Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982095 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11620 Dátum: 2011. Február 04. - 23:42:13 »
Izé, az méter lenne. ;D
Idézet
Egyébként utóbbi időben eszembe jutott, hogy váltasz-e sulit, vagy mi a helyzet veled, de az utóbbi hsz-edből már megkaptam a választ.
 
Végül azért maradtam, mert úgy voltam vele, hogy ha már 3 évet keményen tanultam és nagyon sok munkát beleöltem valamibe, és elvileg ami már hátravan, az a könnyebb fele, akkor már megcsinálom, nem hagyom kárba veszni. HOgy aztán mi lesz, ki tudja. Ha anyukámék bírják anyagilag, lehet belekezdek valami teljesen másba, lehet kimegyek orvosként külföldre, de az a legvalószínűbb, hogy elvégzem még a gyógyszer biotechnológia mesterképzést, aztán a gyógyszeriparban fogok tevékenykedni. Nagyon hosszútávú cél saját biotechnológiai vállalat alapítása. :)

A témát meg akkor befejeztük kedves Tom, és killingjoke, bár holnaputánig szívesen "pofozkodom" veletek. ;)

Idézet
illetve hogy a kisebbségi komplexusra is mondjak példát, aki nem ér el semmi nagy sikert az életében, az kifelé úgy vetíti ezt ki, hogy lenéz mindenki mást ("hülye vevő, ezt se meg azt se tudja"), ezzel tornássza fel a saját egóját.
Az ilyenen nagyon könnyű átlátni. Azt viszont megjegyezném, hogy ha valaki tényleg csak egyvalamiben jó, de abban tényleg világklasszis, akkor joggal lehet büszke magára.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11621 Dátum: 2011. Február 04. - 23:55:12 »
Nincs értelme pofozkodni.:)

Idézet
Nagyon hosszútávú cél saját biotechnológiai vállalat alapítása.
Wow, ez nagyon jól hangzik. :D

Idézet
Azt viszont megjegyezném, hogy ha valaki tényleg csak egyvalamiben jó, de abban tényleg világklasszis, akkor joggal lehet büszke magára.
Persze, ez így igaz. Sőt, világklasszisnak sem kell lennie hozzá, hogy büszke lehessen magára. De emellett még mindig áll, hogy lekezelően viselkedik-e másokkal, akik ugyanabban a dologban nem olyan jók. Mert ugye az volt kaine felvetésének a lényege, hogy hogyan viselkedik az ember másokkal.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11622 Dátum: 2011. Február 05. - 01:14:03 »
Az okés, hogy Tomi erről beszélt, te viszont ezt írtad:
Idézet
Sok embernek az egekbe szökik az egója attól, hogy egyvalamiben jó, miközben kétezer dologban meg bénák.
Én erre reagáltam úgy, hogy joggal lehet büszke magára. Írhattam volna azt is, hogy joggal lehet nagy az ego-ja. Ez persze nem jogosít fel arra, hogy másokkal lekezelően bánjon, nagy ego-val is lehet normálisan viselkedni másokkal.

Idézet
Wow, ez nagyon jól hangzik.
Nem akarsz társulni? :D
Ehhez persze előtte alaposan meg kell ismernem az iparág működését, a vállalatvezetést és fejlesztést, valamint a legfontosabb: befektetőt kell találni. Mert a high-tech iparágak tipikusan olyanok, amik nagy kockázati tőkét igényelnek.
A jövő mindenesetre biztató: Azt mondják az okosok, hogy a jövő az informatika, meg a nanoelektronika mellett a biotechnológiáé, és kb. olyan szintű fejlődést várnak a következő 50 évben, mint amit a számítógépek terén láthattunk a 70-es évektől napjainkig. A gyógyszeripar is egyre inkább magába olvasztja az ágazatot, sőt, maga a gyógyszergyártás is egyre inkább a biotech felé tolódik, mivel a hagyományos, kémiai molekulák fejlesztése egyre nehezebb. Mindenesetre az jelzésértékű, hogy  a kockázati tőke befektetés mennyiségében tavaly a biotechnológia legyűrte a szoftverfejlesztést. :brow:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11623 Dátum: 2011. Február 05. - 12:16:18 »
A biotechre a hatvanas évektől folyamatosan ezt mondják, a nyolcvanas években mégis csődbe ment a biotechnológiai cégek 99%-a. És amíg nem emelkedik drasztikusan a számítástechnikai színvonal, nagyon nem is fognak csodák születni ott. Az exISTENz még odébb van. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11624 Dátum: 2011. Február 05. - 14:28:29 »
Az elég fura, mert az 1970-es évek végéig, a rekombináns DNS-t felhasználó technikák megszületéséig nem is beszélhettünk biotechnológiáról, hiába létezett maga a kifejezés már évtizedek óta.
Az első biotech cég a Genentech volt, az ipar születése pedig 1983-ra tehető, amikor a Genentech piacra dobta a rekombináns úton előállított humán inzulint. A 90-es évek elejéig nem is létezett túl sok önálló biotech cég, inkább a nagy gyógyszergyárakban alakultak biotechnológiával foglalkozó kis részlegek. Úgyhogy nem tudom, igazából mi is mehetett tönkre, amikor alig létezett még a világon pár darab belőle.

