gyűjteményeseket).
Aztán most láttam, hogy hát mégiscsak lett gyűjteményes kiadás, és bár ezek megvannak angolul, gondoltam, magyarul is ott a helye a polcomon.

Mikor kézbe vettem a kiadást, elsőre az szúrt szemet, hogy a lapok mérete is kisebb, mint az angol változaté (legalábbis ami nekem megvan), meg gerince sincs, ami amúgy elég praktikus lenne (azon túl, hogy sokkal elegánsabb is), hiszen könnyebb úgy megtalálni egy képregényt a sok másik között, de ezen nem lepődtem meg túlságosan, nálunk minden szaron spórolnak, a nyomdán is. Azon viszont eléggé felhúztam magam - amit sokan mások is megkritizáltak -, hogy az angol gyűjteményes változattal szemben, ami a Batman 1-től a 7-es számig tartalmazza a sztorit, ez az ötös számmal "fejeződik be", vagyis nyilván nem fejeződk be, hiszen a hülye is látja, aki elolvassa, hogy valahol menet közben lett elvágva a sztori, és ez akkor is nyilvánvaló volna, ha a "JÖN: A BÍRÓSÁG" szöveget nem írjátok oda a végére.
Most más forrásokat is ide másolhatnék, de csak ezt fogom: http://dc.wikia.com/wiki/Batman:_The_Court_of_Owls - itt is jól látszik, hogy az ötösnél rohadtul nincs vége a Baglyok bírósága sztorinak, és én elhiszem, hogy létezik olyan kiadás, ahol máshogy/máshol van elvágva a baglyos sztori, de azt gondolom, hogy egyrész az angol gyűjteményes kiadás (1-7) eléggé mérvadó, és ha ahhoz képest egy két számmal rövidebb verziót adtok ki, az a minimum, hogy odaírjátok, hogy mittomén "Baglyok bírósága - 1. rész", vagy feltüntetitek (nem belül, az apróbetűs résznél), hogy mely részeket tartalmazza a kiadvány.
Ez teljesen nyilvánvalóan nem a teljes sztori, nincs befejezve, és nem vigasztal, hogy Jonah Hex-szel meg ilyen, engem a legkevésbé sem érdeklő sztorikkal együtt meg tudom vásárolni a sztori befejezését.

