Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982043 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #6820 Dátum: 2009. Július 08. - 22:21:47 »
Olyan gyakran jár ki?
Egy hónapban egyszer biztosan. Így egy próbát megér.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6821 Dátum: 2009. Július 08. - 22:38:29 »
Nagyszerű, köszi, akkor írok is neki.  :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6822 Dátum: 2009. Július 08. - 23:48:58 »
Mindig azt hittem, hogy a GC grafikája gyengébb, mint a másik két gépé. Hmm.  :headscratch:
Nem, a GC-nél a brute force-szal próbálkoztak, és a hardver nagyon sokkal erősebb, mint a másik kettőnél. A GameCube más okok miatt bukott meg (hasonlóért, mint anno a DreamCast, ami anno vagy két generációt vert a társaira, mégis elvérzett). A Wii az, ami direkt lett sokkal gyengébb a konkurenciánál, hogy a töredékéből ki lehessen hozni az árát. De az a jelek szerint jobban be is jött (meg ott már a háttérben is jobb munka folyt).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6823 Dátum: 2009. Július 09. - 18:12:59 »
Mindig azt hittem, hogy a GC grafikája gyengébb, mint a másik két gépé. Hmm.  :headscratch:
Nem figyelsz te rám Kaine, gondolod, hogy azért istenítem rendszeresen a GC-t, mert az gyengébb, inkább egy amolyan PS 2,5 szinten áll (minimum).
A Resi Remake, és a Zero grafja a környezet terén gyakorlatilag fotorealisztikus (az előre renderelt hátterek technikáját itt már maxra fejlesztették, csak ügye nem HD) a karaktereké meg valahol a Resi 4, és az 5 közöttt.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #6824 Dátum: 2009. Július 09. - 21:41:15 »
A GameCube más okok miatt bukott meg (hasonlóért, mint anno a DreamCast, ami anno vagy két generációt vert a társaira, mégis elvérzett).
Mik voltak ezek az okok? Kevés sikerjáték jelent meg rájuk? Vagy nem volt jó a marketing?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #6825 Dátum: 2009. Július 09. - 23:05:01 »
Nah visszajöttem, lehet rettegni  :twisted: :hehe:  ;)  :spidey:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6826 Dátum: 2009. Július 09. - 23:06:58 »
Ó, jaj... :fel:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6827 Dátum: 2009. Július 10. - 00:05:32 »
Mik voltak ezek az okok? Kevés sikerjáték jelent meg rájuk? Vagy nem volt jó a marketing?
Pontosan, ez a kettő. A konzol a jó hardver miatt elég drága volt, és bár indításkor jelent meg rá pár ígéretes játék, nem tudtak gyorsan sok nagy nevet összehozni, mert szinte mindenki exkluzívat kötött a Sonyval (japán cégek) vagy a MicroSofttal (pár amerikai cég, pl. EA). Egyszerűen csak a saját fejlesztúőikre hagyatkoztak, akik viszont évek óta nem tudtak igazán jó dologgal előállni, többnyire a bevált franchise-okkal próbálják névvel eladni a játékokat. Aztán persze ott volt a marketing hiánya is, ami sokkal jobban betette a DreamCastnak a kaput (idehaza pl. emlékeim szerint évekkel később tudták csak meg az emberek, hogy ez a konzol létezik, amikorra meg már meg is halt), pedig ott voltak nagyon ütős eredetik is (Crazy Taxi pl.). Ezért aztána  Wii-vel a Nintendo váltott: hatalmas reklámkampány jó előre - nagyobb, mint a PS3-é, amit szerintem meg már névvel akartak csak eladni - egy rahedli előre bejelentett kiegészítő - a NES-nél nagyon jól bevált régen az élettartam növelésére, évekig elvoltak a 8-bites rendszerükkel így a Sega 16-bites Mega Drive-ja ellen - és jól kihangsúlyozva, hogy feleannyi, mint a társai... igaz, gyengébb a rendszer, emiatt a leboltolt licencjátékok is gyatrábban néznek ki.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #6828 Dátum: 2009. Július 10. - 07:50:10 »
Hát azért a Dreamcast elég jól be lett harangozva. Legalábbis konzolos körökben mindenképp. Inkább valóban az volt vele a baj, hogy az elvárásokhoz képest, szinte semmi normális játék nem jött rá. Még PS1-re  is sokkal öletesebb és jobb játékok érkeztek, mint Dreamcast-re. Én is azok között voltam, aki megjelenésekor PS1-ről DC-re váltott, majd egy fél év után inkább visszakoztam a régebbi masinára. A Soul Calibur, DoA 2 és Code Veronica után szinte semmit nem tudott felmutatni a gép. :( Csak a különböző Arcade átiratok jöttek, ami egy otthoni konzol játéknál nagyon kevés. Ps1-re viszont még a haldoklási fázisában (PS 2 megjelenés ;D) is olyan játékok érkeztek, mint pl. a FF9.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #6829 Dátum: 2009. Július 10. - 09:33:51 »
Szerintem amúgy a legnagyobb oka ezeknek a konzoloknak a bukásának, az hogy utúl későn jöttek ki.