A jelenlegi helyzet pedig az, hogy napjainkig összesen 100 akárhány biotechnológia úton előállított gyógyszer van forgalomban, viszont már most több, mint 200 új termék jár a klinikai kipróbálások utolsó fázisában, és pár év múlva, szépen sorban piacra kerül. Ezek a tények, és amint mondtam, egyre nagyobb tőkéket fektetnek be az ágazatba. Ráadásul nanotechnológia fejlődése erősen kihatással lesz a nanobiotechnológiára is.

Az eXistenZ pedig nem tudom hogy jön ide. Az eXistenZ-ben bizarr virtuális valóságokban szaladgálnak a szereplők, szóval ténylegesen annak vajmi köze van a biotechnológiához.
 
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11625 Dátum: 2011. Február 05. - 17:45:10 »
Én erre reagáltam úgy, hogy joggal lehet büszke magára. Írhattam volna azt is, hogy joggal lehet nagy az ego-ja. Ez persze nem jogosít fel arra, hogy másokkal lekezelően bánjon, nagy ego-val is lehet normálisan viselkedni másokkal.
Ja, értem. :D Nálam az "egekbe szökik az egója" kifejezés úgy értendő, hogy az egészséges szintnél sokkal nagyobb lesz az egója, ezért lekezel másokat. :)

Idézet
Nem akarsz társulni? :D
Hát ez elég korai kérdés, tekintve, hogy ez még a te fejedben is csak egy távoli álom. ;D Persze nem megvalósíthatatlan, de ehhez baromi sok tapasztalat kell, több téren is, ahogy te is kifejtetted. Plusz a befektetők megszerzése mellett azért jelentős saját tőke is kell, mert gondolom tulajdonos/társtulajdonos státuszban szeretnél lenni a cég élén. :D
Egyébként, ha ennyire érdekel a biotechnológia, orvosi suli helyett jöhettél volna ide is, nálunk van ipari biotechnológia szakirány.  ;D Na persze nyilván utólag könnyű okoskodni.  :D

Idézet
És amíg nem emelkedik drasztikusan a számítástechnikai színvonal, nagyon nem is fognak csodák születni ott.
Megoldjuk, felvesszük zozit. ;D ;D És lesz egy titkos ügynökünk is: Ben. Ő majd szépen lerohasztja az összes konkurens vállalat számítógéprendszerét. :shifty: :deadpool:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11626 Dátum: 2011. Február 05. - 19:09:04 »
És lesz egy titkos ügynökünk is: Ben. Ő majd szépen lerohasztja az összes konkurens vállalat számítógéprendszerét. :shifty: :deadpool:

Elárulok egy titkot. A Menekülés Los Angelesből című filmben én voltam abban a táskában amely egyetlen gombnyomással vissza juttatta a világot a kőkorba.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11627 Dátum: 2011. Február 05. - 19:27:57 »
Hmm... Inkább nem is akarom tudni, hol lehet rajtad az a gomb... :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11628 Dátum: 2011. Február 05. - 20:37:32 »
Idézet
Egyébként, ha ennyire érdekel a biotechnológia, orvosi suli helyett jöhettél volna ide is, nálunk van ipari biotechnológia szakirány.  ;D Na persze nyilván utólag könnyű okoskodni.  :D
Nyilván az lett volna az optimális, hogy biomérnök alapszak után megyek biotechnológia mesterszakra, de ha már így jártam, akkor orvosi után végzem el a biotech mesterszakot.
Mellesleg az ipari biotechnológia nem az, ami engem kifejezetten érdekel. Az ipari biotechnológia nem ugyanaz, mint a biotechnológia ipar. ;)
A biotechnológiának 4 területe van: Vörös, Zöld, Fehér biotechnológia, és a BioInformatika, bár ez értelemszerűen inkább számítástechnika.

