Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982097 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14640 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 20:05:43 »
Az persze oké, hogy a foci megosztja a közösséget, mert hát valljuk be azt vagy valaki szereti vagy rühelli.
Nincs köztes megoldás ;D

Személy szerint a kedvenc sportom a kosárlabda ezt csinálni és nézni is szeretem.
Hajrá New York Knicks!!!

Ezenkívül szeretek focizni, de csak hobby szinten, ezt is szeretem nézni-FC Barcelona! Més que un club!

De jelenleg kungfu-zom amit nagyon szeretek és amíg tehetem addig gyakorlom. A pontos irányzat a
Xing Yi Quan. A Magyarországi Tradícionális Kungfu Akadémián-Magyarország első kungfu egyesületéből alakult ki ;)

Ma is edzettem volna, ha július közepén el nem törtem volna a csuklóm :-\
Ma szedték le, de szeptemberig nem erőltethetem, de focizhatok ;D

Raisu:Én 15 éves fejjel tudom.
Az orvosokat tanárokat nem nézik tv-n nézők milliói szerte a világon ;)
És mint tudjuk a tv-ből meglehet gazdagodni, na meg az a sok reklám amiben szerepelnek.....  ;)
Na meg a meccsekre járó csőcselék sok jegyet vásárol, és ha megnézzük, hogy pl az Fc Barcelona 95.000+ férőhelyes Camp Nou nevű stadionjába mennyi csőcselék fér akkor már lehet róla elképzelésünk miért olyan jövedelmező profi focistának lenni.

A meccsekre nem csak csőcselék jár.Ne a magyar Fradi-Újpestből indúljunk ki ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 01. - 20:14:20 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14641 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 20:30:34 »
De jelenleg kungfu-zom amit nagyon szeretek és amíg tehetem addig gyakorlom. A pontos irányzat a
Xing Yi Quan.
Az jó, mi is gyakoroljuk picit.
Idézet
A Magyarországi Tradícionális Kungfu Akadémián-Magyarország első kungfu egyesületéből alakult ki ;)
Ezt viszont kétlem, mert a mi egyesületünk jóval az Akadémia előtt létezett már. Hsing-I nincs annyira régóta nálunk. Melyik irányzat, tudod?
Idézet
Ma is edzettem volna, ha július közepén el nem törtem volna a csuklóm :-\
Ma szedték le, de szeptemberig nem erőltethetem, de focizhatok ;D
Biztos?  :D A bátyám valaha járt Kung-Fu edzésekre, majd foci közben eltörték a csuklóját.


Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #14642 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 20:40:58 »
Comicboy: ez nagyszerű, de szerintem ez nem magyarázat arra, hogy miért érdemelnek többet. Másokat is néznek milliók a tévében, mégsem kapnak ennyit, pedig valszeg valamivel többet tettek le az asztalra, mint egy átlag sportoló (tisztelet a kivételnek).

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14643 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 20:52:04 »
kaine:

Nálunk a Xing Yi az alap stílus ehez  tartozik még kard vagy lándzsa oktatás.
Emellett tanítanak:Wu Xing Quan-t(Xing Yi egyik vállfaja)Chen Taji Quan-t és Shaolin Duan Quen-t

Bár én még csak február óta tanulok :D


Teljes nevén Magyarországi Tradicionális Kungfu Akadémia, melynek létrehozását Magyarország első kung fu egyesülete (alapítva 1983-ban) határozta el 16 év működés után 1999-ben. Kapecska Attila aki a kezdetek óta részese, majd 1989 óta vezetője a szervezetnek 2000. szeptemberében nyitotta meg az Akadémia kapuit a hagyományos kínai harcművészetek iránt érdeklődők számára.

http://kungfuakademia.hu/

Eredetileg Chow Gar oktatás volt nálunk ;) 2005-ig

Nem tudom melyik :headscratch:

Én is focizás közben törtem el, miközben vitorlázni voltunk ;D

Raisu:Még szép hogy nem érdemelnek többet mint az orvosok akik gyógyítják őket, de az élet e szempontból nem igazságos és mivel az emberek sokat néznek meccset a tv-n keresztül ezért a focistáknak kosarasoknak sok pénz jön belőle ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 01. - 20:53:38 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #14644 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 21:01:07 »
Kösz, te is jófej vagy Todd , és amúgy tök jók a rajzai ;)
Köszi.  :D
De szerintem ha valamit csinálsz akkor teljes szívből csináld ne csak úgy, hogy túl legyél rajta.
Ez alatt pontosan mit értesz?

