Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982162 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #6280 Dátum: 2009. Június 04. - 12:18:32 »
Grat Doki! De ne pihenjél nyomni kell! :D (mondjuk én is belefárdatma már, azért vagyok most is itt, ahelyett, hogy a gastrointestinalis rendszer motoros működését nézném...egyszerűen utálok azt az anyagrészt).

Todd: ez megint attól függ, hogy miben nőttél fel. Hidd el, aki falun nőtt fel, nem féltétlenül vágyik a nagyváros káoszára. Vannak bizony ilyen ismerőseim...pont fordítva gondolják mint te, hogy jó mondjuk hétközbe bennt lenni a városban, de olyna jó hétvégén hazamenni, ahol nuygi van, friss levegő, nincs hajnal 3-kor még olyan forgalom, hogy nem lehet aludni és sorolhatnám. Ráadásul ez is városfüggő...mármint hogy mekkora a város. Nekem Debrecen még pont megfelelő...de egy négyzetkilóméterrel nem kéne nagyobb. Kifejezetten utálom Pestet, nem is szívesen megyek, csak ha valami fontos dolog van. Nekem túl nagy, koszos, büdös, *vegyes*...(pl a nyáron a klub után fennmaradtam havernál bulizni este, aztán buszoztunk egyik térről a másikra(ne kérdezzétek melyik) és amilyen emberek voltak csak meresztettem a szemem...az ország csőcseléke ott központosul a szép környkek mellett). Persze Debibenis vannka rosszabb helyek, meg arcok, de ez még az elviselhetőség határán belül van. Pesten nekem kínszenvedés lenne lakni.

Idézet
Aki békére vágyik, az menjen nyugodtan vidékre, tényleg nyugalmasabb, de azért nagyon ne csodálkozzon, ha esetleg a szomszédok picit mogorvák vagy ellenségesek. Kivéve persze, ha a település eleve a turistákból él, azok idővel ösztönösen megtanulnak viselkedni emberek módjára.
jah, ez így igaz. Ha már a szomszéd kisvárosból megyek egy kis faluba, gúvadt szemekkel néznek, hogy na ez meg kifiaborja...de azért ez is csak szélsőség.
Meg ez is attól függ, ki migez szokott hozzá. ha meg nagyvárosba mész, ne csodálkozz, ha a szomszédok még köszönni sem tudnak, mert mindenki szarik mindenkire, teljesen személytelen az egész. Pont egy ilyen nyári példa volt, hogy leszálltunk a buszról, volt három srác az egyik összeesett aztán koppant egy nagyot. Elájult, vagy meghalt, nem tudom...szerintetek oda ment valaki segíteni? dehogy. Mindneki nézte, aztán továbbment.

Szval a zártabb környezetnke is megvan az előnye, meg a hátránya is...ki mihez szokott hozzá, kész. Engem pl. idegesít, hogy úgy sétálgathatnék egy nagyvárosban egész nap, hogy egy embert nem ismerek. A psti csoporttársamat meg az idegesíti, hogy nem úgy van mint Pesten, hogy felszáll a villamosra, a metróra, aztán el van a kis magányában, hanem felszáll Debrecen egyetlen villamosvonalára, aztán mindig van valami ismerős, aki ráköszön, vagy odamegy beszélgetni.

szerk: Vagy pl. itt fehérgyarmaton az utcánkban mindenki ismeri egymást, gyakran kiállnak a felnőttek beszélgetni. Néha én is. Debrecenben meg a tömbben ahol van a lakásunk, jóformán még a szomszédokat sem láttam. At se tudom kik laknak ott, vagy kik nem...a múltkor is ráköszöntem az egyik lakóra, aztán még anniyt sem mondott, hogy bakfitty.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 04. - 12:21:58 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6281 Dátum: 2009. Június 04. - 12:24:36 »
Ami marha jólhangzik egy falusi turizmust hirdető plakáton. A valóság azonban az, hogy ezek a kis, aranyos, békés falvak olyan vidám dolgok melegágyai, mint a családon belüli erőszak, a belterjesség, az idegengyűlölet és még lehetne sorolni.

