Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981927 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #13520 Dátum: 2012. Július 02. - 20:38:33 »
A Soproni Hiper-ben is van egy ilyen pénztár. De hogy mióta azt nem tudom.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:OFF
« Válasz #13521 Dátum: 2012. Július 02. - 20:39:06 »
A szegedi nagy Tescóban is erőltetik ezt a rendszert, de még van pénztár.
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13522 Dátum: 2012. Július 02. - 21:17:49 »
Nem mindegy, hogy egy pénztáros van-e ott, vagy egy őr, aki ezt felügyeli? Plusz néha a pénztárosok sem tudják, hogy a zöldség, vagy a pogácsa pontosan melyik - azokon ugye nincs vonalkód -, akkor az egyszerű vásárló honnan fogja tudni?
Megint csak a munkanélküliség nő ezzel, nem?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13523 Dátum: 2012. Július 02. - 21:55:35 »
Nem feltétlen, Szegeden alapvetően arra van, hogy gyorsítsa a sort azoknál, akik kevés valamit vesznek. Őrök illetve sima alkalmazottak felügyelik, de így kevesebb ember kell arra a pár kasszára. Ha az ember megszokja, nincsen semmi baj vele.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13524 Dátum: 2012. Július 02. - 22:08:18 »
Megint csak a munkanélküliség nő ezzel, nem?
Hát, olyan munkahelyeket fenntartani, amiket egy gép is be tud tölteni, elég felesleges...
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13525 Dátum: 2012. Július 02. - 22:13:31 »
A Self-checkout Angliában és Skóciában már régóta alap dolog, de arról még nem hallottam, hogy Mo-n is van...  :o Tök király! :)

Hát, olyan munkahelyeket fenntartani, amiket egy gép is be tud tölteni, elég felesleges...
Ezzel egyet kell értenem. :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #13526 Dátum: 2012. Július 02. - 22:43:13 »
Én olyat láttam, egy műsorban hogy valahol nyugat-európai országokban amikor bemész a boltba, elveszel egy vonalkód leolvasó eszközt, mint ami a pénztárosnak is van, csak ez elemes. Mindent amit beleteszel a kosaradba, előbb beszkenneled a vonalkódját és a pénztárnál csak ezt a kis gépet adod oda. A pénztárosnak már csak a pénzt kell adnod. Ezzel szinte nullára csökkented a sorban állást.

Csak ez egy olyan helyen működik ahol mindenki becsületes. Én erre ha nem látom, hogy működik, azt mondom, utópia és nem működne. Olyan társadalomban működik, ahol nem emeled meg kicsit  a zacskót miközben leméred magadnak a zöldséget. Habár előrelépés, hogy már legalább ezt ránk merik bízni. De így is van olyan nagy hipermarket, konkrétan Spar, ahol nincs kézi kosár, mert ellopják.Na meg ott működik, ahol nem kényszerülnek az emberek mindent kijátszani. És ott ahol nem lopnak el mindent ami nincs lebetonozva, vagy ne izzik fehéren.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13527 Dátum: 2012. Július 02. - 22:59:27 »
Nyugat-Európáról egyre többet hallom, hogy magyar ember agyának szinte felfoghatatlanul becsületesek és jófejek az emberek. :) Szeretném azt gondolni, hogy itt is lehet ilyen előbb-utóbb. Azért az komoly volt, hogy amikor idén voltam Görögországban, egy nagy társasággal béreltünk ki egy kisebb szállodát és senkinek eszébe sem jutott zárni a szobaajtókat. Aztán akkor, amikor a társaság nagy része elindult haza és megérkezett az új turnus (akik már nem velünk voltak), csak akkor jutott eszünkbe, hogy lehet, hogy most már szükség lenne arra, hogy bezárjuk az ajtókat. :) Egy ilyen világot el tudnék viselni hosszú távon. ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13528 Dátum: 2012. Július 02. - 23:00:29 »
ahol nem kényszerülnek az emberek mindent kijátszani
Itthon se kényszerülnek. Az a saját hibájuk, ha csak 25 évesen döbbennek rá, hogy egész eddig semmit nem csináltak, semmihez se értenek, és nem kellenek sehova.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13529 Dátum: 2012. Július 02. - 23:02:21 »
Itthon se kényszerülnek. Az a saját hibájuk, ha csak 25 évesen döbbennek rá, hogy egész eddig semmit nem csináltak, semmihez se értenek, és nem kellenek sehova.
Ezt kibővíteném annyival, hogy igazából nem az a gáz, ha akkor jönnek rá, hanem, hogy utána sem tesznek semmit, hogy jobb legyen nekik.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #13530 Dátum: 2012. Július 03. - 00:10:52 »
Én olyat láttam, egy műsorban hogy valahol nyugat-európai országokban amikor bemész a boltba, elveszel egy vonalkód leolvasó eszközt, mint ami a pénztárosnak is van, csak ez elemes. Mindent amit beleteszel a kosaradba, előbb beszkenneled a vonalkódját és a pénztárnál csak ezt a kis gépet adod oda. A pénztárosnak már csak a pénzt kell adnod. Ezzel szinte nullára csökkented a sorban állást.