Vörös Biotech:
Az alkalmazási területektől függően a BNTP az alábbiakat sorolja az Orvosi-, azaz Piros biotechnológia alá:

1. Terápia:

Biotechnológiai terápiáknak vagy prevenciós eszközöknek tekinthetjük (1) a biológiai gyógyszereket (monoklonális antitestek („mAB”) és rekombináns fehérje alapú gyógyszerek), (2) a génterápiát, az őssejtterápiát, a szöveti terápiát, és a (3) rekombináns vakcinákat.
2. Molekuláris diagnosztika és "-omikák"
Genomika, farmakogenomika, proteomika,  metabolomika, DNS/RNS tesztek, immunesszék, biocsipek.

3. Hatóanyag bejuttatás:
(Nem feltétlenül biotechnológiai) terápiás hatóanyagok bejuttatása a szervezetbe vagy a hatás helyére: pl. antitestek, vírus vagy sejt alapú rendszerek.

4. Kutatási technológiák és szolgáltatások[1], hatóanyag bejuttatás:
Gyógyszerek optimalizálása vagy karakterizálása, biológiai szűrés és validálás, bioesszé-fejlesztés, gyógyszertesztelés transzgenikus állatmodelleken, sejtvonalakon, sejtmembránokkal stb., racionális hatóanyag tervezés/molekulárisan célzott gyógyszerek; hatóanyag bejuttatásban alkalmazott pl. az antitestek, a vírus vagy sejt alapú rendszerek.

Zöld biotech:
Az agrár- és élelmiszeripari biotechnológiát nevezzük együttesen zöld biotechnológiának.

 
A zöld biotechnológia a mezőgazdaságban és az élelmiszeriparban hasznosított mikroorganizmusok, növények és állatok szaporodásának, valamint genetikai programjának megváltoztatását és az így kialakult új képességek technológiai alkalmazását jelentik. Az alkalmazási területektől függően a BNTP az alábbiakat sorolja az Agrár- és élelmiszeripari (azaz Zöld) biotechnológia alá:

III/1. Növénybiotechnológia: A. Marker asszisztált szelekció (MAS): Genotípus alapján történő szelekció, amely a kívánt tulajdonságot kódoló génnel szoros kapcsoltságban lévő ismeretlen lokuszokat a markerek alapján azonosítja (klónozás). B. Mikroszaporítás: Növények különböző vegetatív (testi) szerveinek, szöveteinek és sejtjeinek tenyésztése steril kontrollált körülmények között (klónozás). C. Genetikai módosítás: A bejuttatott gén beépül a gazdaszervezet vagy sejt szerv genomjába, működik, fehérjét termel, és öröklődik. D. Agromikorbiológia: Molekuláris növénydiagnosztika (DNS, immunoassay). Talaj biotechnológia: Olyan mikrobiológiai rendszerek fejlesztése, melyek komplex megoldásokat nyújtanak a mezőgazdaság és a környezetvédelem területén, és természetes módon biztosítják a talajok tápanyag szolgáltató képességét és javítják a termékenységét.

III/2. Állatbiotechnológia: A. Embrió technológiák: mesterséges megtermékenyítés és ondómélyhűtés, embrió átültetés és mélyhűtés, in vitro embrió előállítás, embriómanipuláció és klónozás, genetikai elemzés és gaméta ivar vizsgálat. B. Molekuláris állatdiagnosztika és marker asszisztált szelekció (MAS)

III/3. Élelmiszeripari biotechnológia: A. Élelmiszerbiztonság monitorozás: DNS és immunoassay technológiák az élelmiszerekben található toxinok kvalitatív és kvantitatív meghatározására. B. GMO nyomonkövetés: A táplálékláncban megjelenő GMO minőségi és mennyiségéi kimutatása molekuláris diagnosztikai módszerekkel.

Fehér biotech:
Az ipari-környezetvédelmi kérdésekkel foglalkozó biotechnológiát összefoglaló néven fehér biotechnológiának hívják.

