Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982082 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #2160 Dátum: 2008. Június 04. - 08:30:03 »
Idézet
Doki: egybe 3 órás előadás? Az szép...nálunk max 2 előadás megy egyben. Viszont cserébe van 5 órás gyakorlat.  És csak előadás volt? Zh-kal ki lehetett váltani?

Pepo: igen, egyben. Bár azé másfél óra után volt egy 10 perces szünet, utána meg megint 45 perc. De ki lehet bírni, már A Biokémia 1. előadás is 3 órás volt. És igen, zh-kel ki lehetett váltani és nem, nem volt gyakorlat (hál istennek...)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2161 Dátum: 2008. Június 04. - 09:49:46 »
Na az volt a szerencsétek. Azokból nekünk nagyon unalmas volt a gyakorlat és sokszor nem is volt könnyű. Másfél óráig számoltunk, meg grafikonokat rajzoltunk és a kis görény felügyelők átszámolták, hogy jó-e, ha nem volt jó, akkor csináld meg újra...áh. :drying:
Hát az szép...én nem tudom hogy lehet végigülni. Nekünk másfél órás előadások vannak egybe, de nkeme már 50 perc után minden bajom van, 70 perc után meg biztos, hogy képtelen vagyok már figyelni. Meg általában ilyenkor jön rajtam mindig ki az aludhatnék...mert rém unalmas sz összes. El-el szunnyadok, utána meg persze, hogy nem tudom már, hogy miről van szó...
Ben: Akkor jó. :D Azt megkérdezhetem, hogy most hány éves is vagy? Én valami 23-ra emlékszem...
amúgy elmondás alapján nem lehet rossz meló, ez az igazságügy engem mindig is érdekelt, csak magyarból kellett volna emeltezni hozzá, úgyhogy nlam alapból kiesett.
Idézet
De nem rókáztam, ami azért valami.
Hát első alkalommla csak a felszínes vénákat kellett felfesteni, még azt se nagyon akartuk...most meg úgy trancsírozunk, mint állat. :D
Idézet
Ezzel én is így vagyok, csak nekem nem kellett ehez altatót beszívnom (legalábbis nem emlékszem rá  vakaró ). De én is az őrültbe kergetem vele az asszonyt, hogy 5 perc után már alszok, amikor ő még képes akár órákat is forgolódni.
Akkor tiszta olynaok vagytok, mint anyu meg apu. Apukám is lefekszik, nem számolok el 50-ig már horkol. Anyu meg rettenetesen rossz alvó. Én a kettő között--ha megvan egy egészséges fáradtságom akkor pikk-pkk elalszok, de ha nem vok fáradt egyáltalán akkr nem megy olyna könnyen. Vagy 3 éve nyáron volt olyan, hogy egy hétig kb. 12-13 órákat aludtam, utána meg 24 óráig semmit, mert képtelen voltam aludni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #2162 Dátum: 2008. Június 04. - 10:42:42 »
Én is akartam csillagász lenni. :) Meg a genetika is érdekelt, de tudtam, hogy az orvosihoz nincs gyomrom. Amúgy meg nem tudom, van-e olyan munka, ami hosszabb távon leköt. Mindenképpen valami kreatív és valami angol. :)

Kémiából mi csak általánosban kísérleteztünk, de 6.ban még vizsgáztunk is belőle, azt tök élveztem. :) Gimiben már csak a tanár csinálta a kísérleteket, mi csak nézhettük. Ezekből már nem sokat jegyeztem meg. :(

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2163 Dátum: 2008. Június 04. - 10:45:08 »