Sőt, már valahol azzal kísérleteznek, hogy apró chipeket építenek be a termékbe, s ha a pénztárhoz érsz, már csak fizetned kell. Ha beraksz valamit a kosarabda, már számolja is a gép az összeget ...aztán a kasszánál csak le kell húznod majd a kártyát.


Megint csak a munkanélküliség nő ezzel, nem?
Hát, olyan munkahelyeket fenntartani, amiket egy gép is be tud tölteni, elég felesleges...


Ezzel azért lesznek még gondok. Mit fog majd csinálni a népesség? Nem mindenki alkalmas kutatónak, orvosnak meg egyéb ilyen nélkülözhetetlen foglalkozásokra.
Épp a origon volt egy cikk (nem ez a cikk az, de itt is vannak hasonló dolgok: http://www.origo.hu/allas/tipp/20101106-milyen-szakmakra-lesz-igeny-a-jovoben.html), hogy a fizikai munka közel 80%-át hamarosan képesek lesznek átvenni a gépek, azaz megint nem fog kellene egy rakat ember.
Őket majd mivé képezzék át, hogy meg tudjanak élni?
Sőt, az anyagi lehetőségek sem mindenhol egyenlőek, azaz lehet valaki okos, de ha nem tudja fizetni az egyetem költségeit....csak örök ígéret marad...na meg, ha csökkentik a felvehető emberek számát, az csak hab a tortán...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 03. - 00:21:11 írta D-TOX »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13531 Dátum: 2012. Július 03. - 09:20:06 »
Ezzel azért lesznek még gondok. Mit fog majd csinálni a népesség? Nem mindenki alkalmas kutatónak, orvosnak meg egyéb ilyen nélkülözhetetlen foglalkozásokra.
Nem csak ez a két véglet van, a kettő között létezik egy rakás más foglalkozás.

Idézet
a fizikai munka közel 80%-át hamarosan képesek lesznek átvenni a gépek, azaz megint nem fog kellene egy rakat ember. Őket majd mivé képezzék át, hogy meg tudjanak élni?
Gépszerelővé. :D

Idézet
Sőt, az anyagi lehetőségek sem mindenhol egyenlőek, azaz lehet valaki okos, de ha nem tudja fizetni az egyetem költségeit....csak örök ígéret marad...na meg, ha csökkentik a felvehető emberek számát, az csak hab a tortán...
Csak ott csökkentették, ahol egyébként se lenne munkájuk ("klasszika-filológia", "nemzetközi tanulmányok", "szabad bölcsészet" stb.). A műszaki, informatikai, természettudományi területeken még talán növelték is a keretet.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13532 Dátum: 2012. Július 03. - 09:23:48 »
Én se értek egyet ezzel. Két okból sem. Az egyik, hogy a nagyobb városokban valóban van olyan szintű oktatási rendszer, amivel egy diák eljuthat odáig, hogy vigye valamire. Ellenben a kisebb községekben, falukban nincs, ahol a kis létszám miatt összevont csoportokban tanítják mondjuk az általános elsősöket a negyedikesekkel - és az sem biztos, hogy a tanárok elég jól képzettek ahhoz, hogy a suli után a gyereket az addigi kitűnő eredményével (helyi mértékkel mérve) bárhová felvegyék, mert a tudása alig üti meg a hármast.
A másik, hogy mi van azokkal, akik a rendszerváltás előtt jártak suliba? Most 35+ évesek, abban az időben abszolút semmi hajtóereje nem volt a tanulásnak (csak hogy értsd: a 8 általánossal is el lehetett helyezkedni, betanított munkásként is viszonylag jó fizetést lehetett elérni, voltak továbbképzések, vagyis, ha a kamaszkort végigbuliztad, akkor sem maradtál le semmiről, mert később tudtál tovább tanulni, és akkor volt értelme, mert ténylegesen jobban fizető állást szereztél vele. Nem tudtál úgy megtenni az utcán 50 métert, hogy ne akadjon a tekinteted egy "Felveszünk", vagy "Keresünk" táblába, amely felirat alatt minimum 8 különböző helyet jelöltek meg, ahova elmehettél dolgozni, vagyis egy kis motiváció sem volt annak a korosztálynak arra, hogy 12-14 évesen komolyan elkezdjen gondolkodni a távoli jövőjén. Mindenki elvégezte azt az iskolát, amit éppen jónak látott - vagy amire a szülei küldték -, aztán elkezdett dolgozni. Ezen munkahelyek közül több százezer megszűnt az elmúlt években. Velük mi legyen? Így jártak? Vagy előre kellett volna gondolkodniuk 13 évesen, hogy amennyiben lesz egy rendszerváltás, abból még kiszámíthatatlan bajok keletkezhetnek?  ;)
Egyelőre egy átmeneti időszakban van az ország, amíg ez a generáció nyugdíjba nem vonul, addig ez nem fog változni. Amikor már csak a rendszerváltás utáni iskolás generáció fog dolgozni, akkor kicsivel több igazság lesz ebben. De amíg egymilliónál több ember él a létminimum alatt, addig továbbra is mindent el fognak lopni, ami mozdítható. És innen, a szemétdomb csúcsáról még azt se mondhatom, hogy elítélem őket érte, hiszen ha nekem nem lenne semmim, nem biztos, hogy az erkölcs végezne első helyen az éhhalállal szemben.  ;)