A fehér biotechnológiában az ipari, valamint a természeti folyamatok effektív szimbiózist folytatnak. A kutatók itt élő sejteket, organizmusokat vagy éppen enzimeket alkalmaznak különféle termékek előállítására és folyamatok katalizálására. A fehér biotechnológiához tartozik a biomassza és a bioüzemanyag, de például ugyanígy biotech termékek a mosóporokban található enzimek is. Génmódosított mikroorganizmusok segítségével pedig az eddigieknél sokkal hatékonyabban lehet megtisztítani szennyezett területeket, illetve ártalmatlanná tenni a környezetre veszélyes hulladékokat. A környezetvédelem hangsúlyának globális növekedése mellett egyre többször találkozhatunk az ipari biotechnológia vívmányaival, hiszen a jelenlegieknél tisztább eljárásokat fejlesztenek ki, amelyek kevesebb vizet és energiát használnak fel, illetve a folyamatok során kevesebb nem kívánt melléktermék keletkezik.

Az alkalmazási területektől függően a BNTP az alábbiakat sorolja az Ipari- és környezetvédelmi (azaz Fehér) biotechnológia alá:

IV/1. Bioalapú termékek, biofinomítás: Biomasszából organikus savak, ipari enzimek stb. környezetbarát, fenntartható módon történő előállítása különféle iparágak számára: vegyipari és gyógyszeripari alapanyagok, élelmiszer-alapanyagok, textil-alapanyagok, bioalapú műanyagok (biopolimerek), kenőanyagok stb.

IV/2. Bioenergia: Biomasszából energiahordozók előállítása: pl. biobrikett, biogáz, bioetanol, biobutanol, biodízel, biohidrogén.

IV/3. Bioremediáció: Biológiai rendszerek (mikroorganizmusok) használata a környezet megtisztítására a (toxikus) szennyezőanyagoktól.

Bioinformatika:
A bioinformatika informatikai eszközöket és módszereket alkalmaz a biológiai folyamatok megismerésére, modellezésére és befolyásolására.

Bioinformatika – a „bio” határozza meg a feladatot, informatika az eszközöket. A bioinformatika tehát azon matematikai és számítógépes módszerek összefoglaló neve, amely segítségével megérthetjük a biológiai folyamatokat. A nemzetközi gyakorlat alapján a bioinformatika a biotechnológia negyedik alszektorát határozza meg. Magyarországon huszonkettő felsőoktatási, akadémiai és non-profit kutató intézetben folyik bioinformatikai oktatás és kutatás.

Az alkalmazási területektől függően a BNTP az alábbiakat sorolja a Bioinformatika alá:

II/1. Szűken vett bioinformatika: Genomikai/proteomikai és rendszerbiológiai informatika.

II/2. Biokémiai informatika: In silico screening, drug design stb.

II/3. Egyéb biológiai kísérletek informatikai támogatása: Egy adott biológiai kísérlet vagy eszköz használatával kapcsolatos informatikai megoldások, és nem sorolhatók be a fenti kettő kategóriába.

Nyilván engem a vörös érdekel elsősorban (mondjuk ha sosem járok orvosira, ez akkor is így lenne nagy valószínűséggel) és szerencsére az ipar 80%-a is a Vörös biotechnológiával foglalkozik.

Ha már itt tartunk: Diploma után te mivel akarsz foglalkozni?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11629 Dátum: 2011. Február 06. - 00:01:41 »
Hű, szép kis leírást dobtál ide. :D
Nálunk a vörös biotechnológiát az egészségvédő szakirány fedi le kb, de arról azt hallottam, hogy valamilyen orvosi végzettség nélkül nem nagyon mászhatsz feljebb a ranglétrán, tehát lehet hogy tényleg jobban jársz így, hogy orvosi végzettséget szerzel, és utána biotech végzettséget mesterszakon.

