Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525984 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2520 Dátum: 2018. Május 08. - 23:14:07 »
Sajnálom, hogy úgy jött le ez az egész, mint elégedetlenség, kötekedés meg panaszkodás, pedig csak építő jellegű kritikának szántam. Tudom, hogy manapság ebben a képregénydömpingben mennyire nagy a verseny, és látom a sok panaszkodást, hogy sokan a nagyobb méretet meg a kemény borítót meg mit tudom én milyen extrákat akar, és a preferenciák is változóak: van akit zavar a nagy DC sok helyesírási hibája és van, akit nem, és csak a mennyiség meg a méret a lényeg. Csak arra akartam rávilágítani, hogy a képregénygyűjtésben a legrosszabb, ha egy sorozat nem teljes, és csak belegondoltam magam abba a helyzetbe, hogyha kéne nekem ez a sztori, és majd elfogy a 20. szám, és beszerzem ezt az újranyomást, akkor ez számomra hatalmas csalódás lenne. Kb. hasonló, mint amit a nagy DC a Young Justice sztorival csinált: sok kis sztori, amiben egy nagyobbat vezettek fel a háttérben, aminek a vége (kronológiailag a sztori közepe) kimaradt, mert annualban jelent meg eredetileg. Ezek alapvetően apróságok, és szerencsére nekem a költségvetésbe belefér mindegyik sorozat, de ha nem férne bele és választanom kéne, akkor lehet a végső döntést ilyen apróságok alapján hoznám meg, és szerintem sokan így vannak ezzel. Oké, hogy szerintetek jó döntés volt, szerintem meg nem, mert ki kellett volna várni, hogy a 20-as szám is elfogyjon, ez legyen szubjektív, de ami tény, hogy ez egy igen megosztó dolog volt, mert sokaknak nem tetszett, és csak arra akartam rávilágítani, hogy sokszor ilyen apróságon múlik, hogy valaki gyűjtő lesz, vagy sem.

Szerintem Tominál ezzel a nyavajgással el is értétek, hogy DC-ből nem lesz több újranyomás, majd vegyétek meg 5000-ért füzetenként, ha elfogy. Ha annyira fáj ez a kiadás, nem szenvedtet többet vele senkit.

Már vártam ezt a reakciót :), de őszintén szólva ez hülyeség. Tény, hogy a Kingpinben dolgozók rajongók, nagyon jó munkát végeznek és tényleg beleadnak mindent, hogy a legjobb sztorikat hozzák el és a legjobb minőségben, DE ez akkor is egy vállalkozás és nem egy jótékonysági szervezet. Ha valami sikeres és megéri kiadni/újrakiadni, akkor ki lesz adva, ha nem akkor meg nem. A "nyavajgásból" meg vagy rájönnek valamire, amit igyekeznek elkerülni a későbbiekben, ha érzik, hogy bizonyos szinten jogos, vagy nem és akkor meg ignorálják a "nyavajgókat".

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2521 Dátum: 2018. Május 08. - 23:25:35 »
nem lesz értelme beszerezni ezt az újrakiadást se, mert befejezetlen

Ugyanebben a topikban beszéltünk erről korábban.

-Kaine szerint az első Court of Owls gyűjteményes kötet az 1-5. részt tartalmazza.

-A DC wiki szerint a Court of Owls sztori az 1-6. részig tart.

-Elvileg a most piacon lévő Court of Owls tpb-ben az 1-7. részek vannak.

-Ezek mellett a 11. rész eredeti füzetborítójára az van írva, hogy a Court of Owls lezárása.

A DC is variál össze-vissza, és egyik megoldás sem véletlen, de bárhol vágod el, a sztori durván félbe lesz szakítva, mert a 11 rész egybe tartozik.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #2522 Dátum: 2018. Május 08. - 23:28:53 »
Én még egyet hozzátennék, ami alapján talán jobban megértitek a Kingpin kiadási stratégiáját, aztán Tomi vagy helyesel, vagy ellentmond, de szerintem nem fog.

A Kingpin fő célja a füzetes megjelenések óta, hogy lehetőleg minél szélesebb körben, elérhető áron, de ehhez képest jó minőségben terjessze a képregényeket. Az elérhető árral járt a méretcsökkenés (szerintem abszolút nem zavaró, eleinte én is óckodtam tőle, de ma már a standard képregényméretet érzem túl nagynak). Fontos, hogy széles körben, tehát nagy példányszámban terjesztve, újságárusi forgalomban, hogy a lehető legtöbb emberhez eljusson, és idővel ki tudjon nevelni egy képregényfogyasztó réteget, mert ez régebb óta probléma, hogy fogy az utánpótlás.

Nem kis példányszámos "exkluzív" kiadványokban gondolkozik, mint több másik kiadó, bár azért akadnak olyanok is (lásd védőborítós, füles Kraven HC, mondjon valaki más védőborítós szuperhősös HC-t). Így tök felesleges, és szerintem nem is fair ezekhez hasonlítgatni. Elhihetitek, hogy Tomi is ki tudná adni a Pókembert kéthavonta az eredeti amcsi méret másfélszeresében, keménytáblás 48 oldalon 5000 Ft-ért. De hosszútávon senki nem járna jól vele.

