Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #2140 Dátum: 2008. Június 03. - 22:40:01 »
Egyszer velem is történt ilyen általánosban egy kémiaversenyen, valamit melegíteni kellett gázégővel de a gázcső a nyitott lombikok között ment és hát egy húzásra feldöntöttem mindent, a tömény sósav is kiborult az asztalra, utána abalakot kellett nyitni.
pepo: Szerinted rossz a a fizika könyv? látnod kellene a sejtbiosz tankönyvünket, annál több helyesírási hibát életedben nem láttál egy könyvben. Én a termodinakát kémiából nem rétettemm nagyon meg , meg nem is nagyon olvastam el, nem volt időm rá a saját hibámból, de fizikából nagyjából megértettem.Azért durva volt a fizika könyvben , hogy egy csomó részét a gyakvezető tanárom írta. Amit még nem szeretek az a Szenthágotai funkcionális anatomia könyvek, azokban minden és a lényeg elveszik a többi között. Amúgy szerintem a legjobb könyvem a Röhlich féle szövettankönyv.
Hogyhogy volt nektek kisérlet emeltszinten kémiából? nekünk csak középszinten volt olyan, emelt szintem csak el kellett mondani , de nem kellett megcsinálni a kisérleteket.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 03. - 22:48:20 írta Psycho »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2141 Dátum: 2008. Június 03. - 22:46:02 »
Doki: egybe 3 órás előadás? Az szép...nálunk max 2 előadás megy egyben. Viszont cserébe van 5 órás gyakorlat. :drying: És csak előadás volt? Zh-kal ki lehetett váltani?

kaine: Ügyi vagy, még az a szerencse, hogy azok kénsavas oldatok nem túl tömények. Nekünk általánosban mondta a tanár, amikor a kénsavat vettük, hogy "Gyerekek, nem tőlem tudjátok, de ha az asszony/férj rosszul viselkedik és nosza, meforgatjátok benne a kést, akkor tömény kénsavat adjatok neki, az szénné égeti az egész testet, a kuitya se ismeri fel" :lol: :lol:

Nekem a középsulis kémiatanárnőm öntötte le magát kénsavval, de szerencsére csak a ruháját marta szét...mondjuk gyorsan bugyira kellett vetkőznie mindneki előtt. :D