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14645 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 21:11:13 »
Legjobb tudásod szerint csináld azt amibe belekezdesz ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:OFF
« Válasz #14646 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 21:21:58 »
Én is csatlakozok:szerintem a legjobb sport az amerikai foci!
Ez egyáltalán nem arról szól,hogy hatalmas emberek döngölik egymást a földbe.Garantálom,hogy minden ember (a kicsiktől kezdve a legnagyobbakig) megtalálja benne a helyét.Kell hozzá kitartás,erő,gyorsaság,minden,ami csak egy sportban elférhet,és hatalmas taktikai tudás.Én még csak kicsit több,mint egy éve csinálom,de nagyon élvezem:játszani és nézni is.
Tulajdonképpen,ha NFL meccset nézek,olyan,mintha szuperhősöket látnék:ők a legjobb atléták a világon,az egyszer tuti.
Sajnos Magyarországon gyerekcipőben jár még ez a sport,itt szuperatléták helyett lelkes amatőrök vannak.Aztán persze közöttük is sok,remek játékos,de ők is messze vannak az NFL-es profiktól.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #14647 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 21:22:50 »
Legjobb tudásod szerint csináld azt amibe belekezdesz ;)
Ezt sejtettem, de akkor ezek szerint úgy látod, hogy ez nem mindig valósul meg.
Nem tartom kizártnak, amúgy, hogy van benne igazság, de sajnos elég sokfelé kell koncentrálnom mostanában.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14648 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 21:28:52 »
Én is csatlakozok:szerintem a legjobb sport az amerikai foci!
Ez egyáltalán nem arról szól,hogy hatalmas emberek döngölik egymást a földbe.Garantálom,hogy minden ember (a kicsiktől kezdve a legnagyobbakig) megtalálja benne a helyét.Kell hozzá kitartás,erő,gyorsaság,minden,ami csak egy sportban elférhet,és hatalmas taktikai tudás.Én még csak kicsit több,mint egy éve csinálom,de nagyon élvezem:játszani és nézni is.
Tulajdonképpen,ha NFL meccset nézek,olyan,mintha szuperhősöket látnék:ők a legjobb atléták a világon,az egyszer tuti.
Sajnos Magyarországon gyerekcipőben jár még ez a sport,itt szuperatléták helyett lelkes amatőrök vannak.Aztán persze közöttük is sok,remek játékos,de ők is messze vannak az NFL-es profiktól.

Azért  nem mindegyik tiszta izom, mondjuk egy hátvéden nem csak az van :hehe:
de mondjuk nekik kell a súly hogy megfogják a futókat.
Am ha amerikai sportról van szó akkor New York Knicks
                                                                             Yankees
                                                                             Rangers
                                                                             Giants
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:OFF
« Válasz #14649 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 21:34:50 »


Azért  nem mindegyik tiszta izom, mondjuk egy hátvéden nem csak az van :hehe:
de mondjuk nekik kell a súly hogy megfogják a futókat.


Ez így nem igaz.A támadó és a védő falembereken van jó sok háj,a többi játékos szinte teljesen színtiszta izom.A védelemben sem csak nagydarab emberek kellenek,mert a vékony de gyors elkapókkal is tartani kell a lépést.
És hidd el,egy nagyobb darab futót is le tud szedni egy kisebb ember.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14650 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 21:36:18 »
Nem is gondoltam volna, de elhiszem neked.
Mondom én a fociban meg a kosárlabdában vagyok otthon, na meg a kungfuban ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #14651 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 21:43:55 »
Szerintem is felesleges egy sport topic, itt az Offban simán ki lehet tárgyalni. ;) (--> ezt csak a te kedvedért Szilánkmentes  :twisted: )

