Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982043 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8360 Dátum: 2010. Február 14. - 00:46:19 »
Idézet
Vagyis nem lövöldözhetek le minden embert kényem kedvem szerint aki beszól nekem az utcán. És (ez nagyon fontos) amíg lehetőségem van elfutni, addig köteles vagyok mindig azt az utat választani. Amint nincs lehetőségem elfutni és halálos erejű fenyegetéssel nézek szembe, akkor  utolsó eshetőségként használhatok fegyvert.
Nyilván ezt azért nem fogja mindenki betartani. Persze a megszegés törvénysértés, tehát súlyosan büntetendő. Ez is egyben a legális tartási ára.
Idézet
Erre én azt mondom, hogy vállald TE a kockázatot, és ne a körülötted levő mondjuk 6 másik járókelő.  Kacsint Elszaladni mindenki tud... egy kés elől.
Ja, mindenki tud. Kivétel, ha amúgyis öreg, gyenge, sérült, vagy lassú. Elsősorban nem az atléta testalkatúaknak, képzett harcművészeknek lenne szüksége az utcán pisztolyra, hogy megvédjék magukat. Én meg ezt mondom erre.
Idézet
Hát ugyanez fordítva is. Tehát akkor most minden egyszerű piti tolvajt agyon kéne lőni? Mi legyünk a tízmillió Megtorló országa?
A sarkítás nem ellenérv. kérlek, ne általánosítsd a mondanivalómat! Én csak a példádra reagáltam, hogy ott szerintem nem feltétlen elítélendő, hogy mindhárom szemétláda kap egy-egy ólmot a lábába. Természetesen nem kell MINDEN rablót lelőni, de hidd el, nagyon sok megérdemelné.
Idézet
Igen, de ott nem halna meg mondjuk 3 kisgyerek a kialakult tűzpárbajban.
Ha három kisgyerek és ennyi járókelő van a közelben, meg sem próbálná kirabolni és agyonverni az áldozatot a rabló, azért annyira még ő sem hülye. Másrészt ez sovány vigasz annak a halálra vert szerencsétlennek, aki, ha lett volna nála pisztoly, esetleg azzal megvédhette volna magát. ;)
Idézet
Csak éppen nagyon nem mindegy, hogy a hülyesége következtében vérfürdőt rendez, mert elkezd vaktában lövöldözni, vagy mondjuk nekiront annak a valakinek, aki provokálta egy törött sörösüveggel, hogy a példádnál maradjak.
Az a baj veled, hogy nálad minden legális fegyveres, így vagy úgy, vagy a vele történt rossz dolgok miatt, vagy mert részeg, vagy mert nem játssza a kedvenc rádiója a számát fegyveres ámokfutóvá válik és kíméletlen vérfürdőt rendez. Ez azért nem lenne így, nagyon nagy részben. És tudod miért? Részben azért is, mert akár részeg, akár nem, két lehetőség van (természetesen én végig úgy beszélek a fegyveresekről, hogy a szigorú tesztek után kaptak rá engedélyt): AZ első lövés után megszeppen, és rájön hogy mit csinál, aztán abbahagyja a dolgot, vagy, mivel nem érzelmileg és elmeállapotilag labilis emberkék hordhatnak fegyvert, még részegen sem rendez véres ámokfutást.
Idézet
Gumiszoba... nyilván nem tudsz minden részeget odazárni, de szerinted, ha már gumiszobába nem mehetnek, akkor az egyenlő azzal, hogy lövöldözzenek, ahogy nekik jólesik?
Ugyanúgy te sem tudod megérteni az én álláspontom lényegét. Az ÉN fegyvertartási engedélyem nem azt jelentené, hogy minden legális fegyveres véres ámokfutóvá változna, aminek mások innák meg a levét. Nem lövöldöznének úgy, ahogy nekik jólesik!
Nyilván előfordulna évente egy-két eset, de az ottani áldozatok száma még mindig kevesebb lenne, mint azok száma, akik úgy menekültek meg egy agyonveréssel egybekötött rablástól, erőszaktól, bármitől, hogy volt náluk fegyver.
Idézet
Ha annyira marhakevés ember kapna engedélyt, szerinted akkor az mennyire állítaná meg a sok késes, botos bunkót? Mert akkor gyakorlatilag semmi esélye nem lenne annak, hogy akibe belekötnek, az éppen rendelkezik fegyverrel. Vagy nem több, mintha most egy civil rendőrbe kötnek bele.
Statisztikailag nem tartaná sokkal jobban vissza őket. Viszont azért már megérné, ha évente 20 halott ne legyen halott, mert volt engedélye és fegyvere. Én sohasem a tömeges felfegyverkezésről beszéltem, csupán az engedélyről, szigorú feltételek mellett, amit csak kevesek kapnának meg. De ha az a kevés ezzel meg tudja menteni magát, akkor már van értelme a dolognak.