Ja meg egyszer mi is ügyeskedtünk valamivel( asszem kéndioxid? az a záptojás szagú?) és hát kicsit dúrva lett a vége...20 percre több teremben beszntették az oktatást, mert nem lehetett elviselni a szagot a diákok meg szabályosan fellázadtak. :D Jó buli volt.
Meg egyszer én csináltam olyat, hogy a jód az szublimál...de melegítettük egy picit, hogy jobban látsszon. Én meg akkor (hát akkor tanultunk először kémiát, nem ismerve az alumíniumport) alágyújtottam a jódnka a Bunsen égővel, a gyufát meg rálöktem egy tál alumíniumporra, vajon mi lesz... :DÉletem legszebb tüzijátéka volt, cserébe kaptam egy osztályfőnökit, meg leégett a napló borítója. ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #2142 Dátum: 2008. Június 03. - 23:00:57 »
Nekem a középsulis kémiatanárnőm öntötte le magát kénsavval, de szerencsére csak a ruháját marta szét...mondjuk gyorsan bugyira kellett vetkőznie mindneki előtt. :D
Na arra kíváncsi lettem volna!  :lol: Biztos nagyon szégyellte magát utána.  ;D
Nekem az első munkahelyemen 97%-os sósavval és nátronlúggal kellett dolgozni. Szigorúan védőcuccban, de aki nem vette fel, volt, hogy kiégetett belőle egy darabot egyetlen csepp is.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2143 Dátum: 2008. Június 03. - 23:14:00 »
Mit dolgoztál ? :ohmy: Az Oscorpnál voltál, fejlesztetted az oz szérumot? :D
Fú az kemény..nem csodálom, hogy kiégette. Nálunk a suliba terjengett egy legenda, hogy az egyik kémiatanár azért ment idő előtt nyugdíjba, mert szépen összemaratta 3 ujját, meg a fél kézfejét.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #2144 Dátum: 2008. Június 03. - 23:19:41 »
Pepo: a dihidrogén szulfid(kénhidrogén) a záptojászsagú. Kén dioxiddal mi játszottunk még tavaly. Erről az esetről annyit kell tudni , hogy reál osztályba jártam és mindenki , köztük talán én a legjobban, utáltuk az irodalom órát, ugyhogy mindig kitaláltunk valamit( fociztunk, aludtunk stb.) de egyszer egy dupla irodalom óra elötti nap volt kémiafakultácionk amikor kén olvasztottunk és az amorf ként lehütve összegyúrtuk , hogy megnézzük, hogyna kristályosodik vissza. Legalábbis ezt mondtuk a tanárnak amikor elvittük a ként. Másnap irodalom órán begyüjtottuk a földön. Elég nagy épület volt a sulink, de még az épület máik részében is lehetett érezni a kéndioxid szagot. Mi ott fulladoztunk, meg röhögtünk a hátsó padban haverommal, közben senki nem tudta , honnan jön a szag, erre csak annyit mondtunk, mivel a kémiatermek az osztályunk felett volt, hogy tuti onnan jön a szag.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #2145 Dátum: 2008. Június 03. - 23:21:26 »
Simán el tudom képzelni. Egyszer a szemem előtt történt, hogy egy csepp majdnem a szemébe csöppent a kollégámnak, csak fél centivel ment alá. De lett egy luk az arcán tőle.  :surp:
Papírgyárban dolgoztam egy irányítóközpontban, aztán egyszer csak beszereltek egy egész emeletnyi légtisztító berendezést, amit hozzánk csaptak, hogy a mi dolgunk lesz. A gyár melletti lakótelepre évek óta naponta kieresztették a mérgező gázokat, és a többszöri feljelentés miatt kellett a tisztító. Az volt a lényege, hogy kieresztés előtt megnézni a Ph-t, ha savas volt, lúgot önteni hozzá, ha lúgos, akkor savat, hogy semleges legyen. Akkor engedték ki, ami már csak füst, vagy pára. Hihetetlen nagy tartályok, meg minden tartozott hozzá, és műanyag kádakban hozták hozzá a savat, meg a lúgot. Egyszer velem is volt, hogy miután levettem a kesztyűt, meg a maszkot, véletlenül hozzáértem a maszkhoz, amin régi, már rázsírosodott anyag volt, és utána megvakartam az arcom. Akkor jöttem rá, hogy milyen a kezem, azonnal futottam arcot mosni, jól megijedtem, hogy szétmarja, de szerencsére nem lehetett túl erős, mert nyom nélkül megúsztam. Azóta is utálom a vegyszereket.  :drying:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2146 Dátum: 2008. Június 03. - 23:31:25 »
Idézet
a dihidrogén szulfid(kénhidrogén) a záptojászsagú. Kén dioxiddal mi játszottunk még tavaly. Erről az esetről annyit kell tudni , hogy reál osztályba jártam és mindenki , köztük talán én a legjobban, utáltuk az irodalom órát, ugyhogy mindig kitaláltunk valamit( fociztunk, aludtunk stb.) de egyszer egy dupla irodalom óra elötti nap volt kémiafakultácionk amikor kén olvasztottunk és az amorf ként lehütve összegyúrtuk , hogy megnézzük, hogyna kristályosodik vissza. Legalábbis ezt mondtuk a tanárnak amikor elvittük a ként. Másnap irodalom órán begyüjtottuk a földön. Elég nagy épület volt a sulink, de még az épület máik részében is lehetett érezni a kéndioxid szagot. Mi ott fulladoztunk, meg röhögtünk a hátsó padban haverommal, közben senki nem tudta , honnan jön a szag, erre csak annyit mondtunk, mivel a kémiatermek az osztályunk felett volt, hogy tuti onnan jön a szag.
Nem rossz. amúgy én már nagyon keverem ezeket a dolgokat, hogy melyik színtelen, melyik milyen szagú. :D
A NO2 a vörösesbarna igaz? Na azzl kellett volan elárasztani a termet, senki se látott volna semmit.

