Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656805 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4400 Dátum: 2013. Január 11. - 08:42:13 »
Igazából kiszivárgott, hogy jövőre mutatják be a következő Xboxot, és a Sonyról is susogják, hogy az E3-on lesz a PS4 előzetese. A Nintendo meg ugye már kijött egy újjal.
És ha a TF: War for Cybertronból kiindulhatok, akkor bizony rájuk fér, mert – mivel az egy eléggé trehány port, gyakorlatilag egy emulátor, ahol az összes beállítás kimerült a hangerőszabályozásban, és ez nem vicc, még a billentyűket sem lehet átállítani – az ottani textúráknál a '99-es Deus Exben részletesebbeket találtam, csak ott még nem voltak olyan jó kis shaderek, amikkel a távolból már jól néztek ki. (Komolyan, a robotok kinézete tisztára 2000, technikailag egy romhalmaz, de a játékmenet, pályatervezés és a sztori bőven kárpótolja.)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4401 Dátum: 2013. Január 11. - 09:09:27 »
Hmmm....
Figyelembe véve a projektorok izzóinak élettartamát és árát, ez nem valami olcsó móka.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 11. - 10:51:38 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4402 Dátum: 2013. Január 11. - 09:39:09 »
Tg. annyira vicces, hogy te mindig kiindulsz a legtrehányabbúl összerakott játékokból. Maximális egyetértek ebben is, én ezt így fogalmaztam meg: letöltöttem a TF demóját, és rájöttem, hogy ez randa is, kaki is. De mókás volt a Fallout 3-ról belinkelt képed is, hogy mennyire ronda PS-en. Hát persze qrva ronda volt az a játék.
Nyilván túlhaladott már a jelenlegi konzolgeneráció, de azért sose ezek a játékok képviselték a csúcsát, vagyis ezt a mintát nehezen nevezném reprezentatívnak.
Igazából kiszivárgott, hogy jövőre mutatják be a következő Xboxot, és a Sonyról is susogják, hogy az E3-on lesz a PS4 előzetese. A Nintendo meg ugye már kijött egy újjal.
Ez annyira nem lep meg, sőt időszerű volt (főleg a nintendonak, mivel ő idáig egy előző generációs vassal virított). Akkor is igen büszkék lehetnek magukra, és ismerve a tendenciát, még úgy 2 évig lesznek kihozva rá játékok.

