Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981959 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #9420 Dátum: 2010. Június 26. - 21:08:19 »
De, a rendőrség is alátámasztotta, én egyenesen mentem a bicikli úton, jött egy zebra az első felén átengedett egy autós aztán a másik felén ahol kanyarodó sáv volt az autósoknak, ő hót lazán bevette a kanyart anélkül h zavarba jött volna hogy én ott megyek...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #9421 Dátum: 2010. Június 26. - 21:12:00 »
Igen, így teljesen korrekt, ezért kértem a full leírást. ;)
Arra gondoltam, hogy az átlagos gyalogátkelő helyen biciklivel közlekedve csak úgy van elsőbbsége az embernek, ha tolja a biciklit. Természetesen bicikliúttal más a helyzet.
Egyébként én is viszonylag sokat biciklizek (nyaranta nagyjából 1000-1200 km-t), és szintén igen sok atrocitással volt már dolgom, de szerencsére balesetem még nem volt.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 26. - 21:28:47 írta Todd »

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #9422 Dátum: 2010. Június 26. - 21:19:46 »
De, a rendőrség is alátámasztotta, én egyenesen mentem a bicikli úton, jött egy zebra az első felén átengedett egy autós aztán a másik felén ahol kanyarodó sáv volt az autósoknak, ő hót lazán bevette a kanyart anélkül h zavarba jött volna hogy én ott megyek...


Ez igenis bosszúállást követel, ahogy zozi is említette.  8) 

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #9423 Dátum: 2010. Június 26. - 21:24:25 »
Hát már szerveződik a brigád  :twisted:
Am olyan zebre volt ami egyben bicikli átkelő is.
Hidd el Todd, énis imádok biciklizni és nagyon sokat is szoktam, ez volt az első és remélem utolsó komolyabb balesetem, mostantól még figyelmesebb leszek :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #9424 Dátum: 2010. Június 26. - 21:30:01 »
Igen tudom, már többször is mondtad.
Óvatosank kell lenni, mert a legtöbben sz*rba se veszik a biciklist, vagy a gyalogost.
Remélem, jó nagy bírságot kapott az a pondró.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #9425 Dátum: 2010. Június 26. - 21:45:18 »
Hát miután el is hagyta a helyszínt és otthagyott, anélkül h annyit kérdezett volna h megvagy öcsi.... tankolnia kellett és csak azért jött vissza mert hívtuk a rendőröket, ráadásúl nem ö... hanem Apukám aki ott se volt csak késöbb értek oda  :-\
Kárfelmérés még nem volt, de nekem 8 napon túl gyógyuló sérüléseim vannak, meg a körülmények, hát remélem is, hogy jól megszívja...

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #9426 Dátum: 2010. Június 26. - 22:12:48 »
Jobbulást Kanaszta! Mázlid volt, hogy megúsztad ennyivel... Az ilyen hülye barom autósoktól meg el kéne venni a jogsit a francba...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #9427 Dátum: 2010. Június 26. - 22:25:13 »
Hát miután el is hagyta a helyszínt és otthagyott, anélkül h annyit kérdezett volna h megvagy öcsi.... tankolnia kellett és csak azért jött vissza mert hívtuk a rendőröket, ráadásúl nem ö... hanem Apukám aki ott se volt csak késöbb értek oda  :-\
Kárfelmérés még nem volt, de nekem 8 napon túl gyógyuló sérüléseim vannak, meg a körülmények, hát remélem is, hogy jól megszívja...

Ha ott hagyott a helyszínen, tuti könyv nélkül marad, nálunk be is zárhatnák ilyenért.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #9428 Dátum: 2010. Június 26. - 22:46:54 »
Itt már jó pár éve kártya, nem könyv. Megnéztem az adatlapodat, hogy lássam, hány éves vagy, hogy még a régi formátumra emlékszel, aztán kiesett a pizza a kezemből, mert ugyanúgy hívnak, mint a témavezetőmet. Egy pillanatra azt hittem, ő vagy. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #9429 Dátum: 2010. Június 26. - 23:02:50 »
Itt is már régóta kártya, nekem is kártya van,  ccccssssak még mindig szokás "úgy" mondani.  :)

Ja, ritka név, én is csupán egyetlen egy, budapesti "találatról" tudok, ezekszerint meg is van.  :)

Az meg felettéb fura lenne, ha én lennék a témavezetőd.  :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 26. - 23:09:24 írta Szilánkmentes »

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #9430 Dátum: 2010. Június 27. - 01:20:24 »
Jobbulást Kanaszta !