Idézet
Ha már itt tartunk: Diploma után te mivel akarsz foglalkozni?
Hát ez kb. attól függ majd, hogy hova vesznek fel. :D Persze elsősorban környezetvédelmi területen lenne a legjobb elhelyezkedni (a diplomamunka pl amit készíteni fogok, a fehér biotechnológiák közé tartozik, azon belül a talajremediáció témakörébe), leginkább laboratóriumi jellegű munkát keresnék, de igazából nincs pontos elképzelésem. Egyelőre úgy vagyok vele, hogy legyek túl a sulin, aztán majd meglátom, hogy mik lesznek a lehetőségek. Az a jó ebben a szakmában, hogy viszonylag tág a munkalehetőségek spektruma, lehet jelentkezni üzembe, laborba, vagy akár irodai jellegű munkára is. Ha nagyon nem talál az ember semmit, akkor is elmehet sima analitikusnak is.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11630 Dátum: 2011. Február 06. - 00:54:15 »
Idézet
Nálunk a vörös biotechnológiát az egészségvédő szakirány fedi le kb,
Hát nem igazán úgy hangzik, mintha lefedné. :D
http://ttk.unideb.hu/documents/MSc/tajekoztato/2010/tartalom_MSC_Biotechnologia.doc
Itt megnézheted, hogy milyen tárgyak vannak pl Debrecenben ( A gyógyszer-biotech szakirányt nézd, az fedi le a vörös ágazatot)
Ha részletesen nem is vágod, nálatok az mit takar, egy hasonló linkkel megdobhatnál, kíváncsi vagyok. :)

Idézet
Az a jó ebben a szakmában, hogy viszonylag tág a munkalehetőségek spektruma, lehet jelentkezni üzembe, laborba, vagy akár irodai jellegű munkára is. Ha nagyon nem talál az ember semmit, akkor is elmehet sima analitikusnak is.
Milyen szakirányod van? Biomérnök amúgy mehet gyógyszergyárba is, van egy csomó álláslehetőség. Többek között analitikusi, amiről sosem tudtam pontosan, mit jelent. PL több helyen láttam HPLC analitikusi álláshirdetést, az mit takar? Miket csinálnak egy ilyen munkakörben?
(HPLC-t, meg a működési elvét ismerem)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11631 Dátum: 2011. Február 06. - 02:10:55 »
Én környezetvédő szakirányon vagyok.

Ha részletesen nem is vágod, nálatok az mit takar, egy hasonló linkkel megdobhatnál, kíváncsi vagyok. :)

Megnéztem a kar honlapján, vicces módon a mesterképzéssel kapcsolatban még nincsenek fenn részletes infók, de a hagyományos osztatlan képzésnél, amit én csinálok, fennvan a leírás az egészségvédő szakirányról tantárgylistával együtt, azt linkelem:

http://www.ch.bme.hu/Portal/Oktatas.aspx?id=8f51e431-9185-4625-b79b-66b847b65090

Ebben a listában ahogy látom, a szakmai törzsanyag van, de kimásoltam neked egy tantárgyleltárból a szakirányos tárgyakat is:

Élelmiszerkémia és táplálkozástan
Immunológia
Kolloidika
Elektronika és méréstechnika
A környezetvédelem alapjai
Radiokémia
Biolipari elválasztási műveletek
Humán anatómia
Biológia kisérleti módszerei
Egészségügyi mikrobiológia
Humán élettan
Kórélettan
Általános farmakológia
Funkcionális élelmiszerek
Gyógyszerkémia
Klinikai kémia
Gyógyszeripari biotechnológia
Táplálkozásbiokémia és dietetika



Idézet
Többek között analitikusi, amiről sosem tudtam pontosan, mit jelent. PL több helyen láttam HPLC analitikusi álláshirdetést, az mit takar? Miket csinálnak egy ilyen munkakörben?