Nem kis példányszámban (néhány száz) gondolkodik, egy szűk rétegnek, a "hardcore" rajongóknak, hanem nagyobban. (Persze itt is van kivétel a PPP képében, mert az pont egy ilyen "szerelemgyerek" a régi Pókembereseknek, szóval ezt az igényt is kielégíti a kiadó.)
Én úgy látom, hogy a Kingpinnek van egy hosszú távú terve, célja, küldetése, és ez a képregények megszerettetése a fiatalokkal, vagy az arra fogékonyakkal, vagy az öregekkel is akár. És így a magyar képregényszerető tábor életben tartása, növelése. Ami szerintem egy szép cél. És ebben persze a Marvel mozis univerzuma egy csodás, hatalmas segítség.

De nem akarok túl nagy szavakat használni (bár lehet már megtettem), szerintem ezt egyszerűen felesleges összevetni a csak a keménymagnak készült 2-300 db-os "exkluzív" dolgokkal. Nem olyan, valószínűleg soha nem is lesz, de nem is ez a célja. És itt is van ellenpélda persze a fentebb említett Kravennel, de a Mega Marvelt is mindenki csak dicséri, és az újranyomott Végtelen... kötetek eladásai is azt bizonyítják, hogy azok is igencsak tetszenek a népnek.

Egyébként pont ma esett köztünk szó arról, hogy mennyire változik az emberek ingerküszöbe, igényszintje. Tíz éve még a Semic minőségű képregényeket olvastuk, 5 éve a Kingpin füzetek megjelenéseinél a kiadó lábát csókolgatták, hogy milyen szuper minőségű képregényeket hoz ki, jelenleg ott tartunk, hogy ugyanazokra, sőt jobb, vastagabb, füzetekre/kötetekre már köpködnek az emberek, hogy ez sz*r. Szerintem ez nem jó, néha már én szégyellem magam.
Jó éjszakát, peace mindenkinek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2523 Dátum: 2018. Május 09. - 07:58:55 »
A DC is variál össze-vissza, és egyik megoldás sem véletlen, de bárhol vágod el, a sztori durván félbe lesz szakítva, mert a 11 rész egybe tartozik.
Nem teljesen, csak értelmes minőségű kiadásokat kell keresni. Itt szépen egyben van minden: https://www.amazon.co.uk/Absolute-Batman-Court-Owls-HC/dp/1401259103
Az elérhető árral járt a méretcsökkenés (szerintem abszolút nem zavaró, eleinte én is óckodtam tőle, de ma már a standard képregényméretet érzem túl nagynak).
De, az. Az amerikai füzetméret is eleve egy kompromisszumos méret, ami aztán egyszerűen megragadt. De az élvezhető méret jellemzően a deluxe (régen „oversized”) HC-knál kezdődik, és szerencsére még a kiadók azért jellemzően kiadják a jobb sztorikat ilyen formában.
Persze ott van az absolute és a treasury is, de az már tényleg inkább gyűjtőknek való. Kivéve ha az az egyetlen elérhető méret valamiből, lásd a mostani Tomb Raider Archives-t vagy Alex Ross és Paul Dini World's Greatest Superheroes albumsorozatát, ahol pont azon fanyalogtam egy sort, hogy az újrakiadás csak absolute méretű, ami igazából méretcsökkentés az eredeti füzetekhez képest.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 09. - 08:06:10 írta talgaby »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2524 Dátum: 2018. Május 09. - 08:57:42 »
Egyébként pont ma esett köztünk szó arról, hogy mennyire változik az emberek ingerküszöbe, igényszintje. Tíz éve még a Semic minőségű képregényeket olvastuk, 5 éve a Kingpin füzetek megjelenéseinél a kiadó lábát csókolgatták, hogy milyen szuper minőségű képregényeket hoz ki...
Szerencsére megemelkedett, mivel ez eredményezi a minőségi fejlődést. 20 éve olvastunk Semicet. 10 Éve a Kingpin köteteit olvastuk már, mivel a Káosz 2006-ban jelent meg. :)
10 éve a magyar szerzői kiadványok még fekete fehérben fénymásoló papírra jelentek meg, ma már azokat mindenki lesz*rozná, és ez jól van így. ;)

Ettől függetlenül én alapvetően egyetértek. A Kingpin által kiadott képregényeknek ez a fajta, kisebb méretű, füzetes formátum szerintem is bőven elég, sőt ideális, mivel számomra is a gyorsan fogyasztható, olcsó, de egyértelműen jó minőségű tartalom ebben az esetben a lényeg.
Ezeket a kis Marvel, DC képregényeket én a Pop-corn filmekkel sorolnám egy kategóriába, amit csak beülök a moziba egyszer megnézek, és elég ennyi, nem akarom őket díszdobozos kiadásban Blue Ray-en birtokolni. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 09. - 09:29:48 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2525 Dátum: 2018. Május 09. - 09:28:28 »
Nem teljesen, csak értelmes minőségű kiadásokat kell keresni. Itt szépen egyben van minden: https://www.amazon.co.uk/Absolute-Batman-Court-Owls-HC/dp/1401259103

Akkor egyetértünk. Egyben a 11 rész nyilván adja magát, de abban, hogy legyen kettéosztva, még a DC sem ért egyet saját magával. Itt pedig az elosztásról volt szó éppen.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2526 Dátum: 2018. Május 09. - 09:57:04 »
A DC is variál össze-vissza, és egyik megoldás sem véletlen, de bárhol vágod el, a sztori durván félbe lesz szakítva, mert a 11 rész egybe tartozik.

