Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982081 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6800 Dátum: 2009. Július 07. - 20:55:19 »
Kaine játszottál már erősebb gépről gyengébbre leportolt játékkal, mer ha igen, akkor tuti nem hinnéd azt, hogy a Ps2-es Shattered Memories, ugyanolyan lesz, mint a Wii-s. :nezze:
Igen, méghozzá éppen a SH Originsszel. Nem volt annyira rossz...
Idézet
Mondjuk a Resi 4 egész korrektre sikerült, habár ott is szembeötlő azért a különbség.
Hö? Az másra jelent meg és ott jobb?  :surp:
Idézet
Mindegy, azon nem változtat, hogy az igazi játék wii-re megy, a többi csak amolyan növeljük az eladásokat, mert jó a cím kaliberü port lesz szerintem.
Hát, ez igaz, de mégse vehetek meg minden platformot 1-1 játék kedvéért.  ;) Van itthon Psx, Ps2, Ps3, Dreamcast, X-Box... így sincs hova tenni őket. Az X-Boxot szívesen el is adom.  :D Azt az Oddworld 3-4 és a House of the Dead 3 miatt vettem meg anno. Pisztolyt is vettem hozzá.
Akkor nagy gyűjtésbe kezdtél már, és hogy tetszenek?
Sehogy.  ;D A Resi és én című történet úgy kezdődik, hogy sok évvel ezelőtt sokat hallottam róla, majd kölcsönkaptam a 3-at. Játszottam vele pár órát, de nagyon nem tetszett. Az ajtó nyitások katasztrófálisak, de a láda is csak felhúzott. Aztán 2-3 éve kölcsönkaptam a Code: Veronicát, ami már sokkal jobb volt, de még mindig nem tetszett, azt is abbahagytam már az első pályán.
Utána jött, hogy elhatároztam, végignyomom az elejétől. Kölcsönkaptam az 1-et, de nagyjából 20 perc után letettem. A lépcsős töltésnél lementem hídba, és annyira gagyinak tűnt mai szemmel, hogy képtelen voltam folytatni.
Aztán megjelent a 4. Már nem is emlékszem rá, hogy honnan tudtam róla, és miért akartam megvenni, de azt azóta 17-szer játszottam végig.
Ezután vettem meg a könyveket. Az első annyira tetszett, hogy elhatároztam, mégis végigtolom az 1-et. Ám addigra már nem volt meg a bátyámnak, akitől kölcsönkaptam. Majd mondták, hogy a 2 a legjobb. Úgyhogy kölcsönkértem azt is, de a Börzén Vladitól megvettem eredetiben az 1-et is. A 2-vel megpróbáltam játszani, de elég korán elvéreztem, és azóta még nem kezdtem újra. De a szereplők miatt azt mindenképpen végigcsinálom.
Aztán pár hete megvettem újra a Veronicát, amit most nyomtam végig, és mégis elég jó volt. Az egyetlen, ami nagyon nem szimpi benne, hogy gyakorlatilag nem lehetséges végigcsinálni elsőre. Ha nem tudod, hogy hol vannak lőszerek, cuccok és zombik, nem lesz elég a lőszer, vagy az életerő. Vagyis mentés után előremész, megvizsgálsz mindent, megjegyzed, mi hol van, de ezalatt lehúzzák az életerődet és a töltényeidet keményen, úgyhogy kilépés, és megcsinálod még egyszer ugyanazt spórolva a lőszerrel, hogy maradjon későbbre is.
Most itt tartok. Gondolom hamarosan megveszem az 5-öt is...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6801 Dátum: 2009. Július 07. - 21:01:21 »
Pedig a második részt érdemes végigvinni mind a hat fő sztorivonalon. És ha az elsővel szenvedsz, mit fogsz szólni már a másodikhoz, az utolsó kettőről nem is beszélve... Viszont ha elakadsz, szívesen segítek, szerintem még ennyi év távlatából is emlékszem a trükkökre (pl. hogy az irattárban a szekrények mögé shotgunt szegezve szabad csak menni...)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6802 Dátum: 2009. Július 07. - 21:29:33 »
Köszi, de segítséget csak nagyon indokolt esetben szoktam kérni.  :D