Nekünk sohasem voltak kémiai kisérleteink. Általánosban semmi, középiskolában pedig csak az első évben volt kémiánk, de abban sem volt kisérletezés.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #2164 Dátum: 2008. Június 04. - 10:48:17 »
Pepo, én úgy bírtam ki, hogy Tibi barátommal (aki mellesleg fizika szakos a biológia mellett) végig dumáltuk az egészet. De még mindig jobb volt, mint annó a Humánbiológia előadás, amire csak azért jártam be én is, mert vittem a Kázmér és Hubát, amit ő olvasot... ;D
Amúgy, nektek jövőre lesz Élettan, pepo? Csak mert én jövőre csinálom másodszorra az Összehasonlító élettant (ami gyakorlatilag ua. mint az Orvosi Élattan, még azt a könyvet is használjuk) és így legalább majd lenne kitől megkérdeznem, ha nem tudnék valamit. ;)
Az emberboncoláshoz meg annyit, hogy mélységesen felháborít, hogy még a jogászok is mehetnek boncolásra, nekünk biológia szakosoknak meg csak a sok hülye patkány, meg hal marad. Ez nem igazság! :drying:

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #2165 Dátum: 2008. Június 04. - 11:14:11 »
Pepo: Hát  a zsigertan nem sokkal, de durvább, mint a végtagok, meg a koponya, legalábbis nekem kicsit nehezebben ment. Sajnos nekem is van ápolástanom, nem igaz, hogy még azt a kis nyári szünetet is elveszik minden évben valamivel. Amúgy lehet valami ebbben a képrwegényes ártalomban, mert én is kutató orvos, és azon belül inkább genetikus szeretenék lenni. ;D
Amúgy nekem a boncolásokkal semmi bajom nem volt, a látvány nem volt rémisztő ( habár egyszer meglepődtem, amikor egy 80 éves ember volt ott és nem sokkal kiderült utánna , hogy nő volt), egyszer nem volt rémálmom tőle, de a szag az amit nem bírok ki, ha fél méternél közelebb megyek a gyomrom már a torkomban van. Gondoltam rá beszerzek egy gázmaszkot.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #2166 Dátum: 2008. Június 04. - 11:32:29 »
Ezzel én is így vagyok, csak nekem nem kellett ehez altatót beszívnom (legalábbis nem emlékszem rá  :headscratch: ). De én is az őrültbe kergetem vele az asszonyt, hogy 5 perc után már alszok, amikor ő még képes akár órákat is forgolódni.
Nálunk is épp így van.
Idézet
Ezért is van sok szakmám, és ezért is dolgoztam már annyi helyen.
Sorold!  :D
Amúgy Pepo én is köpcös vagyok, és megnyugtat a tudat, hogy nem nyúlnál hozzám szikével. ;D ;D
Csak messziről, szamurájkarddal.  ;D
Én is akartam csillagász lenni. :)
Az én is akartam. Még csillagász szakkörre is mentem volna, csak épp edzésnapokon volt.
de a szag az amit nem bírok ki, ha fél méternél közelebb megyek a gyomrom már a torkomban van.
Ezt megértem. Egyszer éreztem hullaszagot életemben, de még hetek, sőt, hónapok múltán is az orromban éreztem azt az édeskés szagot. Tényleg páratlanul ocsmány.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2167 Dátum: 2008. Június 04. - 11:49:51 »
Idézet
Ezért is van sok szakmám, és ezért is dolgoztam már annyi helyen.
Sorold!  :D
A munkahelyeket, vagy a szakmákat?