Ez tény, csak angol kiadásból biztos van vagy 20 féle, és mindig is lesz újabb. De szerintem tökmindegy hol és mit írnak, ha valaki elolvassa a sztorit szerintem 90%, hogy a 6. rész után vágná szét logikusan.
Az 5. rész végén még annak a labirintusos jelenetnek sincs vége: Batmant leszúrják, majd a 6. kezdetén harcolnak tovább, szóval egy jelenet közepén lett kettévágva mindenféle befejezés nélkül.
A 6. rész ezzel szemben lezárja a sztorit bizonyos szinten: legyőzni a karmot, elhagyja a labirintust, és bár van egy utalás a folytatásra, hogy felébresztenek még pár karmot, ami tipikus filmes cliffhanger befejezésséma.
A 7. rész pedig új helyeken játszódik, újabb sztorielemekkel, új karakterekkel, tipikus új sztori kezdet, ráadásul a 7. rész végén engedik rá a karmokat a városra, ami megkezdi a City of Owls sztorit.
Szóval a 6. rész vége a leglogikusabb szétvágása a sztorinak, mert ott van a legnagyobb váltás. A 7. rész még úgy ahogy hozzá lehet venni a Court sztorihoz, mert egyfajta epilógusa annak, és a végén kezdődik meg a City, ami lehet előrevetítés, de az 5. rész vége az semmilyen szempontból nem nevezhető lezárásnak.
Hasonló séma ez mint mondjuk a Vissza a jővőbe filmeknél, amit ennyi erővel be lehetett volna fejezni úgy, hogy a Doki az óra előtt állva meglátja, hogy szétcsúszik a kábel és hirtelen elsötétül a kép, hogy majd a következő részben jön a konklúzió :).

Amúgy meg érdekes, hogy miért pont ez az 5 rész fogyott el? Azért mert az emberek nagy része nem tájékozódik: sokan hallották, hogy a "Bagylok bírósága" milyen jó sztori, erre felmentek a webshopba és megrendelték a füzeteket, amikhez "Bagylok bírósága" volt írva. Ha már a korábbi füzetes megjelenésnél is a 6 vagy 7 részes verziót választja a kiadó, akkor már a 20-21. rész is el lenne fogyva, sőt, ha mind a 11-et annak hívja, akkor lehet már a 25.-ből se nagyon lenne, szóval a legtöbb embert a marketing, és az "erről hallottam, biztos jó" mentalitás vezérli és a többségnek esze ágában sincs utána nézni bárminek is.

A Kingpin fő célja a füzetes megjelenések óta, hogy lehetőleg minél szélesebb körben, elérhető áron, de ehhez képest jó minőségben terjessze a képregényeket. Az elérhető árral járt a méretcsökkenés (szerintem abszolút nem zavaró, eleinte én is óckodtam tőle, de ma már a standard képregényméretet érzem túl nagynak).

Egyébként pont ma esett köztünk szó arról, hogy mennyire változik az emberek ingerküszöbe, igényszintje. Tíz éve még a Semic minőségű képregényeket olvastuk, 5 éve a Kingpin füzetek megjelenéseinél a kiadó lábát csókolgatták, hogy milyen szuper minőségű képregényeket hoz ki, jelenleg ott tartunk, hogy ugyanazokra, sőt jobb, vastagabb, füzetekre/kötetekre már köpködnek az emberek, hogy ez sz*r. Szerintem ez nem jó, néha már én szégyellem magam.

Én sose szidtam a Kingpin méretet, sőt bevédtem, akármikor szidták valahol, mert szerintem ez a méret és a nagy Marvel gyűjtemény méret a két határérték, amik között jó méretűek a képregények és ezeknél akár kisebb akár nagyobb már zavaró és gáz lenne. A mérettel nekem csak az a gondom, hogy kétféle, sőt lehet a nyomda hibájából, de inkább 3 féle Kingpin méret van, ami nagyon zavaró, ha Marvel időrendben rendezem el a köteteket a polcon, mert nagyon feltűnően összevissza vannak a méretek, ami elég hülyén néz ki, és ez szerintem komoly probléma egy olyan dolognál, amit azért vesz meg az ember és azért rak ki utána a polcra, hogy jól nézzen ki, vagyis a képregény a gyűjtőknek egyfajta dísztárgynak minősül.