Tulajdonképpen pontosan azt, amit az elnevezés takar: egy laborban a beérkező (vagy a saját maguk által a helyszínről vett) különböző mintákat elemzik klasszikus, illetve műszeres analitikai módszerekkel. Pontosabban ma már leginkább a műszeres módszerek vannak mindenhol. Lehet minőségi vagy mennyiségi meghatározást végezni (a megrendelő igénye szerint), de általában a kettőt együtt szokták. A mérést és a kapott eredményeket természetesen jegyzőkönyvben dokumentálják, illetve az eredményeket megkapja a megrendelő (illetve gondolom a teljes jegyzőkönyvet is, ha kell). HPLC esetében annyi a különbség, hogy HPLC készülékkel mérik a mintákat. :) Például mi anal laboron HPLC mérés keretében sima feketeteának mértük meg a koffein, teobromin és teofillin tartalmát.:)
Az analitikának ugyanakkor van olyan szakterülete is, amely kifejezetten a mintavételezéssel foglalkozik, az kb. külön tudományág, és gyakorlatilag a legfontosabb lépése a folyamatnak. Ha azt elbacod, akkor az egészet bachatod.:) De az analizálás többi folyamatában is nagyon precizen kell dolgozni, sok helyen lehet hibázni.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11632 Dátum: 2011. Február 06. - 11:54:34 »
Idézet
Tulajdonképpen pontosan azt, amit az elnevezés takar: egy laborban a beérkező (vagy a saját maguk által a helyszínről vett) különböző mintákat elemzik klasszikus, illetve műszeres analitikai módszerekkel.
Én valami többre gondoltam. Megmondom miért: Az ilyen analitikusi munkakörökhöz szinte mindenhol vegyész-vegyészmérnök végzettséget várnak el, de ezt szerintem én is meg tudnám csinálni, pár hét beletanulás után. Mindenesetre eddig is sejtettem, most már biztos vagyok benne, hogy analitikus nem akarok lenni, nem hangzik valami izgalmas, kreatív munkakörnek. :)
Idézet
Ebben a listában ahogy látom, a szakmai törzsanyag van, de kimásoltam neked egy tantárgyleltárból a szakirányos tárgyakat is:
Hát van átfedés, de azért még mindig úgy érzem, eléggé különálló a kettő. Ha végül odajutok, engem már szerencsére nem fognak Humán Anatómiával, Humán Élettannal, Kórélettannal, Immunológiával, Orvosi/Egészségügyi Mikrobiológiával nyüstölni, ezeknek már mestere vagyok. (na jó, utóbbinak nem, az anatot meg már részben elfelejtettem) :)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 06. - 12:01:28 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11633 Dátum: 2011. Február 06. - 12:24:44 »

Vörös Biotech:

Zöld biotech:
Mint egy Resident Evil játék.  ;D

Például mi anal laboron
No komment.   :hehe:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11634 Dátum: 2011. Február 06. - 14:49:23 »
Én valami többre gondoltam. Megmondom miért: Az ilyen analitikusi munkakörökhöz szinte mindenhol vegyész-vegyészmérnök végzettséget várnak el, de ezt szerintem én is meg tudnám csinálni, pár hét beletanulás után.
Na jó, azért én nagyon leegyszerűsítve és tömören írtam le a lényegét, de azért ez koránt sem ilyen egyszerű. ;) Ez nem olyan, hogy Mariska, a takarítónéni bemegy a laborba, felkap az asztalról egy mintát, bedobja a gépbe, és a másik végén kijön az eredmény és kész. Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor takarítónőket keresnének bagó fizetésért, és nem diplomás vegyészeket. Nyilván munkahelytől is függ, hogy mennyire nehéz a feladat, ha valahol csak egyfajta speciális területre vannak ráállva és mindig ugyanolyan típusú mintákon végeznek egyszerűbb elemzéseket egyszerűbb készülékkel, ugyanolya sematikus rend szerint, abba nyilván könnyebben belejön az ember. De ha olyan laborba kerülsz, ahol igen tág területen szinte bármilyen mintával foglalkoznak, akkor azért ott jóval több tudás kell, többféle készüléket is ismerni kell. Ha a mintavételt nem is neked kell elvégezned, mert beszállítják a laborba, akkor sem lehet csak úgy bedobni azokat a gépbe. Legtöbbször fel kell tárni,elő kell készíteni a mintát, azaz olyan formába hozni, hogy a gép számára mérhető legyen. Ismerni kell a műszer méréstartományát, illetve hogy milyen mátrixhatások zavarhatják a mérést, a zavaró komponenseket el kell távolítani stb. A másik, hogy a jegyzőkönyvkészítés sem olyan egyszerű, tudni kell úgy megírni, hogy az alapján a mérés reprodukálható legyen. Tudni kell kiértékelni mondjuk egy kromatogramot vagy egy spektrumot stb (Tény hogy ma már a számítógép hatalmas segítség ebben, illetve a modern készülékek automatikusan kiszámítják a koncentrációt, vagy kirajzolják a titrálási görbét stb. de attól még az eredmények kiértékelési elvét tudni kell.) Nem azt mondom, hogy te nem lennél képes megcsinálni ilyen méréseket, bár nem tudom hogy ti milyen mélységben tanultatok kémiát (főleg analitikai kémiát), így nem tudom megítélni a tudásodat ilyen téren, de azért nálunk az egyetemen a fél életünk laborbajárásról és jegyzőkönyvírásról szólt. :D Az analitika elég komplex tudományág, nagyon sok féle műszeres mérési módszer létezik, nem egyszerű dolog. A HPLC ráadásul az egyik legbonyolultabb területe szerintem, HPLC-n belül is nagyon sokféle módszer létezik, elég összetett dolog. Mi biomérnök létünkre is több féléven keresztül tanultunk analitikai, szervetlen és szerves kémiákat + hozzá kapcsolódó laborok, számítási gyakorlatok stb. A vegyészmérnök szakos hallgatók - főleg ha analitikus szakirányra menek tovább - még nálunk is több kémiát tanulnak, plusz külön tantárgyak keretén belül mélyebben tanulják a műszeres analitika egyes módszereit, tehát van külön spektroszkópia, kromatográfia, HPLC stb tantárgyuk. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy megvan az oka, hogy analitikus munkakörbe vegyészeket és vegyészmérnököket keresnek. ;)