Először egy elektroműszerész szakmát szereztem, de aztán nem sokat melóztam abban a szakmában. Akkor van egy modell és szinész oklevelem is, egy időben elég sok divatbemutatón léptem fel. Mellette leraktam a hivátos jogosítványt (fuvarozóként is eltöltöttem egy időt, pesten szállítottam kis boltokba árut), ha szakmának számít, akkor van jogosítványom hajóra, és mindenféle munkagépre (kezdve a targoncától a markológépekig). Akkor ezen kívül van egy személy-, és vagyonőri végzettségem, egy középfokú vendéglátó-üzletvezető szakmám, és egy szintén középfokú programozói is. Ez volt a legutóbbi, ezt végeztem el tavaly nyáron. Azt hiszem nem hagytam ki semmit. :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #2168 Dátum: 2008. Június 04. - 11:57:34 »
Nem semmi sor. Én még kihagytam, hogy voltam motoros pizzafutár is a Pizza Hutnál, pontosan kettő napig.  ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2169 Dátum: 2008. Június 04. - 12:10:02 »
Én a fuvarozást 5 hónapig csináltam, aztán elegem lett belőle. Elég kaki autókkal kellett menni (öreg, lepusztult kisteherautók), és mindig éjszaka. Este 10-re mentem dolgozni, és reggel 8 körül végeztem.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #2170 Dátum: 2008. Június 04. - 12:16:53 »
Ez szép repertoár Sepi! Nem semmi. De még modell is voltál? :D Ez k*rv@ jó! ;D Plusz akkor gyakorlatilag vadászgépen meg utasszálítón kívül mindenre van jogsid, nem semmi! Ámulok és bámulok. :oh:
Idézet
Pepo, én úgy bírtam ki, hogy Tibi barátommal (aki mellesleg fizika szakos a biológia mellett) végig dumáltuk az egészet. De még mindig jobb volt, mint annó a Humánbiológia előadás, amire csak azért jártam be én is, mert vittem a Kázmér és Hubát, amit ő olvasot... Vigyorog
Amúgy, nektek jövőre lesz Élettan, pepo? Csak mert én jövőre csinálom másodszorra az Összehasonlító élettant (ami gyakorlatilag ua. mint az Orvosi Élattan, még azt a könyvet is használjuk) és így legalább majd lenne kitől megkérdeznem, ha nem tudnék valamit.
Áh, hát akkor meg minke jártok be ha úgyse figyeltek? Én olyanra be se megyke, amin tudom, hoy úgysem tudok figyelni. :D
Jah, lesz Élettan. Segítek szívesen de lehet én se fogom tudni. Na majd Pszychoval kifundáljuk közösen. :D
Idézet
Hát  a zsigertan nem sokkal, de durvább, mint a végtagok, meg a koponya, legalábbis nekem kicsit nehezebben ment. Sajnos nekem is van ápolástanom, nem igaz, hogy még azt a kis nyári szünetet is elveszik minden évben valamivel. Amúgy lehet valami ebbben a képrwegényes ártalomban, mert én is kutató orvos, és azon belül inkább genetikus szeretenék lenni.
Úgy látszik so közös van bennünk! ;D
De milyen felháborító már? Más egyetemeken évközbe van a gyakorlat, beleszámít a szorgalmi időszakba...neknk meg nyáron a fenébe is! Így is anniyt kel tanulni, hogy belegebedsz, erre még azt a két hónapot is elcseszik....meg nekünk azt mondta a dékán, viccesen, hogy azért törölték el az őszi vizsgaidőszakot, hogy a diák nyáron csak pihenjen inkább. Erre meg gyakorlat van...hát köszönöm szépen! Bekaphatják! :stupid: :drying: :drying: :drying:
Idézet
Amúgy nekem a boncolásokkal semmi bajom nem volt, a látvány nem volt rémisztő ( habár egyszer meglepődtem, amikor egy 80 éves ember volt ott és nem sokkal kiderült utánna , hogy nő volt), egyszer nem volt rémálmom tőle, de a szag az amit nem bírok ki, ha fél méternél közelebb megyek a gyomrom már a torkomban van. Gondoltam rá beszerzek egy gázmaszkot.
Én már azt is megszoktam.

kaine: Ennél a boncolásnál ne hullaszagot képzelj el. :D Itt csak a formalin szagát érzed, az a nagyon büdös. Patológián meg fagyasztva lesznke, szóval azok nem rohadnak.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2171 Dátum: 2008. Június 04. - 12:30:38 »
De még modell is voltál?