De most nem is ez a téma, hanem csak arról van szó, hogy jó döntés volt-e az 5. résznél 2-é vágni a sztorit. Szerintem nincs abban semmi, ha kibeszélik az emberek a fórumon a kiadó döntéseit, meg hasonlókat, amiből a kiadó tapasztalatot gyűjthet, ha akar, szóval szerintem kicsit túldramatizáljátok a dolgokat, mert ez nem panaszkodás meg fikázódás, mert ha valaki kifejti, hogy ez meg az a döntés szerinte rossz volt, és értelmesen el is magyarázza, hogy miért gondolja így, akkor az nem egyenlő a panaszkodással és elégedetlenséggel.
Ez kb. olyan dolog, mintha vennék egy kocsit, amit amikor átveszek, észreveszem, hogy hiányzik egy ülés, aztán amikor visszamennék panaszkodni, valaki beszólna, hogy "pedig annyit dolgoztak ezen az autón a szakemberek, mekkora bunkóság velük szemben a panaszkodás", aztán megfenyegetnének, hogy be lesz zárva az egész autógyár, ha nem fogadom el, hogy olyan kocsit kaptam, amilyen épp jutott. Ez pedig elég nevetséges lenne szerintem :).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 09. - 13:39:12 írta kevinkain »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2527 Dátum: 2018. Május 09. - 11:39:19 »
Ez tény, csak angol kiadásból biztos van vagy 20 féle, és mindig is lesz újabb. De szerintem tökmindegy hol és mit írnak, ha valaki elolvassa a sztorit szerintem 90%, hogy a 6. rész után vágná szét logikusan.

Még egyet is értek, csak azt mondom, hogy a DC szerkesztői elolvasták, és a kettőből egyik kiadásnál sem ott vágták el :D Valószínűleg elsősorban nyomdai és kereskedelmi okból, de most azt írod a Kingpin rovására, hogy ugyanezt tette, ugyanúgy, hasonló okból.


Az 5. rész végén még annak a labirintusos jelenetnek sincs vége: Batmant leszúrják, majd a 6. kezdetén harcolnak tovább, szóval egy jelenet közepén lett kettévágva mindenféle befejezés nélkül.
A 6. rész ezzel szemben lezárja a sztorit bizonyos szinten: legyőzni a karmot, elhagyja a labirintust, és bár van egy utalás a folytatásra, hogy felébresztenek még pár karmot, ami tipikus filmes cliffhanger befejezésséma.
A 7. rész pedig új helyeken játszódik, újabb sztorielemekkel, új karakterekkel, tipikus új sztori kezdet.
Hasonló séma ez mint mondjuk a Vissza a jővőbe filmeknél, amit ennyi erővel be lehetett volna fejezni úgy, hogy a Doki az óra előtt állva meglátja, hogy szétcsúszik a kábel és hirtelen elsötétül a kép, hogy majd a következő részben jön a konklúzió :).

Ezeket nagy vonalakban megadom neked, de tény, hogy bármelyik befejezés mögött van logika.


Amúgy meg érdekes, hogy miért pont ez az 5 rész fogyott el? Azért mert az emberek nagy része nem tájékozódik: sokan hallották, hogy a "Bagylok bírósága" milyen jó sztori, erre felmentek a webshopba és megrendelték a füzeteket, amikhez "Bagylok bírósága" volt írva. Ha már a korábbi füzetes megjelenésnél is a 6 vagy 7 részes verziót választja a kiadó, akkor már a 20-21. rész is el lenne fogyva, sőt, ha mind a 11-et annak hívja, akkor lehet már a 25.-ből se nagyon lenne, szóval a legtöbb embert a marketing, és az "erről hallottam, biztos jó" mentalitás vezérli és a többségnek esze ágában sincs utána nézni bárminek is.

A webshopban egészen mostanáig 1-11-ig Baglyok bírósága cím alatt futott. Szerintem jórészt azért nem fogyott annyira a 20. szám és felette, mert amikorra azok kijöttek, már igazán beindult a DC sor.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2528 Dátum: 2018. Május 09. - 13:48:11 »
Ezeket nagy vonalakban megadom neked, de tény, hogy bármelyik befejezés mögött van logika.

Persze mindent meg lehet magyarázni logikusan, csak a 6. rész vége sokkal logikusabb, a 7. kevésbé, de még az is, míg az 5. nagyon kifacsart logika alapján lehetne befejezés :).

A webshopban egészen mostanáig 1-11-ig Baglyok bírósága cím alatt futott. Szerintem jórészt azért nem fogyott annyira a 20. szám és felette, mert amikorra azok kijöttek, már igazán beindult a DC sor.

No, ez bizony lehet, akkor ebben a konkrét helyzetben bukott ez az elméletem. Ebből a szempontból nézve még talán ennek az 5 rész kiadásának is van értelme, ha nem folyamatos fogyást veszünk, hanem nagy visszaesést a fogyásnak 2 rész között, ami persze még mindig nem tetszik, de így már van valamiféle valós logika mögötte :).

