Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656789 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4280 Dátum: 2012. November 07. - 11:19:58 »
Az elite mangudai hordáim legyőzhetetlenek voltak. :)
Részemről inkább elite longbowman. Maxra fejlesztve messzebbre vittek egy védműnél, még ostromgép se kellett mellettük. Mondjuk rühelltem is a gótok ellen menni. Plusz nem kellett a mongolok nemlétező védelme miatt aggódnom "odahaza". (Bár ebből a szempontból a bizánciakat eléggé nehéz überelni ott.)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #4281 Dátum: 2012. November 07. - 11:51:30 »
BuB,erről hallottál ?

Anthology... ezek szerint Connorral befejezték a történetet? (Ez igazából jó is lenne, meg nem is... :() Vagy ez csak egy újabb név, ami összefoglalja az eddig kiadott részeket? :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4282 Dátum: 2012. November 07. - 11:57:44 »
Utóbbi. Ez egy Ubisoft-játék. Csak akkor hagyják abba, ha már senki sem veszi.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #4283 Dátum: 2012. November 07. - 12:06:43 »
Egy szinten örülök neki. :) Bár, már kicsit fura, h Desmond-nak hány őse volt ennyire prominens Master Assassin. :D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #4284 Dátum: 2012. November 07. - 12:34:42 »
És, hogy menniy minden keveredik a vérében... arab, olasz, indián... (elnök választáson nem lenne jó jelölt...)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #4285 Dátum: 2012. November 07. - 13:27:54 »
Pár oldallal korábban linkelt valaki egy soron következő Marvel játékot ami már az Ubisoft gondozásában jelent/jelenik meg. Ez azt jelenti hogy a további Marvel karakterek illetve csapatok innentől kezdve az Ubi kezében vannak?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #4286 Dátum: 2012. November 07. - 13:49:11 »
Azzal még sosem játszottam, viszont mostanában én meg az Age of Empires trilógiát tolom. :D
Heh, poén. ;D Nekem meg pont a trilógia maradt ki. :D Mondjuk az amúgy sem érdekelt nagyon, a Mythology viszont pont azért vonzott, mert vannak benne istenek és mindenféle mitológiai szörnyek, szóval több, mint egy sima történelmi stratégia. :) Bár a játék alapjai nyilván ugyanazok, mint az AoE részeké, úgyhogy azok is biztos jók.

Tom, ha eddig lassúnak tűnt, akkor az északiakat vagy imádni fogod, vagy nagyon gyűlölni, mert náluk az egyetlen épkézláb taktika a folyamatos előrenyomulás: nincs semmi statikus védelmi rendszerük, és utánpótlási vonalat se lehet igazán kialakítani velük.
Akkor lehet, hogy nem fogom őket annyira szeretni, mert nem szeretek nagyon kapkodósan játszani, sőt, igazából azt élvezem a játékban, hogy el lehet pepecselni a részletekkel, olyan, mint egy kis terepasztal. :D Általában szeretem besáncolni magam, kiépíteni a gazdaságot, felfejleszteni az egységeket/épületeket, felállítani egy nagy armadát, és ha meguntam az építgetést (vagy elértem a korlátokat) akkor egy nagy rohammal lesöpörni az ellenfelet. :D Persze, ez az adott küldetéstípustól is függ, hogy van-e idő ilyesmire, de ha van, akkor órákig el lehet szórakozni egyetlen térképpel is. ;D Az első könnyű pályákat is azért tartott sokáig megcsinálni, mert mindenfélét építgettem meg fejlesztgettem, hogy kitapasztaljam, mi mire jó. :D Amúgy az is nagyon tetszik a játékban, hogy a védműveknek tényleg van értelmük és hasznuk. Általában, ha megtehetem, akkor 1-2 parasztot oda is állítok a fontosabb falakhoz, hogy egy-egy ostrom után helyrepofozzák azokat. :)
Csak az a kár, hogy az összlétszám limitálva van a játékban (ami amúgy logikus, mert különben 6 milliós várost építenék ;D ), illetve, hogy a küldetés teljesítése után vége szakad az adott pályának, tovább léptet a kövi küldetésre, és nem lehet tét nélkül csak úgy tovább építgetni a birodalmat.

