Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982162 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #14900 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 20:27:19 »
Ha találsz egy jó képet, akkor szívesen kivagdalok belőle neked egy jó avatart, állítok a színeken stb. :)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #14901 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 21:22:18 »
Ha találsz egy jó képet, akkor szívesen kivagdalok belőle neked egy jó avatart, állítok a színeken stb. :)

Hú! Köszi szépen, már csak kapni kéne egy jót.  :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14902 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 21:26:16 »
Ezt a véleményedet terjeszd fel az oktatási hivatalnak, biztos örülni fognak neki.
Hétfőn zárva tart az ügyfélszolgálat.
Ha már ott vagy üzenem, hogy több sajtot adjanak a makarónira a menzán.

Ezt kapásból felterjeszteném egy Medal of Sarcasm díjra. :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14903 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 21:45:07 »
Azt alapból botorság elvárni, hogy bárki is fórumos hsz-okat előbb word-be írva ellenőriztesse a helyesírás-ellenőrzővel.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14904 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 21:50:12 »
De Tomi, azért azt is, hogy valaki ne tudjon normálisan írni. :D Párhuzamként: az, hogy a boltban a pénztáros beüti a pénztárgépbe a reggelid, még nem indok arra, hogy fejben ne tudd összeadni, mennyibe fog kerülni a két zsömléd és a kakaód. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14905 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 22:13:47 »
Én úgy gondolom, hogy a helyesírás elsősorban képesség, és másodsorban tanulható dolog. Sokaknak érzéke van hozzá (most hagyjuk, hogy honnan és miért), sokaknak nincs. Van aki érzi, kihallja, hogy a "hall" szóban 2 l betű van, van aki nem. Aki érzi ezeket, könnyen beszél róla azoknak, akik nem érzik. Engem is zavar, ha valaki hanyagságból ír helytelenül (vok, am, tok), de ha nem volt képes ráérezni x év alatt, egy fórumon nem hiszem, hogy elvárásnak kéne lennie, hogy emiatt tanuljon meg hibátlanul írni. Mert miért is?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #14906 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 22:17:53 »
Szóval a helyesírás olyan, mint egy szuperképesség! Ha mákom van és megcsíp egy rádióaktív nyelvtankönyv....  :egypt:   :lol:

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #14907 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 22:28:32 »
Szerintem meg csak attól függ, hogy mennyit foglalkozik vele az illető. Mint ahogy a különböző képleteket vagy az írók életrajzát is elfelejti az ember, ha huzamosabb ideig nem foglalkozik velük, úgy a helyesírási szabályokat is el lehet felejteni, össze lehet keverni. És mivel a diákokkal egy idő után már nem íratnak tollbamondást, meg úgy egyáltalán semmilyen hosszabb fogalmazást nem kell beadniuk, nincsenek rákényszerülve, hogy írjanak. Aztán az egyetemen meg puffannak. Nekem is jelentősen javult a helyesírásom, amióta négy éve folyamatosan olyan munkát végzek, amelyhez szükséges a több órányi gépelés, fogalmazás. Átolvastattam mással, amit írtam, és ha volt benne hiba, megjegyeztem, hogy hogy kell helyesen írni az adott szót, vagy hogy hova kell vessző, és hova nem. Vagy levettem a polcról a Magyar helyesírás szabályait, és megnéztem. Szerintem inkább az a probléma, hogy az emberek meg vannak győződve arról, hogy helyesen írnak, és meg sem fordul a fejükben, hogy utánanézzenek a dolgoknak.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 01. - 22:34:08 írta Raisu »

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #14908 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 01:06:35 »
Ezt a véleményedet terjeszd fel az oktatási hivatalnak, biztos örülni fognak neki.
Hétfőn zárva tart az ügyfélszolgálat.
Ha már ott vagy üzenem, hogy több sajtot adjanak a makarónira a menzán.

Ezt kapásból felterjeszteném egy Medal of Sarcasm díjra. :lol:
nyehha  :twisted:
Ha találsz egy jó képet, akkor szívesen kivagdalok belőle neked egy jó avatart, állítok a színeken stb. :)

Hú! Köszi szépen, már csak kapni kéne egy jót.  :)
Ha vadászol, küld el privátba és megcsinálom neked : )

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14909 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 10:01:54 »
Én úgy gondolom, hogy a helyesírás elsősorban képesség, és másodsorban tanulható dolog.
Bocsi, de én ezt a képességet úgy hívom, hogy "egyszerűen nem vagy hülye". Nem egy-egy j/ly vagy i/í hibára gondolok, hanem arra, amikor bizonyos dolgokat a világért sem ért vagy tanul meg. Magyarul mondva, ha valaki képes élni a civilizációban, akkor legyen már egy csótánynál több esze. :)

Idézet
ha nem volt képes ráérezni x év alatt, egy fórumon nem hiszem, hogy elvárásnak kéne lennie, hogy emiatt tanuljon meg hibátlanul írni. Mert miért is?
Nem is egy fórumon, hanem úgy általában az életben/civilizációban. A fórumon csak az süt át, amilyen igényes lehet egyébként is. ;)

Szóval a helyesírás olyan, mint egy szuperképesség! Ha mákom van és megcsíp egy rádióaktív nyelvtankönyv....  :egypt:   :lol:
:lol: :lol: :lol:

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #14910 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 13:21:03 »
<-- Ott az új Darázs avatarom, Kanasztának köszönhetően.  8)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #14911 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 13:24:09 »
Örülök, hogy tetszik :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #14912 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 13:39:22 »
Azért ezek elég durva vélemények, Ju. Egy fórum közelebb áll a chathez, mint egy disszertációhoz, nem tudod megítélni senkinek az igényességét az alapján, hogy oda hogyan ír. Szerintem.
Ez a megértés ugyanúgy létezik a matematikában, fizikában, kémiában. Számítógépekben. Zozitól sem hallottam még azt mondani, hogy aki nem képes megtanulni a számítógépes nyelvezetet, annak kevesebb az esze, mint egy csótánynak.  ;) Van aki ezt tanulja meg, van aki azt, van aki mindkettőt, és van aki egyiket sem. Utóbbival már lehet gond, de aki egyvalamiben nem jó, az messze nem elítélendő, szerintem. Lehet, hogy amíg te nyelvtant tanultál, ő addig azzal töltötte az idejét, hogy afrikai éhezőknek gyűjtött adományokat. Hülye példa, de nem ítélhetsz így, látatlanban el senkit. Azt hiszem.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #14913 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 14:05:21 »
Én is úgy gondolom, hogy a nyelvtan nagyrészt tanulható, de ugyanakkor - ahogy Kaine is írta - számít az is hogy kinek mennyi érzéke, tehetsége van hozzá. Ez nem csak a nyelvtanra igaz, hanem szinte bármi másra is az életben. Nekem pl. volt olyan gimis ismerősöm, aki jó tanuló volt, de a nyelvérzéke nagyon rossz volt, ezért az idegen nyelvekkel állandóan kínlódott. Mindenkinél megvan, hogy mi az, amiben tehetséges, és mi az, amiben nem.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14914 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 16:02:15 »
Én is úgy gondolom, hogy a nyelvtan nagyrészt tanulható, de ugyanakkor - ahogy Kaine is írta - számít az is hogy kinek mennyi érzéke, tehetsége van hozzá.

Még jó, hogy számít. :) Van olyan, aki ott ül az órán és minden gond nélkül felfogja, és van olyan, akinek le kell ülnie fölé 1-2 órára otthon. Aztán van, aki magántanárhoz jár. De mindegyik megtanulja valahogy egy elfogadható szinten, mert azért ez elég alap. ;)

Egy fórum közelebb áll a chathez, mint egy disszertációhoz, nem tudod megítélni senkinek az igényességét az alapján, hogy oda hogyan ír. Szerintem.

Szerintem igen. Összehasonlíthatjuk, hogy mi, mint közösség, hogyan reagálunk egy-egy olyan posztra, amit láthatóan egy 10 éves gyerek írt (millió rövidítés, szétszabdalt vagy éppen ömlesztett sorok, állandó j/ly tévesztések, rosszul írt igekötők, vesszőnek még az árnyékát sem látni), és egy olyanra, ami tagolt és értelmesen fejezi ki az írója gondolatait. ;)

Idézet
Ez a megértés ugyanúgy létezik a matematikában, fizikában, kémiában. Számítógépekben. Zozitól sem hallottam még azt mondani, hogy aki nem képes megtanulni a számítógépes nyelvezetet, annak kevesebb az esze, mint egy csótánynak.  ;)

Azért a helyesírás nem atomfizika. ;) Zozi nyilván nem mond olyat, hogy aki nem tudja leprogramozni mondjuk a paksi atomerőmű informatika rendszerét, az hülye. Az már más tészta, ha valaki több év informatikaóra után nem tud megírni egy levelet a Notepadben.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14915 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 16:06:51 »
Én úgy gondolom, hogy a helyesírás elsősorban képesség, és másodsorban tanulható dolog.
Bocsi, de én ezt a képességet úgy hívom, hogy "egyszerűen nem vagy hülye". Nem egy-egy j/ly vagy i/í hibára gondolok, hanem arra, amikor bizonyos dolgokat a világért sem ért vagy tanul meg. Magyarul mondva, ha valaki képes élni a civilizációban, akkor legyen már egy csótánynál több esze. :)

Ha belegondolsz, pl egy fizika tanár, aki járatos a saját tantárgyában, annak lehet pár hibája a nyelvtanban.A mi tanárunknak diplomája van és mégis vét hibákat.



"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #14916 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 16:31:00 »
Cb: van egy kis különbség az "1-2 hiba" és a "nem tudja a nyelvtant" között. :D

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #14917 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 16:38:41 »
Cb: van egy kis különbség az "1-2 hiba" és a "nem tudja a nyelvtant" között. :D
Persz hogy van, de ez néhányunknak összefolyik. ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #14918 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 17:17:29 »
Szerintem igen. Összehasonlíthatjuk, hogy mi, mint közösség, hogyan reagálunk egy-egy olyan posztra, amit láthatóan egy 10 éves gyerek írt (millió rövidítés, szétszabdalt vagy éppen ömlesztett sorok, állandó j/ly tévesztések, rosszul írt igekötők, vesszőnek még az árnyékát sem látni), és egy olyanra, ami tagolt és értelmesen fejezi ki az írója gondolatait. ;)

Hm, én meg inkább úgy gondolom, magamból kiindulva, hogy az emberek nagy része nem érti mit akar mondani. Az szvsz-ek, lol-ok, facepalm-ok között néha nehéz kitalálni mit akart mondani az emberke.
Van egy "fórumetikett"-nek nevezett dolog, ami ki is mondja, hogy a legnagyobb trollkodás ( Míly érdekes szó ez is!   :hehe: ) egy fórumon helyesírásba belekötni.  ;)
Persze aki pontos j-vel írja ki az ajtóra, hogy hüje Máris, na az tényleg reménytelen...  ;D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Jester

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 133