Bár azért durva ez a hirtelen visszaesés. Nem értem miféle elvetemült "rajongó" az, aki eddig gyűjtötte a Batmant 2 havonta 1000 Ft-ért, aztán mikor bejött a másik amire van havi 6000 Ft-ja rá, de nincs még 500 forintja folytatni az eddigi sorozatot, hanem inkább abbahagyja a közepén, sőt a legizgalmasabb pillanatban...
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 09. - 13:56:00 írta kevinkain »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2529 Dátum: 2018. Május 09. - 14:49:44 »
De az élvezhető méret jellemzően a deluxe (régen „oversized”) HC-knál kezdődik, és szerencsére még a kiadók azért jellemzően kiadják a jobb sztorikat ilyen formában.
Persze ott van az absolute és a treasury is,
Élvezhető??  :D 80 év fölött, amikor már 7 dioptriás szemüveggel sem látod a kisebb méretet?  ;D
A Treasury például konkrétan olvashatatlan. Akkora, hogy külön asztal kell hozzá, hogy ne gyűrődjön lapozás közben, és jó, ha két kézzel lapozol, nem eggyel.  :D
A mérettel nekem csak az a gondom, hogy kétféle, sőt lehet a nyomda hibájából, de inkább 3 féle Kingpin méret van, ami nagyon zavaró, ha Marvel időrendben rendezem el a köteteket a polcon, mert nagyon feltűnően összevissza vannak a méretek, ami elég hülyén néz ki, és ez szerintem komoly probléma egy olyan dolognál, amit azért vesz meg az ember és azért rak ki utána a polcra, hogy jól nézzen ki, vagyis a képregény a gyűjtőknek egyfajta dísztárgynak minősül.
Pedig erre figyelünk, csak sorozatokat nézve. Ha időrendbe teszed, akkor persze, hogy keveredik. A standard méretünk az, amit az újságosnál veszel, ennél kicsit nagyobb az Új Bosszú Angyalai sorozatunk, éppen azért, mert ha azt úgy kezdtük el, akkor már úgy is folytatjuk.
Idézet
Szerintem nincs abban semmi, ha kibeszélik az emberek a fórumon a kiadó döntéseit, meg hasonlókat, amiből a kiadó tapasztalatot gyűjthet, ha akar, szóval szerintem kicsit túldramatizáljátok a dolgokat, mert ez nem panaszkodás meg fikázódás, mert ha valaki kifejti, hogy ez meg az a döntés szerinte rossz volt, és értelmesen el is magyarázza, hogy miért gondolja így, akkor az nem egyenlő a panaszkodással és elégedetlenséggel.
Persze, ez teljesen rendben van. Te különben is mindig tök normálisan álltál hozzá ehhez, és most is normálisan mondtad el a véleményed, ez tök okés így. Én csak leírtam, hogy mit miért tettünk.
A webshopban egészen mostanáig 1-11-ig Baglyok bírósága cím alatt futott. Szerintem jórészt azért nem fogyott annyira a 20. szám és felette, mert amikorra azok kijöttek, már igazán beindult a DC sor.
Ott a pont.
Bár azért durva ez a hirtelen visszaesés. Nem értem miféle elvetemült "rajongó" az, aki eddig gyűjtötte a Batmant 2 havonta 1000 Ft-ért, aztán mikor bejött a másik amire van havi 6000 Ft-ja rá, de nincs még 500 forintja folytatni az eddigi sorozatot, hanem inkább abbahagyja a közepén, sőt a legizgalmasabb pillanatban...
Van ilyen, nem is kevés. Rengeteg oka lehet, és ez akár csak egy utolsó csepp. Nem tetszett, hogy nem végig Batman van benne, hogy kisebb, hogy az eredeti borítókon nincs logo, hogy nem HC, stb, és mondjuk a belső tartalom nem annyira fontos neki - vagy egyáltalán el sem olvassa, mert nincs ideje, és akkor persze hogy minőségibbnek tűnik a HC sorozat.


coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2530 Dátum: 2018. Május 09. - 15:04:38 »
Persze mindent meg lehet magyarázni logikusan, csak a 6. rész vége sokkal logikusabb, a 7. kevésbé, de még az is, míg az 5. nagyon kifacsart logika alapján lehetne befejezés :).

Mondom még egyszer: egyetértek. Szerintem is az a legkevésbé idegesítő pont megállni.

Ettől függetlenül egyben van a 11 rész, és egyik köztes rész sem befejezés, sőt még csak egy "mozis" cliffhangernek sem jó, kizárólag "sorozatos" cliffhangernek. Amikor ugye nem kell egy évet vagy többet várnod, hanem hamarosan folytatjuk. Arra meg bármelyik jó, hiszen eleve így íródnak. Nincs itt semmi facsarás.