Azt, hogy a magyar kiadás eleve gyengébb, mint az eredeti, már megszoktam, de hogy tartalmilag se azt fogom kapni, amire számítottam, az most nekem k.rva nagy csalódás volt. Azt hiszem, ezt elajándékozom valakinek, ezek után meg maradok az Eaglemoss-os igényes magyar kiadványoknál és az eredeti nyelvű változatoknál (a Maximum Carnage-et is nagyon vártam, amit tök jól meg lehetett volna szerkeszteni 2 keményfedeles kiadvány formájában, de az is három részre lesz szétszedve, gondolom a szokásos gagyi puhafedeles + tűzőgéppel összetűzött lapokkal - én nem értem, hogy ha más kiadók el tudják adni az igényes gyűjteményes köteteiket, a Kingpinnek ez miért nem sikerül).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 03. - 20:42:23 írta hexxen »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2495 Dátum: 2018. Május 03. - 21:03:25 »
Jelezném, hogy ő sem én vagyok!  ;D
Amúgy nem szeretném a védő szerepét, de az utóbbi időben azért minőség terén javulást látok a Kingpin nyomdájánál, a gerinces kiadványok stabilabbak. Továbbá, ha minden igaz lesz HC verzió is az érkező Gyilkos Tréfához, amit én várok nagyon. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2496 Dátum: 2018. Május 03. - 21:25:49 »
Jelezném, hogy ő sem én vagyok!  ;D
:lol:
Nézd, hexxen, ahány ember annyiféle igény és lehetőség. Számodra gagyi minden képregény, aminek nincs gerince, mivel én mindig is a füzeteket gyűjtöttem, számomra az az alap. Szerinted a MC-ot kemény fedéllel kellene kiadni, szerintünk meg nem. Hogy mennyire lehetett volna tök jól megszerkeszteni 2 kötetben, arról egyszerűen fogalmad sincs, mert csak annyit látsz bele, hogy 360 oldal, az kétszer 180 és kész. Az, hogy a mi képregényeink kisebbek, mint az amerikai szabvány, hát ez így van 10 éve, amióta csak létezünk, érdekes, hogy még nem tűnt fel. A te érveidet az ízlésed határozza meg, a miénket egyrészt ugyanaz, másrészt pedig a piac, a lehetőségek és az igények.
Igen, észre kell venni, hogy a kicsi kis képregénypiacunk a HC-k megjelenésével egész új fordulatot vett, de ettől függetlenül mi nem megyünk fejlehajtva utánuk, mert miért is tennénk? Ha számodra már az ő kiadásuk az alap standard, ebbe én nem tudok és nem is akarok beleszólni, szíved joga. Ettől még nem kéne lepocskondiázni a mieinket, de persze jogod van ehhez is. Sajnálom, hogy így juttattad kifejezésre, a baglyos képregényedet pedig bármikor visszavásároljuk, ha ennyire utálod.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2497 Dátum: 2018. Május 04. - 08:13:02 »
Azzal egyetértek, hogy ez a füzetes hülyéskedés már húsz éve idejétmúlt, de hát a hazai közönség mindig harminccal van lemaradva. Bár hozzáteszem, ha még a spawnos olvasókat is rá lehetett szoktatni a kötetekre, akkor azért ez mutatja, hogy a legízlésficamodottabbak is el tudják fogadni ezt a formátumot.
Viszont hogy az Eaglemoss az „igényes” szóval szerepel egy mondatban, azon azért felkuncogtam. A DC-s kötetgyűjteményről annyit lehet elmondani, hogy az eredeti válogatás nagyon jó, de a magyar változat vérgyenge és szinte gépi fordító szintű tükörfordításoktól tűzdelt szövege minden, csak nem igényes. Kingpinnél legalább a fordításra ügyelnek. Már amikor nem kerülhet elő olyan helyzet, hogy erdőőröket helyezünk a Mojave-sivatagba a hadsereg deszantosai helyett. (Nem, Tomi, ezt soha nem fogod lemosni. :P)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2498 Dátum: 2018. Május 04. - 10:09:14 »
Nekem nincs bajom a mérettel és a füzeteket jóval könnyebb olvasni. Bár az igaz, hogy egy gyűjteményes kötetnél azért valóban jobb lenne a gerinces, főleg, hogy az X-faktoros Extra M+ is kötetes lesz 2 résszel. Viszont abban igaza van, hogy gáz volt az 5. résznél befejezni, mert így befejezetlen a történet, függetlenül attól, hogy hol-mit írnak, ez nem a vége. Bár nekem mindegy, mert meg van mindegyik Batman füzet :), csak mondom, hogy szerintem ez elég rossz döntés volt.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2499 Dátum: 2018. Május 04. - 10:26:41 »
Azért az Eaglemossnál elég gyakoriak az olyan röhej szintű anomáliák, hogy a Batgirl: Year One magyarra Batgirl: Első évadnak fordul le. Minden más Year One kötetet sikerült legalább Az első évnek fordítani, sőt még a Batgirl gerincén is az áll, csak épp a címoldalon nem. Vagy éppen a Hush végén a fordítással csúnyán elkúrtak egy nagyon fontos momentumot. Ez csak pár baki, ami megmaradt, és alig néhány kötetet olvastam. Szóval azért az igényességtől nem esek hasra.

Ami a formátumot illeti, szerintem a füzetekhez sokat ad, hogy vannak díszdobozok, amikkel normálisan lehet tárolni, és ki is néz valahogy a polcon. Igaz, a Batmanhez egyelőre nincs.