Sötét középkornak ehhez semmi köze. :)
Amikről írsz, az meg, persze létezik, csak mint mindenre, erre is van ellenpélda, mert egy faluban, ahol szinte mindenki ismeri egymást, elég gyorsan kiközösítik azt, akiről ilyenek kiderülnek. Egy falusi pletykahálózat legalább olyan jól működik, mint a modern távközlési rendszerek. :D
A konfliktusok általában azokban a falukban vannak, ahol viszonylag gyakrabban cserélnek gazdát az ingatlanok.
És egyébként a falusi turizmus is lehet egy nagy képmutatás. :)
This is a joke. A real practical Joke.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #6282 Dátum: 2009. Június 04. - 12:30:10 »
Ez megin jó vitának igérkezik.  :)

Összevont üzenet ideje: 2009. Június 04. - 11:41:28
Ez megin jó vitának igérkezik.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 04. - 12:41:58 írta Merovingi »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6283 Dátum: 2009. Június 04. - 12:48:46 »
A falusi turizmus egy nagy képmutatás. Ezért hívjuk turizmusnak. Csakhogy a városival ellentétben, ahol az csak egy munka, falun ez érthető okok miatt általában életvitellé fejlődik, mert másból néha nem is tudnak megélni. És az életvitel előbb-utóbb beleivódik az ember személyiségébe. Néha csak úgy, hogy már álmában is képmutató lesz, néha úgy, hogy tényleg változik a viselkedése.
A városiak közönyössége... igen, ez eléggé hátulütője a belvárosi létnek. Pest se végig ilyen, én laktam Csepel olyan részén is egy évig, ahol még aszfaltút se járt, és ott látszott, hogy elég kedvesek, összeszokottak a népek. (Mivel én meg nem az vagyok, ezért halálra is idegesített, de ez más tészta. ;D) A passzivitás meg amúgy sem városi, hanem általános társadalmi jelenség. Nem baj, rá lehet fogni a kereskedelmi tv-kre. :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #6284 Dátum: 2009. Június 04. - 13:21:38 »
Falun én sem tudnék lakni, pláne nem nomád körülmények között. Nem lenne net. :)

Én is faluban lakom Miskolc mellett, és akár napokig is eltart amíg a postás meghozza a netet szamárháton.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6285 Dátum: 2009. Június 04. - 13:38:36 »
Gaby: laktál te falun? Mert ha nem, akkor leszel szíves nem lehordani mindennek pl engem is, mert én ott lakom és annak amit leírtál itt, a fele sem igaz... :drying:

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #6286 Dátum: 2009. Június 04. - 13:53:21 »
Sajnos pár napig mellőznetek kell engem a fórumon, ugyanis 5-9-ig erdei iskolába megyünk az osztállyal. :) Holnap reggel indulunk, kedd délután jövünk, ja és Mátra Sástóra megyünk. :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6287 Dátum: 2009. Június 04. - 13:57:19 »
Az jó, ott szoktam elbiciklizni mellette. Majd gondolj rám. ;D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #6288 Dátum: 2009. Június 04. - 14:01:20 »
Sajnos pár napig mellőznetek kell engem a fórumon


Sajnos :twisted: :hehe:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #6289 Dátum: 2009. Június 04. - 14:02:24 »
Rendben, majd gondolok szigorú tekintetedre: ;D




Összevont üzenet ideje: 2009. Június 04. - 11:03:16
Sajnos pár napig mellőznetek kell engem a fórumon
Sajnos :twisted: :hehe:

Én legalább tudok idézetet csinálni normálisan... :brow: :twisted:
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 04. - 14:04:20 írta benya11 »

