Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656788 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5420 Dátum: 2014. Január 11. - 16:53:13 »
Idézet
Az az Oddworld nekem is megvan, de én a 2. Resivel kezdtem. ( Az első résszel azóta sem játszottam, az nem volt meg. )
Megvan a 2. része is? Az is ugyanolyan jó volt, fantasztikus az a játék - különösen a korához képest, de különben is. Viszont az új platformra készült folytatásait szörnyen elszúrták.
Jó a Resi 1 is, de tény, hogy a 2 jobb. Az eggyel nem is játszottam azóta, hogy megcsinálták a felújított változatát is. A Zero is nagyon jó. Utóbbi kettő csak Gamecube-ra jött ki, amit már 10.000 körül megvehetsz használtan, annyit meg bőven ér ez a két játék, ha mást nem is veszel hozzá.
PS2-re tényleg nagyon sok nagyon jó játék van, elsősorban a SH2, majd a SH3, de a 2 különösen. Minden idők legjobb játékának tartom. Ha a SH1 tetszett, ettől lepetézel. :) A másik pedig a Resi 4, amit eddig 78-szor játszottam végig, ami mond valamit. :) De ott van a God of War 1, a Haunting Ground, meg még néhány.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #5421 Dátum: 2014. Január 11. - 17:02:37 »
Assassin's Creed IV 99%, igaz az alaptörténetet már decemberben befejeztem. Pont időben, 15.-én ACL:HD Kíváncsi vagyok a női Assassin történetére.

Lehet már tudni,hogy a Liberation megjelenik dobozos változatban is? Mert akkor tuti vevő vagyok rá 8)

Konzolra vagy gépre? PC-n tudom, hogy lesz.

Konkrétan PS3-ra :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Videojátékok
« Válasz #5422 Dátum: 2014. Január 11. - 17:19:16 »
Idézet
Az az Oddworld nekem is megvan, de én a 2. Resivel kezdtem. ( Az első résszel azóta sem játszottam, az nem volt meg. )
Megvan a 2. része is? Az is ugyanolyan jó volt, fantasztikus az a játék - különösen a korához képest, de különben is. Viszont az új platformra készült folytatásait szörnyen elszúrták.
Jó a Resi 1 is, de tény, hogy a 2 jobb. Az eggyel nem is játszottam azóta, hogy megcsinálták a felújított változatát is. A Zero is nagyon jó. Utóbbi kettő csak Gamecube-ra jött ki, amit már 10.000 körül megvehetsz használtan, annyit meg bőven ér ez a két játék, ha mást nem is veszel hozzá.
PS2-re tényleg nagyon sok nagyon jó játék van, elsősorban a SH2, majd a SH3, de a 2 különösen. Minden idők legjobb játékának tartom. Ha a SH1 tetszett, ettől lepetézel. :) A másik pedig a Resi 4, amit eddig 78-szor játszottam végig, ami mond valamit. :) De ott van a God of War 1, a Haunting Ground, meg még néhány.

Nem, csak az Abe's oddysse van meg. Még a Medievil 1-2-vel játszottam sokat, meg a kötelező szuperhősös játékokkal, amik megvoltak. Aztán miután megvettem a pisztolyt a Jesse James gunfighter is állandóan nyúzva volt. Meg a Time Crisis, amit még a játéktermekben nyomattunk annak idején...  :hehe:
A Silent Hill a mai napig nagy kedvenc, most is az van a PSX-ben.  ;D Bár már egy ideje nem játszottam vele, mostanában az Arkham Origins-t toltam. Meg akartam venni a SH egyben kiadott részeit, de ha jól emlékszem, te és talgaby beszéltetek le róla, mert hogy el lett rontva valami, és gajra vágja a játékélményt. Azóta gondolkodom egy PS2 vételén, de igazából annyi kiadásom van mostanság, hogy egyelőre ez valószínű csak álom marad.
A Resi 4, akkor biztos jó lehet.  ;D Az 5.-et megvettem, de messze nem az az élmény mint a régi vonal, eléggé le van egyszerűsítve a játék. Azért jól szórakoztam vele, szó se róla...  :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5423 Dátum: 2014. Január 11. - 17:28:43 »
Ha nem nagyon ragaszkodsz a PlayStation kontrollerhez, Silent Hill 2-3 van PC-re is, és manapság már eléggé ősi vasakon is nagyon jól elmegy.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Videojátékok
« Válasz #5424 Dátum: 2014. Január 11. - 17:54:03 »
Nekem a PC-s játékok irányítása elég sárkányos... A jó öreg kontrollert már megszoktam, a gépem meg olyan ősi vas, hogy azon nem hiszem hogy futna. De ettől függetlenül, lehet, hogy bevizsgálom a cuccot. Köszi!


