Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981926 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11520 Dátum: 2011. Február 01. - 15:20:31 »
Nem tudom, én amíg hordtam magamnál bicskát, az egy 1000 Ft-os bóvli volt, mert úgy voltam vele, hogy ne sajnáljam otthagyni ha úgy alakúl.
Úgy érted, hogy benne valakiben?
Nálam meg szőlőzsír és BKV bérlet.
Én is ezt akartam mondani. :D
A szőlőzsírt meg tudom erősíteni. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11521 Dátum: 2011. Február 01. - 15:25:42 »
Igen, úgy értem, akkoriban elég sz*r környéken jártam iskolába.
Végülis soha nem kerültem még csak a közelébe se, hogy használjam, meg alapvetően értelme se lett volna.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #11522 Dátum: 2011. Február 01. - 15:50:30 »
Olvasgatom a pár nappal ezelőtti bejegyzéseket,  megakadt a szemem Kaine kommentjein. Akkor te egy igen komoly harcművész vagy. Kissé meglep a dolog, ezt valahogy nem gondoltam volna :surp: :) Képes lennél mondjuk pár K1-es nagymenőt is legyőzni?
Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11523 Dátum: 2011. Február 01. - 15:51:42 »
Ringen kívül könnyen lehet. Szabályok között nem valószínű.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #11524 Dátum: 2011. Február 01. - 15:54:44 »
Durva.  Nem idegesítlek fel a jövőben, mert ha egyszer összefutunk, még kettétörsz, mint a ropit. ;D
Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11525 Dátum: 2011. Február 01. - 15:57:59 »
Nem olyan könnyű felidegesíteni engem. :)

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #11526 Dátum: 2011. Február 01. - 15:59:21 »
Még jó.  :)
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11527 Dátum: 2011. Február 01. - 16:11:57 »
Nagy erő ,nagy önuralommal jár.  ;)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #11528 Dátum: 2011. Február 01. - 17:20:41 »
Húúú, nem tudtam, hogy itt mindenki a Ganxta Paradise-ból jött. :) Vagy eltévedtem és ez a Bejrút topik?  ;D

Killingjoke még mindig nem figyelsz, hogy mit is mondok, de mindegy is. Én nemcsak személyes tapasztalatok alapján beszéltem...

A késhordásról meg van egy elméletem, de inkább el sem mondom, mert még a végén megkeres az oldal svájci bicska alakulata. :)


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11529 Dátum: 2011. Február 01. - 17:25:02 »
Húúú, nem tudtam, hogy itt mindenki a Ganxta Paradise-ból jött. :)
A sulink mellett van a kisebbségi parlament, és ott volt tavaly a nagy port kavart késeléses ügy is.
De a durva az, hogy ez még jobb hely, mint ahol a középsulink volt.
A bicskás elméletet én szívesen meghallgatnám, én úgyse svájcit hordtam.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11530 Dátum: 2011. Február 01. - 17:25:19 »
A késhordásról meg van egy elméletem, de inkább el sem mondom, mert még a végén megkeres az oldal svájci bicska alakulata. :)

Csak nyugodtan fejtsd ki. Szívesen meghallgatunk. Csak utána bökünk meg. A facebook-on.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11531 Dátum: 2011. Február 01. - 17:53:19 »
Idézet
Ezt fejtsd már ki bővebben, mert ebben a mondatban több logikai buktató is található, de te orvosi szempontból biztos meg tudod magyarázni.
Inkább azt fejtsd ki, mi volt ebben logikai buktató. :)
A mikrobiológia tankönyvben olvastam, hogy mindenféle visszamenő kutatások alapján a HIV először meleg közösségekben jelent meg, és a férfi-férfi aktusnál az átadás valószínűsége is nagyobb. A férfi-nő kapcsolathoz képest úgy 8:1 arány van/volt eleinte.
Mivel régen a nyitott kapcsolatok, bisexuális kapcsolatok száma is kevesebb volt (már amennyire ezt le lehet szűrni), így a HIV fennmaradása, kezdeti terjesztése is a mi kis analizáló csoportjainknak köszönhető.