Az Assassin's Creed témához sajna még nem sokat tudok hozzászólni, de ha egyszer lesz egy jó gépem, akkor végig fogom tolni mindegyik részt. ;D Mivel ti már tapasztaltak vagytok a játékban, egy kérdésem lenne: PC-n vagy PS3-on jobb a játék? (Mindkettőn tudnék kontrollerrel is játszani, szóval az irányítást leszámítva kérdezem, hogy melyik verzió a jobb.)
Egyébként a 2. résszel játszottam már egy rövid ideig PC-n, úgyhogy maga a játék tetszik és mindenképpen érdekel. :)



A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4287 Dátum: 2012. November 07. - 14:44:25 »
Ha építgetős vagy, nem fogod őket szeretni, az biztos. Pláne, hogy a kampányuk eléggé feszes, az egyik pályán például iszonyatosan kell hajtani, mert x idő múlva jön egy gigantikus túlerő. Igaz, le lehet őket győzni, de szinte csoda kell hozzá (meg hogy tudd, hol kell felhúzni hat-hat sor tömény védvonalat).
Építgetős stílusnak az egyiptomiak a legjobbak, iszonyat erődrendszerrel bírnak, ráadásul az egyik csodájukkal a városközpont egy szinte legyűrhetetlen erődítménnyé változik. Csak náluk mind az alap, mind a mitikus egységek halál gyengék, egy darab van, aki ér valamit, bár ő meg majdnem a játék legdurvább egysége (Son of Osiris). Mondjuk nagy előnyük, hogy mocskos olcsón vehető mindegyik, és aranyat ipari szinten lehet velük gründolni, amivel gond esetén elég komoly ideiglenes erősítés hívható.
Ugyanakkor a görögök ott szinte verhetetlenek. Egy Hidra-Medúza sereg ellen sokat nem lehet tenni, még egy hősökből álló csapatot is lazán levernek.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Videojátékok
« Válasz #4288 Dátum: 2012. November 07. - 16:21:13 »
Idézet
Abból a harmadik rész egy szégyen lett sajna.
Nekem az is tetszett. :)


Akkor lehet, hogy nem fogom őket annyira szeretni, mert nem szeretek nagyon kapkodósan játszani, sőt, igazából azt élvezem a játékban, hogy el lehet pepecselni a részletekkel, olyan, mint egy kis terepasztal. :D Általában szeretem besáncolni magam, kiépíteni a gazdaságot, felfejleszteni az egységeket/épületeket, felállítani egy nagy armadát, és ha meguntam az építgetést (vagy elértem a korlátokat) akkor egy nagy rohammal lesöpörni az ellenfelet. :D Persze, ez az adott küldetéstípustól is függ, hogy van-e idő ilyesmire, de ha van, akkor órákig el lehet szórakozni egyetlen térképpel is. ;D Az első könnyű pályákat is azért tartott sokáig megcsinálni, mert mindenfélét építgettem meg fejlesztgettem, hogy kitapasztaljam, mi mire jó. :D

Én is ezt bírom a stratégiai játékokban, ha mindent ki lehet fejleszteni, szeretek felhúzni egy hatalmas, verhetetlen sereget, védelmet. ;) Lehet teszek egy próbát a közeljövőben az AoM-mel, így a leírásotok alapján izgalmasnak tűnik.