Idézet
Tehát kaptak volna engedélyt a lőfegyver tartásra?
Persze, ezt állapították meg, ismerve a magyar jogrendszer hitelességét és valóságra, igazságra törekvését. Biztos, hogy nem voltak normálisak. Nem kaptak volna engedélyt.
Idézet
Jól szituált családokból való kölkök, szokásos csínyekkel. Semmi extra. Minden bizonnyal kaptak volna fegyvert ha akarnak, inkább arra próbáltam utalni, hogy ha az áldozatnál lett volna fegyver most nem lenne halott.
Ez továbbra is bűzlik. Az ember nem válik egyik pillanatról a másikra brutális, indok nélkül gyilkoló őrültté. A külvilág számára lehet olyanok voltak, amiket leírtál, de gyanítom, hogy már évekkel előtt kiszúrták volna a hajlamaikat a dologra. Azért ennyire már képes a pszichológia.

Idézet
És pepo is most akármennyire is mondja, hogy Rambóként szétlőne mindenkit, ott biztosan jobban mérlegelne, hiszen valószínű nem akarja egy piti rabló vagy csöves miatt elcseszni az egész életét, karrierjét stb.
Naná. De oda is írtam valahol, hogy egy következmények nélküli világban lelőném őket. Ez a világ azonmban nem ilyen, úgyhogy tényleg csak a legvégső esetben használnám.

Idézet
És én most nem a mellett kardoskodok (mielőtt valaki félreértené) hogy boldog boldogtalan kezébe Uzi-t. Nem, erről szó nincsen. De még a lehetőségét is megtiltani, ezt nevetségesnek tartom. Komolyabb szabályozás igen, nehezebb tesztek és vizsgálatok igen, de semmiképpen sem az, hogy úgyse lehet fegyvered. És míg jó hobbinak, sportnak akárminek is tartom a céltáblára történő lövészkedést, soha élőlényre rá nem lőnék. Számomra már maga a vadászat is nevetséges és értelmetlen dolog. Tehát ez a skatulyázás, hogy akinek stukkere van és/vagy használni tudja az mind elkezdene lövöldözni az utcán eléggé nevetséges számomra.
Teljesen egyetértek az idézett szöveggel.


"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #8361 Dátum: 2010. Február 14. - 00:47:01 »
Jól szituált családokból való kölkök, szokásos csínyekkel. Semmi extra. Minden bizonnyal kaptak volna fegyvert ha akarnak, inkább arra próbáltam utalni, hogy ha az áldozatnál lett volna fegyver most nem lenne halott.
Illetve, ha a srácoknál is, akkor most mindannyian, plusz néhány arra tévedt járókelő esetleg. Különben meglepne, ha tudnád, hogy mennyi jó családból való kölyök a legrosszabb fajta, mert unatkozott egész életében.
Idézet
De még a lehetőségét is megtiltani, ezt nevetségesnek tartom.
Miért olyan nevetséges? Hisz csak néhány évvel ezelőtt még így volt, akkor sem volt nevetséges. Csak kevesebb lövöldözés.
Idézet
És míg jó hobbinak, sportnak akárminek is tartom a céltáblára történő lövészkedést,
Azt én is, jártam is lövészetre, de ahhoz nem kell feltétlenül éles lőszer, illetve nem otthon kell csinálni, és akkor nem kell hazavinned a puskát.  ;)
Idézet
Biztos lennének olyanok, akik betartják, én és sok ember aki ilyen fegyveres körökben mozog pl. betartja. És alapból arra hivatkozni, hogy ezt úgyse tartaná be senki...:)
Idézet
Tehát ez a skatulyázás, hogy akinek stukkere van és/vagy használni tudja az mind elkezdene lövöldözni az utcán eléggé nevetséges számomra.
Számomra is. De erről itt nem beszélt senki. Arról volt szó, hogy biztosan lennének olyanok is, akik nem megfelelően használnák. Mert épp olyan nevetséges azt hinni, hogy SENKI sem használná soha semmi rosszra - vagy nem sülne el rosszul. Ha pedig csak egyetlen ember tenné ezt, és éppen a te apád/gyereked halna meg miatta, szerintem nem vigasztalna, hogy a többiek azért rendesen használják.  ;) Én csak ennyit szeretnék bizonygatni, nem többet, nem kevesebbet.





pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8362 Dátum: 2010. Február 14. - 00:52:02 »
Idézet
Hisz csak néhány évvel ezelőtt még így volt, akkor sem volt nevetséges. Csak kevesebb lövöldözés.