Amúgy épp tegnap szedtem le az új DMC demóját, hát ebből még bármi lehet, elég felemás nekem, de vannak jó pontjai.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 11. - 09:40:55 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4403 Dátum: 2013. Január 11. - 10:25:46 »
TF igazából nem rossz. Sőt, halál egyszerűsített TPS-hez képest kifejezetten jó. A sztori nagyon viszi, a karakterek megállás nélkül szívatják egymást menet közben, taktikára nem csak a bossok kényszerítenek, a pályatervezés meg zseniális. Igazából a technikai részek lettek kriminálisan megvalósítva, amúgy maximum az igen látványos könnyűségét hozhatnám fel. Eléggé gyatra vagyok akciójátékokban, de ez még az általam "konzolosnak" nevezett nehézségi fokozat alá is lemegy pár fokkal. A játék 80%-ánál tartok, de eddig egy sima harc szívatott csak meg, plusz az álcák fő-főbossa, amíg rá nem jöttem, hogy a hatalmas taktika abból áll, hogy megállás nélkül nyomni kell tövig a gázt és keringeni körülötte, mint egy beszipuzott sivatagi egér (ergo a standard TPS boss metódus ;D). A többi rész inkább csak trükkös, de meghalni nem nagyon fog az ember (robot), csak ha nagyon eltolta a fegyverválasztást.
Ugyanakkor vicces, hogy Optimuszt vagy Megatront választani egyenlő a tömény öntökönrúgással, nekem eddig a tudós kaszt tűnik a leghasználhatóbbnak (gyors jármű és piszok brutál járműfegyver, meg egyedül ők látják az álcázott robikat, a fegyverválasztás meg minden kasztnál amúgy is tök ugyanaz), meg persze a repülők (végtelen lőszer jármű módban, gyakorlatilag át se alakultam az egész pályán velük, mert értelmetlen).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #4404 Dátum: 2013. Január 11. - 14:45:36 »
Bár nem vagyok egy csúcsminőség játék fan, de szerintem tök felesleges egy újabb konzol kihozása. A PS2-nél még magyarázták a DVD meghajtóval, a PS3-nál a BR-jel. Most mit fog tudni a PS4? Orsós tekercsfilmeket is lejátszik, bónuszként? Nem emlékszem, a PS2 mennyi ideig volt a csúcson, de szerintem a 3-ból nem jelent meg annyi játék, mint a 2-ből anno. Még bőven lennének kiaknázatlan dolgok benne. Legalábbis szerintem elég dühítő, hogy találtam mondjuk 6-8 jó játékot PS3-ra, majd utána ennyi a gép, vehetek megint másikat a következő 5 játékomnak is.  :roll:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4405 Dátum: 2013. Január 11. - 14:50:55 »
Hát, ha a 4K-t el akarják terjeszteni, az a blu-ray is igencsak szűkös lesz igen gyorsan. Plusz meglehet, a fejlesztők is kicsit már unják, hogy technikailag toporoghatnak egy helyben, mert a vas ennyit bír. SNES-nél sem kellett új közvetítő közeg, hogy totál új kategóriát nyisson, egyszerűen csak új architektúrát toltak alá, amivel teljesen új távlatokat nyitottak. (A Sega "blast processingjét" most inkább hagyjuk…)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 11. - 14:52:26 írta talgaby »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #4406 Dátum: 2013. Január 11. - 14:54:44 »
Kaine: a PS2 2000-ben jött ki, 2006-ban a PS3. Már eddig is a PS3 a leghosszabb kifutási idejű konzol a Playstationok között, és mint írtam, még koránt sincs vége. Még be se jelentették az újat, az is a kiadásig kb. egy év.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #4407 Dátum: 2013. Január 11. - 15:03:16 »
Igazából kiszivárgott, hogy jövőre mutatják be a következő Xboxot, és a Sonyról is susogják, hogy az E3-on lesz a PS4 előzetese. A Nintendo meg ugye már kijött egy újjal.
Ez annyira nem lep meg, sőt időszerű volt (főleg a nintendonak, mivel ő idáig egy előző generációs vassal virított). Akkor is igen büszkék lehetnek magukra, és ismerve a tendenciát, még úgy 2 évig lesznek kihozva rá játékok.
Remélem is, hogy pár évig még divatban maradnak, mert még kicsit soká lesz, mire PS3-at tudok venni. De legalább már elég sok PS3 cím van, és addigra még olcsóbbak lesznek. ;D
Viszont az nagyon bosszant, hogy a pletykák szerint a PS4 nem lesz kompatibilis a PS3-as játékokkal... :drying: Igaz, így legalább a PS4-ből is kijön majd az ultra slim verzió, mire rákerül a sor, hogy azt is megvegyem. ;D
Mondjuk most már PC-n is tudok a mai játékokkal játszani, úgyhogy nem sürgős a PS3 sem, csak az exkluzív címek miatt érdekelnek a konzolok.

Idézet
Virtuális valóság szemcsi meg már a gyerekkoromban volt játéktermekben
Na jó, de az milyen gagyi grafikával működött már... Én tökélyre fejlesztett virtuáls szemüvegre gondoltam, ami majdnem olyan élethű képet ad, mint a Mátrixban. :D De igazából már egy pár éves játék grafikai színvonalát nyújtó virtuális valóság szemüveggel is simán kiegyeznék.
Egyébként a projetoros cuccal szemben hoztam fel példának a VV szemüveget, mert míg a projektoros kivetítés esetében a bútorok kissé rombolják az illúziót (illetve a projektor képe miatt a környezetedben levő embereket is zavarhatja), addig egy jó VV szemüvegg igazán privát szférává változtatná a videójátékozást. Pl. nem kell elvonulnod a szobádba a játék miatt ha valakit zavarnál vele, a szemüveggel látod a képet, így a tv-t használhatja a többi családtag, stb. Sok előnye lenne szerintem.