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5425 Dátum: 2014. Január 11. - 18:34:43 »
Meg a Time Crisis, amit még a játéktermekben nyomattunk annak idején...  :hehe:
Azt én is, sőt, megvettem PS-re is, és vettem hozzá pisztolyt is. :) De sosem jutottam el a végéig (nem menthető).
Idézet
A Silent Hill a mai napig nagy kedvenc, most is az van a PSX-ben.
Ez poén, mert nálam is. :) Múlt vasárnap elkezdtem újra, a Világítótoronyig jutottam. Elhatároztam, hogy egymás után végigjátszom sorban mindet. :)
Idézet
Meg akartam venni a SH egyben kiadott részeit, de ha jól emlékszem, te és talgaby beszéltetek le róla, mert hogy el lett rontva valami, és gajra vágja a játékélményt.
Igen, mert az PS3-as felújított verzió volt, nagyon bénán. Viszont előtte pár évvel kiadták egyben a SH2-4-et is PS2-re, azt viszont érdemes megvenni. PS2-t használtan már 15 körül is kapsz. Bár a SH4-től lehet, hogy lehidalsz.  :D
Idézet
A Resi 4, akkor biztos jó lehet.  ;D Az 5.-et megvettem, de messze nem az az élmény mint a régi vonal, eléggé le van egyszerűsítve a játék. Azért jól szórakoztam vele, szó se róla...  :hehe:
Az 5 tényleg csak egy laza szórakoztató játék, nem több. De még így is jobb, mint a 6. A 4 is hasonlóan lövöldözős, csak sokkal jobb hangulattal, játékmenettel és helyszínekkel.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5426 Dátum: 2014. Január 11. - 18:48:35 »
A mostani Resident Evilök jellegére jellemző, hogy egyszer Twitchen odakapcsoltam egy RE4 streamre, ahol először próbálták ki a játékot. Reakció: „Hé, ez egy HORROR játék?!” Pedig már az RE4 is csak egy horrorelemekkel nagy néha elszórt akcióvalami. Milyen lehetne akkor a mostani játékosoknak, ha a sorozat elejével szembesülnének? Ahol még a lőszer is kifogyhat!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 11. - 18:50:13 írta talgaby »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5427 Dátum: 2014. Január 11. - 18:53:39 »
Ezt szokás így mondani, de azért nem teljesen igaz. A RE5-re teljesen, de a RE4 még bőven tartalmazott horror elemeket is. 70+ játék után is van, hogy nagyon megijedek 1-2 résznél, az pedig általánosan jellemző rá, hogy nagyon hirtelen - sokszor sötétben - vágnak baltával fejbe hátulról, vagy oldalról. Az első végigjátszásnál nagyon össze kell szedned magad, ha azt akarod, hogy a lőszer elég legyen a bossokra is.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Videojátékok
« Válasz #5428 Dátum: 2014. Január 11. - 18:58:37 »

Idézet
A Silent Hill a mai napig nagy kedvenc, most is az van a PSX-ben.
Ez poén, mert nálam is. :) Múlt vasárnap elkezdtem újra, a Világítótoronyig jutottam. Elhatároztam, hogy egymás után végigjátszom sorban mindet. :)

Én emlékeim szerint most mentem át a hídon a régi városrészbe. Legalábbis úgy rémlik, hogy ott tartottam legutóbb.