Meg asszem a kénsav+ glükóznál van az, hogy ráöntöd és az a nagy feket szivasszerűséág tör felfelé belőle? Hú...annál nagyon kifutott nekünk az egész mindenség, öröm volt nézni. :D
Idézet
Papírgyárban dolgoztam egy irányítóközpontban, aztán egyszer csak beszereltek egy egész emeletnyi légtisztító berendezést, amit hozzánk csaptak, hogy a mi dolgunk lesz. A gyár melletti lakótelepre évek óta naponta kieresztették a mérgező gázokat, és a többszöri feljelentés miatt kellett a tisztító. Az volt a lényege, hogy kieresztés előtt megnézni a Ph-t, ha savas volt, lúgot önteni hozzá, ha lúgos, akkor savat, hogy semleges legyen. Akkor engedték ki, ami már csak füst, vagy pára. Hihetetlen nagy tartályok, meg minden tartozott hozzá, és műanyag kádakban hozták hozzá a savat, meg a lúgot. Egyszer velem is volt, hogy miután levettem a kesztyűt, meg a maszkot, véletlenül hozzáértem a maszkhoz, amin régi, már rázsírosodott anyag volt, és utána megvakartam az arcom. Akkor jöttem rá, hogy milyen a kezem, azonnal futottam arcot mosni, jól megijedtem, hogy szétmarja, de szerencsére nem lehetett túl erős, mert nyom nélkül megúsztam. Azóta is utálom a vegyszereket.
Nem semmi. Csak azt nem értem miért kellett ilyen tömény savakkal, meg lúgokkla dolgozni...az azért nagyon kemény.
Hát igen, a kémia eléggé veszélyes...az egyik leggyakoribb oldószer a benzol is súlyosan rákkeltő, vagy a szént-tetraklorid is.

jajj meg még van egy sztorim: :D
A klorofomot használták régen altatásra? Bódító illatú, így tanultuk.Vagy valamelyik klórós vegyületet, ami annál a témakörnél volt, már nem emlékszem. Szóval a lényeg, hogy használtuk,. mint oldószert...persze biosz-kémia tagozaton is volt legalább vagy 10 ember, akit totál nem érdekelt egyik se, csak nekünk mindent jóformán emlet szinten nyomta, mert ennke a tagozatnka a volt sulimban nagy rangja, meg gyökere van, szóval minket termeltek rendesen, mindig a biosz kémia volt a legerősebb osztály stb, szóval sokan csak azért jöttek ide, mert jó erős, meg persze érdekelte őket picit a téma, de hamar megutálták. Szóval a lényeg, hogy 3-ban meg 4-ben már totál nem tanultak kémiát, azt se tudták eszik vagy isszák. Persze kísérleten mindnkeinke ott kellett lenni...az egyik srác meg addig szagolgatta a ezt az oldószert, hogy csak arra lettünk figyelmesek, hogy olyat koppant a földön mint állat. Elaludt szegény. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #2147 Dátum: 2008. Június 03. - 23:38:30 »
Velem ez majdnem megtörtént, amikor segédműtős voltam. Végig benn kellett lenni a műtétnél, és a maszkos altatógázból biztosan jutott kifelé is, mert volt olyan nap, amikor majdnem leestem a székről, olyan álmos voltam a műtét közben.  ;D Viszont azóta 5 percnél kevesebb idő kell hozzá, hogy elaludjak. Szinte a nap bármelyik szakában, ha lefekszem.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2148 Dátum: 2008. Június 03. - 23:44:11 »
Hehh, akkor elmegyek én is segéműtősnek, hogy ilyne jó alvó legyek. De Tomi, te aztán dolgoztál pár helyen...mindent kipróbáltál? :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #2149 Dátum: 2008. Június 03. - 23:45:46 »
Igen a kénsav vizelvonó hatásaira vonatkozó kisérletek poénosak, de azoknak is van szaguk. :hehe: Igen kloroformot használtak régebben , amíg ki nem derült, hogy rákkeltő, pedig még be is akartunk szerezni egyzuser egy keveset mert egyik osztálytársuknak 18. születésnapjára meglepetés bulit szerveztünk , és el akatuk rabolni, és ahhoz kellett volna egy kis kloroform. Eszembejutott még amikor benzolt éegetett a tanárunk és a korom szállt mindenfele a terembe, egy idő után egyik osztály társunk megkérdezte,( mivel égés közben egy része elpárolgptt a benzolnak) hogy van-e valami káros hatása a benzolnak, erre a atanár: Nem igazán, de erős rákkeltő.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2150 Dátum: 2008. Június 03. - 23:52:00 »
Idézet
Nem igazán, de erős rákkeltő.
Szép egy tanár. ;D

Rákkeltő a kloroform, de azért anniyra nem veszélye sén úgy tudom. Legalábbis nagy dózis kell, vagy sokáig kell kitéve lenned a gáznka, hogy rákot okozzon.