Nagy ritkán nézem sportokat a tévében, neten. Azok is inkább extrém sportok ( itt ne a sziklaszirten való vasalásra gondoljatok ) és a küzdősportok, valamint a horgászat ( de ez inkább csak az érdekesség szempontjából ). Én sem értem, hogy mi a jó a foci vagy az egyébb labdajátékok, F1 stb. nézésében, de nem ítélem el azokat akik nézik, csak ne a közelemben tegyék. ;D Amerikai focit egyszer láttam élőben ( itt Magyarországon ), de annál unalmasabb még soha nem néztem. Bocs WT! :D

Régebben sokat úsztam, görkoriztam, aztán kicsit belekóstoltam a birkózásba egyetemi keretek belül, majd kb. 1,5 éve Tomiéknál kezdtem el Kung-Fuzni, meg mostanában otthon edzegetek. ( és nem gyúrok, ennek a szónak nálam inkább pejoratív értéke van. A gyúrás mindenféle kemikáliákkal nem az én műfajom. Hogy egy "klasszikust" idézzek: "Nem ártana néha agynapot is tartani"! ) Szóval mára maradt a Kung-fu , a görkori, meg az edzés, ahogy szűkös időm engedi.

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:OFF
« Válasz #14652 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 21:45:33 »
Mondom én a fociban meg a kosárlabdában vagyok otthon, na meg a kungfuban ;D

A kosárlabda nagyon jó sport,meg hát focizni én is fociztam,sőt,rengeteg meccset néztem,mindig tudtam az aktuális történésekről,ma meg jó hogy ha a kedvenc csapatom meccsét megnézem.Ennyire nem érdekel már.Persze a focizgatás a haverokkal azért még megvan. :D
Küzdősportból a dzsúdót csináltam (még óvodásan kezdtem el),de nem emlékszem,meddig,mert még úgyszint óvodás voltam még,amikor a városban abbamaradt az edzés.Pedig az is egy marha jó sport,nézni is jó.Na meg még a birkózást is csípem.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #14653 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 21:46:26 »
Szerintem is felesleges egy sport topic, itt az Offban simán ki lehet tárgyalni. ;) (--> ezt csak a te kedvedért Szilánkmentes  :twisted: )

Jajhátköszi.  :lol: :lol:

Amúgy sportról vitázni majdnem olyan, mint vallásról. Lényegében ez is egy sport, mert körökbe futás.  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 01. - 22:17:38 írta Szilánkmentes »

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:OFF
« Válasz #14654 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 21:56:29 »
A normális sportokat én sem vetem meg,de én személy szerint a focit és kosárlabdát nem sorolnám ide. Az számomra sokkal inkább játék mint sport. Nálam a sport a futás,úszás,kalapácsvetés stb.: Bár abban igazatok van hogy a labdajátékok inkább nevezhetőek sportnak mint a forma 1 és a crossmotor :roll:

Akkor meg "sem" szólalok az Amerikai Focival kapcsolatban. sokan elitélik pedig nehéz sport fizikailag és szellemileg is ott kell lenni, amerikában is nem hiába szinte majdnem mindenkinek diplomája van aki a profik között játszik. Persze lehet úgy is játszani mint a hülyék :D szóval az meg nem csak arról szól hogy összeütköznek az izomagyak, meg egy nagy előnye hogy ott szinte minden féle testalkatú ember érvényesül!

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #14655 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 22:20:11 »
A normális sportokat én sem vetem meg,de én személy szerint a focit és kosárlabdát nem sorolnám ide. Az számomra sokkal inkább játék mint sport. Nálam a sport a futás,úszás,kalapácsvetés stb.: Bár abban igazatok van hogy a labdajátékok inkább nevezhetőek sportnak mint a forma 1 és a crossmotor :roll:
amerikában is nem hiába szinte majdnem mindenkinek diplomája van aki a profik között játszik.