Akiknek az újranyomásból jut, a 20-ból meg nem, azok ugyanannyira csalódottak lesznek, mintha a 20. is benne lenne, és a 21-ből nem jutna. Erre csak egy válasz lehet: harcold ki a Mega DC-t! :D :D

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #2531 Dátum: 2018. Május 09. - 17:23:44 »
Szerencsére megemelkedett, mivel ez eredményezi a minőségi fejlődést. 20 éve olvastunk Semicet. 10 Éve a Kingpin köteteit olvastuk már, mivel a Káosz 2006-ban jelent meg. :)
10 éve a magyar szerzői kiadványok még fekete fehérben fénymásoló papírra jelentek meg, ma már azokat mindenki lesz*rozná, és ez jól van így. ;)
Csakhogy én a nagy példányszámban megjelenőkre írtam ezt (Semic, Kingpin). Már a Kingpin előtt is volt a Semic mellett más, sokkal igényesebb nyomdai (és grafikailag, tipóban, műszakilag is) képregényes kiadvány, de nem nagy példányszámú, vagy nem szuperhősös, mainstream.
A Kingpin újságárusoknál most 6 éve lesz. Azaz 5 és fél év alatt jutottunk oda, hogy a "hihetetlenül igényesből" néhány embernél "elfogadhatatlan sz*r" lett az ugyanaz, vagy jobb minőség.

Idézet
Ezeket a kis Marvel, DC képregényeket én a Pop-corn filmekkel sorolnám egy kategóriába, amit csak beülök a moziba egyszer megnézek, és elég ennyi, nem akarom őket díszdobozos kiadásban Blue Ray-en birtokolni. :)
Egy másik dolog, hogy Marvel/DC történetekből annyi van, mint a szemét, hogy durván fogalmazzak. Hülyeség lenne mindet HC-ban, vagy akár TPB-ben kiadni. Ami jobb, ismertebb, klasszikus, kiállta az idők próbáját, a legjobb pár, az jöhet HC-ban.
Ebben a Marvel/Dc sorban is van nem egy olyan, amit HC közelébe se raknék, de még sima képregénybe is necces szerintem, olyan gagyi volt.

kevinkaine: nem kifejezetten neked szólt ez, kijött belőlem úgy en bloc a mai hozzáállás, és néha tűrhetetlen hangnemben pocskondiázók miatt, akik itt is feltűnnek időnként, hogy "megmondják a tutit". A katalizátor éppen a te hozzászólásod volt, talán pont azért, mert tőled szokatlanul furcsa volt ezt hallani.
A te hozzászólásodon azon húztam fel magam, hogy úgy állítottad be, mintha a Kingpin holmi haszonlesésből csak azokat a számokat adta volna ki ami éppen elfogyott, mindegy is hogy mi, holott többen is megerősítették, hogy amcsiban is az egyik gyűjteményes kötet így jött ki, tehát nem a kiadó találta ki, hogy hopp, az 5. résznél levágja, és ezen mekkorát fog nyerészkedni. Pont az ellenkezője vezérelte, hogy a vásárlóinak kedvezzen azzal, hogy beszerezhetik egyben az elfogyott részeket (amit mondok mégegyszer, amerikában is megjelent ilyen lebontású gyűjteményesben) jóval olcsóbban, mintha 3000-4000 Ft/db áron kéne levadászgatniuk füzetenként.

Az autógyáras hasonlatod nem áll, mert én olyat biztos nem mondtam, hogy a Kingpin nem ad ki többet semmilyen képregényt és megszűnik, mert te kritizáltad az egyik kiadványát. Kérlek idézd be, ha ilyet állítottam.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 09. - 17:30:16 írta petshop »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2532 Dátum: 2018. Május 09. - 19:34:59 »
Élvezhető??  :D 80 év fölött, amikor már 7 dioptriás szemüveggel sem látod a kisebb méretet?  ;D
Nem, hanem hogy minél kevesebb vesszen el az A0-s méretben készült rajzokból. Az mondjuk más kérdés, hogy nekem 34 évesen is könnyezik néha a szemem a füzeteid bubibetűméretétől (képregényfontokat nem ekkora méretre találták ki), de a többség gondolom jobban bírja.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2533 Dátum: 2018. Május 09. - 19:54:19 »
Ezek szórakoztató füzetek, nem művészeti albumok elsősorban.  ;)
Néha az enyém is, ha túl sok benne a szöveg. :)

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #2534 Dátum: 2018. Május 10. - 12:13:28 »
Igen, a Gwen halála kötetnél nekem is könnyezett a szemem. Jaaa, az nem a bubiméret miatt volt!  ;D

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2535 Dátum: 2018. Május 11. - 10:21:57 »
Élvezhető??  :D 80 év fölött, amikor már 7 dioptriás szemüveggel sem látod a kisebb méretet?  ;D
A Treasury például konkrétan olvashatatlan. Akkora, hogy külön asztal kell hozzá, hogy ne gyűrődjön lapozás közben, és jó, ha két kézzel lapozol, nem eggyel.  :D

Szerintem szörnyű és olvashatatlan a nagy méret. Pl. a Blacksad meg az Incal kiadványokat nagyon nem kényelmes olvasni, és szerintem annyira nem is néz ki jól a polcon, mert már túl nagy, a hab a tortán meg az ára, hogy 52 oldalt kapunk 5000 Ft-ért...
Tény, hogy egy ilyen nagy kötetet nézegetni kellemes, mint egy albumot, de a képregényeket elsősorban történetmesélésre / olvasásra találták ki. Ilyen nagyban mondjuk egy "Minden idők legyszebb Marvel borítók / rajzok galériája" című kötetet vennék meg inkább :)

Pedig erre figyelünk, csak sorozatokat nézve. Ha időrendbe teszed, akkor persze, hogy keveredik. A standard méretünk az, amit az újságosnál veszel, ennél kicsit nagyobb az Új Bosszú Angyalai sorozatunk, éppen azért, mert ha azt úgy kezdtük el, akkor már úgy is folytatjuk.

