Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981904 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15500 Dátum: 2014. Március 05. - 13:03:45 »
A százados egy rang.
A kapitány valaminek a parancsnoka. Ezért Amerika kapitány.
Nem egészen. A százados angol megfelelője a kapitány. És fordítva.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #15501 Dátum: 2014. Március 05. - 14:56:22 »
Ha már így benne vagyunk, nekem az tűnt furcsának, hogy egy felnőtt ember aki nap mint nap sokat dolgozik annak a kikapcsolódást az animációs filmek jelentik.
Mert pl átlagos felnőtt nem ezzel kapcsolódik ki a hétköznapok után.
Egy átlagos felnőtt nem olvas képregényt se (sajnos).  ;D
Egy jó animációs film szerintem tökéletes kikapcsolódás, még egy felnőttnek is.  ;)

Ez igaz, ahogy az is hogy a kidolgozott mellizmok jól néznek ki a strandon, de ugyancsak lassítják az ütést.
A mellizmok jelentősen részt vesznek az ütések kivitelezésében, nem beszélve pl. a köríves ütésekről, nem csak dísznek vannak. :) A sima fekvőtámasz is a mellizmokon és a tricepsen túl még jó pár izmot megmozgat, fejleszt.

Én csak azt mondom amit nekünk tanítanak ;)

Mert pl átlagos felnőtt nem ezzel kapcsolódik ki a hétköznapok után.
Hmm, ezek után kiváncsi vagyok, te hogy látod, mivel kell(ene) egy felnőtt embernek kikapcsolódnia? :) (Nem kötözködni akarok, tényleg csak kiváncsi vagyok. :) )


Én a szüleimből, barátaim szüleiből indulok ki:
-Olvasnak sokat (Regényeket főleg)
-Zenét hallgatnak
-Apukám főleg sportot, anyukám ismeretterjesztő filmeket néz a tv

Ja igen, apukám villamos anyukám gazdasági mérnök.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15502 Dátum: 2014. Március 05. - 14:59:26 »
Ha már szóba került az edzés, hadd engedjem meg magamnak, hogy picit reklámozzam bátyámat.
Március 29-én nyílt napot tart a Jump Fitnessben, ahol személyi edzőként dolgozik.
http://fitnessedzes-fogyokura.com/?p=146

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15503 Dátum: 2014. Március 05. - 15:37:56 »
Hát lassan már akkor a lazításképpen toljunk le pár felülést helyett egész komoly edzéstervet kell összeállítanom
Ja, amikor én is ráébredtem erre, egy régi edzőtársam segített összerakni az edzéstervemet. :)

Hmm, ezek után kiváncsi vagyok, te hogy látod, mivel kell(ene) egy felnőtt embernek kikapcsolódnia? :)
Te nem kötözködni akarsz, oké. :) Én csak a "kellene" és az "átlagos felnőtt" megfogalmazásba kötnék bele. ;) De szerintem már éppen eléggé ismeritek a véleményem arról, hogy mi az átlag és mennyire nem létezik átlagos ember, illetve, hogy mennyire negatívan hat az önértékelésre ez a fogalom. Nem osztom tovább az észt, mert írásban sokmindent félre lehet érteni. :)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #15504 Dátum: 2014. Március 05. - 15:51:21 »
Én csak azt mondom amit nekünk tanítanak ;)
Jogos, ezt tejesen megértem. Valószínűleg rosszul tanították, vagy te értettél valamit félre.  :)

Én csak a "kellene" és az "átlagos felnőtt" megfogalmazásba kötnék bele. ;) De szerintem már éppen eléggé ismeritek a véleményem arról, hogy mi az átlag és mennyire nem létezik átlagos ember, illetve, hogy mennyire negatívan hat az önértékelésre ez a fogalom. Nem osztom tovább az észt, mert írásban sokmindent félre lehet érteni. :)
Nagyjából egyetértek, mégis néha muszáj olyan kategorizálásokat létrehozni, mint az "átlag" ember, mert hiába sztereotípia, azért mégiscsak van valóságalapja. :) Van egy nagyon jó mondás erre az egész helyzetre, de azt majd személyesen elmondom a börzén, mert hátha valaki félreértené és megsértődne. :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 05. - 18:32:27 írta Psycho »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #15505 Dátum: 2014. Március 05. - 15:54:25 »



Nekem pontosan ezt mondták, és kizártnak tartom, hogy a tanítóm rosszul mondta volna.
Jó ideje foglalkozik azzal amit nekünk megtanít ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #15506 Dátum: 2014. Március 05. - 15:55:27 »
Akkor a 2. lehetőség állhat fenn. :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 05. - 15:58:42 írta Psycho »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #15507 Dátum: 2014. Március 05. - 15:56:29 »
Akkor a 2. lehetőség áll fenn. :)