Összevont üzenet ideje: 2009. Július 07. - 23:48:18
Ezt meg tudná nekem valaki rendelni? Franciául nekem semmi nem megy.  :drying: :drying:
http://livre.fnac.com/a2034438/Spider-Man-La-saga-du-clone-T1-Spider-Man-la-saga-du-clone-Collectif?PID=1&Mn=-1&Ra=-1&To=0&Nu=2&Fr=0
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 07. - 23:48:18 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6803 Dátum: 2009. Július 08. - 00:29:52 »
Mivel az van odaírva, hogy nincs nekik, ezért francia tudással is nehezen rendelné meg akárki.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #6804 Dátum: 2009. Július 08. - 08:35:34 »
Szólj Fareknek, hogy ha legközelebb Párizsban jár, akkor nézze meg a képregényboltokban, hátha ott kap belőle. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6805 Dátum: 2009. Július 08. - 08:40:14 »
Igen, méghozzá éppen a SH Originsszel. Nem volt annyira rossz...
Ja, de az nem erősebb gépről lett leportolva, hanem gyengébbről fel.

Hö? Az másra jelent meg és ott jobb?  :surp:
Igen, mégpedig meglepő módon GameCube-ra (de szerintem már mondtam). Amúgy olyan az eltérés, hogy egyfelől minden pályáról lespórolták a texturák, és az effektek egy részét (sok helyen, ahol a GC-sben esett az eső, vagy éppen tök sötét van, ott a PS2-esen tök átlagos minden), és az eredetiben full dinamikus a videók kezelése, míg a PS2-sben előre renderelt, vagyis ha valami extra ruciba mész, azt a vidikben is viselik eredetileg, és nincs ez az idegesítő szaggatás se az akciógombos részeknél (ez főleg a Krauseres résznél feltünő).
Meg úgy full jobb az egész megjelenésre.
De még szintén csak GC-re megjelent játék a Resi 0, és az is igen pofás darab.


Véleményem szerint a két legjobb Resi rész.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #6806 Dátum: 2009. Július 08. - 09:17:29 »
Szerintem meg a 2. és a 4. rész a legjobb. Utóbbit én PC-n nyomtam végig és ott semmi probléma nem volt vele. Érdemes mindkét szereplővel végigvinni, bár Ada története egy kicsit kiegészítő jellegű, de nem rossz, érdekes dolgokat lehet megtudni belőle. Az 5. meg a 4.-hez nagyon hasonló így ránézésre, így asszem azt a játékot is kedvelni fogom. Mondjuk így most nem tudom, hogy jönni fog-e az is PC-re. 

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #6807 Dátum: 2009. Július 08. - 09:29:24 »
Szerintem meg ezt a videójátékok topikban is folytathatnátok.  ;) Majd ezeket a hsz-eket is átfogom rakni oda.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6808 Dátum: 2009. Július 08. - 09:52:15 »
Szétoffoljuk az offtopicot. ;D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6809 Dátum: 2009. Július 08. - 10:04:53 »
Talgaby, a múltkor azt írtad valahol, (asszem rozsi barátnői kapcsán) hogy a claws mini continuitáson kívüli sztori. Miért az? mert én végigfutottam a 4 részen a múltkor, és hirtelen semmi ellentmondást nem találtam benne, de lehet hogy részletesebben elolvasom akkor találok, de kíváncsi vagyok, hogy miért írtad, mert más oldalakon azt rendes 616-os történetnek veszik.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6810 Dátum: 2009. Július 08. - 10:09:33 »
De még szintén csak GC-re megjelent játék a Resi 0, és az is igen pofás darab.
Már egy éve van Wii-re is, csak egyelőre egy mukkot nem lehet érteni az irányításból. :D Majd fél év múlva.