Bár nem vagyok egy csúcsminőség játék fan, de szerintem tök felesleges egy újabb konzol kihozása. A PS2-nél még magyarázták a DVD meghajtóval, a PS3-nál a BR-jel. Most mit fog tudni a PS4? Orsós tekercsfilmeket is lejátszik, bónuszként? Nem emlékszem, a PS2 mennyi ideig volt a csúcson, de szerintem a 3-ból nem jelent meg annyi játék, mint a 2-ből anno. Még bőven lennének kiaknázatlan dolgok benne. Legalábbis szerintem elég dühítő, hogy találtam mondjuk 6-8 jó játékot PS3-ra, majd utána ennyi a gép, vehetek megint másikat a következő 5 játékomnak is.  :roll:
Igen, ezzel teljesen egyetértek én is. Csak nemrég óta tudok játszani az aktuális mai játékokkal, de már ezeken is csak pislogok néha, hogy (még alacsony beállításokkal is) milyen döbbentes grafikát tudnak. De annó a PS2-re is tudtak olyan játékokat írni, amik nagyon szépek voltak a lehetőségekhez képest. Azzal egyetértek, hogy a ps2 elavult (több, mint 10 éves konzol, szóval ott tényleg szükséges volt a váltás), és még így is nagy szó, hogy bár már nincs a csúcson, de még mindig lehet ps2-es játékokat is kapni a boltokban. Szóval a ps3 zseniális húzás volt a maga idejében. Én is úgy vagyok vele, hogy a ps3 is simán megfelelő lenne még pár évig, szóval nem kéne erőltetni máris egy újabb generációváltást. Csak persze a cégek versenyeznek, hogy minél jobb, minél szebb, meg élethűbb grafikát hozzanak létre, amihez újabb és újabb gépek kellenek... Szerintem sem kéne siettetni a dolgokat, de valahol megértem azt is, hogy a piaci verseny diktálja az iramot.
Egyébként a grafika fontos, de nem minden... Hiába csúcs a grafika, ha a játék többi része el van cseszve.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #4408 Dátum: 2013. Január 11. - 15:23:19 »
Plusz meglehet, a fejlesztők is kicsit már unják, hogy technikailag toporoghatnak egy helyben, mert a vas ennyit bír.
Valójában ennek az ellenkezője igaz. Már a PS2 megjelenésekor is olvastam tőlük, hogy bár a játékosoknak nagyszerű, hogy jobb grafikát látnak, a fejlesztőknek oltári nagy szívás, mert jóval többet kell dolgozniuk vele, sokkal többe kerül a játék elkészítése - miközben nem hoz több pénzt, mert nagyjából ugyanannyiba kerül most egy új PS3 játék is, mint egy PS2 annak idején (és még ott az infláció is).
Kaine: a PS2 2000-ben jött ki, 2006-ban a PS3. Már eddig is a PS3 a leghosszabb kifutási idejű konzol a Playstationok között
Hmm, pedig mintha csak most lett volna, hogy a PS3 lemaradt a Box mögött fél évvel... mindenesetre mindegy, nem az a lényeg, szerintem, hogy hány évenként kell újat csinálni, hanem az, hogy például megvettem a Most Wanted játékot, és olyan grafikája van, aminél csak akkor akarnék jobbat, ha 3D-s lenne, totális szimuláció. Mert sima képileg hibátlan. Vagyis egyelőre feleslegesnek érzem az új konzolt.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #4409 Dátum: 2013. Január 11. - 16:07:43 »
Én is ;D alig 2-3 éve vettem meg... és jó ha volt 27-28 játékom... nem kell az a flancos új generáció...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #4410 Dátum: 2013. Január 11. - 16:43:08 »
Tom: ha már virtuális valóság szemüveg, akkor Nintendo 3DS. ;) Ramónáén addig lógok, amíg bírja az aksi. :D És, ha jól tudom, már a jobb tabletek is tudnak AR játékokat. :)

Figyelembe véve a projektorok izzóinak élettartamát és árát, ez nem valami olcsó móka.
*bólogat*

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #4411 Dátum: 2013. Január 11. - 18:25:48 »
Tom: ha már virtuális valóság szemüveg, akkor Nintendo 3DS. ;) Ramónáén addig lógok, amíg bírja az aksi. :D
Magát a gépet mutatta nekem is, de játékot nem próbáltunk ki rajta, így nem tudom, milyen élményt nyújt. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Videojátékok
« Válasz #4412 Dátum: 2013. Január 11. - 19:31:19 »
Tom: ha már virtuális valóság szemüveg, akkor Nintendo 3DS. ;) Ramónáén addig lógok, amíg bírja az aksi. :D
Magát a gépet mutatta nekem is, de játékot nem próbáltunk ki rajta, így nem tudom, milyen élményt nyújt. :)