MI biofizből amikor a hasadó anyaggal kísérleteztünk akkor jegyezte meg a tanár. hoyg a kis ólomedénybe ne sokáig nézzetek bele, mert veszélyes. Én meg ott szorongattam 1 perce.. :drying:
Meg sejtbioszból volt, hogy leukámiés rákos sejtekkel kísérleteztünk és az egyik csajnka a kezére ment. Nem nem értem, de egyből lemosatták vele, meg hogy kesztyóű nélkül ne csináljuk soha. De az miért lenne veszélyes, nemtudom. :headscratch:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #2151 Dátum: 2008. Június 03. - 23:56:46 »
Talán amiatt mert rákot okozhatnak vírusok is, azt nem tudom, nem hiszem , hogy leukémiát is. :headscratch: Vagy talán a benne lévő anyagok gátolhatják a sejtben lévő osztodást gátló anyagokat, így korlátlan , ellenörizetlen osztodás rákot okoz. De ez csak tipp.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #2152 Dátum: 2008. Június 03. - 23:57:51 »
De Tomi, te aztán dolgoztál pár helyen...mindent kipróbáltál? :D
Már a suliban éreztem, hogy nem létezik egyetlen olyan munka se, amihez kedvem lenne.  ;D Ezért mentem találomra a papírgyárba, amit hihetetlenül megutáltam, és szabadulni akartam. Onnan mentem segédműtősnek, ami viszont nagyon jó meló volt, nagyon rendesek voltak a munkatársaim, nagyon jó hangulat volt végig, oda tényleg örömmel jártam be dolgozni. Nem beszélve arról, hogy 21 voltam, és gyakorlatilag csak csajok között dolgoztam...  :D De akkor már régen edzettem is, és az álmom az volt, hogy abból éljek. Ehhez vitt kicsit közelebb, hogy vállalkozó lettem (ebédet szállítottam nyugdíjasoknak), ami napi kb. 5 órás munka volt, utána tudtam edzést is tartani. Végül ez utóbbi annyira jól ment, hogy visszaadtam az ipart, és vagy 2 évig csak az edzésekből éltem. De lassan szűnőben volt az érdeklődés az edzések iránt is, úgyhogy időnként elmentem segíteni egy edzőtársamnak/barátomnak piacozni, amit idővel abbahagytak, és bekerültem egy üzletbe hozzájuk. Onnan léptem tovább, hogy ismét saját céget alapítottam, és nyitottam két boltot is. Mellette még mindig tartok edzést, és immáron teljesült a másik álmom is, hogy képregénykiadó lehessek.  :) Úgyhogy most elégedett vagyok.  :D

Gari

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 61
Re:OFF
« Válasz #2153 Dátum: 2008. Június 04. - 00:03:41 »
Én anno valamilyen író (pl: pont képregény író) akartam lenni, csak éppen nem érzem magam hozzá elég tehetségesnek. :drying:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2154 Dátum: 2008. Június 04. - 00:07:55 »
Nah, annak örülök. :D
Csak azért olyan furcsa ez nekem, mert ezen a környéekn örül az ember, hogy lap végzettséggel valami munkát, még azt is elvállalja, amit nem akar és nem is abból van diplomája, d emuszáj. MOndjuk Pesten van a legtöbb lehetőség az biztos.
Csak azt nem értem, hogy hoyg tudtál ilyne jókat váltani...a papírgyáras munkához is milyne végzettség kellett? Utána sipp-supp segédműtős lettél? Valmai gyorstalpalót se kellett elvégezni vagy hogy? Ja és nem undorodtál a műtétektől? :D

Psycho: olyan anyga nem volt benne szerintem. Önmagában meg a leukémiás sejttenéyszet nem nagyon okozhat rákot..ha meg volt benne valami rákot okozó vírus, ankna se nagyon lett volna szabad bennelennie.
Amúgy a zsigeri anatómia sokkal nehezebb, mint a végtagok, meg a koponya? Nekem is anat a halálom...
És te milyen orvos akarsz lenni? Meg nektek is van kötelező nyári ápolástani gyakrolat, mint nekünk?