Idézet
Igen, mert az PS3-as felújított verzió volt, nagyon bénán. Viszont előtte pár évvel kiadták egyben a SH2-4-et is PS2-re, azt viszont érdemes megvenni. PS2-t használtan már 15 körül is kapsz. Bár a SH4-től lehet, hogy lehidalsz.  :D

Csak meggyőzöm magam, hogy vegyek egyet.  ;D Amúgy nagyon magába tudja szippantani az embert az a világ. A zenéje meg egyszerűen telitalálat.

Idézet
Az 5 tényleg csak egy laza szórakoztató játék, nem több. De még így is jobb, mint a 6. A 4 is hasonlóan lövöldözős, csak sokkal jobb hangulattal, játékmenettel és helyszínekkel.

A 6.-ról és az Operation Raccoon city-ről nem sok jót hallottam eddig. Pedig azok is tervebe voltak véve.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5429 Dátum: 2014. Január 11. - 19:05:33 »
Akkor még a fele előtt jársz. :)
Igen, a zeneszerzője egyszerűen zseni. Ő csinálja a játék hangjait is, az is telitalálat.
Az Operation... nagyon rossz, azt ne vedd meg. Én se hittem el, hogy annyira rossz lehet, de az. Simán félbehagytam. Messziről lövöldözős játék. A 6 nem annyira rossz, azt végig lehet játszani, de a 4 játszható karakter közül csak Leon és Ada jók, a másik kettő elég gyenge lett.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Videojátékok
« Válasz #5430 Dátum: 2014. Január 11. - 19:06:52 »


:)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5431 Dátum: 2014. Január 11. - 19:11:24 »
Jó játék volt, jó zenével. Bár néhány pályát egyszerűen lenyúltak az előző játékból, így is jó volt. Azzal a résszel a mai napig képes vagyok akár órákat is szívni, amikor a kigyulladt repülő útjából kell a robbanó hordókat elvinni, a hangár kapukat kinyitni, majd a végén behálózni mindkét propellert, hogy ne ütközzön falba a repülő. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Videojátékok
« Válasz #5432 Dátum: 2014. Január 11. - 19:16:42 »
Miért van az, hogy a játékok sztorija, megtervezése, meg úgy összességében jobbak mint az eddigi filmek?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #5433 Dátum: 2014. Január 11. - 19:27:53 »
Ez azért igen erős túlzás. A játék sztorija annyi volt, hogy elraboltak valakit, majd kiderült, hogy Venom Pókembert hibáztatta miatta tévesen.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Videojátékok
« Válasz #5434 Dátum: 2014. Január 11. - 19:36:17 »
Jó játék volt, jó zenével. Bár néhány pályát egyszerűen lenyúltak az előző játékból, így is jó volt. Azzal a résszel a mai napig képes vagyok akár órákat is szívni, amikor a kigyulladt repülő útjából kell a robbanó hordókat elvinni, a hangár kapukat kinyitni, majd a végén behálózni mindkét propellert, hogy ne ütközzön falba a repülő. :)

Igen, basszus az a pálya engem is mindig megszívat.
Az pedig, hogy egy-egy pálya lenyúlás, valóban nagyon szembeötlő. Én az elején ( az első részben ) még ott babráltam nagyon sokat mikor Venomot kellett üldözni... Na az elég sok időt elvitt, második, harmadik játékra már nem, de az első próbálkozás folyamatos kudarcokkal végződött.  :roll:

Akkor még a fele előtt jársz. :)
Igen, a zeneszerzője egyszerűen zseni. Ő csinálja a játék hangjait is, az is telitalálat.
Az Operation... nagyon rossz, azt ne vedd meg. Én se hittem el, hogy annyira rossz lehet, de az. Simán félbehagytam. Messziről lövöldözős játék. A 6 nem annyira rossz, azt végig lehet játszani, de a 4 játszható karakter közül csak Leon és Ada jók, a másik kettő elég gyenge lett.