Csak ott csökkentették, ahol egyébként se lenne munkájuk ("klasszika-filológia", "nemzetközi tanulmányok", "szabad bölcsészet" stb.). A műszaki, informatikai, természettudományi területeken még talán növelték is a keretet.
Na de ez egy természetes folyamat, hogy a hiányszakmákra gyúrnak a tanulók, vagyis egy év, és nem lesz több hiányszakma. Mi lesz utána? Te és pepo kivételes helyzetben vagytok, mert mindketten kivételesen jók vagytok a szakmátokban - ami miatt le a kalappal, nagyon is tiszteletreméltó - de attól még ott vannak a többiek is, akiknek köszönhetitek, hogy jó állásotok van, mert ők nem olyan jók, mint ti.  ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13533 Dátum: 2012. Július 03. - 10:14:54 »
Én se értek egyet ezzel. Két okból sem. Az egyik, hogy a nagyobb városokban valóban van olyan szintű oktatási rendszer, amivel egy diák eljuthat odáig, hogy vigye valamire. Ellenben a kisebb községekben, falukban nincs, ahol a kis létszám miatt összevont csoportokban tanítják mondjuk az általános elsősöket a negyedikesekkel - és az sem biztos, hogy a tanárok elég jól képzettek ahhoz, hogy a suli után a gyereket az addigi kitűnő eredményével (helyi mértékkel mérve) bárhová felvegyék, mert a tudása alig üti meg a hármast.
Én is egy vidéki kisvárosból (már majdnem faluból) származom. A helyek, amiket említesz (osztályösszevonás elsőtől negyedikig), a lakosság nem egy elhanyagolható töredékét teszik ki?

Idézet
A másik, hogy mi van azokkal, akik a rendszerváltás előtt jártak suliba? Most 35+ évesek, abban az időben abszolút semmi hajtóereje nem volt a tanulásnak (csak hogy értsd: a 8 általánossal is el lehetett helyezkedni, betanított munkásként is viszonylag jó fizetést lehetett elérni
Lehetett=kellett, máig fizetjük az árát.

Idézet
Ezen munkahelyek közül több százezer megszűnt az elmúlt években. Velük mi legyen? Így jártak?
Próbáljanak alkalmazkodni az új viszonyokhoz. Ha eddig csak lábat lógattak, nem olyan nagy baj, hogy nehezebb dolguk van.
Egyébként a munkanélküliség nem egy gyökeresen kiirtandó gonosz, a verseny meglétéhez szükséges, hogy ne kapjon mindenki munkát, különben olyan torz rendszer alakul ki, ahol 0 ráfordítással is megkapni mindent. Azt meg láttuk (te még át is élted), milyen működőképes.

Idézet
Vagy előre kellett volna gondolkodniuk 13 évesen, hogy amennyiben lesz egy rendszerváltás, abból még kiszámíthatatlan bajok keletkezhetnek? ;)
A '80-as évek végén már recsegett-ropogott az egész keleti blokk, szóval nem kellett látnoknak lenni, hogy eszükbe jusson az összeomlása (vagy legalább a szüleiknek).

