Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982158 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #8900 Dátum: 2010. Május 03. - 10:58:40 »
Idézet
Nem, a kétszintűn már 20%... sőt, ha 10%-ot elérsz, akkor már mehetsz szóbelizni ahol csak összedobnak neked egy kettest.
Jó, akkor csak én nem tudom, hogy ez a kétszintű érettségi most mit takar? A mi időnkben, 3 éve volt közép, meg emelt szint oszt csókolom. Emelten is 50% volt a kettes, ha jól emlékszem.
Pepo, ez már a te idődben is így volt. ;)
A középszintűn már akkor is 20 % volt a kettes, és az emeltszintűn minimum 60 %-ot kellett ahhoz elérni, hogy felülmúld a középszinten elérhető legmagasabb pontszámot.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #8901 Dátum: 2010. Május 03. - 10:58:53 »
Jó, akkor csak én nem tudom, hogy ez a kétszintű érettségi most mit takar? A mi időnkben, 3 éve volt közép, meg emelt szint oszt csókolom. Emelten is 50% volt a kettes, ha jól emlékszem.
Nekünk is ugyanaz volt. Közép+emelt=kétszintű... lehet, hogy hülye elnevezés, de elvileg így hívják. Emelten lehet, hogy 50% volt, arra már nem emlékszem... a középszinten 10 és 20% maradt meg nagyon, mert már akkor is néztem, hogy "basszus, ez a szint??".

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #8902 Dátum: 2010. Május 03. - 12:10:41 »
Jó, akkor csak én nem tudom, hogy ez a kétszintű érettségi most mit takar? A mi időnkben, 3 éve volt közép, meg emelt szint oszt csókolom. Emelten is 50% volt a kettes, ha jól emlékszem.
Te is 2007-ben érettségiztél, nem? Akkor úgy volt, hogy emelt szinten 60 %-tól volt 5-ös, azt hiszem 30%-tól volt a kettes, középszinten volt 50%-tól a kettes. Egyébként nekem már akkor vicc volt az egész és tudtam ,hogy nem lesz komoly, mivel 12. 2. félévében szinte minden tárgyból próbaérettségiket, és korábbi évek érettségiit csináltunk, már akkor simán megcsináltam őket. Emlékszem matek fakton állandóan emelt szintű érettségik voltak a dolgozatok és tanár meghatározta , hogy 1,5 óra alatt be kellett fejeznünk, az amúgy 4 órás érettségit, és simán ment mindenkinek. Túl komolytalan volt az egész, a középsulis dolgozatok sokkal nehezebbek voltak. Most, hogy már 20 % a minimum , így már csak azt lehet kiszűrni, hogy aki ezt nem tudja megcsinálni, annak tényleg orvoshoz kell fordulnia...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #8903 Dátum: 2010. Május 03. - 12:17:09 »
A 20%-os rendszer már régebb óta tart, egész pontosan 2005-ben vezették be, amikor én 2006-ban érettsgégiztem, már ez volt, úgyhogy tuti nálatok se vitték újra fel 50-re.
20% 2-es, 40% 3-as, 60% 4-es, 80% 5-ös, 90% max elérhető pontszám. ;)
Tudom, mert annó középszinten mentem, és a 90%-ra hajtottam rá.
És az emelt szintű 60% egyenértékű volt a középszintű 90-el.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 03. - 12:20:56 írta Todd »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #8904 Dátum: 2010. Május 03. - 12:23:34 »
Tudom, mert annó középszinten mentem, és a 90%-ra hajtottam rá.
Én szintén. :D 2005-ben vezették be az egész emelt szintű dolgot, nálunk anyázott is mindenki, a tanárok főleg h akkora fejetlenség volt h senki se tudott semmit a rendszerről. Valahol ez is jellemző a magyar oktatásügyre. ;D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #8905 Dátum: 2010. Május 03. - 12:23:50 »
Bocsi, akkor rosszul emlékszem  :-[ ,de lehet, hogy "ösztönzésképpen" nekünk nyomatták ezt az 50%-ot. ;D De ez a 20% akkor is vicc.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #8906 Dátum: 2010. Május 03. - 12:27:45 »
Bocsi, akkor rosszul emlékszem  :-[
Mivel te is magasabb szinvonalban gondolkoztál ettől, így nem csoda. :lol:
Hidd el, egy átlagos magyar érettségiző pont forditva tudná, a kettes szintet simán vágná rá, de azt ötöst biztosan nem. ;)

