Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 657030 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2540 Dátum: 2010. November 15. - 10:13:19 »
Ha játékfejlesztő lennél, már nem lenne ekkora az imádat. :) Talán még mindig náluk a legnagyobb a royalty az eladott játékok után.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #2541 Dátum: 2010. November 15. - 10:18:36 »
Igen, és sokat szentségelnek azzal is, hogy nehéz a PS3-ra fejleszteni, mert a kisegítő procik tényleg csak effektezésre jók. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2542 Dátum: 2010. November 15. - 10:43:32 »
Öröm látni, hogy temetitek a Sony Ps-t. :) Nem hinném, hogy ez a rendezvény, vagy akár csak a magyar közönség bármi jelentőséggel bír a cég ügyeiben. :)
Nyilván nem bír számukra fontos jelentőséggel a magyar közönség, de felmerül bennem az a kérdés, hogy vajon a Microsoft számára igen?
Nem. Ők mégis odafigyelnek arra, hogy ott toborozzák a vevőt, ahol tudják. Vetisd ki nyugodtan ezt a jelenséget világviszonylatba, és rájössz, hogy teljes nyugalommal temethetem a Sonyt.
A PS már rég nem listavezető, a japán fejlesztőcégek meg sorra amerikalizálódnak (Resident Evil, Castlevania), vagy adják el nyugati csapatoknak a címeiket (Silent Hill, Devil May Cry).
Ha talgaby szerint még mindig japánban van a nagy felvevőréteg, akkor mégis miért haldoklik a japán játékfejlesztés.
Ha valaki a reklámszlogenek vagy a bemutatós partik miatt választ konzolt annak úgy kell egyébként is...
Mit érdemel meg? Alcsonyabb áron ugyanazt a minőséget (hiába erősebb a PS 3 hardware, ha a multiplatformozás miatt az X-box szabja meg a játékok minőségét), a jobb netes rendszert (X-boxon kétszer annyi egy-egy játékhoz a letölthető plusz tatalom), személyes kontaktus a vezetőség, és a vásárló között, magyar nyelvű szoftverek, warez (bizony fontos kritérium a legtöbb embernek), ezek után az átlag magyar vevő nyilván úgy érzi, hogy milyen rosszúl választott.
És mindezt egy törzsgyökeres PS fan szemével írtam le. A PS 3 előnyei lassan kezdenek eltörpűlni a X-box által nyujtott többhöz képest.
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 15. - 10:48:18 írta Todd »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2543 Dátum: 2010. November 15. - 10:55:58 »
Plusz idehaza látatlanban azt mondanám, eléggé segít, hogy az MS-nek van hazai központja
A Sonynak is van. Itt egy interjú a témában:
http://www.gamechannel.hu/cikk/exkluziv/exkluzivinterjusandorcsabaval

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #2544 Dátum: 2010. November 15. - 10:58:09 »
Nem is emlékszem a Ps-ek történetében már hányszor temették a gépet és a céget is (és ez igaz a japán játékfejlesztésre is). Aztán valahogy mégsem jött össze. ;D Számomra mindenesetre vicces volt ez a "személyes kontaktus a vezetőség és a vásárló között" ez már akkora marketing szöveg, hogy pont erre céloztam. :) És mint mondtam mindenki úgy dönt, ahogy akar, az meg csak (egy) külön öröm lenne számomra, hogy megszűnnének az "exexexklúzív" játék only one gépre (főleg, amikor egy sorozat X-edik részéről beszélünk), mert én azt kimondottan rühelltem. Az, hogy az Xbox bármit is meghatároz erős túlzás. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2545 Dátum: 2010. November 15. - 11:07:46 »
Nem is emlékszem a Ps-ek történetében már hányszor temették a gépet és a céget is (és ez igaz a japán játékfejlesztésre is). Aztán valahogy mégsem jött össze. ;D
Azok tényleg csak marketingdumák voltak (amit mondjuk a Sega, vagy a Nintendo nyomott egy két csődbe ment gépe elött), de olyan szembeötlő eredménye, mint a mostaninak sosem volt még.
Számomra mindenesetre vicces volt ez a "személyes kontaktus a vezetőség és a vásárló között" ez már akkora marketing szöveg, hogy pont erre céloztam. :)
Nyilván nem a jó öreg Bill-re gondoltam, hanem a magyar bagázsra.
Az, hogy az Xbox bármit is meghatároz erős túlzás. ;)
Ha fejlesztenek egy játékot két (vagy 3) gépre, akkor szerinted melyik gép határozza meg a játék végleges formáját? Nyilván a gyengébb, mert így különösebb erőráfordítás nélkül tudják átportolni mindkettőre.
Ez nyilván nem igaz az exluzív címekre, ezért van az, hogy azok a generáció legszebbjei (Metal Gear Solid 4, Heavy Rain, God of War 3, Uncharted stb.).