A "sofőrnek" meg  :punisher: :violent:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #9431 Dátum: 2010. Június 27. - 09:38:39 »
Na de mielőtt még keresztrefeszítenétek a sofőrt, azért nem lehet minden balesetnél csak az egyik felet megtenni felelősnek. Mert az egy dolog, hogy ebben az esetben valóban nem ő adta meg az elsőbbséget, de a biciklisnek is ugyanannyira oda kell figyelni az ilyen átkelőknél, nem pedig ész nélkül áttekerni rajta. Mert a kresz-oktatáson az autósoknak felhívják a figyelmüket arra, hogy bár egy adott szituációban hiába van elsőbbsége, csak akkor kelhet át a kereszteződésen, ha azon biztonságosan át tud haladni. Tehát ha nincs benne 100%-ig biztos, hogy az elsőbbsége ellenére nem tud átmenni a kereszteződésen, akkor nem szabad átmennie. Például vegyük a jobbkezes kereszteződéseket. Hiába jössz te a másik autó szempontjából jobbról, ha érzékeled, hogy az bizony nem fogja megadni az elsőbbséget, akkor nem hajtasz be ész nélkül a kereszteződésbe, hanem megbizonyosodsz arról, hogy a másik meg fog állni, és csak akkor hajtasz át. Akinek van jogsija, az érti, hogy mire gondolok, és biztos vagyok benne, hogy őt is így oktatták. Tehát az ilyen átkelőnél is hiába van elsőbbsége a biciklisnek, neki is igenis oda kell figyelni a forgalomra (pláne, hogy ő nem olyan biztonságos szerkezeten ül, mint az autós), és igenis előre kell figyelnie, hogy vajon (Kanaszta esetét figyelembe véve) a másik autós is átenged-e vagy nem. Csak az a baj, hogy a biciklizést nem kötik semmilyen jogosítványhoz, és zéró kresz tudással rohangálnak az utakon a biciklisek.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #9432 Dátum: 2010. Június 27. - 10:46:44 »
Sepi, még mielőtt félre értenéd, én értem miről beszélsz, de hidd el semmi észnélküli rohangálásról nem volt szó, körültekintően mentem át, ahogy eddig is mindenhol, az autós meg hirtelen csak ott termett, felkészülni sem tudtam rá  :drying:
Az autós kreszt én most tanulom, a biciklist meg eddig is tudtam, és szerintem egy városi bringásnak is kötelessége tudnia, és betartania, persze sajnos sokan vannak akik tényleg nem tudják a pontos szabályokat, pláne a mostanság változtatott újakat. A hapsinak, mikor nagynehezen kiszált az autójából, én mondtam meg, hogy itt mondjuk nekem lett volna elsőbségem, még táblája is volt, hogy bicikli út, vigyázz, lassíts! :drying:

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #9433 Dátum: 2010. Június 27. - 11:38:22 »
Jobbulást, Kanaszta. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9434 Dátum: 2010. Június 27. - 11:39:25 »
Jogosan szól Sepi is, bár legtöbbször az autós a hibás, én mindig mondtam, hogy a bicikliseknek is tanulni kellene kreszt. Mert nagyon sokan vannak, akik még a táblákat sem ismerik rendesen. Volt már olyan, hogy simán berongyolt előttem valaki a kereszteződésbe, satufék, majdnem elütöttem. Kiszálltam, mondom, ember, te nem látod a tábládat? MOndom szép, nagy piros nyolcszögletű tábla, még az is rá van írva, hogy "stop"...komolyan, mintha ott sem lett volna a tábla. Szerintem rá se nézett.
A másik veszélyes tényező az idősek biciklivel, na a tapasztalataim szerint a mamókák, bácsikák is mennek nyakra-főre az úttesten, de igazából fogalmuk sincs a közlekedési szabályokról.

Egyébként mindig mondtam, szerintem már itt is, de az ilyen zebraszituációnál a kedvencem az, amikor a gyalogos nagy elánnal jön, rálép a zebrára, majd megáll. :D Na ettől szoktam még idegbajt kapni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #9435 Dátum: 2010. Június 27. - 12:26:02 »
Jobbulást, Kanaszta. ;)
Kösz Lovag ;)
Egyébként mindig mondtam, szerintem már itt is, de az ilyen zebraszituációnál a kedvencem az, amikor a gyalogos nagy elánnal jön, rálép a zebrára, majd megáll. :D Na ettől szoktam még idegbajt kapni.
Persze mert én úgy tudom, hogy ha a zebra mellett áll egy gyalogos és át akar kelni, az autósnak kötelessége megállnia és átengednie. Viszont ezt sok autós nem tartja be, ezért jobb meggyőződni arról, hogy az autósnak szándékában áll elengednie e a gyalogost, vagy sem.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #9436 Dátum: 2010. Június 27. - 13:25:11 »
A másik veszélyes tényező az idősek biciklivel, na a tapasztalataim szerint a mamókák, bácsikák is mennek nyakra-főre az úttesten, de igazából fogalmuk sincs a közlekedési szabályokról.