Képregényíró? Az nem rossz...csak nem itthon. :D
Én mindig genetikus akartam lenni, képregényes ártalom ez is. Mondjuk még lehet belőlem simán genetikus, mert basszolt amit tanultunk genetikából nagyon.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #2155 Dátum: 2008. Június 04. - 00:15:06 »
Én anno valamilyen író (pl: pont képregény író) akartam lenni, csak éppen nem érzem magam hozzá elég tehetségesnek. :drying:
Hát, még elég fiatal vagy, simán lehet belőled író.  ;) Stan Lee tanácsa, hogy olvass mindent, amit tudsz, és írj nagyon különféle dolgokról.
Csak azt nem értem, hogy hoyg tudtál ilyne jókat váltani...a papírgyáras munkához is milyne végzettség kellett? Utána sipp-supp segédműtős lettél? Valmai gyorstalpalót se kellett elvégezni vagy hogy? Ja és nem undorodtál a műtétektől? :D
A papírgyárashoz papíripari végzettség kellett, de történetesen papíripari végzettségem az van.  :D A műtétekhez elvileg kellene egészségügyi végzettség, de mákom volt, mert amikor jelentkeztem a Heim Pálba, éppen nagy hiány volt, így felvettek anélkül is. Simán betanítottak az osztályon különben, de igazán nem volt egy agyas meló.  :D A műtéteket szerettem, nagyon érdekesek voltak, és mivel a legdurvább horrorok közben is tudtam enni, tudtam, hogy a vérrel se lesz semmi bajom.  :D Különben apám javasolta, hogy próbáljam meg, és nagyon bejött. Az egyedüli, ami undorító volt, az egy nagyon dagadt gyerek (100 kiló, 14 évesen) zsírrétege volt felvágva. Az tényleg ocsi volt, de arra jó volt, hogy utána, ha kicsit véletlenül hízni kezdtem, és eszembe jutott, gyorsan nem ettem egy ideig.  :lol:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2156 Dátum: 2008. Június 04. - 00:22:20 »
Aham, értelek. Tudom miről beszélsz és nekem is mindig ez jut eszembe, ami neked. Mert van egy olyan tetemünk, ami van vagy 140 kiló...hát ne kérdezd, mennyi zsírt kell leszedni róla, hogy egyáltalán megkarcold az izmott. Undorító. Plusz még picit rohad is, szóval tiszta finomság. :D
De amúgy egyetemi ártalom már nálam is kezd jelentkezni...ha már látok egy kövér embert az után egyből az jut eszembe, hogy Úristen, őt se szívesen boncolnám fel. :headscratch: Szerintem ez már nemnormális. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #2157 Dátum: 2008. Június 04. - 00:27:20 »
Hát akkor mindkettőnknek megvoltak a mélypontjai.  ;D Nekem azt a 100 kilós kölyköt például az altatás után vissza kellett volna vinnem a kórtermébe... akkor voltam 67 kiló.  ;D Végül három orvossal együtt tettük vissza az ágyába.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #2158 Dátum: 2008. Június 04. - 06:15:51 »
Idézet
A tanárok úgy hívtak "Dióda-Gyilkos". Érettségi után sírva könyörögtek, hogy válasszak valami más pályát, mert az iskola már nem bírja több Ohm és Amper mérővel annyit tönkrevágtam... így lettem jogász.
:lol: :lol: :lol: Ez hatalmas. ;D
Te egyetemn végezted a jogot?

Valahol el kellett. Bár még van 1 évem. A műszaki suli után elvégeztem egy Igazságügyi szakértő szakot a főiskolán, aztán olyan jól ment hogy belevágtam az egyetembe is. Azt már az elején tudtam, hogy saját ügyvédo praxist nyitni soha a büdös életben nem fogok, mert nagyon sok vele a macera, ahhoz meg nincs gyomrom, hogyha tudom az ügyfelem bűnösségét még védjem is. Így hivatalvezető vagyok az Igazságügyiseknél már vagy 2 éve. Nem rossz munka és még élvezem is alkalmanként... feljegyzéseket készítek a tárgyalás előtt állókról, a már szabadított elkövetőket visszaillesztem a társadalomba, ordítok a helyszínelőkkel és nyalok az ügyésznek.

Boncolásra nekem is mennem kellett hivatalból párszor, hát nem mondom hogy utána nem voltak rémálmaim. De nem rókáztam, ami azért valami. ;D
Amúgy Pepo én is köpcös vagyok, és megnyugtat a tudat, hogy nem nyúlnál hozzám szikével. ;D ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2159 Dátum: 2008. Június 04. - 06:51:59 »
Viszont azóta 5 percnél kevesebb idő kell hozzá, hogy elaludjak. Szinte a nap bármelyik szakában, ha lefekszem.  :D
Ezzel én is így vagyok, csak nekem nem kellett ehez altatót beszívnom (legalábbis nem emlékszem rá  :headscratch: ). De én is az őrültbe kergetem vele az asszonyt, hogy 5 perc után már alszok, amikor ő még képes akár órákat is forgolódni.

A szakmák tekintetében nekem soha nem volt konkrét elképzelésem, hogy mi akarok lenni. Talán azt leszámítva, hogy még általános iskolában csillagász akartam lenni, de azzal a szakmával nálunk nem lehet megélni, így passzoltam. Én inkább úgy voltam vele, hogy majd meglátjuk, hogy mi lesz, az élet hozta lehetőségekkel próbálok boldogulni. Ezért is van sok szakmám, és ezért is dolgoztam már annyi helyen.