Mert kurvára nem szigorúak a tesztek.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #8363 Dátum: 2010. Február 14. - 01:02:16 »
Ja, mindenki tud. Kivétel, ha amúgyis öreg, gyenge, sérült, vagy lassú. Elsősorban nem az atléta testalkatúaknak, képzett harcművészeknek lenne szüksége az utcán pisztolyra, hogy megvédjék magukat. Én meg ezt mondom erre.
Figyelj, ha már fegyvert kell használni, akkor ott már nem oszt, nem szoroz se az atléta testalkat, se semmi más.
Idézet
Természetesen nem kell MINDEN rablót lelőni, de hidd el, nagyon sok megérdemelné.
Meg fogsz lepődni: elhiszem. Sőt, egyetértek veled. Csak a megoldásodban nem.  ;)
Idézet
Az a baj veled, hogy nálad minden legális fegyveres, így vagy úgy, vagy a vele történt rossz dolgok miatt, vagy mert részeg, vagy mert nem játssza a kedvenc rádiója a számát fegyveres ámokfutóvá válik és kíméletlen vérfürdőt rendez. Ez azért nem lenne így, nagyon nagy részben.
Ismétlem: nem így gondolom mindenkiről, ez marhaság. De a "lennének olyanok" nekem már éppen elég ahhoz, hogy ne akarjak ilyet. Az egyetemen lövöldöző gyerek bár nem ment át szigorú vizsgán, de egy "olyan". Aki gondolkodás és szétnézés nélkül lövöldözött. A meghalt osztálytársai szülei szerinted mit éreznek most? Hogy nem baj, ilyen csak nagyon ritkán van?  :ohmy:
Idézet
AZ első lövés után megszeppen, és rájön hogy mit csinál, aztán abbahagyja a dolgot, vagy, mivel nem érzelmileg és elmeállapotilag labilis emberkék hordhatnak fegyvert, még részegen sem rendez véres ámokfutást.
Az  Burger Kinges kölyök se szeppent meg...
Idézet
Nyilván előfordulna évente egy-két eset, de az ottani áldozatok száma még mindig kevesebb lenne, mint azok száma, akik úgy menekültek meg egy agyonveréssel egybekötött rablástól, erőszaktól, bármitől, hogy volt náluk fegyver.
Akkor ez az, amiben teljesen nem értünk egyet. Szerinted "belefér" a statisztikába, a szórásba, hogy néhányan tök ártatlanul meghaljanak emiatt, ha ezáltal az országban kap 4000 ember engedélyt. Akik közül jó eséllyel egyiknek sem kell soha használnia, mert nem pont őket pécézik ki maguknak. Hogy továbbgörgessem a te részedet, ha valaki olyan szigorú teszen átmegy, az nem fog olyan társaságba keveredni, olyan kétes környéken éjszaka mászkálni, hogy szüksége legyen rá.
Ami mellett pedig simán elmész az a korrupció. Tessék, itt van 100 000, írd alá az engedélyem, légyszi.  ;) Minden politikusnak lenne fegyvere, és annyira talán már ismered az országot, hogy ha ők lelőnének valakit, tuti az áldozat lenne a hibás, még akkor is, ha nem. Mindenki, akinek sok pénze van, megszerezné, használná esetleg, és megúszná a büntetést á'la Csiszár, vagy ki, aki drogosan megölt egy rendőrt kocsival, és simán megúszta. Ilyen országban várod el, hogy szigorú tesztek alapján csak azoknak lehessen fegyvere, akik tényleg felelősségteljesen viselnék?  ;)


Összevont üzenet ideje: [time]2010. február 14. - 01:05:54[/time]
Ja, és jut eszembe, minden eddigre épp olyan hatékony a gázpisztoly is. Ha rád támadnak bármivel is. Miért kell ehhez éles?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 14. - 01:06:13 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8364 Dátum: 2010. Február 14. - 08:13:07 »
Kicsit általánosságban...
Az elsődleges gond idehaza az, hogy a lőfegyverekre mindenki úgy tekint, mint amik
1) A Sátán művei
2) Csak az Atlanti-óceán túlfelén és a volt SZU-ban léteznek, itt nem.
Ennek következtében nincs semmi kialakult szokás, társadalmi beállt hozzáállás, mondhatni "kultúrája" a fegyvertartásnak, maximum a vadászpuskáknak, mert vadászgatni sokan szoktak.