Ma úgy is lesz edzésem. megkérdezem a kérdéses dolgot ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15508 Dátum: 2014. Március 05. - 22:14:42 »
mégis néha muszáj olyan kategorizálásokat létrehozni, mint az "átlag" ember, mert hiába sztereotípia, azért mégiscsak van valóságalapja. :)
Magának az átlagnak van, persze, sőt. :) Arra gondoltam, hogy a {1,2,4,5} adathalmaz átlaga 3 úgy, hogy valójában egyik tagja sem 3, és ebből könnyen jön az a gondolkodás, hogy (perszonifikáljuk kicsit ezeket a számokat, légyszi :D) mindegyik próbálja elérni, hogy "3" legyen, mert az a "normális". Közben meg, ha jobban megbézed, tök abszurd az egész elgondolás.
Idézet
Van egy nagyon jó mondás erre az egész helyzetre, de azt majd személyesen elmondom a börzén, mert hátha valaki félreértené és megsértődne. :)
Kíváncsi leszek(vagyok). :)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #15509 Dátum: 2014. Március 05. - 22:36:01 »
mégis néha muszáj olyan kategorizálásokat létrehozni, mint az "átlag" ember, mert hiába sztereotípia, azért mégiscsak van valóságalapja. :)
Magának az átlagnak van, persze, sőt. :) Arra gondoltam, hogy a {1,2,4,5} adathalmaz átlaga 3 úgy, hogy valójában egyik tagja sem 3, és ebből könnyen jön az a gondolkodás, hogy (perszonifikáljuk kicsit ezeket a számokat, légyszi :D) mindegyik próbálja elérni, hogy "3" legyen, mert az a "normális". Közben meg, ha jobban megnézed, tök abszurd az egész elgondolás.
:lol: Tök jó ez a számos példa! De ha össze akarod hasonlítani közös tulajdonságok alapján mondjuk a "2-t" és a "4-t", akkor lehet jellemezni azzal őket, hogy egy egység távolságra vannak a "3-tól", ami az átlaguk.  ;D De oké, az átlaghoz meg kéne adni a szórást is (legalább, az eloszlásról nem is beszélve), azonban mindezt ilyen esetekben mellőzni szoktuk, mert a végén még elveszne a lényeg. :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15510 Dátum: 2014. Március 05. - 22:45:41 »
lehet jellemezni azzal őket, hogy egy egység távolságra vannak a "3-tól", ami az átlaguk.  ;D
True, de akkor már az "1"-et és az "5"-öt is lehet azzal jellemezni, hogy 2 egység távolságra vannak az átlagtól. És ezekből a távolságokból is össze lehet rakni egy adathalmazt, amit megint átlagolhatsz az átlagos szórásért(ilyenkor már lehet, hogy rosszul használom a fogalmakat... :headscratch: bocsi.). És így tovább.

Idézet
azonban mindezt ilyen esetekben mellőzni szoktuk, mert a végén még elveszne a lényeg. :)
:lol:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #15511 Dátum: 2014. Március 05. - 23:17:09 »
Most lehet, hogy hülyeséget fogok mondani, de amikor "átlagemberekről beszélünk" akkor szerintem nem abszolút értelemben beszélünk az egész csoport minden tulajdonságáról, hanem relativizálunk - egy embert vagy egy kisebb csoportot kiemelünk bizonyos képességek, cselekedetek, vagy külső-belső tulajdonságuk alapján az egész csoportból, és a többieket tekintjük "átlagosnak" hozzájuk képest. :)
Például élsportolókat, színészeket, híres tudósokat satöbbi. :) Az elért sikereik, cselekedeteik vagy képességeik alapján lehet kiemelni őket a tömegből, az "átlag közül".
Nyilván mindenkinek vannak példaképeik, nektek is, szerintem ez is ugyanolyan. Bármennyire is büszke vagy magadra, és ismered a saját értékeidet, mégis, ha a példaképedhez hasonlítod magad, hajlamos vagy "átlagosnak" érezni magadat. Holott persze  ez hülyeség, hisz mindenkinek megvannak a saját értékei, és mindenki egyedi, de mégis hajlamosak vagyunk másokhoz hasonlítgatni magunkat. Ez biztos pszichológiai okokra vezethető vissza. :) Ezzel együtt egyetértek azzal, hogy:
Idézet
mennyire nem létezik átlagos ember, illetve, hogy mennyire negatívan hat az önértékelésre ez a fogalom.