én nekem volt psp-m meg nintendo3ds-t próbáltam de grafikailag a régi pspk szerintem sokkal jobbat mutattak, a 3D meg nekem egy idő után olyan általánossá vált, szóval a psp szerintem jobb még akkor is ha nem 3D-s és nincs AR benne.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #4413 Dátum: 2013. Január 11. - 21:40:34 »
A psp-hez nem hasonlítanám a 3dst, szerintem nagyon másfajta játékok vannak rájuk.  :headscratch: Én mondjuk imádom az AR játékokat, ezért is vagyok oda meg vissza tőle. :D (Még egy Final Fantasy zenés játékkal játszom állandóan. :))
A handheld konzol különösebben soha sem volt az én világom, inkább csak az AR miatt említettem meg, és a tájékozottságom sem terjed sokkal tovább. Inkább telefonon játszom. :-[

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Videojátékok
« Válasz #4414 Dátum: 2013. Január 11. - 21:59:36 »
Nem tudom tolja -e valaki közületek az ACIII-at? Én most értem a 4. szekvenciához, és totál ledöbbentem a 3. szekvencia végi történet fordulaton. Nagyon kíváncsi vagyok a történetre. És a hamarosan jövő DLC-t: “The Tyranny of King Washington". Jöhetne már egy AC movie :-)

Látom itt sokan konzolon játszotok. Van PC-s is azért?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #4415 Dátum: 2013. Január 11. - 22:53:36 »
Van. :)

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Videojátékok
« Válasz #4416 Dátum: 2013. Január 11. - 23:54:34 »
A psp-hez nem hasonlítanám a 3dst, szerintem nagyon másfajta játékok vannak rájuk.  :headscratch: Én mondjuk imádom az AR játékokat, ezért is vagyok oda meg vissza tőle. :D (Még egy Final Fantasy zenés játékkal játszom állandóan. :))
A handheld konzol különösebben soha sem volt az én világom, inkább csak az AR miatt említettem meg, és a tájékozottságom sem terjed sokkal tovább. Inkább telefonon játszom. :-[

csak az én véleménynem volt, így összességében nézve. mivel már nem utazok annyit vagy akad társaság vagy tanulni való és okos telfonok is vannak én is eladtam a pspmet fájó szívvel, de egy utazó ember számára elég hasznos és jó időtöltés szerintem egy ilyen kézi konzol.

Nem tudom tolja -e valaki közületek az ACIII-at? Én most értem a 4. szekvenciához, és totál ledöbbentem a 3. szekvencia végi történet fordulaton. Nagyon kíváncsi vagyok a történetre. És a hamarosan jövő DLC-t: “The Tyranny of King Washington". Jöhetne már egy AC movie :-)

Látom itt sokan konzolon játszotok. Van PC-s is azért?

hát igen eléggé nagy fordulat volt, én a 10 szek.-nél tartok, de eddig az volt számomra a legnagyobb fordulat.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Videojátékok
« Válasz #4417 Dátum: 2013. Január 12. - 00:03:15 »
Legjobb idők voltak, mikor PSP-vel utaztam. Tekken6 meg GoW: Chains of Olympus ment ezerrel, valahogy mindig hamar eltelt az idő.
Egyik ilyen út után, viszont, egy pici pihentetés következtében egyszerüen nem kapcsolt be többet. Még nem jártam utána, hogy az aksi ment gallyra, a töltő vagy valami más.   :nemtudom:

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #4418 Dátum: 2013. Január 12. - 00:16:44 »
Ha sokat utaztam volna, priceless dolog lett volna egy kézi konzol. :D De mindig csak Pesten belül utaztam, ahhoz meg elég volt a telefonom és a walkmanem. :)

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Videojátékok
« Válasz #4419 Dátum: 2013. Január 12. - 18:54:25 »
Legjobb idők voltak, mikor PSP-vel utaztam. Tekken6 meg GoW: Chains of Olympus ment ezerrel, valahogy mindig hamar eltelt az idő.
Egyik ilyen út után, viszont, egy pici pihentetés következtében egyszerüen nem kapcsolt be többet. Még nem jártam utána, hogy az aksi ment gallyra, a töltő vagy valami más.   :nemtudom:

SW:FU is jó volt rá, GTA val is ellehetett szórakozni de a tekken igen örök zöld sláger :D