Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982201 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16740 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 15:56:12 »
Gondolom a régi rendszerben rögzült a kifejezés magyar verziója (annak negatív felhangja nélkül), és nem nagyon volt bárki aki tiltakozott volna ellene, elvégre túl sok fekete nem élt itthon.
De alapvetően a nigger szó magyar megfelelőjeként használták az irodalomban. Pl. 10 little niggers = 10 kicsi néger, csak aztán meghonosodott a másik verzió is, vélhetőleg a nyugati filmek miatt.
Most pedig mióta multi-kulti van, megpróbálják kigyomlálni a szó minden verzióját minden nyelvből.

Az is teljesen érthető számomra hogy sok embernél berögzült, de az is, hogy el akarják tüntetni.

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:OFF
« Válasz #16741 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 16:35:03 »
Én személy szerint a színesbőrű kifejezést jobban sértőnek találnám mint a többit amit itt elsoroltunk ,de a kor választja azt hogy éppen mi a rasszista és mi nem, ezt mi kis emberek sose érthetjük meg vannak nagyok akik ezt eldöntik ami meg már nem a mi dolgunk,rengeteg rassz van akire ezerféle kifejezés van ,de lényegtelen mert mindegyik ember , csak egyik barna a másik meg sárga fehér zöld mint Hulk :D Amugy én már hallotam olyat hogy a cigány szzó is rasszista és a hiperpigmentált a helyes :D na ne nevetess hát milyen ökör fogja ezt használni :D
"May the force be with you"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16742 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 18:00:04 »
Ehhez képest néhány éve megint látok négercsókot a boltokban az afrikai herceg meg hasonló hülye nevek helyett…

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:OFF
« Válasz #16743 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 18:04:17 »
Tényleg!!!!! ha egy csoki négercsók akkor bemennek a boltba és megverik mert rasszista? :D
"May the force be with you"

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #16744 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 18:19:58 »
Tényleg!!!!! ha egy csoki négercsók akkor bemennek a boltba és megverik mert rasszista? :D

Ráfinganak vagy ököllel szétlapítják :hehe:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16745 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 18:28:04 »
Ehhez képest néhány éve megint látok négercsókot a boltokban az afrikai herceg meg hasonló hülye nevek helyett…
Érdekes, pedig azt hittem, pont emiatt volt egy időben a herce-hurca. Biztos Hungarikummá nyilvánították. ;D

Tényleg!!!!! ha egy csoki négercsók akkor bemennek a boltba és megverik mert rasszista? :D
Ráfinganak vagy ököllel szétlapítják :hehe:
Meghajlok érveitek súlya alatt. Minden további szó felesleges itt úgy érzem.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #16746 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 19:12:05 »
Ennél már csak az volt jobb, amikor valaki felháborodva mesélte otthon, hogy a magyarok milyen rasszisták. Van egy édesség aminek a nevében menne van a "néger" szó és egy akasztott fekete ember van a csomagoláson.

De ez valószínűleg csak egy urban legend.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:OFF
« Válasz #16747 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 19:32:32 »
VTomi: Bár az lenne,de az emberi hülyeség nem ismer határokat. Anno valamelyik amcsi közösségi portálon egy afro-amerikai csaj mesélte,hogy nemrég Magyarországon járt és milyen rassziták a magyarok amiért ilyen kirekesztő édességet árulnak. Onnan számazik az ominózus "jujj akasztják szegény négert" történet. Természetesen rögtön beindult a jajveszékelés pedig csak jobban szemügyre kellett volna venni a csomagoláson lévő figurát :roll:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #16748 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 20:55:58 »
Ennél már csak az volt jobb, amikor valaki felháborodva mesélte otthon, hogy a magyarok milyen rasszisták. Van egy édesség aminek a nevében menne van a "néger" szó és egy akasztott fekete ember van a csomagoláson.
:lol: ;D Akár még igaz is lehet a sztori. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16749 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 21:01:42 »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #16750 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 21:06:04 »
He, bakker...  ;D