Ez így érthető persze, én csak azt nem értem, hogy az elején, amikor kijött valamelyikből az első, aztán a másikból is az első, akkor miért nem lett azonos méretre igazítva? Bár gondolom arra gondoltatok, hogy füzetet úgyse rak az ember kötetek közé, de akkor meg amikor először kijött egy gerinces különszám, akkor lehetett volna kötetméretű, mert a füzetek mellett az ígyis úgyis hülyén nézne ki :).

Ettől függetlenül egyben van a 11 rész, és egyik köztes rész sem befejezés, sőt még csak egy "mozis" cliffhangernek sem jó, kizárólag "sorozatos" cliffhangernek. Amikor ugye nem kell egy évet vagy többet várnod, hanem hamarosan folytatjuk. Arra meg bármelyik jó, hiszen eleve így íródnak. Nincs itt semmi facsarás.

Ez tény, hogy egyben az igazi a 11 rész. Bár manapság már mozikban sincsenek önálló filmek, mert mindenki ott is sorozatokban, vagy univerzumokban gondolkodik, miközben a sorozatok évadzárói után is vagy 1 évet kell várni :).

A katalizátor éppen a te hozzászólásod volt, talán pont azért, mert tőled szokatlanul furcsa volt ezt hallani.
A te hozzászólásodon azon húztam fel magam, hogy úgy állítottad be, mintha a Kingpin holmi haszonlesésből csak azokat a számokat adta volna ki ami éppen elfogyott

Igazából részben ezt is gondoltam, hogy most visszaesések miatt, a kiesett bevétel helyére gyorsan olyan köteteket kell kiadni, amik elég híresek és biztos sikeresek lesznek. Ezzel persze nincs gond, mert így kaptuk meg a két Végtelen kötetet, amik gyönyörűek, de a Batmannél elkapkodottnak éreztem, amit persze már tisztáztunk, hogy végül is valamilyen szinten volt létjogosultsága ennek a fajta kiadásnak.

Az autógyáras hasonlatod nem áll, mert én olyat biztos nem mondtam, hogy a Kingpin nem ad ki többet semmilyen képregényt és megszűnik, mert te kritizáltad az egyik kiadványát. Kérlek idézd be, ha ilyet állítottam.

de mondtál ilyesmit: "Szerintem Tominál ezzel a nyavajgással el is értétek, hogy DC-ből nem lesz több újranyomás, majd vegyétek meg 5000-ért füzetenként, ha elfogy." :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2536 Dátum: 2018. Május 11. - 10:43:25 »
Ettől függetlenül egyben van a 11 rész, és egyik köztes rész sem befejezés, sőt még csak egy "mozis" cliffhangernek sem jó, kizárólag "sorozatos" cliffhangernek. Amikor ugye nem kell egy évet vagy többet várnod, hanem hamarosan folytatjuk. Arra meg bármelyik jó, hiszen eleve így íródnak. Nincs itt semmi facsarás.

Bár manapság már mozikban sincsenek önálló filmek, mert mindenki ott is sorozatokban, vagy univerzumokban gondolkodik, miközben a sorozatok évadzárói után is vagy 1 évet kell várni :).

Valld be, hogy direkt csinálsz úgy, mintha nem értenéd :D :D Mindegy is, nem megyünk le alsó tagozatba, hogy ezt még magyarázzam.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2537 Dátum: 2018. Május 11. - 10:44:21 »
Élvezhető??  :D 80 év fölött, amikor már 7 dioptriás szemüveggel sem látod a kisebb méretet?  ;D
A Treasury például konkrétan olvashatatlan. Akkora, hogy külön asztal kell hozzá, hogy ne gyűrődjön lapozás közben, és jó, ha két kézzel lapozol, nem eggyel.  :D

Szerintem szörnyű és olvashatatlan a nagy méret. Pl. a Blacksad meg az Incal kiadványokat nagyon nem kényelmes olvasni, és szerintem annyira nem is néz ki jól a polcon, mert már túl nagy, a hab a tortán meg az ára, hogy 52 oldalt kapunk 5000 Ft-ért...
Tény, hogy egy ilyen nagy kötetet nézegetni kellemes, mint egy albumot, de a képregényeket elsősorban történetmesélésre / olvasásra találták ki. Ilyen nagyban mondjuk egy "Minden idők legyszebb Marvel borítók / rajzok galériája" című kötetet vennék meg inkább :)