Az idősek nem csak biciklivel veszélyesek.  :D

Bizony sok esetben nem a sofőr a hibás, viszont mikor az átkelőn ütnek el valakit, akkor nincs pardon és ahogy levettem az esetből, Kanasztát átengedték, tehát egy autó már megvolt állva, illetve a biciklis már elindult és a másik nem figyelt eléggé és csak úgy áthajtott.

Én sem vezetek a legpéldamutatóbb módon, viszont, ha átjárót látok, akkor mindig figyelek, illetve lassítok legalább.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 27. - 13:33:14 írta Szilánkmentes »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9437 Dátum: 2010. Június 27. - 13:37:24 »
Idézet
Persze mert én úgy tudom, hogy ha a zebra mellett áll egy gyalogos és át akar kelni, az autósnak kötelessége megállnia és átengednie. Viszont ezt sok autós nem tartja be, ezért jobb meggyőződni arról, hogy az autósnak szándékában áll elengednie e a gyalogost, vagy sem.
Köteles átengedni igen, ha a féktávon lívül van a gyalogos. Viszont ha rálép a zebrára, onnan már egyértelműen elsőbbsége van. Szóval a zebra előtt is lazán fel tudja mérni, hogy menniyre jön gyorsan a kocsi, vagy mennyire nem. Ha viszont már lelépett a zebrára, akkor meg menjen, ne ott várjon, hogy akkor most átengedik-e, vagy mi lesz. Azt a zebra előtt kell megtenni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #9438 Dátum: 2010. Június 27. - 14:05:22 »
Nem pepo, de ezt már egyszer kitárgyaltuk. Helyből köteles úgy megközelíteni a zebrát, hogy át tudja engedni a gyalogost, nincsen féktáv, és egyéb kibúvók.
A gyalogosnak a zebrán vita nélkül elsőbbsége van.
Egyébként a zebrára lelépés és ott megállással igazán nem tudom mi a bajod?
Én is gyakran alkalmazom, ha kétséges, hogy a büdös bunkó paraszt tróger autósok átengednek-e.
Ha leléptem a zebrára, mert addig lesz*rtak huszan, akkor azért már vegye észre magát az a suttyó.
És ha én képes vagyok várni 5 percet, hogy végre valaki megadja az elsőbbségemet, akkor ne idegeskedjen már az a seggfej a kocsiban, mert várnia kell mondjuk 15 másodpercet, amíg átérek.
Kábé ez a véleményem a témáról, és hasonlóan vélekedek a Kanasztát elütő autósról is.
1: Ha kanyarodni akar az vadbarom, akkor azért lassítson már le.
2: Ha elüt valakit, azért már ne huzzon el, mert ezek után végleg nem szorúl magyarázatra, hogy ki volt a bunkó.
Körülbelül ez a véleményem a magyar közlekedési morálról, ahol mindenki azt hiszi, hogy a nagyobb járműnek van elsőbbsége.
UI: Akinek nem inge ne vegye magára. ;)

Egyébként ez a gyalogosoknak/bicikliseknek nincs jogsija duma is hatalmas.
Talán ebből a tényből kiindulva nem azt a következtetést kéne levonni, hogy akkor mindig ők a hülyébbek, hanem inkább azt, hogy mivel ők nem, de az autósok rendelkeznek a szükséges ismeretekkel, sőt kötelesek azok betartására, ezért nekik kéne felelőséggteljesebben, érettebben, és figyelmesebben közlekedni.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 27. - 14:17:06 írta Todd »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #9439 Dátum: 2010. Június 27. - 14:25:48 »
Attól, hogy nagyon arrogánsan véded a véleményed, még nem lesz igazad. A KRESZ 21. paragrafusából:

"(6) A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti."

Ennyit a lelépésről-visszalépésről.

"(8 ) A gyalogos olyan helyen, ahol a járművekkel szemben elsőbbsége nincs, mielőtt az úttestre lép, köteles meggyőződni arról, hogy áthaladásával a járműforgalmat nem zavarja. Nem léphet az úttestre, ha a jármű olyan közel van, hogy annak zavarása nélkül az úttesten átmenni nem tud."

Ennyit meg a vita nélküli elsőbbségről.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?