És mi lett a sztori vége? Azt nem írja a cikk... megértették? Vagy azóta is elvagyunk könyvelve rasszista országnak...   :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16751 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 21:09:12 »
Vagy azóta is elvagyunk könyvelve rasszista országnak...   :hehe:
Ehhez mondjuk nem hiszem, hogy szükség volt a Negro-ra. :lol:

Amúgy érdekes a cikk végén az összeállítás. Nyilván a Negro egy hülye félreértés volt, de azért ott vannak még furcsa dolgok. Még a Kaine által említett rézbőrű jelző is előkerült, és lám azt sem szeretik az emberek.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 30. - 21:11:47 írta Todd »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #16752 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 23:08:03 »
Nekem mint fiatalként, mind a suliban is, mind a médiában is a "feketét" hangsúlyozzák, mint politikailag korrekt cseppet sem sértő megnevezés. A "feka" pedig, ahogy a korcsoportomon belül tapasztalom (feketékre használva) nem bír jelentős negatív értelemmel, maximum egy kis "underground telítettséggel". Érdekes amúgy, mert van nem egy fekete imserősöm, edzésről és nyári munkáról is. Náluk a feket a megszokott (black), a niggah, pedi természetesen, max egymás között. Mondjuk, amikor először találkoztunk azonnal odavetettem neki egy, "What's up bro?"-t amin csak nevetett. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 31. - 10:58:11 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #16753 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 07:36:42 »
Ezek szerint, van azért amiben az idősebb generáció tanulhatna a fiatalabbtól.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #16754 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 13:20:32 »
Miért ne lenne? Rengeteg olyan van.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #16755 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 21:14:45 »
De pl. a specializálódás is jobb szerintem az ő oktatási rendszerükben, ahol a diák az alap órákon kívül maga döntheti el, hogy milyen spec tárgyakat tanul, (ami érdekli), és a többit nem erőltetik.

Én személy szerint ezt nem tartom teljesen igaznak. Nagyon is benne vagyok a sűrűjében (tegnaptól már végzős, fuck yeah...I guess?!) és ez belülről mostanában nem igazán van így. (A mi sulinkban, ELTE Radnóti Miklós...) 11-12. évfolyamokon van fakt, ahol emelt óraszámban tanulod azt ami majd kell az egyetemen, nekem pl már nincs biosz, föci, ének, rajz, vagy művtöri, de van heti 6 matekom meg 5 fizikám. Nagyon sok olyan haverom van a fakton, akik tök feleslegesnek tartják az irodalmat, ha rajtuk múlna csak matek-fizikára járnának be, meg idegen nyelvekre. Én speciel, nagyon szeretem az irodalmat, és anélkül mi sem lennénk műveltebb a nagy átlagnál. Azzal, hogy csak úgy a diák kezébe adod a döntést, hogy jól van kisfiam/lányom döntsd el mit akarsz a többit meg magasról *** le azzal nem segítesz a gyereknek. Lehet, hogy állati jó programozó matematikus lesz, de olyan művelt lesz, mint egy fadarab, és az is biztos, hogy nem ő fogja neked felsorolni a magyar(!) megyéket, az amerikai államokról nem is beszélve.  ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:OFF
« Válasz #16756 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 21:47:10 »
Nos, az élemedett koromból adódóan  :D nálunk még nem volt ilyen, nem tudom mennyit változott a rendszer. Akkor amilyen órák voltak azokat kellett csinálni. Kicsit sem lehetett válogatni, vagy bármi.
Persze bizonyos szempontból már a középiskola kiválasztása is egy szakosodás (kivéve ha gimnáziumba megy valaki).
Egyébként az irodalom beletartozik a kötelező tantárgyakba. A fő érettségi tárgyak a kötelezők. Matek, Irodalom-nyelvtan, Történelem, idegen nyelv...