******

Idézet
Arra gondoltam, hogy a {1,2,4,5} adathalmaz átlaga 3 úgy, hogy valójában egyik tagja sem 3, és ebből könnyen jön az a gondolkodás, hogy (perszonifikáljuk kicsit ezeket a számokat, légyszi :D) mindegyik próbálja elérni, hogy "3" legyen, mert az a "normális".
Valóban, érdekes gondolatmenet. :D De tisztázni kell, hogy van-e minőségi különbség a számok között, lehet hogy igazából mindegyik 5-ös szeretne lenni. ;D Persze az is lehet, hogy az 1-es megelégedne azzal, ha 3-as lehetne, vagy belenyugszik a sorsába, hogy ő 1-es. :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 05. - 23:20:33 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #15512 Dátum: 2014. Március 05. - 23:20:05 »
Atlagember alatt legtobbszor igazabol egy tulajdonsagra tekintett moduszembert kell erteni, ha mar a kifejezeseken lovagolunk.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #15513 Dátum: 2014. Március 05. - 23:25:39 »
És tényleg. :) Csak jó volt eljátszadozni Ju nem mindennapi (átlagos ;D) példáján. :D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #15514 Dátum: 2014. Március 06. - 00:36:51 »
Atlagember alatt legtobbszor igazabol egy tulajdonsagra tekintett moduszembert kell erteni, ha mar a kifejezeseken lovagolunk.
Így van. Igazából oda akartam vezetni a gondolatot, hogy nem egy, hanem több tulajdonság móduszaiból összegyúrt embert szokás átlagnak tekinteni, így viszont már emberi szinten nem valid eredményt kapsz. Ez az eredmény ettől függetlenül sok dologhoz hasznos, ha társadalmi szinten akarsz folyamatokat vizsgálni, de egyén szinten az átlagembert közel mindenben megtestesítő egyént nagyon valószínű, hogy nem találsz.
És ez nem is feltétlenül probléma. A probléma társadalom"tudományi" szinten jön, szerintem. Amikor az emberek helyettesítik az átlagember szót a normál ember szóval. Mert egy szinten van átfedés a kettő között, de azzal nem foglalkoznak, hogy a kettő nem felcserélhető. És azzal, hogy a nyelvben felcserélik a két szót, a mögöttük álló fogalmakat is felcserélik, így lesz a "nem átlagos" "nem normális", a "nem normális" viszont ~="abnormális". Legalábbis nekem ez az elméletem. :)

Nyilván mindenkinek vannak példaképeik, nektek is, szerintem ez is ugyanolyan. Bármennyire is büszke vagy magadra, és ismered a saját értékeidet, mégis, ha a példaképedhez hasonlítod magad, hajlamos vagy "átlagosnak" érezni magadat.

Ez már szerintem más téma. :) Abba most nem akarok belemenni, miért gondolom feleslegesnek és hülyeségnek a példaképeket.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15515 Dátum: 2014. Március 06. - 10:05:08 »
Abba most nem akarok belemenni, miért gondolom feleslegesnek és hülyeségnek a példaképeket.
No. Pedig ez engem is érdekelne.  :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15516 Dátum: 2014. Március 06. - 10:53:36 »
Abba most nem akarok belemenni, miért gondolom feleslegesnek és hülyeségnek a példaképeket.
Én tökéletesen egyetértek.  ;) Sokan nagyon idióta irányokba el tudnak menni, példaképekre hivatkozva. Mint minden, ez is lehet jó dolog, de csak mértékkel.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15517 Dátum: 2014. Március 06. - 18:16:48 »
Azért, mert léteznek extrém példák, még valami lehet jó dolog, sőt, inspiráló. Te sem azért kezdtél el rajzolni, mert tetszettek a ceruzáid.  ???

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #15518 Dátum: 2014. Március 06. - 18:20:15 »
Azért, mert léteznek extrém példák, még valami lehet jó dolog, sőt, inspiráló.
Tudom, ugyanezt mondtam.  ;)
Te sem azért kezdtél el rajzolni, mert tetszettek a ceruzáid.  ???
De nem is azért, hogy valakire hasonlítsak. Sosem volt konkrét példaképem, nem utánoztam se viselkedésben, se stílusban senkit.  Vagyis nem tudom elképzelni azt a szituációt, hogy én azt mondjam, hogy olyan akarok lenni, mint ő, ahelyett, hogy ezt és ezt akarom elérni. Célok lebegnek a szemem előtt, nem személyek.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 06. - 18:33:18 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15519 Dátum: 2014. Március 06. - 18:39:42 »
Értem, amit mondasz, de: azt a célt már elérték előtted, feltételezem? Vagyis nem azért rajzolsz képregényt, mert így alakult, hanem mert szereted a képregényeket, láttál pár nagyon klassz rajzot, és te is szeretnél olyat. Ha nem is tudod konkrét személyhez kötni, miért lenne baj, ha tudnád? Természetesen nem egyhez, mert ahogy egy ismerősöm mondta, ha csak egy példaképed van, annak alighanem a paródiájává válsz.