Na amúgy kezdem én is unni a dolgot, úgyhogy utolsó hozzászólásom a témában:

Idézet
Nagyon egyszerű, ugyanis vannak olyan körök, ahol az is természetes, hogy már csak azért gyűlölnek valakit, mert más színű a bőre vagy vallása vagy bármi más és milyen érdekes, a világ minden bűnéről is pont mindig ők (mármint a másik, gyűlölt fél vagy felek) tehetnek. :). Azokban a körökben az számít "normálisnak".
Nem gyenge általánosítás ez is, kedves holloo. Most hipp-hopp rasszistának, meg vallási fanatikusnak lettem elkönyvelve. Csak tájékoztatlak, hogy egyik sem vagyok, és ez a felfogás nem csak ilyen körökben számít normálisnak.

Idézet
Ezt most úgy adod elő, mintha téged erőszakolnának meg a lányok.
Akkor ezek szerint nem volt még olyan élményed, hogy már otthon voltatok, rajta voltatok a témán, és megkérdezted a hölgyeményt, mert még időben eszedbe jutott,  hogy "Te amúgy hány éves is vagy?"
Amikor az érkező válasz "15, de két hónap múlva 16 leszek" az bizony kellemetlen tud lenni. ;)
Idézet
A másik dolog, ami több, mint nevetséges, hogy 21 évesen a korod miatt tekintélyt követelsz magadnak...
Egy 13 évessel szemben? :roll:
Idézet
Megint csak egy nagyon szép mondat, nézz utána, hogy mit jelent maga a szó, és rájössz mekkora baromságot mondtál.
Megint szép oltásnak tűnik, csak gőzöm sincs, mire van alapozva. De a kedvedért:
"A homoszexualitás a szexuális irányultság egyik fajtája, amikor egy személy érzelmi és szexuális vonzódása kizárólag vagy főként azonos nemű emberek felé irányul. Homoszexualitásnak nevezik ezenkívül időnként az azonos neműek közötti szexuális tevékenységet is, mely a homoszexuális irányultságtól függetlenül is létrejöhet"
Nos, én tán nem a definíciónak megfelelően használtam a kifejezést? MIt is írtam? A saját neméhez vonzódik. Akkor meg miről beszélünk bakker?
Idézet
Arról nem is beszélve, hogy ha MINDENKI meleg lenne, sem halna ki az emberiség, mert akkor lennének mesterséges megtermékenyítések - ahogy most is vannak -, mert az anyaság ösztöne nem veszne ki
Nem akarlak elkeseríteni, de egy férfiban a büdös életben nem fog olyan anyai ösztön kialakulni, mint egy anyában. Úgyhogy a női homoszexuálisokra még igaz is ez, de a férfi "párokra" nagyon-nagyon nem. Úgyhogy igazad van, valóban nem halna ki az emberiség, de a férfi-férfi oldalon nagy mértékben eltűnne az említett anyai ösztön.
Arról nem is beszélve, hogy mit gondolsz, milyen jellemű lenne egy-egy illető, ha egy férfi, vagy akár egy női pár nevelné fel? Pont most írtuk le ezerszer, milyen fontos a család, a szülők, a nevelés kérdése, mit várnál egy olyan gyerektől, aki azt látja otthon, hogy a homoszexualitás a világ legtermészetesebb dolga?
Idézet
Egyszer csak észreveszi, hogy a saját neméhez vonzódik. Mit kéne tennie szerinted? Lője fejbe magát? Fojtsa el, mert vannak olyanok, mint te, akik ezt "nem tűrik el"? Miért nem egyszerűbb NEKED elfordítani a fejed, ha látsz egy ilyet?
Ne lője fejbe magát. Sehol sem írtam, hogy a neveltetés tehet róla, tisztában vagyok hogy a melegek legtöbbje genetikai alapon az (én személy szerint a homoszexualitást egy genetikai betegségnek tartom, csak ezt nem akartam leírni, mert tudtam, hogy ezt nektek mennyire nehéz lenne elfogadni..de most már mindegy)
Egyszerűen otthon, a ház 4 falai között csinálja. És ne nekem, vagy bármelyik heteroszexuális, normális társamnak kelljen már elfordulnia egy abnormális, természetellenes dolog láttán. Ha már valaki abnormális (akár tehet róla, akár nem), és ezzel tisztában is van, akkor neki illene ezt az abnormalitást legalább nyilvánosan nem mutatni, nem pedig a normálisnak kellene szemet hunyni fölötte. Komolyan úgy érzem, hogy lassan az lesz a bűnbak, aki normális, heteroszexuális, és elítéli a z abnormálist, mert nem elég toleráns.

