Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981959 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:OFF
« Válasz #15060 Dátum: 2013. Október 26. - 14:42:55 »
Ha már szóba került a szinkron, nem tudom hogy tudtátok-e, de pl. a Magyar Televízió archívuma, mára szinte kiürült szinkronilag. Ugyanis elévülés után, megsemmisítési szerződés van és ezeket a kópiákat miután lejárt a jogviszonyuk, egyszerűen megsemmisítik. Sajnos ezt az M3, hamarosan induló retro csatorna munkatársától tudom. Csak remélhetjük, hogy egy-két dolog megúszta, de sajna kicsi az esély. :(
És ilyenkor bele gondol az ember, milyen jó, hogy azért a magángyűjteményében, megvannak a nagyobb filmek régi szinkronjai, még jobban tudja értékelni azokat. manapság sok szinkron készül ugyan, de annak a fele sajnos nem minőségi, csak azért készülnek hogy egész egyszerűen magyarul beszéljenek a filmben. Itt meg tudnám említeni az MGM vagy az Universal Channel-t is ahol nem sokat tökölnek a szinkronnal, csak legyen. Az a gáz, mikor a DVD/BD kiadók ezeket kérik ki a lemezeikre, mert automatikusan arra gondolnak hogy mivel friss cucc biztos jó minőségű.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15061 Dátum: 2013. Október 26. - 14:53:52 »
Vagy mert az elérhető. Vagy mert az nem egy mono szinkron. Vagy mert az legalább megvan digitálisan és nem kell régi filmszalagokat kisebb vagyonért digitalizáltatni és kitisztítani.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:OFF
« Válasz #15062 Dátum: 2013. Október 26. - 15:45:25 »
Ez azért van, mert pénzéhes emberek kezében vannak a dolgok.
Pl. volt két ember, az egyiknek feliratos filmje DVD-n, az másiknak megvolt VHS-en szinkronnal, és egyszerűen számítógéppel lekapták a hangot, és programmal alákeverték a DVD kép alá, jól ismert technika szerintem már mindenki találkozott ilyennel. Ha egyszerű magánszemélyek ezt meg tudják tenni, (jelzem, a VHS és a DVD forgalmazója egy volt, tehát nem lehetne jogi bibi) csak azért, hogy normális minőséget tudjanak maguknak, hivatalosan miért nem? És a minősége megtévesztően szépre sikeredett.
Vannak forgalmazók, akik odafigyelnek ilyesmire szó se róla, de nem ez az általános tendencia sajnos, és egyre kevesebb az ilyen.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15063 Dátum: 2013. Október 26. - 16:07:27 »
Ezeknek a lemezeknek a többségét nem Magyarországon készítik. Rengeteg jogi herce-hurca van a szinkronok körül. Néhol a már tg által említett elavultság ( mono, recseg.... ) néhol pedig egész egyszerűen olcsóbb újraszinkronizáltatni egy filmet, mint megvenni a már meglévő régi szinkront. Ahogy leírod az valóban egyszerű, de ez a valóságban egyáltalán nem így van....


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15064 Dátum: 2013. Október 26. - 17:29:21 »
TDK-ra csinálok 2D-3D képkonverziót.
Az nagyon bonyolult tud lenni, én is foglalkozom vele. Egy csomó kérdésem van. :) A TDK-d tézise az lesz, hogy ezt valamilyen szempontból hatékonyabban tudod megtenni, mint a létező módszerek? Milyen szempontból? Az inputod áll a képen kívül valamiből? Milyen metrikát használsz a pontosság mérésére? A módszered működik valós időben (~20 FPS-sel)?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:OFF
« Válasz #15065 Dátum: 2013. Október 26. - 19:32:24 »
Ezeknek a lemezeknek a többségét nem Magyarországon készítik. Rengeteg jogi herce-hurca van a szinkronok körül. Néhol a már tg által említett elavultság ( mono, recseg.... ) néhol pedig egész egyszerűen olcsóbb újraszinkronizáltatni egy filmet, mint megvenni a már meglévő régi szinkront. Ahogy leírod az valóban egyszerű, de ez a valóságban egyáltalán nem így van....