Mindkettő valahol féltávon jelent meg a generációváltás között, és ha már szinte mindenkinek van PS2-je, nem fog venni mondjuk 3 évre rá egy másik konzolt, hiába jobb, úgyse veszi meg az ember.
Amúgy tényleg csak az elején jelent meg pár jó cím a konzolra, az a néhány resident Evil, egy Metal Gear Solid rész, ami szintén excluzive dolog volt, onnantól meg szinte csak a multiplatform játékok (és pár régi Nintendós cím feltámasztása).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6830 Dátum: 2009. Július 10. - 21:16:28 »
A Soul Calibur, DoA 2 és Code Veronica után szinte semmit nem tudott felmutatni a gép. :( Csak a különböző Arcade átiratok jöttek, ami egy otthoni konzol játéknál nagyon kevés.
Én alapvetően a Soul Calibur és a House of the Dead 2 miatt vettem DC-t anno. De van egy macska-egeres játék, ahol egereket kell kimenekíteni egy bolygóról (beterelni rakétákba, de vigyázni, hogy macskák ne legyenek az útban), az nagyon bejött, rengeteget játszottam vele.  ;D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6831 Dátum: 2009. Július 10. - 21:57:58 »
soul calibur x-boxon is jó, azzal játszottam
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6832 Dátum: 2009. Július 10. - 22:29:11 »
Arra a 2-es jelent meg, nekem az annyira nem jött be. A 3-as viszont megint jó.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #6833 Dátum: 2009. Július 11. - 12:11:32 »
ezeket ajánlom mindenkinek:
http://ize.hu/click.php?id=12417&url=http%3A%2F%2Fwww.wittycomics.com%2F
jó kis comics stripeket lehet vele készíteni, nemtudom ismerte e valaki.

http://www.kepregenygyar.hu/comic_main.php
itt pedig az egész oldal azért lett létrehozva, hogy minnél szórakoztatóbb comics strippeket láthassunk, és tényleg van rajta nagyon sok jó, szóval nézegetni is érdemes, aki nem akar készíteni, annak is.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6834 Dátum: 2009. Július 11. - 13:00:04 »
Hát, elég korlátozott lehet a téma.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #6835 Dátum: 2009. Július 12. - 21:16:11 »
Holnap reggel megyünk Keszthelyre nyaralni, kb. 2 hétre. Úgyhogy addig ne nagyon számítsatok rám, nem leszek gépközelben valószínűleg.
Jó "klubbozást" kívánok nektek, gyakorolhattok a kártya versenyre is akár. :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6836 Dátum: 2009. Július 13. - 12:09:54 »
Ha úgy kötök munkaszerződést, hogy közben van hallgatói jogviszonyom, akkor milyen (fajtájú és mértékű) levonások lesznek a fizetésemből? Ugyanazok, mintha nem lennék hallgató?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #6837 Dátum: 2009. Július 13. - 12:12:48 »
Zozi, te úgy is hiszel a technika mindenhatóságában...nézz uzána a neten! :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6838 Dátum: 2009. Július 13. - 12:13:36 »
Igen.

Amúgy kérdés a pestiekhez... valami légibemutató van a környéken? Most húzott el a fejem felett két vadászgép, ráadásul alig pár száz méteren... :o Lakott területen nem éppen szokványos jelenség.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #6839 Dátum: 2009. Július 13. - 12:17:57 »
Zozi, te úgy is hiszel a technika mindenhatóságában...nézz uzána a neten! :D
Ez ennek számított. ;D
Igen.
Kösz.
Idézet
Amúgy kérdés a pestiekhez... valami légibemutató van a környéken? Most húzott el a fejem felett két vadászgép, ráadásul alig pár száz méteren... :o Lakott területen nem éppen szokványos jelenség.
Menekülj, rádtaláltak!
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?