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #6290 Dátum: 2009. Június 04. - 14:08:00 »

Én legalább tudok idézetet csinálni normálisan... :brow: :twisted:
O.k,O.k te vagy a jobb :drying:
Ja igen,kellenek még a kártyáid ??? :twisted:
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 04. - 14:09:52 írta Merovingi »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #6291 Dátum: 2009. Június 04. - 16:34:13 »
Igen, kellenek. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6292 Dátum: 2009. Június 04. - 16:41:09 »
Vannak bizony ilyen ismerőseim...pont fordítva gondolják mint te, hogy jó mondjuk hétközbe bennt lenni a városban, de olyna jó hétvégén hazamenni, ahol nuygi van, friss levegő, nincs hajnal 3-kor még olyan forgalom, hogy nem lehet aludni és sorolhatnám.
De lám, ők sem úgy képzelik el az életüket, hogy trágyáznak a tanyán, vagy kapálnak a telken, mert feljöttek Pestre tanulni. És ezt nem úgy értem, hogy csak így lehet élni vidéket, de Gray kifejezetten ezt írta úgy le, mint egy ideális életet.
Amúgy én sem vagyok különösebben oda ezért, ami itt folyik pesten (pedig én külvárosban lakom), de mint irtam, akár a suli, akár a meló, és sok egyéb dolog miatt elképzelhetetlennek tartom a falusi életformát.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #6293 Dátum: 2009. Június 04. - 18:29:43 »
A hírt csak most erősítették meg - ezért vártam vele - és vált hivatalossá, hogy Bangkok-i szállodai szobájában ma hajnaltájt holtan találták a 72 éves David Carradine színészt, akit a fiatalabb generáció a Kill Bill-ből ismerhet.

A rendőrség nyomoz az ügyben, úgy tűnik öngyilkosságot követett el. Carradine Bruce Lee kortársaként kezdte a filmezést, és számos filmes díjjal tüntették ki az évtizedekre nyúló pályafutása során.
R.I.P. :(
http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/8083479.stm
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 04. - 18:31:53 írta Ben Reilly »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #6294 Dátum: 2009. Június 04. - 18:48:51 »
Most olvastam a hírt én is az Indexen, nagyon durva. :( Gyerekkoromban imádtam a Kung-Fu c. sorozatát, a Kill Billben is nagyon jó volt, mindig is kedveltem, mint színészt. Nem értem, miért lett öngyilkos, nagyon sajnálom őt. Nyugodjék békében. :(
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #6295 Dátum: 2009. Június 04. - 18:50:54 »
Fel se tudom fogni, mi visz rá egy sikeres színészt, hogy pucéran, egy szállodai szekrényben felakassza magát.  :nemtudom:

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #6296 Dátum: 2009. Június 04. - 19:08:52 »
A híradóban is volt, nagyot néztem. A KillBill-t nem vagyok hajlandó megnézni mert amit láttam belőle az nagyon röhejes volt, de Carradine-t mindig bírtam...  :(

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #6297 Dátum: 2009. Június 04. - 19:19:56 »
Nem nézek híradót, úgyhogy ez most letaglózott. Nyugodjék békében. :'(

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #6298 Dátum: 2009. Június 04. - 19:24:46 »
Nem fog. Az öngyilkossága miatt elő fognak ásni róla minden apró xarságot, amivel bemocskolhatják.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #6299 Dátum: 2009. Június 04. - 19:45:52 »
Sajnálatos ami vele történt, de én nem tartottam őt olyan nagy színésznek. Mindig is inkább B kategóriás volt, soha nem alakított olyat amitől azt mondanám, hogy kiemelkedett a többi színész közül. A Kung-Fu sorozat is inkább csak vicc volt, mint értelmes. Tehát részemről nem vesztett vele sokat a filmvilág, de ettől függetlenül mint mondtam, sajnálatos ami vele történt, és nyugodjon békében.