Ott van pl. a Star Trek (Űrszekerek) filmek, (nagyon szép lett a végeredmény a DVD kép alá téve, egy cseppet se recseg-ropog ;) ) ráadásul itthon megjelent a Dunafilm forgalmazásában először VHS-en, majd DVD-n, de már szinkron nélkül. A bibi csak annyi hogy most már sehogy se kerülhetnek rá, mert itthon a Paramount filmek fogalmazása DVD/BD-n már más kiadóhoz tartozik, így az általad említett jogi herce-hurca csak erősebb lenne.
Azon tudok még kibukni mikor hazai forgalmazók úgy hoznak ki egy filmet, hogy vastagon jelzik a borítóra írva: Eredeti szinkronnal!
Saját példa, megvettem a Jupiter film gondozásában megjelent nyomás utána című filmet, és megörültem, hogy az eredeti szinkronnal nézhetem. Később persze kiderült hogy nem, a második szinkronnal került kiadásra. Ilyenkor eltűnődöm hogy ez a forgalmazó tudatlanságából fakad, vagy egyszerűen parasztvakítás van.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15066 Dátum: 2013. Október 26. - 19:34:29 »
??? A Nyomás utána dvd-n az eredeti Bujtor-szinkron van. :headscratch:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15067 Dátum: 2013. Október 26. - 19:52:41 »
Én is úgy emlékszem, hogy a Bujtor féle szinkron van rajta.
A Jupiterfilm pont kivétel, mert magyar a cég. Meg már nem is nagyon létezik.
Nem azt írtam, hogy mind recseg, hanem hogy elavult. A mai világban mikor már a 3D meg a 8.1 felé terelgetik az embereket, nem sokan nézik meg a mono szinkronnal. Inkább legyártatnak hozzá egy új 5.1-es szinkront. Sokan még felirattal sem hajlandóak megnézni egy filmet...

De amúgy a Star trek esetében valószínű arról van szó, hogy a rajongók nyomására ( ilyen is van ) került rá a régi szinkron. Azok olyan régi filmek, hogy igazából nem is érdekes a hang, mert olyan nagy jelenetek nincsenek benne, ami indokolttá tennék.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 26. - 20:01:13 írta Kit Walker »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15068 Dátum: 2013. Október 26. - 20:06:34 »
Idézet
A mai világban mikor már a 3D meg a 8.1 felé terelgetik az embereket,
Ó, a 3D lecsengőben van, csak a tévégyártók erőltetik, ha már ennyit öltek bele. Hangra meg nem csoda, hiszen pár hónapja az első publikus éles fázisba lépett a h.265-ös videokodek, amivel szabványosítani akarják a következő 2-3 évben az UHD adást: 8192-es képszélesség, 20.2-es hang a mostani sugárzási módszerek mellett.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15069 Dátum: 2013. Október 26. - 20:21:52 »
Idézet
A mai világban mikor már a 3D meg a 8.1 felé terelgetik az embereket,
Ó, a 3D lecsengőben van, csak a tévégyártók erőltetik, ha már ennyit öltek bele. Hangra meg nem csoda, hiszen pár hónapja az első publikus éles fázisba lépett a h.265-ös videokodek, amivel szabványosítani akarják a következő 2-3 évben az UHD adást: 8192-es képszélesség, 20.2-es hang a mostani sugárzási módszerek mellett.

 :o
Édes istenem! Ezekre már mi szükség van? Arról nem is beszélve, hogy olyan mint a pottyantós wc-ben a kézszárító....  :hehe:
Emlékszem olyan 2003-2004 környékén egy munkatársam jól lecinkelt, hogy én nem az új ( akkor még nem volt ennyi ) 5.1-es filmeket nézem, hanem a fekete-fehér mono némafilmeket.  :lol: Nem értette miért röhögtem ki...
De már akkor sem tudták az emberek mit néznek, csak megmondták nekik mi a jó, mit kell szeretni. Tiszta 1984... Most is olyanokat hallok néha akár műszaki boltokban is, hogy a hajam égnek áll. Olyan meggyőződéssel beszélnek szamárságokat, hogy az az önbizalom irigylendő.  :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15070 Dátum: 2013. Október 26. - 20:31:35 »
A hang tényleg túlzásnak tűnik, de a 8k felbontás annyira nem. Az emberi szem felbontása valahol 250-500e Mpixel körül lehet (érdekes, de ahány weboldalt néztem meg erről, mind mást mond), szóval ha egy átlagos tévét veszel és azt, hogy mekkora szeletet fed le a látásodból, még az is csak közelít a valósághoz.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15071 Dátum: 2013. Október 26. - 20:37:40 »
Oké az rendben is van, de egy átlag panellakónak nem hiszem, hogy szükséges ez egy 2x3 m-es szobában nem?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15072 Dátum: 2013. Október 26. - 20:42:54 »
Maximum amíg nem lesz olcsó. De szigorúan a felbontást nézve, de. Gondolj bele, hogy az iPad milyen kicsi egy tévéhez képest, és a Retina felbontás mégis mekkora. És nehéz lenne azt mondani, hogy nem néz ki piszok jól, de még így is „érezni” a pixeleket.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15073 Dátum: 2013. Október 26. - 20:51:52 »
Persze a pénz nagy úr, amint olcsó lesz el is terjed. Mint minden. De akkor is, ahogy igazából te is kifejted, a nagy felbontás azért minél nagyobb képernyőn a legélvezetesebb. Igazából a kicsin kevesebb a látható infó, mint a nagyon. Ahhoz pedig azért távolság is kell, a kényelem miatt.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:OFF
« Válasz #15074 Dátum: 2013. Október 26. - 22:40:04 »
Nyomás utána eredeti szinkron:

http://iszdb.hu/?szinkron=2305

Star Trek: Sajnos hivatalosan a 9. résztől (Űrlázadás) kerültek fel csak szinkronok, a nagy mozifilmek hazai DVD kiadásaira. Amiről beszéltem, az a "házi megoldás" volt! ;)
Kép: Igen, haladni kell a korral, a 3D nagy csoda az tuti, és forradalmasította a mozizást, de még a tv nézést is. Az egyik ismerősömnél, éppen egy 3D-s természet filmet néztünk, és mikor kijött a hal a tv-ből.... :D


Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:OFF
« Válasz #15075 Dátum: 2013. Október 27. - 07:04:30 »
Miért nem ezt mondtad?  A házibarkács DVD és a hivatalos megjelenés nem ugyanaz.  :roll:
Te akár rárakhatsz saját hangsávot is, amit te mondasz fel rá. Azért ez egy kicsit összetettebb az üzleti életben...  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 27. - 09:38:48 írta Kit Walker »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #15076 Dátum: 2013. Október 27. - 09:36:23 »
Bekapcsoltam reggel a TV-t. Nem nagyon szoktam nézni, maximum alapzajnak jó amíg a számítógép előtt írok. Épp ezért kapcsolgatni sem szoktam a csatornák között. De most megcsapta valami a fülem, amitől megállt a számban a kávé. Valami gyerekeknek szóló interaktív rajzfilm ment az egyik adón, és szó szerint a következő dialógus hangozott el benne:
(Jelenet, gyerek ül a csónakban, evez a folyón, elér egy hármas elágazáshoz.)
Főszereplő kisfiú:
 - Vajon melyik ágat válasszam, melyik felett van a szivárvány?  - kitekintve a nézők felé - Korrekt a harmadik felett.
 - Már alig várom hogy rózsaszín folyami delfin lehessek!

Itt ennél a pontnál felpattantam, kikapcsoltam a TV-t, és elhajítottam a távirányítót.

Gergo3

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 128
Re:OFF
« Válasz #15077 Dátum: 2013. Október 27. - 11:10:09 »
Bekapcsoltam reggel a TV-t. Nem nagyon szoktam nézni, maximum alapzajnak jó amíg a számítógép előtt írok. Épp ezért kapcsolgatni sem szoktam a csatornák között. De most megcsapta valami a fülem, amitől megállt a számban a kávé. Valami gyerekeknek szóló interaktív rajzfilm ment az egyik adón, és szó szerint a következő dialógus hangozott el benne:
(Jelenet, gyerek ül a csónakban, evez a folyón, elér egy hármas elágazáshoz.)
Főszereplő kisfiú:
 - Vajon melyik ágat válasszam, melyik felett van a szivárvány?  - kitekintve a nézők felé - Korrekt a harmadik felett.
 - Már alig várom hogy rózsaszín folyami delfin lehessek!

Itt ennél a pontnál felpattantam, kikapcsoltam a TV-t, és elhajítottam a távirányítót.

Pont az ilyenek miatt csak F1-et nézek a tévében.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15078 Dátum: 2013. Október 27. - 11:37:03 »
Engem pont a mostani „Vettel elképzelt naplója” győzött meg arról, hogy F1-et magyar kommentárral soha többet. Maradok a Sky F1 streamjeinél.

Gergo3

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 128
Re:OFF
« Válasz #15079 Dátum: 2013. Október 27. - 11:41:28 »
Engem pont a mostani „Vettel elképzelt naplója” győzött meg arról, hogy F1-et magyar kommentárral soha többet. Maradok a Sky F1 streamjeinél.

Paliknál még így is sokkal jobb szerintem.