Összevont üzenet ideje: 2010. Május 03. - 12:31:57
Én szintén. :D 2005-ben vezették be az egész emelt szintű dolgot, nálunk anyázott is mindenki, a tanárok főleg h akkora fejetlenség volt h senki se tudott semmit a rendszerről. Valahol ez is jellemző a magyar oktatásügyre. ;D
Akkor te is kétszer írtál matekot?
Egyébként az idén ismét felülmúlták magukat. A középiskolai felvételi helyett az érettségit küldték ki, így azt írták meg a 8.-osok (!), így most ezt is újra kell iratni, és új érettségit is kell gyártani.
Besz*rok ezeken. :stupid:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 03. - 12:31:57 írta Todd »

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #8907 Dátum: 2010. Május 03. - 12:34:33 »
Megtaláltam a pontos leírást, nektek volt igazatok. ;)
http://www.hmg.hu/hasznos/tajekoztato.html
Idézet
Hidd el, egy átlagos magyar érettségiző pont fordítva tudná, a kettes szintet simán vágná rá, de azt ötöst biztosan nem.
Ez elég szomorú.  :-\

Összevont üzenet ideje: [time]2010. május 03. - 12:36:07[/time]
A középiskolai felvételi helyett az érettségit küldték ki, így azt írták meg a 8.-osok (!), így most ezt is újra kell iratni, és új érettségit is kell gyártani.
Besz*rok ezeken. :stupid:
Ez komoly? :o  Nah jó akkor így már nem csodálkozom azon a 20%-on. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 03. - 12:36:58 írta Psycho »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8908 Dátum: 2010. Május 03. - 13:28:04 »
Idézet
De most téged miért zavar ennyire, Pepo? Te túl vagy rajta és kész. Nem kell mindig a fiatalságot fikázni, hogy jajj de könnyű nekik.
Nem őket fikázom, ha eddig nem tűnt volna fel, pedig biztos leírtam már vagy háromszor, pont azt mondom, hogy ne féljenek tőle, mert már a mi időnkben is baromi könnyű volt az érettségi.
Idézet
Nekünk is ugyanaz volt. Közép+emelt=kétszintű... lehet, hogy hülye elnevezés, de elvileg így hívják. Emelten lehet, hogy 50% volt, arra már nem emlékszem... a középszinten 10 és 20% maradt meg nagyon, mert már akkor is néztem, hogy "basszus, ez a szint??".
Hú, hát én már teljesen elfelejtettem akkor hány százaléktól mi milyen volt. Szerintem 3 éve sem tudtam, hogy ennek AZ EMELT SZINT-KÖZÉP SZINT-nek  összefoglalóan kétszintű érettségi a neve, azt hittem ez valami új találmány.

Én meg arra emlékszem még, hogy második év végén megcsináltuk az akkori, vagy az egy évvel azelőtti matek érettségit és már akkor megírta egy erős hármasra az osztály nagy része. Akkor mindenkiben felvetődött a kérdés, hogy ha már most megírjuk hármasra, akkor mi lesz 4-ben? Kisujjból? Végül az lett.

Persze a tanárok, minden tárgyból, 4 évig folyamatosan azt verik beléd, hogy hú, ilyen nehéz, olyan nehéz, tanulni kell keményen, mert nem fogod tudni megcsinálni...persze jól csinálják, mert különben még ennyit sem tanultunk volna, és hát megvolt a haszna az kétségtelen, csak akkor is vicces visszagondolni, micsoda ügyet csináltak belőle. :)