Nem értek egyet. Mostanában kezdetm el Rebirth Deluxe köteteket venni, ezek az omnibusokhoz hasonlóan 28 cm magasak (tehát kb 2 centivel több, mint a sima HC/tpb. Könnyen kézben tartható, és igen szépen néznek ki. Képregény nincs kép nélkül, az más kérdés, hogy mostanában nagyon divat a cartoon szerű rajzolás, aminek nagyon nem tesz jót a nagyobb méret (én nem is szeretem ezeket). De egy Fabok, Finch rajzoknak vagy most a Nightwing kötet rajzolói nem jutnak eszembe, eszméletlenül jól áll.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #2538 Dátum: 2018. Május 11. - 12:17:27 »
Igazából részben ezt is gondoltam, hogy most visszaesések miatt, a kiesett bevétel helyére gyorsan olyan köteteket kell kiadni, amik elég híresek és biztos sikeresek lesznek. Ezzel persze nincs gond, mert így kaptuk meg a két Végtelen kötetet, amik gyönyörűek, de a Batmannél elkapkodottnak éreztem, amit persze már tisztáztunk, hogy végül is valamilyen szinten volt létjogosultsága ennek a fajta kiadásnak.
Hidd el, nem ez volt a cél. Bármilyen újranyomást megnézel, aranyárban adják el a sakálok, keselyűk a már elfogyott példányokat. Ez a kiadónak nagyon nem jó, mert így az új lehetséges olvasókat elriasztja, hogy több ezerért kell egy-egy elfogyott számot megvenniük. Ergo nem válik belőlük gyűjtő. Ezért próbálja az elfogyott, és láthatóan népszerű kiadványokat újranyomni, vagy új köntösben újra kiadni. Egyszerűen figyeli a piacot, és az alapján dönt. A Végtelen kötetek például hihetetlenül jó döntés volt, túllőtt minden elképzelésen.

de mondtál ilyesmit: "Szerintem Tominál ezzel a nyavajgással el is értétek, hogy DC-ből nem lesz több újranyomás, majd vegyétek meg 5000-ért füzetenként, ha elfogy." :)
Ez csak a DC-re vonatkozik. Velük nem egyszerű egyezkedni, mellette pedig rohadt drágák, nem hiába nincs díszdoboz se. Ha ennyi egyezkedés, ilyen jogdíj kifizetése után ilyen fogadtatása van a kiadványnak, akkor szerintem a döntés már megvan a kiadó fejében, hogy szenved-e ilyesféle újrakiadással.
A DC-nél a TPB formátum meg egy külön sztorit megérne (amibe szintén belekötöttek páran), de ezt Tomi ha akarja elmondja. Vagy nem. A lényeg, hogy sokkal nehézkesebb és drágabb náluk minden, mint a Marvelnél.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2539 Dátum: 2018. Május 11. - 12:58:02 »
Valld be, hogy direkt csinálsz úgy, mintha nem értenéd :D :D Mindegy is, nem megyünk le alsó tagozatba, hogy ezt még magyarázzam.

Értem én, szal ezt csak hozzáfűztem, nem pedig vitáztam :).

Nem értek egyet. Mostanában kezdetm el Rebirth Deluxe köteteket venni, ezek az omnibusokhoz hasonlóan 28 cm magasak (tehát kb 2 centivel több, mint a sima HC/tpb. Könnyen kézben tartható, és igen szépen néznek ki. Képregény nincs kép nélkül, az más kérdés, hogy mostanában nagyon divat a cartoon szerű rajzolás, aminek nagyon nem tesz jót a nagyobb méret (én nem is szeretem ezeket). De egy Fabok, Finch rajzoknak vagy most a Nightwing kötet rajzolói nem jutnak eszembe, eszméletlenül jól áll.

Tény, hogy szép, de kényelmetlen, ráadásul nekem elsősorban az ár/érték aránnyal meg az elszállt dolgokkal van bajom: például 10 éve a Metabárók kasztja kötet majd 200 oldalon volt optimális (viszonylag nagy) méretben, puhaborítós kiadásban 3500 Ft, és megbukott. Most meg kiadják az Incalt kényelmetlenül nagy keményborítós kötetben 5000 Ft-ért 50 oldalon és a durva, hogy sikeres, mert jön a folytatás... Ezekhez képest a Kingpin rohadt olcsó és ráadásul sokkal kényelmesebbek ezek a kisebb kötetek/füzetek, mint azok a nagyok.

Hidd el, nem ez volt a cél. Bármilyen újranyomást megnézel, aranyárban adják el a sakálok, keselyűk a már elfogyott példányokat. Ez a kiadónak nagyon nem jó, mert így az új lehetséges olvasókat elriasztja, hogy több ezerért kell egy-egy elfogyott számot megvenniük.

Ezt tudom, és ezzel tisztában is vagyok és örülök is az újranyomásoknak, és a félreértéseket már tisztáztuk nagyjából :). Nekem csak az összeállítással volt gondom, ami szintén elsősorban a DC hibája, amiért ilyen összevissza raknak össze gyűjteményes köteteket.

A lényeg, hogy sokkal nehézkesebb és drágabb náluk minden, mint a Marvelnél.

Ezt tudom, és szerintem nagyon gáz, főleg, hogy szinte minden létező szempontból el vannak maradva a Marvelhez képest, szóval szerintem visszavehetnének egy kicsit az egójukból...