Idézet
De amíg egymilliónál több ember él a létminimum alatt, addig továbbra is mindent el fognak lopni, ami mozdítható. És innen, a szemétdomb csúcsáról még azt se mondhatom, hogy elítélem őket érte, hiszen ha nekem nem lenne semmim, nem biztos, hogy az erkölcs végezne első helyen az éhhalállal szemben.  ;)
A Diószeghyn végigmenve (ja, nem, akkor már nem élnék; szóval ránézve messziről) nekem nem az jut eszembe, hogy a rendszer szerencsétlen kiszolgáltatottjai önhibájukon kívül létminimum alatt kénytelenek élni, és muszáj nekik mindent ellopniuk (és fákat kitörniük. és a járókelőket terrorizálniuk. és mindent megrongálniuk. és állatokat kínozniuk. és emberek ölniük), hanem az, hogy ez egy söpredék, és megérdemlik a sorsukat.

Idézet
Na de ez egy természetes folyamat, hogy a hiányszakmákra gyúrnak a tanulók
Nem tudom, hogy természetes-e, de a felsőoktatás egyáltalán nem ezt mutatja. Épp ezért kellett az állami támogatások átalakításával rásegíteni most erre.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13534 Dátum: 2012. Július 03. - 10:36:27 »
Én is egy vidéki kisvárosból (már majdnem faluból) származom. A helyek, amiket említesz (osztályösszevonás elsőtől negyedikig), a lakosság nem egy elhanyagolható töredékét teszik ki?
De, biztosan. Csak szerintem az emberi életet, vagy annak minőségét nem a nagy számok törvénye alapján kéne mérni. A társadalom szempontjából igazad van, de nem szeretnék azon szerencsétlenek helyében lenni, akik az "elhanyagolható töredékbe" beleesnek.  ;)
Idézet
Lehetett=kellett, máig fizetjük az árát.
Ne értsd félre: nem azt mondom, hogy az jó volt, de nem volt más.
Idézet
Próbáljanak alkalmazkodni az új viszonyokhoz.
Könnyű azt mondani. Már 10 éve is általános volt, hogy 35 év felett esélytelen voltál munkát találni - bármilyet! Nem csak normális munkát. Ez mára szerintem hatványozódott, hisz ma már a fiatalok sem találnak. A mi üzletünkbe rendszeresen járt be egy kb. 50-55 éves férfi, aki bármilyen munkát elvállalt volna, részmunkaidőben is, bárhogy, csak dolgozhasson valahol. Több, mint egy évig, és semmit, de semmit nem talált.
Idézet
Egyébként a munkanélküliség nem egy gyökeresen kiirtandó gonosz, a verseny meglétéhez szükséges, hogy ne kapjon mindenki munkát, különben olyan torz rendszer alakul ki, ahol 0 ráfordítással is megkapni mindent. Azt meg láttuk (te még át is élted), milyen működőképes.
Sajnos ebben van valami.
Idézet
A '80-as évek végén már recsegett-ropogott az egész keleti blokk, szóval nem kellett látnoknak lenni, hogy eszükbe jusson az összeomlása (vagy legalább a szüleiknek).
Ezt is csak olyan mondhatja, aki nem élt benne.  ;) Abban az időben csak vágyálom volt, hogy megváltozik a rendszer, de semmi, SEMMI esély nem volt rá. Hiába recsegett, ha nem hal meg Brezsnyev, majd utána Andropov, majd utána a harmadik is, és nem jönnek rá az oroszok, hogy nem kéne még egy 80 éves vezető, akit egy év után temethetnek, akkor máig szocializmusban élnénk...
Idézet
A Diószeghyn végigmenve (ja, nem, akkor már nem élnék; szóval ránézve messziről) nekem nem az jut eszembe, hogy a rendszer szerencsétlen kiszolgáltatottjai önhibájukon kívül létminimum alatt kénytelenek élni, és muszáj nekik mindent ellopniuk (és fákat kitörniük. és a járókelőket terrorizálniuk. és mindent megrongálniuk. és állatokat kínozniuk. és emberek ölniük), hanem az, hogy ez egy söpredék, és megérdemlik a sorsukat.
Azért belátod, hogy itt most két különböző dologról beszélünk. Kábé olyan a különbség, mint a melegek és a melegfelvonulás.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 03. - 10:39:08 írta kaine »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13535 Dátum: 2012. Július 03. - 12:32:10 »
Hm, közelítsük meg egy kicsit máshogy. Illetve térjünk vissza ahhoz a ponthoz, amiből kiindultunk. Itt nem a társadalmi változások és ezek milyensége (ami egyébként teljesen szubjektív, és olyan nincs, ami mindenkinek jó) volt a téma, hanem a technikai fejlődés. Ha elítélnénk olyan új technikát, ami megkönnyíti az emberek életét, akkor visszamehetnénk oda, hogy nem kell nekünk autó, mert mit csinálunk a lovakkal, nem kellenek mezőgazdasági gépek, mert elveszik a parasztok munkáját (pedig csak hatékonyabbá teszik), egyáltalán miért kell bármilyen gép. Én pl nem bánom, hogy egy gombnyomással ki tudom mosni a ruháimat és nem kell egy napot dögönyözni őket egy közeli folyóban. ;)
Emberi szempontból én arra gondolnék, hogy azzal, hogy egyre kevesebb egyszerű munkásra van igény inkább egy lehetőség arra, hogy többet hozz ki magadból és magasabb szinten létezz. Persze ehhez meg kell lennie az igényednek a magasabb szinthez, és én itt látom a problémát. Az emberek egy rétegének nincs igénye a fejlődésre. Nem lehetősége nincs, hanem még a gondolat sem fogalmazódik meg benne. Innen tovább lehetne vezetni a társadalmi evolúció gondolatát, de most nincs kedvem kisregényt írni. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13536 Dátum: 2012. Július 03. - 12:43:57 »
Másrészt az is lehet belőle, mint a Kino no Tabi egyik részében, amikor egy olyan országot keresett fel, ahol sikerült minden emberi munkát helyettesíteni a gépek segítségével. Az emberek pedig, hogy legyen mit csinálniuk, elkezdtek kézzel utánaszámolni az országot irányító számítógépnek. Ami olyan társadalmi jelenségekhez vezetett, mint a folyamatosan egyre nagyobb lemaradás által okozott stressz és öngyilkosság, plusz a teljes apátia össz társadalmi szinten.
A Mátrix-szerű disztopikus jövők nem feltétlen azért olyanok, mert a XIX. század végéhez hasonlóan az a mentalitás uralja őket, hogy a gépek csak elveszik az ember elől a megélhetést, hanem mert azt a kérdést teszik fel, hogy a gépekkel mindent meg lehet oldani, akkor mi értelme van az ember munkájának? És azáltal egyáltalán az egész társadalomnak, ami erre épül? Ráadásul mivel az ember egy társas lény és csoportokban jár, a társadalom a létszükséglete. Még a hőbörgő anarchisták is bandákban járnak és van vezetőjük.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13537 Dátum: 2012. Július 03. - 12:53:54 »
Másrészt az is lehet belőle, mint a Kino no Tabi egyik részében, amikor egy olyan országot keresett fel, ahol sikerült minden emberi munkát helyettesíteni a gépek segítségével.
Nagyon rég láttam, meg kell néznem újra. :)