Az még a durva, hogy az érettségi procedúra a tévé szerint már eddig több mint egy milliárd forintba került...nos, ez így laikusokén elég soknak tűnik...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 03. - 13:29:45 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #8909 Dátum: 2010. Május 03. - 13:34:38 »
Persze a tanárok, minden tárgyból, 4 évig folyamatosan azt verik beléd, hogy hú, ilyen nehéz, olyan nehéz, tanulni kell keményen, mert nem fogod tudni megcsinálni...persze jól csinálják, mert különben még ennyit sem tanultunk volna, és hát megvolt a haszna az kétségtelen, csak akkor is vicces visszagondolni, micsoda ügyet csináltak belőle. :)
Mert gondolom a tanárok még a régi rendszer szerint készítik fel a diákokat. Amikor én érettségiztem az emelt szintű hülyeség előtt, ott bizony elég komoly dolog volt, 60%-tól volt minden tantárgy kettes és elég nehéz tételsorok voltak. Persze negyedikben (vagy most már 12.-ikben) mi is minden tantárgyból írtunk próbaérettségit, ami bizony ha jól emlékszem 4x szorzót ért a jegyek között, aki azt elbarmolta elcseszte az egész évét. Sőt ha az nem teljesítetted nem is mehettél érettségizni, nem volt ilyen "átlökdössük a gyereket akkor is" mentalitás. Persze emlékeim szerint maga a szóbeli vizsga már ott is kötetlenebb inkább beszélgetésszerű volt, ugyanis még a vizsgabiztosok is tudták, hogy megdolgozott minden diák, hogy ott lehessen. Manapság nemtom, hogy megy ez, de akkor azért még számított valamit...

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #8910 Dátum: 2010. Május 03. - 14:07:49 »
Akkor te is kétszer írtál matekot?
Jaja. :D Amúgyis a matekra gyúrtam, és így is könnyebb volt, mint bármelyik matekdolgozat.

Nah jó akkor így már nem csodálkozom azon a 20%-on. ;D
Majd, ha azok szervezik az érettségit, akik így csúsztak át, milyen lehet akkor? ;D

Persze a tanárok, minden tárgyból, 4 évig folyamatosan azt verik beléd, hogy hú, ilyen nehéz, olyan nehéz, tanulni kell keményen, mert nem fogod tudni megcsinálni...persze jól csinálják, mert különben még ennyit sem tanultunk volna, és hát megvolt a haszna az kétségtelen, csak akkor is vicces visszagondolni, micsoda ügyet csináltak belőle. :)
Nekünk is ezt nyomatták, csak már alapból nem hittük el. Miután láttunk pár feladatsort, már egyáltalán nem. Tényleg vicces, hogy maga az érettségire készítés/készülés sokkal nagyobb hajtás, mint maga a vizsga. Anyám is úgy állt hozzá, hogy az ő idejében még milyen nagy dolog volt, és szétizgulta magát, hogy én hogy fogok átmenni a nulla tanulásommal... és hát a feladatok és a szóbeli után meglepődött. :D

Mert gondolom a tanárok még a régi rendszer szerint készítik fel a diákokat.
Mi sem vettük komolyan a tanárokat, azóta meg még inkább esett a színvonal, úgyhogy nem hiszem, hogy most elérnek vele valamit. :-\

Idézet
nem volt ilyen "átlökdössük a gyereket akkor is" mentalitás.
Nálunk inkább az volt, hogy az iskolának presztízskérdés volt, hogy mindenki átmenjen. Nem volt ritka, hogy a tanárok pedáloztak azért, hogy csak egy kettest összeszedjenek valakinek.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #8911 Dátum: 2010. Május 03. - 14:12:41 »
Idézet
nem volt ilyen "átlökdössük a gyereket akkor is" mentalitás.
Nálunk inkább az volt, hogy az iskolának presztízskérdés volt, hogy mindenki átmenjen. Nem volt ritka, hogy a tanárok pedáloztak azért, hogy csak egy kettest összeszedjenek valakinek.

Változik a világ... Nálunk még az volt presztizskérdés az iskolának, hogy senki olyan ne kerüljön oda, aki le tudja "égetni" az iskolát. Igen sajnos erre mondják, hogy bár a mutatók ugyanazok, a megítélésük és jelentésük teljesen más.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 03. - 14:32:09 írta holloo »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #8912 Dátum: 2010. Május 03. - 16:51:49 »
Amikor én érettségiztem az emelt szintű hülyeség előtt, ott bizony elég komoly dolog volt, 60%-tól volt minden tantárgy kettes és elég nehéz tételsorok voltak. Persze negyedikben (vagy most már 12.-ikben) mi is minden tantárgyból írtunk próbaérettségit, ami bizony ha jól emlékszem 4x szorzót ért a jegyek között, aki azt elbarmolta elcseszte az egész évét. Sőt ha az nem teljesítetted nem is mehettél érettségizni, nem volt ilyen "átlökdössük a gyereket akkor is" mentalitás.
Nálunk se volt ilyen. Mi is keményen szívtunk a kisérettségikkel egész negyedik év alatt. De az is igaz, hogy én már 12 évvel ezelőtt érettségiztem, akkor még más világ volt.