Idézet
Mert úgy érzed, hogy nem tudsz 21 évesen megkülönböztetni egy 18 éves lányt egy 13 évestől? Értem én, hogy lassan mosódnak a határok, de ennyire nem!
Tomi, amíg nem látod a szemeddel, úgysem hiszed. Menj be egy olyan szórakozóhelyre, ahol mondjuk középiskolások nagy számban tartózkodnak., Hidd el nem egy olyan lány lesz, akiről nem tudod majd megmondani, hogy 15 éves, vagy 19. És míg előbbi egy 21 éves palinak elég gáz, utóbbival semmi probléma nincsen.

Idézet
Basszus, pepo... miért, ki az isten vagy te, de komolyan?
Áh, nem értitek a lényeget. Mindannyian úgy reagáltok, mintha magamat minimum félisteni mércével mérném. A lényeg az, hogy én úgy gondolom, 21 évesen joggal várok el egy 13 évestől annyit, aki ráadásul részeg, és semmi keresnivalója még az éjszakai életben, hogy ne nekem kelljen húzódni, hanem fordítva. Ha én voltam 15-16 (akkor már elkezdtünk szórakozni), tőlem is joggal várták el ezt az idősebbek. Részegen lehet, hogy máshogy gondoltam a dolgot, de ha volt is valami ilyen incidens, másnap magamat hibáztattam érte, mert én voltam a tiszteletlen.
Felnőtt-felnőtt között azért már nincs meg ennyire ez a tiszteleti kérdés, de azért még mindig kevésébé állok le szövegelni egy láthatóan idősebb fickónak, akár jogosan tenném, akár nem, még akkor sem, ha nem egy túl nagy fizikumú az illető.
Idézet
Ezt nem fogod tudni bemesélni....Tisztelted a 20 éveseket? Miért? Már letettek valami baromi nagy dolgot az asztalra?
Mit kell ezen bemesélni? 14 évesen sem voltam sokkal gyengébb fizikumú, mint most. És semmi jelentőset nem tettek le az asztalra. Egyszerűen idősebbek. Ha a fórumról senkiről nem tudnék semmit, senkinek nem olvastam volna még egy hozzászólását sem, csak a korotokat ismerném, téged tisztelnélek a legjobban, így látatlanban. :)
Idézet
Ma már könnyű nyíltan felvállalni, amikor a tanár szart se tehet, de akkoriban még kirúgás járt még egy festett hajért is.
És akkor itt mehetnénk bele abba, hogy miért lettek ennyire toleránsak az iskolák?  :roll: Pedig  a dohányzás megítélése pedig az évek során nem lett jobb, sőt, évről-évről egyre rosszabb, egyre több egészségkárosító tényező derül ki vele kapcsolatban.
Idézet
Azért ne keverjük a "mai fiatalokat" az etnikummal.
Nem keverjük. Az említett példa valóban cigány volt, de magyar gyerekekre is van bőven példa, anyukám féle tapasztalat. A különbség csak annyi, hogy a magyar szülő nem késeléssel reagálja le, hanem kulturáltabban. A gyerek viszont ugyanúgy hazudik otthon, szóval a kérdés lényegi része nem változik azzal, hogy etnikumról, vagy a magyarságról beszélünk.
Idézet
De te, ezzel a hozzáállással szép csendben megágyazol annak, hogy a te lányod ilyen legyen...
Nem inkább pont fordítva? Mert ha fiam lesz, mire fogom tanítani? HOgy használja ki az ilyen nőket, amennyire csak lehet, pofátlanul. De ha lányom lesz, mire fogom tanítani? Hogy még véletlenül se legyen ilyen ribi, különben a fiúk nagy része pontosan ugyanannyiba fogja nézni, mint én az ilyen nőket. Semmibe.
Idézet
Nem látod, hogy te magad ezzel a hozzáállással a probléma része vagy.
Dehogynem, pontosan látom, hogy én is a probléma része vagyok. De  még mindig a lánynak kell megengednie, hogy megtörténjen a dolog. Vagyis, ha a kurvulás lányok összes kihasználója hirtelen úgy döntene, hogy soha többé egyéjszakás kaland, az még nem változtatna a lányokon. Attól még ha lenne rá lehetősége, ugyanúgy odaadná magát. A kínálat megteremti a keresletet. (Vagy fordítva? :) )
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 01. - 17:55:03 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11532 Dátum: 2011. Február 01. - 18:05:52 »
És amikor olyanokat írsz egy-egy vitába belelendülve Kaine-nek, hogy "ne beszélj baromságokat", ez a tisztelet kifejezésének egy módja?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11533 Dátum: 2011. Február 01. - 18:30:30 »
Nem, de nem is tiszteletlenség. Legalábbis az én olvasatomban nem az.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #11534 Dátum: 2011. Február 01. - 18:42:43 »
Csak nyugodtan fejtsd ki. Szívesen meghallgatunk. Csak utána bökünk meg. A facebook-on.
;D
AZ elmélet a következő. Kést hordani magadnál kettős hiba:

Egy: Ha jogi szintre ér a dolog és mondjuk három tahó esett is neked, nem ők fognak börtönbe menni. A magyar jogszabályokat gondolom nem kell ismertetnem...
Kettő: Ha nem tudod megfelelően (és a legtöbb ember szerencsére nem tudja) használni a kést, csak a saját helyzetedet rontod vele. A kés előrántásával csak szintet lép a verekedés és onnantól kezdve elég komoly következményei vannak, még ha esetleg csak szóváltás is lett volna. Példa: Ben (bocs, hogy téged talállak meg :)) autókázik, véletlenül tegyük fel mindkét fél önhibáján kívül koccanunk. Természetesen kiszállunk, Bennek (vagy  éppen nekem) rossz hangulata van szó szót követ, haragjában kést  ránt. Innentől kezdve mégha esetleg csak "anyázás" vagy egy pofon lett is volna, én sem fogom vissza magam, hiszen kést lóbálsz és mindjárt a legsebezhetőbb pontokra fogok támadni (mert kaine van annyira tapasztalt, hogy két ujjal kicsavarja egy hadonászó ember kezéből a kést, én viszont nem vagyok az, de nem is kockáztatnék és kapásból támadnék) . Esetünkben a torokra. Ha pedig teszem azt, nem harcművésszel, bokszolóval vagy hasonlóval találkozol nem ritka ma már a lőfegyver sem, mint tudjuk...

Most ez persze kicsit triviálisan hangzik, de, ha nincs nálad a kés, akkor nem tudod elkövetni ezt a hibát...

Inkább azt fejtsd ki, mi volt ebben logikai buktató. :)
Az a logikai buktató, hogy még ha tőlük is származik, te hogy kerülsz kapcsolatba velük? Vagy akkor már mindenki biszex is? De még akkor is egyszerű a megoldás, mert nem kényszerít rá senki, hogy minden szembejövővel összefeküdj. :nezze: Egyébként ilyen okosságot én is olvastam, csak ott egy rasszt jelöltek meg a betegség forrásnak és oknak pedig azt, hogy majmokkal izéltek... :stupid:
Idézet
Csak tájékoztatlak, hogy egyik sem vagyok, és ez a felfogás nem csak ilyen körökben számít normálisnak.
 
Én meg tájékoztatlak, hogy nem könyveltelek el semminek, ez egy helytálló példa. Egyébként a rasszisták mindig azzal védekeznek, hogy ők nem is, de ha az írásaid mellé bemásolnánk néhány híresebb mondatot az adott témakörben, szerintem meglepődnél...

Idézet
Akkor ezek szerint nem volt még olyan élményed, hogy már otthon voltatok, rajta voltatok a témán, és megkérdezted a hölgyeményt, mert még időben eszedbe jutott,  hogy "Te amúgy hány éves is vagy?"
Amikor az érkező válasz "15, de két hónap múlva 16 leszek" az bizony kellemetlen tud lenni. ;)
De ez most miért a lány hibája? :headscratch: És tényleg nem fordult velem elő ilyen... ;D

Idézet
Egy 13 évessel szemben? :roll:
Bárkivel szemben...