A helyi MM-ban szemeztem vele, de nem mertem megvenni. A 6. pedig szintén benne van a száz lépésben, de előtte a Deadpool-t és az új Rambo-t is meg akarom venni...  :D
Deadpoolról valami részletesebb vélemény? Érdemes?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #5435 Dátum: 2014. Január 11. - 19:39:14 »
1-2 játék története valóban kidolgozott és izgalmas,de ez sajnos nem mondható el az ASM-ről, amiben az Oscorp-ból szabadult hibridek és a Smythe drónokon kívül más nem nagyon volt terítéken :roll: Viszont ez a PSX-es Pókember még ma is le tudna kötni annak ellenére,hogy minden csalást tudok hozzá és már kismilliószor végigvittem :spidey:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Videojátékok
« Válasz #5436 Dátum: 2014. Január 11. - 19:42:55 »
1-2 játék története valóban kidolgozott és izgalmas,de ez sajnos nem mondható el az ASM-ről, amiben az Oscorp-ból szabadult hibridek és a Smythe drónokon kívül más nem nagyon volt terítéken :roll: Viszont ez a PSX-es Pókember még ma is le tudna kötni annak ellenére,hogy minden csalást tudok hozzá és már kismilliószor végigvittem :spidey:

Ha jól emlékszem auntmay volt a cheatkód.  :hehe: Hogy melyikben arra már nem emlékszem.
Jobban szerettem úgy végigvinni, hogy nincs végtelen háló, meg élet, de a gyűjtögethető képregényeknél jól jött a cheatkód, mert azok megtalálásában a mai napig türelmetlen vagyok...  :roll: Mint minden játék gyűjtögetős cuccainál...


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5437 Dátum: 2014. Január 11. - 19:46:06 »
Deadpoolról valami részletesebb vélemény? Érdemes?
Mintha arról olvastam volna egyszer azt a tömör véleményt, hogy olyan, mint a Devil May Cry… amiben mindent elrontottak a készítése során.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #5438 Dátum: 2014. Január 11. - 20:07:43 »
1-2 játék története valóban kidolgozott és izgalmas,de ez sajnos nem mondható el az ASM-ről, amiben az Oscorp-ból szabadult hibridek és a Smythe drónokon kívül más nem nagyon volt terítéken :roll: Viszont ez a PSX-es Pókember még ma is le tudna kötni annak ellenére,hogy minden csalást tudok hozzá és már kismilliószor végigvittem :spidey:

Ha jól emlékszem auntmay volt a cheatkód.  :hehe: Hogy melyikben arra már nem emlékszem.
Jobban szerettem úgy végigvinni, hogy nincs végtelen háló, meg élet, de a gyűjtögethető képregényeknél jól jött a cheatkód, mert azok megtalálásában a mai napig türelmetlen vagyok...  :roll: Mint minden játék gyűjtögetős cuccainál...

Az első PSX-es Pókiban a mindent aktiváló kód az EEL NATS volt, és ezt az egyet kib*szottul megjegyeztem mind a mai napig :lol: Az Electro-s folytatás nálam sajnos kimaradt,de talán egyszer bepótolom majd a lemaradásomat ;D

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Videojátékok
« Válasz #5439 Dátum: 2014. Január 11. - 20:12:13 »
1-2 játék története valóban kidolgozott és izgalmas,de ez sajnos nem mondható el az ASM-ről, amiben az Oscorp-ból szabadult hibridek és a Smythe drónokon kívül más nem nagyon volt terítéken :roll: Viszont ez a PSX-es Pókember még ma is le tudna kötni annak ellenére,hogy minden csalást tudok hozzá és már kismilliószor végigvittem :spidey:

Ha jól emlékszem auntmay volt a cheatkód.  :hehe: Hogy melyikben arra már nem emlékszem.
Jobban szerettem úgy végigvinni, hogy nincs végtelen háló, meg élet, de a gyűjtögethető képregényeknél jól jött a cheatkód, mert azok megtalálásában a mai napig türelmetlen vagyok...  :roll: Mint minden játék gyűjtögetős cuccainál...

Az első PSX-es Pókiban a mindent aktiváló kód az EEL NATS volt, és ezt az egyet kib*szottul megjegyeztem mind a mai napig :lol: Az Electro-s folytatás nálam sajnos kimaradt,de talán egyszer bepótolom majd a lemaradásomat ;D

Igaz! Tényleg EEL NATS volt.  :hehe: Akkor vagy az Enter Electroban volt auntmay, vagy ez csak egy olyan kód volt, ami csak egyvalamit nyitott.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS