Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656787 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5680 Dátum: 2014. Március 05. - 14:14:37 »
Én azt olvastam, hogy minden régit le fog játszani, de nem magát a lemezt, hanem letölthető lesz rá valahogy valami. :)
Első körben ez a felhős rendszer szerintem annyit tesz, hogy pénzért letölthetőek lesznek majd régebbi játékok, mint most is már vannak PS2-es címek a store-on.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #5681 Dátum: 2014. Március 05. - 14:16:51 »
Oh, ez még a jövő zenéje, vagyis ha marad a melóm akkor lehet karácsonykor beruházok egy Ps4-re Bats miatt  :D

Mik vannak? Jobbára comicsos cuccok: Pókok, TF-ek, Batsek, Wolvie az AC sorozat, Unch sorozat, Tomb Raider. Most akarom megvenni a Residentet, Gta5-öt (de ezeket platinázás után passzolom is el), amit meghagyok, majd az a Deadpool lesz, valszeg az jó lesz, jókat hallottam róla.

Nohát nekem ebből kapásból jöhet a Shattered Dimensions,Wolvie,AC4 (de csak ha magyar),Uncharted valamelyik része és talán a Tomb Raider. Ez utóbbin azért is vacillálok, mert most fog hamarosan megjelenni a GOTY kiadás


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5682 Dátum: 2014. Március 05. - 14:19:39 »
A k*rva életbe, akkor ezt egy picit elsiettem. Na mindegy jól mutat azért az a steelbook, meg a legtöbb dlc szart sem ér.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #5683 Dátum: 2014. Március 05. - 14:21:16 »
A k*rva életbe, akkor ezt egy picit elsiettem. Na mindegy jól mutat azért az a steelbook, meg a legtöbb dlc szart sem ér.

A dlc-ket kifejtenéd bővebben? Mert ha úgy van ahogy mondod, akkor én se ruházok be a "szpesöledisön"-re.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5684 Dátum: 2014. Március 05. - 14:22:56 »
Inkább általánosságban értettem, nem konkrétan erre, én is csak annyit csinálnék, hogy beütöm a gugliba.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #5685 Dátum: 2014. Március 05. - 14:25:41 »
Talán még guglizni sem kell, mivel a legtöbb dlc általában haszontalan és csak pénztárca leszívó tulajdonságokkal rendelkezik :lol:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5686 Dátum: 2014. Március 05. - 14:29:51 »
Na, hát így gondoltam én is.  ;)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #5687 Dátum: 2014. Március 05. - 14:45:15 »
Oh, ez még a jövő zenéje, vagyis ha marad a melóm akkor lehet karácsonykor beruházok egy Ps4-re Bats miatt  :D

Mik vannak? Jobbára comicsos cuccok: Pókok, TF-ek, Batsek, Wolvie az AC sorozat, Unch sorozat, Tomb Raider. Most akarom megvenni a Residentet, Gta5-öt (de ezeket platinázás után passzolom is el), amit meghagyok, majd az a Deadpool lesz, valszeg az jó lesz, jókat hallottam róla.

Nohát nekem ebből kapásból jöhet a Shattered Dimensions,Wolvie,AC4 (de csak ha magyar),Uncharted valamelyik része és talán a Tomb Raider. Ez utóbbin azért is vacillálok, mert most fog hamarosan megjelenni a GOTY kiadás



Ok, karikor visszatérünk erre. ;D

Azért kivi vagyok, hogy mennyiért tudnám ezeket letölteni...  :roll:

SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5688 Dátum: 2014. Március 05. - 14:52:08 »
Azért kivi vagyok, hogy mennyiért tudnám ezeket letölteni...  :roll:
Most konkrétan 60 $-ért.  ;)

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #5689 Dátum: 2014. Március 05. - 15:20:38 »
Idézek egy Batman: AK cikkből:
A látványt (amelyre a városnál már volt jelző) jól leírja, hogy egyetlen karakter több poligonból épül fel, mint az Arkham Asylum teljes környezete (!!!). Itt érdemes azt is megemlíteni, hogy minden átvezető a játék motorjával készült, vagyis nem lesz különbség köztük és a tényleges játék között. A fejlesztők még tovább tökéletesítik Batman köpenyének fizikáját is (erre már a legelső játékban sem lehetett panasza senkinek), így az már nem csak a mozgásra, de akár a szélre is reagálni fog.

Még jó hogy jövőre összerakok egy új konfigot, a mostani gépem már csak küzdene a maximális beállításokkal ebben a játékban  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5690 Dátum: 2014. Március 05. - 15:23:26 »
A látványt (amelyre a városnál már volt jelző) jól leírja, hogy egyetlen karakter több poligonból épül fel, mint az Arkham Asylum teljes környezete (!!!).
Ugye, hogy mégse lett volna annyira egyszerű lebutítani PS3-ra Mr.Sinister?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5691 Dátum: 2014. Március 05. - 15:24:45 »
Nem letölthető lesz, hanem streamelik neked a játékot. Nem olyan lesz, mint a Nintendo Virtual Console-ja.

Sinister:
Alaplap: ASROCK 980DE3/U3S3
Max 32 GB memória, aminek ki kell tartania kb. négy évig. 2×SATAIII, ami elég egy ideig, ha idővel veszel hozzá két SSD-t (egy rendszer, egy játék). SATAII dögivel elég adattárolásra hosszú távon.
Processzor: AMD FX-6200 3.80GHz
Nem húzható, és a foglalat miatt nagyon nem is javítható, de 6×3,8 GHz-nek még egy ideig ki kell tartania. Én két éve vagyok el a 4×3,4 GHz-emen.
Procihűtő: SPIRE Kepler Pro
Nos… fújd ki gyakran sűrített levegővel. Viszont jó anyagból van az árához képest. De a por nagyon megülhet benne.
Videokártya: GIGABYTE GV-R726XOC-2GD R7 260X 2GB
1 GB videomemória kb. jövőre semmit sem fog érni sajnos. A 260X nem éppen a legjobb chipset, de tavaly első félévben kijött játékokat még elvisz fullHD-ben maximum közeli beállításokkal 25-35 fps környékén.
Memória: KINGSTON 8GB ValueRAM DDR3 1600MHz CL11
4 GB lassan minimum követelménnyé válik, nyolccal még ellehet az ember. A késleltetése nem a legjobb, de legalább nem a leglassabb fajta (1600 MHz).
Tápegység: CHIEFTEC iArena 500W
Kevés stabilan megbízható márka van, a Chieftec talán ilyen. A processzorfoglalat miatt eléggé korlátozott, hogy milyen procit + VGA-t tehetsz bele, így az 500 W-nak elegendőnek illene lennie.
Ház: LOGIC A02
Ronda, de olcsó és el lehet benne férni négy merevlemezzel.
Házventilátor: N-BASE Silent Wind 12
El se hinnéd, milyen jót tehet, ha egy házventilátor kicsit megmozgatja a levegőt. Plusz alig egy ezres.
Merevlemez: SEAGATE 1TB Barracuda 7200Egy elég szolid lemez, SATAIII-mal jó rendszernek is. Persze egy SSD lenne annak az igazi. Ám ott a minimum, amire felmegy egy rendszer meg a szükséges programok, 120 GB, és az 20e-nél indul önmagában.
Optikai: SAMSUNG SE-208DB
Külső, mert, nos… ki használ már optikai meghajtót számítógépen? Maximum ha van egy dvd filmgyűjteményed és nincs a géped rá van kötve a tévére.