De hogy egy példát is mondjak: tudok olyan analitikai laborról, ahol pl HPLC munkakörbe évek óta nem találnak megfelelő alkalmazottat, pedig innen az egyetemről is több frissdiplomás vegyészmérnököt kipróbáltak, de kellő szakmai tapasztalat hiányában nem váltak be. Az idős tapasztalt profi vegyészeket, akik otthon vannak HPLC témában, pedig azért nem veszik fel, mert sokkal nagyob fizetést kérnének, mint egy pályakezdő, amit a labor nem hajlandó megadni.

Hogy mennyire unalmas az analitikus munka, az meg szerintem attól függ, hogy milyen munkahelyre kerülsz.:) Nyilván van ahol egyszerübb sematikusabb méréseket végeznek és monoton munka, van ahol meg változatos feladatok vannak, mert sokféle mintát analizálnak, lehet ebben is kihívás azért. :D Egyébként nekem anal laborban pl tök érdekesek voltak a klasszikus titrálások, bár tény hogy abban is voltak unalmas részek, jókora türelem is kell hozzá. :hehe:

Például mi anal laboron
No komment.   :hehe:
Nyugi, ez nem az az anal, itt nem kaphatsz el nemi betegségeket. ;D Max ha megfekteted a kolleginát, és peched van. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11635 Dátum: 2011. Február 06. - 15:29:05 »
Elnézést, hogy floodolok, de más téma:

Nem tudom rajtam és tgaby-n kívül van-e itt F1 rajongó, de azért:

http://www.f1hirek.hu/hir/Kubica_korhazba_kerult_ralis_bukasa_utan_201102061310

Ez durva. :surp: Remélem felépül, és nem törik derékba a versenyzői karrierje, nagyon tehetséges pilóta.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11636 Dátum: 2011. Február 06. - 15:46:51 »
Ráadásul Senna ugrik be a helyére. :roll: Az egyik legügyesebb jelenlegi versenyzőt váltja a tavalyi év legbénábbja.
Igazság szerint a hazai bulvármentalitás miatt annyira nem venném komolyan a dramatizálást, bár az F1hírek még egy értelmesebb lap. Inkább várjuk meg a fejleményeket.

Genzo

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 340
    • Genzo Comics
Re:OFF
« Válasz #11637 Dátum: 2011. Február 07. - 21:41:50 »
Kedves barátaim, egy kérést közvetítek ide. Egy nagyon jó barátom megkért, hogy gyűjtsek egy pár like-ot a fotójára, mert részt vesz valami versenyen.
http://www.cesarom.ro/concurs/2aj

Itt a kép. Akinek van facebookja, kérhetek tőle egy kattintást? Köszi szépen mindenkinek. :worship: :)


Genzo Comics - Ahol a képregények vannak becélozva

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11638 Dátum: 2011. Február 08. - 09:07:54 »
Megvolt. ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #11639 Dátum: 2011. Február 08. - 09:57:13 »
Ez milyen fotó pályázat Genzo? Tetszik a kép, saját kutyula? De am kicsit utómunkázva is van ha jól látom, csak azért érdeklődök, h milyen pályázat, mert ezt nem mindegyiken lehet.