Még a hőbörgő anarchisták is bandákban járnak és van vezetőjük.
Jó meglátás. :)

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #13538 Dátum: 2012. Július 03. - 16:48:11 »
Idézet
Csak ott csökkentették, ahol egyébként se lenne munkájuk ("klasszika-filológia", "nemzetközi tanulmányok", "szabad bölcsészet" stb.). A műszaki, informatikai, természettudományi területeken még talán növelték is a keretet.

Növelni növelhetik, de ha nem olyan a közoktatás képzési rendszere hiába teszik ezt...eleve már akkor általános iskolában kellene kezdeni azt, hogy a természettudományos tantárgyakat emelt óraszámban tanítják...e helyett mi van?
Fizika és kémia óra csak 7. osztálytól van, és az is jó esetben heti 1-2 órában (mikor én általános iskolába jártam még hatodikban is volt fizika).
Sőt, ha jól emlékszem, nekünk még a biológia és földrajz ötödikben összevont tantárgy volt, természetismeret címmel...csak hatodikban lett külön biosz és földrajz tantárgy. 
Így hogy szeresse meg a diák a természetudományokat, ha nem olyan beállítottságú az alapfokú oktatási rendszer?
De középiskolában sem lesz több ilyen óra, kivéve azt, aki biofizika és biokémia szakokra jelentkezett.
Utána meg csodálkoznak, hogy kevesen jelentkeznek TTK-s karokra....s nem tudják feltölteni a keretszámokat.
Amúgy még az is fontos, hogy milyen pedagógus tanítja ezeket az órákat...mert van egy-kettő, akik képes elvenni az ember kedvét az adott tantárgytól...