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 15. - 11:24:57 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2546 Dátum: 2010. November 15. - 11:35:56 »
Ez inkább csak lustaság is, mert nem lehet megcsinálni, amit PC-n, hogy egy alap motor van, és azzal játszadoznak a hardverlehetőségekhez képest némi skálázással, helyette a platformokra gyakorlatilag külön kell fejleszteni, hogy működjön. Ez a jelenség már több évtizede eléggé határolja a konzolokra kijövő játékok mennyiségét.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2547 Dátum: 2010. November 15. - 13:29:02 »
Számomra mindenesetre vicces volt ez a "személyes kontaktus a vezetőség és a vásárló között" ez már akkora marketing szöveg, hogy pont erre céloztam. :)
Nyilván nem a jó öreg Bill-re gondoltam, hanem a magyar bagázsra.
Szerintem hollo nem erre célzott, hanem arra, hogy ki a sz*rt érdekel a személyes kontaktus a vezetőséggel?  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2548 Dátum: 2010. November 15. - 13:40:30 »
Például azt a néhány százezer embert, akinek meghibásodott a gépe.
Ezt persze nyilván nem reklámozzák.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #2549 Dátum: 2010. November 15. - 13:50:35 »
Ahhoz minek kellene a vezetőség?  :nemtudom: A boltokban visszacserélik nélkülük is, nem igaz?  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2550 Dátum: 2010. November 15. - 13:53:42 »
Mero is ezt hitte a ps 3-ról.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #2551 Dátum: 2010. November 15. - 13:54:47 »
Miért, nem cserélik vissza? (Ha megvan hozzá a blokk meg minden cucc, doboz stb.)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2552 Dátum: 2010. November 15. - 14:10:11 »
Csak 3 napig cserélik vissza.
Még garanciaidőn belül is szervízbe kell vinned, ahol persze meg fogják állapítani, hogy miért nem érvényes a problémára a garancia.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2553 Dátum: 2010. November 15. - 14:19:13 »
Amihez még mindig semmi köze a vezetőségnek.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2554 Dátum: 2010. November 15. - 15:01:54 »
Igazság szerint... de, van. Céges szinten határozzák meg, mire lehet érvényes a gyári garancia, és ez is egy módszer az utólagos kiadások csökkentésére, pláne elektronikai eszközöknél, ahol amúgy is elég gyakori az, hogy a gyártó inkább úgy alakítja ki a garanciarendszert, hogy az ember újat vegyen javíttatás helyett. Számítástechnika még azért szokott kivétel lenni, mert ott elég ritka az olyasmi, ami úgy döglik meg, hogy még javítani lehessen, szóval ott nem nagyon lehet kibújni a törvényi csereszabatosság alól. De ha már a monitorod nyekken meg, nézd meg, miket ki nem találnak, hogy miért nem javítható vagy miért kell fizetned érte. De erről talán még a doki is mesélhetne neked, volt egy hasonló kalandja nem olyan rég.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2555 Dátum: 2010. November 15. - 15:07:27 »
Érdekes, amit leírtál, de éppen semmi köze a jelenlegi vitához.  :) Ettől még nem lesz pozitívum az (sőt!), hogy közvetlen kapcsolatba kerülhetsz a vezetőséggel.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2556 Dátum: 2010. November 15. - 15:15:26 »
Arrol van szó, hogy ha bármi problémád adódik az X-boxal rendelkezésedre áll egy magyar képviselet, akitől segítséget kérhetsz jelentheted a hibát stb (nem csak a géppel, de játékprogramokkal, beüzemeléssel, bármivel kapcsolatban). Ezzel baromi sok ember él is. Úgyhogy azért páran rájöttek már, hogy mi az értelme.
Tudom, ez effektíve nem a vezetőség, maximum közvetve, de szerintem már elsőre is meg lehetett volna érteni, hogy mire gondolok (kicsit te is kezdessz talgaby-sodni, a lényeg helyett a részleteken akadsz fennt).
A Playstation esetében semmilyen szerv nincs, akihez fordulhatnál, csak a boldogan hümmögő boltosok.
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 15. - 15:26:37 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #2557 Dátum: 2010. November 15. - 15:46:25 »
Tudom, ez effektíve nem a vezetőség, maximum közvetve, de szerintem már elsőre is meg lehetett volna érteni, hogy mire gondolok (kicsit te is kezdessz talgaby-sodni, a lényeg helyett a részleteken akadsz fennt).
Ha ezt nekem címezted, hollo írta, nem én. Viszont egyetértek vele. Ez nem szőrözés, hanem egy marketingfogás felismerése és lealázása. Amit írtál, azt a legtöbb helyen úgy ismerik, hogy szakszerviz. Semmi köze a vezetőséghez.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #2558 Dátum: 2010. November 15. - 15:54:09 »
Momentán a szakszervízhez sincsen semmi köze, mert azt nem igazán hívhatod olyan problémákkal, hogy elakadtál egy játékban, vagy tudnál-e patchet letölteni hozzá, vagy rinyálni, hogy tegyenek fel egy játékról magyarosítást.
Ahhoz meg már csak van köze a vezetőségnek, hogy mit jelentessenek meg a kelet-európai régióban magyar felirattal. És persze ilyenkor figyelembe veszik, hogy melyik játékokra volt a legnagyobb érdeklődés.
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 15. - 17:52:54 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #2559 Dátum: 2010. November 15. - 16:10:24 »
Na jó, de mikor lesz magyar szinkron is? Komolyan, ha nincs az, valószínűleg a Chrome közelébe se megyek anno. :D