Idézet
Megint szép oltásnak tűnik, csak gőzöm sincs, mire van alapozva. De a kedvedért:
Én a sztereotíp fogalmára gondoltam.  :brow:

Idézet
Akkor meg miről beszélünk bakker?
És amikor olyanokat írsz egy-egy vitába belelendülve Kaine-nek, hogy "ne beszélj baromságokat", ez a tisztelet kifejezésének egy módja?
Hát ezt kérdezem én is?  ;D

Nem, de nem is tiszteletlenség. Legalábbis az én olvasatomban nem az.
Nem, de a nagyképűséged tanúbizonysága. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11535 Dátum: 2011. Február 01. - 18:50:51 »
Holloo a késes elméletben maximálisan igazad van.
Ezért nem használtam sose, és ezért nem hordom már magammal. ;)
Egyébként pepo kérdésében, aki a tiszteletet elvárja, az régen rosszúl gondolkozik, azt kiérdemelni kell. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11536 Dátum: 2011. Február 01. - 19:54:50 »
Idézet
Az a logikai buktató, hogy még ha tőlük is származik, te hogy kerülsz kapcsolatba velük? Vagy akkor már mindenki biszex is?
Ezt most TÉNYLEG kérdezed? Elég, ha egyetlen homi, aki HIV pozitív, véletlen, vagy csak kíváncsiságból, vagy mert már elfelejtette milyen nővel, kipróbálja egy nővel, védekezés nélkül, vagy rossz módszerrel, vagy jó módszerrel, de peche van a szerencsétlen nőnek. A nő talán nem is tudta, hogy homokos az illető, s valószínűleg sok évig eszébe sem jut, hogy HIV +. Aki ismeri ezt zseniális, a mi szempontunkból tragikus vírust, az tudja, miről beszélek. Évekig terjeszti a vírust úgy, hogy nem is tud róla. SZóval egyetlen ilyen eset is elég volt ahhoz, hogy a HIV kikerüljön a meleg közösségekből, és szétterjedjen a heteroszexuális párok között is.
Idézet
Egyébként ilyen okosságot én is olvastam, csak ott egy rasszt jelöltek meg a betegség forrásnak és oknak pedig azt, hogy majmokkal izéltek... :stupid:
Én tankönyvben olvastam. Nyilván nem szentírás, de valószínűleg hitelesebb forrás, mint ahol te azt az  "okosságot" olvastad.
Idézet
Egyébként a rasszisták mindig azzal védekeznek, hogy ők nem is, de ha az írásaid mellé bemásolnánk néhány híresebb mondatot az adott témakörben, szerintem meglepődnél...
Igen, az alkoholisták is azzal védekeznek, hogy ők nem is alkoholisták. :D Mellesleg lehet úgy tűnt, amit nem csodálok, mert jó szokásomhoz híven általánosítok. De hogy tiszta legyen: Azért nem utálok senkit ÖNMAGÁBAN, mert máshogy néz ki, más a bőrszíne, vagy ilyesmi. Azért utálom, amilyen ember. És sajnos ha a hazai berkeket nézzük, egy bizonyos embertípus nagyon gyakran társul bizonyos bőrszínnel, külső jegyekkel. A mi etnikumunkat nyugodtan lehet általánosítani, nyugodtan lehet gyűlölni, azt mondani, hogy gyűlölöm a cigányságot, így egészben, mert a pozitív példa oly kevés, hogy kivételnek minősül. A kivétel pedig tudjuk, hogy erősíti a szabályt. :D
Nyugi, még nem ez a kép a hátterem  :D:

Idézet
De ez most miért a lány hibája?
*sóhaj* Szerinted az normális, hogy egy még 16 évet be sem töltött lány elmegy bulizni, aztán pár órás ismeretség után elmegy a fiú lakására, és simán belemegy a szexuális kapcsolatba?
Idézet
Én a sztereotíp fogalmára gondoltam. 
Ja. Mondjuk még így sem értem, mire.
"sztereotípia
felszínesen általánosító vélemény, negatív elképzelések és előítéletek együttese"

Én arra a képre gondoltam, ami sokak szemében él a homokosokról: A nyálas hang, a kényesség, a férfiasság, természetes agresszió abszolút hiánya, nőkhöz hasonló fürdőszobában, szépítkezéssel eltöltött idő, nőkhöz hasonló mértékű pipere cucc fogyasztás stb-stb. Meg a jellegzetes kézmozdulatok. Ju is kiemelte, ahogy én is tudom, hogy ez a kép felszínes, általánosító, előítéletes, és eléggé negatív (bár lassan ez kezd megváltozni). Akkor miért használtam rosszul a szót?
Idézet
Nem, de a nagyképűséged tanúbizonysága.
Mondod te. Szerintem csak felfogásbeli különbség. Számomra ez nem tiszteletlenség, és ha velem beszélnek így, azt sem tartom annak. Nyilván oda-vissza érvényes.