gg: Nos, van pár oka...
Az egyik, hogy ilyen jelmeze Feliciának sose volt. Sose volt utalás a találkozójukra se előtte, se utána. Eleve így jelentette be az írópáros. És mert annyira fájdalmasan rossz volt, hogy a Marvel elkezdte tagadni ennek is a létezését. (Kb. olyasmi, mint a Salvation Run a DC-nél, ami a Final Crisis egyik előzménye lett volna, de annyira rossz lett, hogy egyszerűen úgy tettek, mintha nem létezett volna.)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6811 Dátum: 2009. Július 08. - 10:17:43 »
Az nekem mondhatni ugyanaz talgaby, mivel a wii lejátsza a GC-s dolgokat, mert ugyanaz a két gép alapja (kár hogy vissza nem adnak ki pár játékot, mondjuk az Umbrella Croniclest, mert csak az irányítást kéne átalakítani).
Ezért is javasoltam a wii-t Kainnek, aztán az már csak részletkérdés, hogy utánna melyik verziót venné meg.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 08. - 10:21:50 írta Todd »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6812 Dátum: 2009. Július 08. - 10:18:17 »
A jelmez az egy dolog, nem kizáró ok. Pl feliciának a magyarul is megjelent bandaháború alatt is volt egy másik jelmeze, ami szintén feledésbe merült többnyire. Nem sokáig hordta.
Viszont Arisztid (Arcade) azóta se szerepelt, de ha visszatér, és megemlítik a vadföldi tartózkodását, akkor az egész megdől.
Mondjuk én nem szeretem, szóval részemről mehetne a levesbe az a karakter, de nem kizárt, hogy visszahozzák még.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 08. - 10:22:29 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #6813 Dátum: 2009. Július 08. - 10:48:34 »
1-2 napra bannoltatom magam egy előbalatoni kiruccanás véget, remélem meglesztek nélkülem ;) de aztán rettegjetek mert hamarabb itthonleszek mint azt hinnétek  :twisted: :lol:

SZIASZTOK!!  :) :spidey:

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #6814 Dátum: 2009. Július 08. - 10:51:22 »
Az jó, ha elmondták, bár a légzéssel is összhangba kéne hozni a mozdulatot.
Igen, de azt hittem, ez alap, ezért sem mondtam. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6815 Dátum: 2009. Július 08. - 11:08:47 »
gg: Ja, mármint Arcade X-Factoros kavarását leszámítva, amikor befalazta a Mutáns negyedet?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6816 Dátum: 2009. Július 08. - 11:24:11 »
x-factor 29-31, 2008-ban.
akkor ennyi, nincs több kérdésem... tényleg csak egy ökörség volt az a mini.
nem emlékeztem erre
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 08. - 11:34:09 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6817 Dátum: 2009. Július 08. - 11:33:32 »
Közvetlen mielőtt Detriotba költöztek volna, kb. másfél éve valós időben. (Divided We Stand-tie-in.)

szerk.: Na látod. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6818 Dátum: 2009. Július 08. - 16:29:11 »
Kaine, nem adnád kölcsön nekem a 3. könyvet, mert én csak a két játékprogi alapján készültet olvastam (A borzalmak katélyát, meg a Holtak Városát), és arra is kiváncsi lennék, hogy milyen.
Ha akarod, elviszem a Klubra, de Alexandrában vettem, le van árazva kb. 400 ft-ra, úgyhogy annyiért akár meg is veheted.  ;)
Ma meg is vettem, úgyhogy már nem kell elhoznod. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6819 Dátum: 2009. Július 08. - 21:46:01 »
Igen, mégpedig meglepő módon GameCube-ra (de szerintem már mondtam). Amúgy olyan az eltérés, hogy egyfelől minden pályáról lespórolták a texturák, és az effektek egy részét (sok helyen, ahol a GC-sben esett az eső, vagy éppen tök sötét van, ott a PS2-esen tök átlagos minden), és az eredetiben full dinamikus a videók kezelése, míg a PS2-sben előre renderelt, vagyis ha valami extra ruciba mész, azt a vidikben is viselik eredetileg, és nincs ez az idegesítő szaggatás se az akciógombos részeknél (ez főleg a Krauseres résznél feltünő).
Mindig azt hittem, hogy a GC grafikája gyengébb, mint a másik két gépé. Hmm.  :headscratch:

Összevont üzenet ideje: 2009. Július 08. - 21:46:39
Szólj Fareknek, hogy ha legközelebb Párizsban jár, akkor nézze meg a képregényboltokban, hátha ott kap belőle. ;)
Olyan gyakran jár ki?