Abban igazad van, hogyha a diákra bíznád, akkor legszívesebben semmit se tanulna, csak otthon játékgépezne, nem lehet csak rá bízni. Ez az oktatók feladata, hogy meglássa a diákokban a tehetséget, és arra terelje, persze ha a diák is beleegyezik.
A mintának tartott skandináv oktatási rendszerben ezt már az óvodától kezdve figyelik, és már ált. suliban is specializálódás van. És jobbak is az eredmények.
Véleményem szerint sok tárgyat tanulunk feleslegesen.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16757 Dátum: 2016. Szeptember 03. - 08:38:19 »
Ezt egyébként sose értettem, miért is kéne elvárnunk bármelyik amerikaitól, hogy tudja, mi Magyarország. :headscratch:
Egyszerű: általános műveltség. Mint ahogy te is valószínűleg ha mondanak egy országnevet, azért tudod, hogy hol van, de legalább kontinensre. Nos, náluk legtöbbször még ez se megy.
Ezt mire alapozod? En mikor eddig az USA-ban dolgoztam, eddig kivetel nelkul olyan emberrel beszeltem csak, aki tudta, hogy Magyarorszag Europa keleti reszen van.

Idézet
Ez az, mintha mi betéve tudnánk minden államot és azt hogy hol vannak...
Ha minden államot nem is, de igen, próbálom azért megjegyezni, hogy melyik merre van, és a rövidítéseiket. Ha nekem mondanak egy amerikai állam nevet, akkor tudni fogom, hogy az egy amerikai állam. Jó eséllyel azt is, hogy hol helyezkedik el.
A neveiket en is tudom. Talan a feluk pontos helyet is. De egy jelentos reszuket csak nagyjabol tudom beloni. Viszont a "valahol kozepen"-nel az USA merete miatt akkorat tudok tevedni, mintha egy europai orszagra csak annyit mondanek, hogy "valahol Europaban".

Idézet
Pedig nekik 51 van, európa pedig csak kb. 30 országból, ha áll.
Az EU-ban tenyleg kb 30 tagallam van (28, illetve ugye hamarosan 27). De Europa nagyjabol 50 orszagbol all.

Ez az amerikai oktatási rendszer hibája. Aminek egyébként előnyei is vannak. Pl. én úgy tudom, hogy náluk van olyan óra pl. ahol a hivatalos iratok kezelését tanulják, így pl. egy adóbevallásnál ők nem néznek, mint a h*lye (mint mi pl.), hanem már tudják ezeket. Persze egy olan országban, ahol egy koszos képregény kiadásáért is vagy 50 oldalas szerződést kell aláírni (Kaine majd megerősít ebben), nem is csodálom.
De pl. a specializálódás is jobb szerintem az ő oktatási rendszerükben, ahol a diák az alap órákon kívül maga döntheti el, hogy milyen spec tárgyakat tanul, (ami érdekli), és a többit nem erőltetik.
Az oktatasi rendszeruk kozepiskolaig valoban eleg gyenge. Viszont a felsooktatas valamiert megis nagyon jol mukodik. Beszeltem mar errol sok olyan oktatoval, aki nalunk is es naluk is tanitott huzamosabb ideig. Az egyontetu velemenyuk az, hogy a bekerulo hallgatok altalaban gyengebbek, mint a magyarok. Viszont a bent toltott 2-3 ev alatt ez a viszony megfordul, az egyetemeken az amerikaiak jelentosen motivaltabbak, mint a mi hallgatoink. Hajtanak.

Masreszt meg ugye hatalmas adossagokba is verik magukat ezalatt, ami nyilvan osszefugg a motivaltsaggal.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #16758 Dátum: 2016. Szeptember 03. - 20:39:49 »
Én vagyok a cinikus dög, ha a kérdésben már ott fennakadtam, hogy a középiskolából megjegyzett anyagot ekvivalensnek tekintjük az általános műveltséggel? :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #16759 Dátum: 2016. Szeptember 03. - 21:34:08 »
Hát, valamiért általánosnak nevezzük, és a középiskolai anyag az, amit elvileg mindenki elsajátít.