A Cossacks-et ismeritek? Az is egy AoE másolat, de nekem bejött.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Videojátékok
« Válasz #4289 Dátum: 2012. November 07. - 17:15:14 »
Ez gondolom nem jön ki PC-re?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4290 Dátum: 2012. November 07. - 18:59:04 »
Az AC-antológia? Nem, csak az egyik konzolra, és nem sok példányban.
Idézet
A Cossacks-et ismeritek? Az is egy AoE másolat, de nekem bejött.
A maga korában egész jó volt, ahogy a második része is (ami gyakorlatilag az első kiegészítője inkább). Sajna az AI nagyon béna volt, ezért a campaign után nulla élvezeti értéke maradt, amúgy meg egész jó rendszere volt. Tetszett, hogy nem lehet egy rövidkarddal szétbontani benne egy erődöt. :)
Idézet
Lehet teszek egy próbát a közeljövőben az AoM-mel, így a leírásotok alapján izgalmasnak tűnik.
Kezdd el az alapjátékot campaignban, hamar eldöntheted, tetszik-e. Csak a tutorialokból ne indulj ki, a móka Trója alatt kezdődik, onnan látod majd, milyen valójában. Amúgy az AoE II után a sorozat legjobb darabja szerintem.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #4291 Dátum: 2012. November 07. - 22:34:33 »
Lehet teszek egy próbát a közeljövőben az AoM-mel, így a leírásotok alapján izgalmasnak tűnik.
Ha az AoE bejött, akkor szerintem a Mythology is tetszeni fog neked. A szörnyek, istenek, illetve a (részben) mondavilágokon alapuló sztori és küldetések adják meg a játék egyedi varázsát.
Idézet
A Cossacks-et ismeritek? Az is egy AoE másolat, de nekem bejött.
Hallottam róla, de nem játszottam vele.

Idézetet írta: tgaby
Ha építgetős vagy, nem fogod őket szeretni, az biztos.
Biztos igazad lesz, mindenesetre kiváncsi leszek rájuk. :) A görögök és az egyiptomiak eddig nagyon tetszenek. Illetve, mivel a görög mondavilág áll hozzám a legközelebb, a görögökkel szimpatizálok a legjobban.
Egyébként megvan a kiegészítő is, de azt még nem tettem fel. Remélem, megmarad majd a mentésem, ha végigvittem az alapjátékot...

Idézet
a móka Trója alatt kezdődik, onnan látod majd, milyen valójában.
Jaja, Trója nagyon jó volt. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #4292 Dátum: 2012. November 14. - 20:55:08 »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #4293 Dátum: 2012. November 17. - 14:43:12 »
Azta, ez ám a grafikai fejlődés... :o
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4294 Dátum: 2012. November 18. - 11:04:22 »
Nekem pont az ellentéte tűnt fel. A nagy beharangozáshoz, és renderelt képekhez képest ez elég lagymatag volt, és igazából semmi újdonságot nem láttam benne.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #4295 Dátum: 2012. November 18. - 11:41:33 »
Ezek a játékok,már tényleg a legutolsó grafikai határokat feszegetik a mostani generációs konzolokon.És azt pláne vegyük figyelembe hogy a renderelt képek meg ez a trailer is egy high-end PC-röl származik így konzolon nem lesz ennyire 'tűéles" a grafika.
Ettől függetlenül ha megnézel egy összevágott PC HD GTA IV videót,azért van grafikai fejlődés.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #4296 Dátum: 2012. November 18. - 12:17:40 »
Biza, főleg ha azt nézzük, hogy a GTa részeiben eddig csupa ilyen "kocka" rajzfilmszerű kinézetű emberkék voltak...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #4297 Dátum: 2012. November 18. - 14:24:50 »
Ezek a játékok,már tényleg a legutolsó grafikai határokat feszegetik a mostani generációs konzolokon.És azt pláne vegyük figyelembe hogy a renderelt képek meg ez a trailer is egy high-end PC-röl származik így konzolon nem lesz ennyire 'tűéles" a grafika.
Ettől függetlenül ha megnézel egy összevágott PC HD GTA IV videót,azért van grafikai fejlődés.

Éppen akartam mondani. Ne számítson senki ilyen látványra, ha konzolon tervezi játszani.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4298 Dátum: 2012. November 18. - 19:35:10 »
Nem mintha PC-n számíthatna rá.  ;)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #4299 Dátum: 2012. November 18. - 19:37:19 »
Nem mintha PC-n számíthatna rá.  ;)

Pedig igen. kacsintóemotikon