Ja, a középsuli után csináltam egy ideig. Nem túl sokáig, mivel bár jól fizetet, elég kevés munka volt, így abból szintén nem lehet ebben az országban megélni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #2172 Dátum: 2008. Június 04. - 12:47:20 »
Akkor onnan voltál ismerős!  :lol: Tényleg, csak bemutatók, vagy reklámok is?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2173 Dátum: 2008. Június 04. - 12:49:44 »
Főleg bemutatók, reklámokban nem szerepeltem, csak statisztáltam pár műsorban, mint például abban a borzadályos Friderikusz produkcióban, a meglepő és mulatságosban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #2174 Dátum: 2008. Június 04. - 13:01:00 »
Annak az első részét láttam, az tényleg vicces volt. Fábry is benne volt, és akkor még nem volt saját műsora.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #2175 Dátum: 2008. Június 04. - 13:02:57 »
Statiszta én is voltam. :) Ilyen Claudia show meg hasonlókban voltam párszor a közönségben de szerencsére nem vettek fel. :D Meg egyszer hívtak irigy hónaljmirigy forgatásra, de pont nem értem rá. Jobb is így, nem szeretem a felvételeket. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #2176 Dátum: 2008. Június 04. - 13:06:35 »
És te mi voltál benne Sepi, a meglepő vagy a mulatságos?  :twisted: ;D Én is szereztem anno egy vagyonőri végzettséget, de muszájból, mert az volt a beugró a magánnyomozói tanfolyamra, amit végül dícsérettel végeztem. Most ne gondolja senki hogy egy percig is dolgoztam magánnyomozóként, szó sincs róla, de az egyetemen főszakomnak a kriminalisztikát válaszottam, és a vezető tanár profnak is megvan a magánnyomozói igazolványa. Viszont 2 teljes napig dolgoztam vagyonőrként a fősuli nyári szünetében, de ki kellett lépnem mert a hülyék rám bízták a riasztó beállítását amit percek alatt tönkre vágtam.  :headscratch:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2177 Dátum: 2008. Június 04. - 13:33:19 »
Én külső felvételeken voltam statiszta. Biztos emlékeztek rá (már ha látatok belőle egy részt is), hogy volt benne egyfajta kandi-kamerás rész, amikor mindig kiküldtek valami ember valahova, és ott a fülesén keresztül kapott parancsokat kellett végrehajtania az illetőnek. Nos, ez mind meg volt rendezve. A helyszineken mindig ilyen kisebb szinészek és statiszták voltak, akik bár nem tudták, hogy a studióban mit találnak ki a műsorvezetők, de tudták, hogy felvétel van. Mondjuk másképpen ez nem is működhetett volna. Amelyikben én szerepeltem, ott egy csajt egy biliárdszalonba küldtek el, hogy ott csináljon ezt-azt. Például, hogy vegyen el golyókat az asztalról, ahol játszanak, stb. Most egy ilyet a való életben ott helyben agyonütnek, ha egy játszma közepén odamegy valaki, és elviszi a golyókat a játszma közepén, vagy egy dákóval elkezdi ütögetni ő is a golyókat. Itt mindenki tudta, hogy mi a helyzet, így csak furcsa képet kellett vágni.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #2178 Dátum: 2008. Június 04. - 13:36:55 »
Itt Borsodban naponta halnak meg emberek meggondolatlan billiárd golyó elutlajdonítás miatt. ;D Amúgy személyesen is találkoztál Friderikusszal. Ha igen hogy álltad meg hogy laposra ne taposd? Nála unszimpatikusabb TV-s egyéniség a 90-es években tán nem is volt.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2179 Dátum: 2008. Június 04. - 13:42:22 »
Találkoztam vele személyesen is. Én sem bírom a fejét, meg akkor is úgy voltunk vele, hogy elég köcs*g volt, mert persze amikor az ő műsoraiban statisztáltunk nem fizetett érte. Azt mondta, hogy ez nekünk megtiszteltetés, hogy szerepelhetünk a műsorában. Így én is csak kétszer mentem el hozzá statisztálni, egyrészt mert nem nagyon válogathattam a munkákban (főleg ha azt akartam, hogy esetleg később valami normálisabb melót kapjak abban a szakmában), de aztán úgy voltam vele, hogy van jobb dolgom is, minthogy ingyen jópofizak a műsorában.