Idézet
Egyébként pepo kérdésében, aki a tiszteletet elvárja, az régen rosszúl gondolkozik, azt kiérdemelni kell.
Értem. Akkor ezek szerint nálad nincs olyan, hogy valakit úgy is tisztelj, hogy nem ismered, nem beszéltél vele, nem tett érted semmit?
Vegyünk egy példát. Fiktív hangsúlyozom, nem sértésnek szánom, és a realitása is kicsiny, de attól még lehetséges: Édesapukádat, miután nemzett téged, rajta kívül álló okok miatt elszakítottak tőled. Nem volt ott, amikor anyukád terhes volt, nem volt ott, amikor megszülettél, nem segített a felnevelésedben. Nem küldött még pénzt sem, egyszerűen valahogy eltűnt a föld színéről számotokra, és fontos, hogy még ha akarta volna sem tudott volna megkeresni téged, vagy anyagilag támogatni. 32 éves vagy, már van egy gyerkőcöd, feleséged, családod, munkád, házad, autód, egzisztenciád, magyarul az életed apa nélkül is sínen van. AZtán egy nap, isten tudja hogy, betoppan hozzád apukád. Nem fogod tisztelni önmagában azért, mert az apád?
Mert kiérdemelni nem tudta a tiszteletedet. Azon túl, hogy nemzett, nem tett érted semmit, nem ismered, hogy milyen ember, nem ismered, mit ért el. Tényleg nem fogod tisztelni?



Idézet
Egy: Ha jogi szintre ér a dolog és mondjuk három tahó esett is neked, nem ők fognak börtönbe menni.
Akkor is, ha meg akartak verni, és önvédelemből késeltél?

Amúgy ezzel az elmélettel nagyjából én is egyetértek, többek között ezért sem hordok magamnál fegyvert. Mert bennem van a félsz, hogy egyrészt, mivel én nem vagyok túl jó használója, könnyen elveszíthetem, ellenem fordíthatják, így még jobban szívok, másrészt mi van, ha az ellenfél is hasonló fegyvert ránt, vagy még rám is licitál, mondjuk gázpisztolyra egy rendes pisztollyal?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 01. - 20:00:03 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11537 Dátum: 2011. Február 01. - 20:06:39 »
Csak nyugodtan fejtsd ki. Szívesen meghallgatunk. Csak utána bökünk meg. A facebook-on.
Egy: Ha jogi szintre ér a dolog és mondjuk három tahó esett is neked, nem ők fognak börtönbe menni. A magyar jogszabályokat gondolom nem kell ismertetnem...

Az nem biztos. A magyar büntetőjog szerint a támadást egy azzal azonos vagy eggyel magasabb szintű ellentámadással lehet semlegesíteni. Vagyis ha megdobnak kővel te visszatámadhatsz a nagymuter karácsonyról maradt csontszáraz bejglijével vagy késsel. De ezt mindig a bíró egyéni megítélésére és a helyzet voltára bízzák. 

Példa: Ben (bocs, hogy téged talállak meg :)) autókázik, véletlenül tegyük fel mindkét fél önhibáján kívül koccanunk. Természetesen kiszállunk, Bennek (vagy  éppen nekem) rossz hangulata van szó szót követ, haragjában kést  ránt. Innentől kezdve mégha esetleg csak "anyázás" vagy egy pofon lett is volna, én sem fogom vissza magam, hiszen kést lóbálsz és mindjárt a legsebezhetőbb pontokra fogok támadni (mert kaine van annyira tapasztalt, hogy két ujjal kicsavarja egy hadonászó ember kezéből a kést, én viszont nem vagyok az, de nem is kockáztatnék és kapásból támadnék) . Esetünkben a torokra.