Én meg arra emlékszem még, hogy második év végén megcsináltuk az akkori, vagy az egy évvel azelőtti matek érettségit és már akkor megírta egy erős hármasra az osztály nagy része. Akkor mindenkiben felvetődött a kérdés, hogy ha már most megírjuk hármasra, akkor mi lesz 4-ben? Kisujjból? Végül az lett.
Nálunk biza még nem így volt. Sőt, a matek kisérettségik olyan kemények voltak, hogy az osztály 90%-a egyesre írta meg. Három kisérettségink volt matekból, és azok eredménye adta ki az év végi jegyet. Emlékszem, az elsőt egyesre, a másodikat kettesre, a harmadikat pedig piszok nehezen sikerült hármasra megírnom, így meglett az év végi kettes átlag és mehettem érettségizni. Rohadt kemény volt. Emlékszem, hogy még évzárás előtt egy héttel az osztály fele bukásra állt matekból. Nagyon kemény melót kellett lenyomniuk a kettesért. Aztán szerencsére meglett ennek a kemény kisérettségiknek az eredménye, mert a matek érettségi mindenkinek sikerült, mindenki annyira feljavult matekból, hogy sikerült mindenkinek megcsinálnia.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:OFF
« Válasz #8913 Dátum: 2010. Május 03. - 16:56:59 »
Én meg ma érettségiztem, nem volt nagy szám ez a magyar..  :nemtudom: Másfél órával előtte kész voltam, csak azért nem mentem haza mert közölte a magyar tanár még múlt héten, hogy, aki hamarabb haza megy azt meg fogja szívatni szóbelin.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8914 Dátum: 2010. Május 03. - 17:25:13 »
Idézet
Másfél órával előtte kész voltam, csak azért nem mentem haza mert közölte a magyar tanár még múlt héten, hogy, aki hamarabb haza megy azt meg fogja szívatni szóbelin.
déjávu. ;D
Idézet
Nálunk biza még nem így volt. Sőt, a matek kisérettségik olyan kemények voltak, hogy az osztály 90%-a egyesre írta meg. Három kisérettségink volt matekból, és azok eredménye adta ki az év végi jegyet. Emlékszem, az elsőt egyesre, a másodikat kettesre, a harmadikat pedig piszok nehezen sikerült hármasra megírnom, így meglett az év végi kettes átlag és mehettem érettségizni. Rohadt kemény volt. Emlékszem, hogy még évzárás előtt egy héttel az osztály fele bukásra állt matekból. Nagyon kemény melót kellett lenyomniuk a kettesért. Aztán szerencsére meglett ennek a kemény kisérettségiknek az eredménye, mert a matek érettségi mindenkinek sikerült, mindenki annyira feljavult matekból, hogy sikerült mindenkinek megcsinálnia.
Hidd el, sokkal jobb volt az akkori színvonal. Mert manapság az érettséginek se színvonala, se értéke nincs, és középszinten mindneki meg tudja írni jóra, így olyan emberkék kerülnek be egyetemre, akiknek semmi keresnivalója ott.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #8915 Dátum: 2010. Május 03. - 18:02:07 »
Wicc mit tóltál magyarból? én novella elemzést ;) és szerintem is elég jó volt :)
Nah majd holnap a amtek  :oh:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8916 Dátum: 2010. Május 03. - 19:16:09 »
Nincs véletlenül valakinek Digi TV-s szerelő ismerőse?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8917 Dátum: 2010. Május 03. - 19:21:13 »
Connor újra lecsapott? :D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8918 Dátum: 2010. Május 03. - 19:23:34 »
Valami olyasmi. Beszart a Digi TV-m, olyasmit ír ki, hogy smartcard kivéve / néma - és nincs adás, miközben mindkét kártya benne van a beltéri egységben.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #8919 Dátum: 2010. Május 03. - 19:41:15 »
Húzd ki a kártyákat, törölgesd meg őket. Húzd ki a vezetéket, dugd vissza. Nálunk is voltak ilyen esetek, de ezek a kis "tisztogatások" mindig megoldották. ;)