Ez... bizonyos szempontokból jó. Emlékszem, egyszer a régi Mtv1 híradójában elég komoly hír volt, hogy ez tisztségviselő fegyvert kapott, az országban szinte alig volt akkor legális fegyver civil kézben. És, akármilyen fura, most is alig van. Gázpisztoly elég sok, meg légpuska, de az inkább (nagyon) veszélyes játék, mintsem fegyver. És mivel nincs is kialakult szokás, igazából nincs is rá olyan nagy igény a civil lakosság körében. Aki meg illegális célokra akar használni, egy Ukrajnával szomszédos ország területén komolyan kételkednék, ha igazán nagy nehézségeket okozna a számára a beszerzése, ha tényleg akarja (de itt, a volt Jugoszlávia szomszédságában is lehetett hallani fegyveráramlásról szóló híreket az állam feloszlása után).
Ugyanakkor viszont amikor megtudtam, hogy a rendőrök évente ha egyszer lemennek gyakorolni a lőtérre, és azt is azért, mert kötelező, és szinte sose sütik el a fegyverüket a szolgálat alatt, mert sokkal több vesződséggel és lehetséges megrovással jár, mintha hagynak megszokni akár egy közveszélyes bűnözőt is, akkor az a tény se nyugtat meg, hogy a magyar kommandósok kis létszámuk ellenére világélvonalbeliek, mert ha egy átlagrendőr szó szerint fél használni a fegyverét, onnantól kezdve bizonyos pont után a szituációk teljesen el vannak b*va.
Meg mondjuk amúgy is... oké, hogy a rendőri erőszak rossz dolog, de amikor a bűnözőnek több joga van, mint az őt üldöző zsarunak, ott már valami rég nem stimmel. És amit holloo mondott is, igaz, volt egy ügy, amikor egy ember az engedéllyel tartott söreétesével seggbe lőtt egy betörőt éjszaka. Igaz, hogy az emberünk fizikailag egy nudli volt, a betörő meg egy benga állat, aki fél kézzel darabokra törhette volna, mégis a lakástulajt ítélték el a végén, amiért védte  saját otthonát, és az eset egész szépen fedve volt a sajtóban is. Akkor meg mindenki amellett kardoskodott, hogy enyhíteni kellene a fegyvertörvényen, mert milyen az, hogy engem b*nak meg, ha megvédem a saját lakásom/életem egy bűnözővel szemben.
Na most, ha viszont szigorítanák a fegyvertörvényt, akkor igen, valószínűleg  redukálódna az ilyen látványos esetek száma és a médiának be kellene továbbra is érnie azzal, hogy vajon Gesztesi háassága rendbejöe-e vagy sem, meg egyéb ilyen kiemelt hírekkel. Igaz, ugyanakkor valószínűleg sokszor annyi embert ölnének meg nyers erőszakkal, vagyis az éves áldozatok száma nőne, de szépen elozlana időben és térben, így nem olyan feltűnő, mint egy nagy, látványos lövöldözés. Ez ugyanaz a pszichológia, mint amivel a repülőszerencsétlenségek után riogatja a sajtó a népet. Igen, egy repülő lezuhanhat és akkor 30-300 embernek egyszerre kampec. Az már más kérdés, hogy évente globálisan ezerszer többen pusztulnak bele autóbalesetekbe, vonatbalesetekbe, hogy gyalog kimennek az utcára, szóval a közlekedés minden formája hatványozottan veszélyesebb, csak nem dobják fel egyszerre annyian a papucsot, így az senkit sem érdekel.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8365 Dátum: 2010. Február 14. - 11:50:46 »
Idézet
Figyelj, ha már fegyvert kell használni, akkor ott már nem oszt, nem szoroz se az atléta testalkat, se semmi más.
Mivan? Ha van egy pszichológiailag alkalmas, de nagyon gyenge testalkatú, nyomorék valaki, annak nem lenne nagy előnye a fegyver? Simán csak ki akarják rabolni, nem kell hogy odáig fajuljon a helyzet. Egyszerűen csak előveszi, és valószínűleg a támadónak nincs, ezért gyorsan eliszkol.
Idézet
Az egyetemen lövöldöző gyerek bár nem ment át szigorú vizsgán, de egy "olyan". Aki gondolkodás és szétnézés nélkül lövöldözött.
Idézet
Az  Burger Kinges kölyök se szeppent meg...
Jah, mert ők aztán nagyon komoly feltételek és tesztek mellett kaptak engedélyt...

Idézet
A meghalt osztálytársai szülei szerinted mit éreznek most? Hogy nem baj, ilyen csak nagyon ritkán van?
Ugyanúgy, a halálra vert és széttaposott, megerőszakolt emberkék szülei, testvérei, gyerekei mit éreznek? HOgy nem baj az, hogy a statisztikailag nagyon ritkán elfajuló lövöldözés miatt nem lehetett fegyverük és nem védhették meg magukat?
Idézet
Hogy továbbgörgessem a te részedet, ha valaki olyan szigorú teszen átmegy, az nem fog olyan társaságba keveredni, olyan kétes környéken éjszaka mászkálni, hogy szüksége legyen rá.