Ez édes.  :D Ugye tudod, hogy a jó játékosok kábé egy szót sem kell tanuljanak? Annyi pénz van az egyetemi sportokban (legfőképpen AmFoci meg kosárlabda), hogy az intézetek, persze nem hivatalosan, valahogy mindig elrendezik, hogy mindenből átmenő legyen az illető.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14656 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 22:42:44 »
Én sem szeretek sportot nézni, szerintem halál unalmas. Akkor már inkább sorozatot nézek, vagy elmegyek sportolni. Azt megértem, hogy azok, akik maguk is sportolnak, azért nézik, hogy tanuljanak belőle, az oké, bár én képtelen vagyok rá. :) De azokat a hájpacnikat, akik csak nézik a sportot, de legfeljebb a sörösdobozt tudják emelgetni, nem tudom megérteni.

Sportolni viszont imádok, illetve néhány mozgásformát imádok. :) A labdajátékok nekem unalmasak (meg nem szeretem  a csapatsportokat. Ha edzek, akkor egyedül, vagy max pár emberrel szeretek edzeni. A edzés az edzés, a szocializáció meg szocializáció :)), az utóbbi években a futást szerettem meg (csak szabadban és csak futópályán), nemrég meg az általános erőnléti gyakorlatokba (fekvőtámasz, híd, húzódzkodás) kezdtem bele. Ezekben is az tetszik, hogy a saját testeden kívül semmi nem kell hozzá, ettől kevés idő is elég (nem kell elmenned az edzőterembe és vissza) és kiegészítőkre sincs szükséged.

Te Comicboy, ha már kung fu-t tanulsz, miért nem kaine-hez jársz? :D

Tgabyt meg ne bántsátok, ő a geekek orákuluma. ;D A geek fizikumát telekinézissel ellensúlyozza. :D
Jaja... :D Bár, ha bármelyikőtök sportra bírja, arról videó kell... 1 óra alatt viral lenne és geekek millióinak adna reményt, tg meg mascot lenne és a következő comicconon neki öltöznének be a gyerekek. ;D

Ezzel biztos nem leszek népszerű, de... én azt nem értem, hogy miért jár a focistáknak, kosárlabdázóknak, stb-nek milliós nagyságrendű fizetés? Miért érdemelnek ők többet, mint egy orvos, tűzoltó, tanár stb.?

Hát igen... nem azt mondom, hogy minimálbérből éljenek, vagy ne legyenek megfizetve, de azért mégis mást csinálnak, mint egy orvos, vagy tudós. Csak túlfizetve ne legyenek. De mondjuk most egy elég nagy tény felett elnézünk: a sztársportolók keresnek ennyit, nem az összes. Ahogyan mondjuk a színészek között is.

Ez édes.  :D Ugye tudod, hogy a jó játékosok kábé egy szót sem kell tanuljanak?
Khm... ezzel a magyarok is így vannak... a bme-n évfolyamtársam volt valamelyik nagy ikon srác, de hogy nincs elég óra egy napban profi szinten edzeni meg egy baromi nehéz szakot csinálni az egyetemen, az is tuti, a srácnak mégis jó jegyei voltak. :drying:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14657 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 01:45:54 »
Bár én még csak február óta tanulok :D
Mondom én a fociban meg a kosárlabdában vagyok otthon, na meg a kungfuban ;D
Nem erős kicsit azt mondani, hogy otthon vagy benne, amikor még nem egész fél éve gyakorlod? :) Olyan 5-8 év között van az az időszak, amikor majd kezdesz otthon lenni benne, bár ha eredeti Hsing-I-t tanítanak, akkor inkább olyan 15 év...  :)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14658 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 09:33:01 »
Talán tényleg kicsit erős kifejezés, de eddig csak az elméleti részben vagyok úgymond otthon meg arról, hogy mit tanítanak nálunk.A mozgásanyaghoz tényleg sok idő kell.
És akkor most már belátod, hogy ők voltak előbb, mert nekem ezt mondta a tanítóm.