Én se értek egyet ezzel. Két okból sem. Az egyik, hogy a nagyobb városokban valóban van olyan szintű oktatási rendszer, amivel egy diák eljuthat odáig, hogy vigye valamire. Ellenben a kisebb községekben, falukban nincs, ahol a kis létszám miatt összevont csoportokban tanítják mondjuk az általános elsősöket a negyedikesekkel - és az sem biztos, hogy a tanárok elég jól képzettek ahhoz, hogy a suli után a gyereket az addigi kitűnő eredményével (helyi mértékkel mérve) bárhová felvegyék, mert a tudása alig üti meg a hármast.


És itt még olyan problémákról szó sem esett, hogy a gyerekek eltérő képességűek.
Nekem édesanyám tanítónő, s azt mondja évről-évre egyre nehezebb a helyzete. Nagyon sokat kell foglalkoznia a gyenge képességű gyermekekkel (egyre több van belőlük sajnos), azok, akik meg tehetségesek, azokra egyre kevesebb ideje jut (pedig lehet velük tanulmányi versenyeken jó szereplést lehetne elérni). A kolléganőjéhez meg bekerült egy nagyrészt vak kisgyermek, akinek szintén nagy figyelmet kell szentelni (integrált oktatás van és nincsenek illetve ha van is, nagyon kevés a sérült/beteg gyermekekkel foglalkozó oktatási intézmény....nyiilván, ahol nincsenek speciális intézmények, ott az egészségesekkel nevelik együtt a "sérült" gyermekek egy részét) és ugyanúgy kell tanítani, haladni vele, mint egy egészséges kisdiákkal.
A háttérben sajnos olyan problémák is előkerülnek, hogy a szülők alkoholizálnak, nem törődnek a gyerekkel, munkanélküliek stb. És e mellett még egyre neveletlenebbek is...


Idézet
Egyébként a munkanélküliség nem egy gyökeresen kiirtandó gonosz, a verseny meglétéhez szükséges, hogy ne kapjon mindenki munkát, különben olyan torz rendszer alakul ki, ahol 0 ráfordítással is megkapni mindent. Azt meg láttuk (te még át is élted), milyen működőképes.

És akkor, aki nem kap munkát, mit csináljon? Miből tartsa el a családját? Miből teremtse elő a napi betevőjét?



Emberi szempontból én arra gondolnék, hogy azzal, hogy egyre kevesebb egyszerű munkásra van igény inkább egy lehetőség arra, hogy többet hozz ki magadból és magasabb szinten létezz. Persze ehhez meg kell lennie az igényednek a magasabb szinthez, és én itt látom a problémát. Az emberek egy rétegének nincs igénye a fejlődésre. Nem lehetősége nincs, hanem még a gondolat sem fogalmazódik meg benne. Innen tovább lehetne vezetni a társadalmi evolúció gondolatát, de most nincs kedvem kisregényt írni. :)


Abban igazad van, hogy egy belső hajtóerő is kell ahhoz, hogy minél tőbbet ki akarjunk hozni magunkból, de ez nem csak ezen múlik....
Jó példa erre Kaine iskolás példája...
De mondjuk itt egy másik...mi van, ha mondjuk szeretnék profi kézilabdázó vagy vízilabdázó lenni, de a falumban nincs egy sportcsarnok meg egy uszoda sem? És nyilván a hozzájuk szükséges oktatógárda, szakemberek sincsenek meg?
Vagy például ha az oktatásra visszatérunk...a faluban nincs könyvtár....az iskolában meg nincs számítógép...ez azért már elég nagy lemaradás a várósi iskolásokhoz képest.....
Most mondhatod azt, hogy költözzön be a szülő egy városba, ahol ezek a lehetőségek adottak, csak ez a való életben nem ilyen könnyen megy....
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 03. - 17:35:15 írta D-TOX »

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:OFF
« Válasz #13539 Dátum: 2012. Július 03. - 21:10:08 »
Előre elnézést kérek, hogy ilyen komoly témába rontok bele, de nem tudtam eldönteni hová írhatnám a következőt:

akit érdekel esetleg, szuperhős avatárképek a dragonis.org honlapon.
Az albums-on belül a Genres majd a Super heroes kategóriában lelhetők fel.
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)