Bocs, de ez orbitális marhaság. Nem tudom, te milyen idealizált világban élsz olyankor, amiket ezeket írod, de mé a legjámborabb, legjobb ember is kerülhet olyan helyzetbe, amikor az életét fenyegetik. Nem kell keresnie a bajt, megtalálja az őt. Az embernek néha muszáj átmennie veszélyes környékeken, mert nincs kocsija, nincs már tömegközlekedés, vagy nincs nála egy büdös vas sem...
Idézet
Ami mellett pedig simán elmész az a korrupció....Ilyen országban várod el, hogy szigorú tesztek alapján csak azoknak lehessen fegyvere, akik tényleg felelősségteljesen viselnék?
Ebben teljesen igazad van. A mostani körülmények között életveszély lenne mindaz, ami mellett érvelek. De talán valahol korábban írtam párszor, hogy akkor engedélyeztetném, ha szigorúan vennék a dolgot. Minden téren, mindenkinek. Akkor igen. Azt mindig is tudtam, hogy az ország jelenlegi állapotában ez kivitelezhetetlen. A részemről én elvi dolgokról beszéltem végig, nem arról, hogy holnap a gyakorlatban is vezessék be. Arról beszéltem, ha biztosítva lennének a szigorú feltételek, akkor én engedélyeztetném. Sajnos nincsenek biztosítva.
Idézet
Ja, és jut eszembe, minden eddigre épp olyan hatékony a gázpisztoly is. Ha rád támadnak bármivel is. Miért kell ehhez éles?
Azt nem nagyon tudom micsoda. :) De akkor ugyanolyan veszélye is, akkor meg mi értelme megkülönböztetni?

Idézet
Ugyanakkor viszont amikor megtudtam, hogy a rendőrök évente ha egyszer lemennek gyakorolni a lőtérre, és azt is azért, mert kötelező, és szinte sose sütik el a fegyverüket a szolgálat alatt, mert sokkal több vesződséggel és lehetséges megrovással jár, mintha hagynak megszokni akár egy közveszélyes bűnözőt is, akkor az a tény se nyugtat meg, hogy a magyar kommandósok kis létszámuk ellenére világélvonalbeliek, mert ha egy átlagrendőr szó szerint fél használni a fegyverét, onnantól kezdve bizonyos pont után a szituációk teljesen el vannak b*va.
Ez hihetetlen durva, de igaz!!! Édesapám pénzügyőr (volt, mert már nyugdíjas) és mivel egyenruhás szerv volt, neki is volt fegyvere. (A tartásról: Mivel a szabályokat nem áthágni, hanem betartani igyekvő ember, nekünk is van itthon egy kis mini páncélszekrényünk, abban volt mindig elzárva a lőfegyver. Külön kis szekrényben a tárral és töltényekkel,) Egyszer kérdeztem tőle, ha minket megtámadnának a betörők, akkor lelőhetné-e vele a támadókat? AZt mondta igen, de 100-szor meggondolná, mert minden egyes ellőtt töltény után jelentést kell írniuk, hogy milyen körülmények között és miért használták, és ha bizony a vezetők úgy ítélik meg, hogy az adott szituációban indokolatlanul használta, tehát volt rá némi esély, hogy bottal, nundzsakuval, szamuráj karddal, Chuck Norris féle pörgőrúgással is el tudta volna intézni a támadókat, akkor bizony fegyelmit kap és megnézheti magát....
Ilyen világban élünk. Szóval hiába van a fegyvereseknek fegyvere, az duplán rossz. Olyan emberek kapnak a testületben fegyvert, akik egyáltalán nem alkalmasak rá, de akik azok is lennének, alig használhatják, szinte még akkor sem, amikor kéne. Szánalmas az egész jogrendszer.

Idézet
Ez ugyanaz a pszichológia, mint amivel a repülőszerencsétlenségek után riogatja a sajtó a népet. Igen, egy repülő lezuhanhat és akkor 30-300 embernek egyszerre kampec. Az már más kérdés, hogy évente globálisan ezerszer többen pusztulnak bele autóbalesetekbe, vonatbalesetekbe, hogy gyalog kimennek az utcára, szóval a közlekedés minden formája hatványozottan veszélyesebb, csak nem dobják fel egyszerre annyian a papucsot, így az senkit sem érdekel.
Ja, erre gondoltam én is a statisztikáknál. HOgy a szigorú feltételek mellett való engedélyezés esetén, ezek a ritkán és szélsőséges esetekben előforduló lövöldözések még mindig kevesebb áldozatot követelnek, mint ahány ember, esetlegesen meg tudná védeni magát, mert alkalmas volt rá és kiváltotta az engedélyt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #8366 Dátum: 2010. Február 14. - 12:15:19 »
Idézet
Ha három kisgyerek és ennyi járókelő van a közelben, meg sem próbálná kirabolni és agyonverni az áldozatot a rabló, azért annyira még ő sem hülye.