Ju és hogy miért nem kaine-nél tanulok, erre két okot mondok.
-Kicsit messze van, de ez még nem jelentene olyan nagy gondot.
-Ha ott tanulnék kérdésim nagyobb hányada a Pókember képregényekről, és a jövő beli megjelenésekről szólna ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #14659 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 16:11:11 »
Ne haragudj meg azon amit most fogok írni (…)
Pedig ahogy Tom mondta tegnap, a technikai sportokhoz sokkal jobb fizikum kell, mint egy átlag focistának. Utóbbinál az a cél, hogy 90-120 percet végig tudjuk futni, és nem is sprinttel, hanem általában kocogással. Kétségtelen, hogy ehhez jó állóképesség kell, ám csak az. Akor már inkább emelném ki onnan azt, hogy egy jó focistánakügyességre, főleg lábtechnikára van szüksége, és talán ez az egyetlen olyan aspektus az egészben, ami egyedi a népszerű sportok között.
Azonban állóképességre elmaradnának a legtöbb technikai sport mögött. Egy F1 futamon a pilótáknak stabilan ki kell bírniuk 2-5 G-s gyorsulásokat, amihez szemléltetésképp annyi, hogy ha városban 50-ről satufékkel megállsz és ránt a kocsi, az öv meg bevág… az nincs fél G. Igazából nem egy technikai sport versenyzője többet edz, mint a legtöbb labdajátéké. Ráadásul F1-es futamokon nem ritka, hogy starttól a célig fogynak 3-4 kilót, mert a megterhelés miatt ennyi vizet elpárologtatnak. Sokkal keményebbek ezek a sportok, mint sokan hiszik. És nem csak akkor, ha napi 8-16 órát kell vezetniük egyfolytában az ötvenfokos sivatagban.
Azt meg fenntartom, hogy a foci a sportok közül a kevésbé megerőltető fajta, mert ritka az, amikor nagy energiát kell leadni gyorsan. A kosárlabda ebből a szempontból is sokkal magasabb rendű számomra, mert az nem egyszer a nagyon gyors sprintekről szól, plusz ott nem egy százhússzor akkora lyukba kell betalálni, hanem egy négyszer akkorába. :)
Ezzel biztos nem leszek népszerű, de... én azt nem értem, hogy miért jár a focistáknak, kosárlabdázóknak, stb-nek milliós nagyságrendű fizetés?
Egyrészt, amit említettek már, a szórakoztatási faktor miatt. Az ilyesféle látványsportokban a legtöbb országban milliárdok vannak a jegybevételből, és már arányosan leosztva is elég magas fizetést eredményez a játékosoknak. Másrészt általában a profi sportolókra két dolog jellemző: kiskoruktól kezdve csak ezzel foglalkoznak, vagyis nemigen van konkrét szakma a kezükben; másrészt általában olyan 3-10 évük van, mielőtt a szervezetük nem bírja tovább tartani az iramot. Ezalatt kell tehát összeszedniük egy életre való keresetet, amit mások 40-50 év alatt kuporgatnak össze.
Mondjuk pont nemrég olvastam egy cikket arról, hogy az USA-ban ez egy társadalmi gond is, mert a legtöbb kiemelt látványsport csúcs sportolói hiába keresnek meg öt-hat év alatt akár félmilliárd dollárt is, a visszavonulás után maximum tíz évvel kilencven százalékuk csődöt jelent, mert nem tudják kezelni a pénzt.
Akkor meg "sem" szólalok az Amerikai Focival kapcsolatban. sokan elitélik pedig nehéz sport fizikailag és szellemileg is ott kell lenni, amerikában is nem hiába szinte majdnem mindenkinek diplomája van aki a profik között játszik.
Az nem azért, mert olyan okosak. Azért diplomás a legtöbb (vagyis talán az összes) amerikai ligás sportoló, mert egyetemi ösztöndíjjal van csak esélyük bekerülni a ligákba. Vagyis lehet, hogy az egyetem a sportteljesítménye miatt tolt alá valami egyszerű diplomát, amit az életében nem fog soha használni, egyébként meg a delikvens sötétebb, mint az éjszaka egy fekete lyuk mélyén.
Jaja... :D Bár, ha bármelyikőtök sportra bírja, arról videó kell... 1 óra alatt viral lenne és geekek millióinak adna reményt, tg meg mascot lenne és a következő comicconon neki öltöznének be a gyerekek. ;D
Kb. annyi esélye lenne ennek, mint hogy Stephen Hawking a Bolsojban balettezzen. :)