Én elég sakkosan vezetek. Hol egy gyalogot ütök el hogy a futót. Ja és nem jutnánk el addig hogy torkon vágj mert én olyan kemény vagyok és annyira tisztában vagyok a saját erőmmel hogy mire észbe kapnál és ütésre emelnéd a kezed én már olyan gyorsan elfutottam a helyszínről mint Speedy Gonzales meg az Isten kétszer.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11538 Dátum: 2011. Február 01. - 20:09:57 »
pepo: Így igaz, nem fogom tisztelni.
Nem leszek vele tapló, vagy bunkó, de nem fogom tisztelni.

Egyébként nagyon sarkos ez a példa, és mivel valószinüleg nem ismerném se a hátterét, se semmit, alighanem szóba se állnék vele.

De viszont több emberrel is találkoztam, aki olyan volt, hogy örökké elvárta, és az orrom alá dörgölte, hogy őt tisztelni kell, és valamiért ez a mentalitás mindig iszonyatos lenézéssel párosúlt az egész világ irányába.
Ott van az 576 főszerkesztője Martin, ő minden vitát azzal rendez le, hogy de ő mittoménmennyi tapasztalattal a hát mögött rá halgasson mindenki, mert ő mekkora arc, és emiatt már nem is kell érveket mondania, ha meg akar győzni valakit, vagy kaine-el egy közös ismerősünk Ironman (bizony mi még egy vasembert is ismerünk) szintén ilyen, meg jópár tanárom.
Mivel ilyen trógerek, ezért még a szakmai tapasztalatukat miatt sem tudom tisztelni őket.
Ott van Kaine, őt sose hallottam görcsösen háborogni, ha valaki netán egy kicsit be mert szólni neki, hogy tiszteljetek bazzmeg, mert én vagyok az atyaúristen, vagy letórkollani bárkit akármilyen debil kérdést is tett fel neki.
Ez az amire én azt mondom, hogy az aki elvárja a tiszteletet, az nagyon el van tájolva.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 01. - 20:12:57 írta Todd »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11539 Dátum: 2011. Február 01. - 20:22:49 »
Idézet
pepo: Így igaz, nem fogom tisztelni.
Na látod, akkor ebben más a felfogásunk. Én jobban tisztelném mint egy hozzá hasonló, szintén ismeretlen embert, pusztán amiatt a tény miatt, mert az apám.
Idézet
Egyébként nagyon sarkos ez a példa, és mivel valószinüleg nem ismerném se a hátterét, se semmit, alighanem szóba se állnék vele.
Úgy gondoltam, biztos lennél benne, hogy igaz, amit állít, mert anyukád megerősítené, hogy tényleg ő az apukád.
Idézet
Mivel ilyen trógerek, ezért még a szakmai tapasztalatukat miatt sem tudom tisztelni őket.
Pedig ha valaki már tényleg elért valamit, akkor kijár neki a tisztelet, attól függetlenül, hogy magánemberként milyen. Edison is egy ritka nagy tróger volt, de mégis egy Edison.
James Cameron sem egy emberi példakép, a forgatásokon sokszor rabszolgahajcsár, pénzéhes,  olyanokról nyilatkozza, hogy mekkora forgatókönyvet írt, aminek szinte minden eleme lopott stb. Mégis tiszteljük pusztán azért, amit elért.
Idézet
Ott van Kaine, őt sose hallottam görcsösen háborogni, ha valaki netán mert egy kicsit be mert szólni neki, hogy tiszteljetek bazzmeg, mert én vagyok az atyaúristen, vagy letórkollani bárkit akármilyen debil kérdéssel.
Szegény Tomi, mennyit emlegetjük most. :D Akkor, amennyire leveszem a felfogásod, ha Tomi olyan ember lenne, mint a 576-os csávó, vagy Iron Man, nem tisztelnéd, annak ellenére, hogy mennyi mindent tett egy számodra nagyon fontos ügyben, a hazai képregény ügyében.
Hát nemtudom...ha egy világi tróger lenne, akkor is járna neki a nagyobb tisztelet azért, amit a hazai képregényért tett. Szerintem. Szerinted akkor ezek szerint nem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"