No-no, azért ez attól is függ, hogy milyen az a pár kisgyerek és járókelő. Mert hát volt olyanra is példa amikor kisebbségiek valahol a romatelep közepén öltek meg valakit, mondván hogy "áz á csávó elsodortá áztát a rajkót a verdájával, oszt azé leckéztettük meg". És hát hiába volt ott az egész falu, mivel mind kisebbségi volt, senki nem állt oda, hogy ne üssétek már agyon ezt a szerencsétlent, aki volt olyan hülye és bemerészkedett oda kocsival. Pláne, hogy a saját gyerekei meg a kocsiban ültek és végignézték az egészet.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8367 Dátum: 2010. Február 14. - 12:26:02 »
Pepo, úgy írtál oldalakat a fegyvertartásról meg a fegyveres összetűzések lehetséges lefolyásáról, hogy azt sem tudod, mi az a gázpisztoly? :D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8368 Dátum: 2010. Február 14. - 12:32:45 »
Idézet
No-no, azért ez attól is függ, hogy milyen az a pár kisgyerek és járókelő. Mert hát volt olyanra is példa amikor kisebbségiek valahol a romatelep közepén öltek meg valakit, mondván hogy "áz á csávó elsodortá áztát a rajkót a verdájával, oszt azé leckéztettük meg". És hát hiába volt ott az egész falu, mivel mind kisebbségi volt, senki nem állt oda, hogy ne üssétek már agyon ezt a szerencsétlent, aki volt olyan hülye és bemerészkedett oda kocsival. Pláne, hogy a saját gyerekei meg a kocsiban ültek és végignézték az egészet.
Ez igaz, én egy átlagos nagyvárosi környezetre gondoltam. Viszont ilyen szituációban nem lenne kár az esetleges lövöldözés során "ártatlanul" elhullott áldozatokért, és ami még rosszabb, ilyen szituációban még egy gépfegyver sem lenne elég, hogy a támadót/kat és a fajtársaikat szétlőhessük. :)
Idézet
Pepo, úgy írtál oldalakat a fegyvertartásról meg a fegyveres összetűzések lehetséges lefolyásáról, hogy azt sem tudod, mi az a gázpisztoly?
Ja, miért ne írhatnál oldalakat a BMW M6-ról, meg az audi s8-ról úgy, hogy nem tudod, van a világon jaguuar xj is?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8369 Dátum: 2010. Február 14. - 12:41:21 »
Idézet
Pepo, úgy írtál oldalakat a fegyvertartásról meg a fegyveres összetűzések lehetséges lefolyásáról, hogy azt sem tudod, mi az a gázpisztoly?
Ja, miért ne írhatnál oldalakat a BMW M6-ról, meg az audi s8-ról úgy, hogy nem tudod, van a világon jaguuar xj is?
Hát épp azért, amit írt Tomi:
Idézet
Ja, és jut eszembe, minden eddigre épp olyan hatékony a gázpisztoly is. Ha rád támadnak bármivel is. Miért kell ehhez éles?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #8370 Dátum: 2010. Február 14. - 14:14:09 »
Ezt a kockázatot meg vállalni kell. Egyébként ugyanúgy, ha te nem egy jól megtermett, verekedni képes késes rabló vagy, hanem csak az egyszerű utcapolgár, mégis mivel kéne, hogy megvédd magad? Előhúzol egy ugyanolyan kést, akkor berezelnek tőle? Röhögve kiütik a kezedből, aztán ugyanolyan lesz minden. Ha előkapsz egy pisztolyt, akkor talán beszarnak és elhúznak...vagy ők is előkapnak egyet és akkor elfajul a dolog. Mint mondtam, ezt a kockázatot vállalni kell.
Erre én azt mondom, hogy vállald TE a kockázatot, és ne a körülötted levő mondjuk 6 másik járókelő.  ;) Elszaladni mindenki tud... egy kés elől. Lövések elől már nem igazán.
Na ne kine, ezt te mot komolyan mondod? Ne én vállaljam a kockázatot, aki nem akarok meghalni/ odadni az értékeimet, amikre hónapokon át spóroltam, és amiket fél évbe tellne visszaszerezni (iratok stb.).
Vállalja az a kockázatot, aki a bűnözésre adta a fejét.
Ott a gond, hogy ez az alapelv amit leírtál, és ami szerintem a mai jog legelb*szottab felfogása, nemcsak a lőfegyverekre, de a késre botra ökölre is igaz.
Betörnek a házadba, te agyonvered a rablót egy nyújtódeszkával, és utánna téged sittelnek le. Nehogymár miközben adott esetben az életemért küzdök még én figyeljek oda arra is, hogy nehogy véletlenül kárt tegyek a támadómban, nehogy leszurjam, miközben nála is kés van, nehogy agyonverjem, miközben ő támadt rám.
Ettöl okádni tudnék.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #8371 Dátum: 2010. Február 14. - 14:19:52 »
Betörnek a házadba, te agyonvered a rablót egy nyújtódeszkával, és utánna téged sittelnek le. Nehogymár miközben adott esetben az életemért küzdök még én figyeljek oda arra is, hogy nehogy véletlenül kárt tegyek a támadómban, nehogy leszurjam, miközben nála is kés van, nehogy agyonverjem, miközben ő támadt rám.
Ettöl okádni tudnék.

Abszolúte egyetértek. Erről eszembe jut egy gyönyörű történet, egy betörő betört egy házikóba, a tulaj hazaért és benn találta a kamrában. Gyorsan rácsukta és bezárta az ajtót, hívta a rendőrséget. Rendőrség ki, betörő sittre. Betörő pár hónap múlva beperelte a tulajt mert neki iszonyú kínokat okozott a bezártság a kamrában... LOL LOL LOL 
Szal ha vki megtámad, de én vagyok az erősebb vagy rafináltabb a végén én vagyok a hibás... Vicc.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #8372 Dátum: 2010. Február 14. - 14:20:47 »
Ja, és jut eszembe, minden eddigre épp olyan hatékony a gázpisztoly is. Ha rád támadnak bármivel is. Miért kell ehhez éles?
Ezzel tökéletesen egyetértek. Az elriasztáshoz éppen elég, ha az sem segít, akkor így is úgy is b*szhatod.

Összevont üzenet ideje: 2010. Február 14. - 14:26:21
Pepo, úgy írtál oldalakat a fegyvertartásról meg a fegyveres összetűzések lehetséges lefolyásáról, hogy azt sem tudod, mi az a gázpisztoly? :D
Hát számomra is valahol itt vesztették el a komolyan vehetőségüket pepo érvei. :lol: Főleg, hogy ekkor már nem először hangzott el a gázpisztoly, mint alternatíva.
Idézetet írta: pepo05
De akkor ugyanolyan veszélye is, akkor meg mi értelme megkülönböztetni?
Ezen meg már sírva röhögtem.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 14. - 14:26:21 írta Todd »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8373 Dátum: 2010. Február 14. - 15:02:50 »
Lehet ezen is sírva fogsz röhögni, de akkor sem értem, mi köze ennek az éles fegyver kontra no éles fegyver vitához. A gázpisztolyt, mint alternatívát én sohasem vettem figyelembe, és akár létezik, akár jó megoldás, akkor is ugyanúgy gondolkozom a fegyvertartásról. A fegyvertartás érveinek nem előfeltétele  a gázpisztoly.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8374 Dátum: 2010. Február 14. - 15:22:07 »
De van köze hozzá, mert a fegyvertartás célja nem halálos sérülés okozása mindenáron, hanem az önvédelem. Arra pedig alkalmas ez is. Olvasd el ezt, ez alapján nem gondolom, hogy éles fegyvert kellene tartanom magamnál, ha alacsony lenne a biztonságérzetem.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8375 Dátum: 2010. Február 14. - 16:26:06 »
Elolvastam, hatásos kis szerkentyű, az biztos. Ettől függetlenül, a más sokszor leírt feltételek mellett, a gázpisztoly alternatívát figyelembe véve sem tarom hülyeségnek az éles fegyvert.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #8376 Dátum: 2010. Február 14. - 17:16:35 »
Én sem igazán értem, hogy most miért annyira a gázpisztolyon lovagoltok, amikor nem is az volt a vita tárgya. ;D Konkrétan az éles fegyverek tartása mellett és ellene érveltünk. Igen vannak más önvédelmi eszközök is, és nemcsak a gázpisztoly (ami kinézetében és működésében tökéletesen megegyezik az éles fegyver "testvérével"), hanem elektromos sokkoló vagy éppen ennek a "pisztoly" változata kilőhető fejjel stb., vagy aki nagyon sóher, egy vasrudat is cipelhet magával a kabátujjába rejtve. ;D De a vita tárgya nem ez volt. Sokkal inkább azon vitáztunk, hogy legyen vagy  ne legyen joga az embereknek fegyvert viselni. Az egyik álláspont szerint ne legyen mert az emberek hülyék és össze vissza lövöldözn(én)ek, a másik szerint pedig legyen, szigorú szabályozás mellett. Tehát itt alapvető jogról, lehetőségről vitázunk, nem arról, hogy most mindenki menjen és gyorsan vegyen M16-ost mert az alap. :)
De van köze hozzá, mert a fegyvertartás célja nem halálos sérülés okozása mindenáron, hanem az önvédelem. Arra pedig alkalmas ez is. Olvasd el ezt, ez alapján nem gondolom, hogy éles fegyvert kellene tartanom magamnál, ha alacsony lenne a biztonságérzetem.
Teljesen jó a cikk. Mindenkinek a figyelmébe ajánlom a videó alatt lévő pontokat. De akkor sem ez volt a vita tárgya. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8377 Dátum: 2010. Február 14. - 17:35:28 »
Idézet
nem arról, hogy most mindenki menjen és gyorsan vegyen M16-ost mert az alap.
Erről most az egyik Worms (Armageddon talán?) jut eszembe, ahol a fegyverek beállításainál volt a következő szöveg: "Uzi: Every home should have one!"
És milyen igaz. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #8378 Dátum: 2010. Február 14. - 19:15:16 »
Idézet
Én sem igazán értem, hogy most miért annyira a gázpisztolyon lovagoltok, amikor nem is az volt a vita tárgya. Konkrétan az éles fegyverek tartása mellett és ellene érveltünk.
Fiúk, a vita tárgya az volt, hogy mennyi jogod van megvédeni magad. Amit ti felhoztatok érvként, az mind arra ment ki, hogy ne te szívd meg, ha valaki neked ront. Ha erre van módszer, lehetőség gázpisztollyal megvédeni magad, akkor a ti összes érvetek a kukában, hisz ez megoldható gázpisztollyal is. Én sosem az ellen érveltem, hogy nincs jogunk megvédeni magunkat, csak az ellen, hogy ehhez a lőfegyver nem jó megoldás - főleg, ha van más is. Ha pedig meg tudod védeni magad gázzal, akkor miért ragaszkodnál annyira az éleshez? Nem értem. Ez esetben vagy az érveitek (önvédelem) nem állja meg a helyét, mert más miatt kell az éles fegyver, vagy nem az önvédelem miatt akartok lőfegyvert mégse.

Aztán: végig amellett vagytok, hogy jogod van, ennek is, annak is joga van... de közben alig 2-3 ezren kapnának csak engedélyt rá a szigorú feltételek miatt. Vagyis ugyanott vagyunk, ahol a part szakad.  ;)
Idézet
Ugyanúgy, a halálra vert és széttaposott, megerőszakolt emberkék szülei, testvérei, gyerekei mit éreznek?
Erre gondoltam. Ezeknek az általad említett (és nagyon is jó) feltételek mellett szinte nulla esélyük lett volna, hogy 1: akarjanak maguknak lőfegyvert 2: tartsák is maguknál 3: kapjanak is rá engedélyt.

Idézet
Ez ugyanaz a pszichológia, mint amivel a repülőszerencsétlenségek után riogatja a sajtó a népet. Igen, egy repülő lezuhanhat és akkor 30-300 embernek egyszerre kampec. Az már más kérdés, hogy évente globálisan ezerszer többen pusztulnak bele autóbalesetekbe, vonatbalesetekbe, hogy gyalog kimennek az utcára, szóval a közlekedés minden formája hatványozottan veszélyesebb, csak nem dobják fel egyszerre annyian a papucsot, így az senkit sem érdekel.
Ezt az érvet elég sokszor el szokták sütni, pedig butaság. Vesd össze, hányan utaznak autóval és hányan repülővel. Talán nem mindegy, hogy 10 emberből 2 meghal, vagy 200-ból 4.  ;)

A többivel totálisan egyetértek: a jogrendszer egy szemét, még a rendőröknek sem ad semmi lehetőséget arra, hogy rendet teremtsenek, nemhogy az átlagembernek. Egy vicc az egész. Itt nincs vita.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #8379 Dátum: 2010. Február 14. - 19:24:17 »
Lehet ezen is sírva fogsz röhögni, de akkor sem értem, mi köze ennek az éles fegyver kontra no éles fegyver vitához. A gázpisztolyt, mint alternatívát én sohasem vettem figyelembe, és akár létezik, akár jó megoldás, akkor is ugyanúgy gondolkozom a fegyvertartásról. A fegyvertartás érveinek nem előfeltétele  a gázpisztoly.
Annyiban van köze, hogy te az éles fegyvert szó szerint az egyetlen reális önvédelmi eszközként kezelted (mert a késsel körberöhögnek stb.), és gondolom erre alapoztad az egész eszmefuttatásodat. ;)
Szerintem se lenne jó, ha a jelenleginél több ember rohangálna éles lőszert trtalmazó fegyverrel.