Összesen az iPON-on 144050, szóval valószínűleg ha pesti vagy és hajlandó utazni egy kicsit, akkor az olcso.hu, olcsobbat.hu és az argep.hu segítségével össze lehet vadászni az egészet olyan 135 ezerért vagy olcsóbbért.
Amúgy ha tényleg nagyon akarsz egy gamer PC-t, érdemes legalább 170e-t összekuporgatni, onnan már egész jókat lehet csinálni és már belenézhetsz egy Intel prociba vagy nVidia kárytába is, amik drágábbak (nem kicsit), de jobb teljesítményt adhatnak le. Olyan 200-220e környékén már esélyes, hogy négy-öt évig tényleg nem nagyon kell hozzányúlnod, maximum a merevlemezcsere kapcsán, meg esetleg a memóriát feltolni.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5692 Dátum: 2014. Március 05. - 15:27:24 »
Hát akkor egy konzol még mindig olcsóbb.  :D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #5693 Dátum: 2014. Március 05. - 15:30:47 »
A látványt (amelyre a városnál már volt jelző) jól leírja, hogy egyetlen karakter több poligonból épül fel, mint az Arkham Asylum teljes környezete (!!!).
Ugye, hogy mégse lett volna annyira egyszerű lebutítani PS3-ra Mr.Sinister?
Szerintem nem is arra gondolt, hanem hogy csináljanak mégegyet, az originses grafikával ;D lásd anno a ps3-ps2 Wolverine game, vagy Web of shadows :hehe:
Idézek egy Batman: AK cikkből:
A látványt (amelyre a városnál már volt jelző) jól leírja, hogy egyetlen karakter több poligonból épül fel, mint az Arkham Asylum teljes környezete (!!!). Itt érdemes azt is megemlíteni, hogy minden átvezető a játék motorjával készült, vagyis nem lesz különbség köztük és a tényleges játék között. A fejlesztők még tovább tökéletesítik Batman köpenyének fizikáját is (erre már a legelső játékban sem lehetett panasza senkinek), így az már nem csak a mozgásra, de akár a szélre is reagálni fog.
Azért az túlzás, hogy nem lehetett panasza senkinek a köpenyre  elég furin nézett ki az a köpeny, még az Originsben se nagyon kezdtek vele semmit.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #5694 Dátum: 2014. Március 05. - 15:32:39 »
lásd anno a ps3-ps2 Wolverine game, vagy Web of shadows :hehe:
Hát igen, ezek a több konzolos címek aztán olyan marha jól sikerültek már máskor is.  :roll:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #5695 Dátum: 2014. Március 05. - 15:36:28 »
Tom, azért volt a smiley  ;D
De mégse lenne olyan nagy a kontraszt egy Originses felépítésnél, mint anno emezeknél... emlékszem, hogy milyen rohadt mérges voltam, amikor megláttam a Web of ps2-es variánsát...  :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #5696 Dátum: 2014. Március 05. - 15:37:44 »
Videokártya: GIGABYTE GV-R726XOC-2GD R7 260X 2GB

Azt ugye tudod, hogy egy 260-nál az a +1 giga semmit sem ér? Jó, 5 fps-t nyernél vele.  ;D Maga a GPU az életben nem fogja kihasználni és még vagy 30-35 wattal többet is fogyasztana. Ha egy 55k-s vga-ról beszélnénk, akkor még én is azt mondanám, hogy érdemes, de így. Ez csak egy 7790, túl sokat vársz tőle.

Hát akkor egy konzol még mindig olcsóbb.  :D

A játékok ára miatt sosem lesz olcsóbb a konzol. A gép lehet (3 év múlva megint nincs AA) hogy az, de még használtan is mocskos ára van a gameknek.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Videojátékok
« Válasz #5697 Dátum: 2014. Március 05. - 15:44:49 »
tg: Köszi a részletes tájékoztatást,de asszem még jó ideig maradnék a konzolnál :hehe: Ráadásul a PS4 ára 1-2 éven belül lecsökken kb 100 ezerre, ami még mindig gazdaságosabb mint ha gépparkot építenék 200-ból.

Todd: Oké, elismerem igazad volt. De akkor is b*sszák meg,hogy nem lesz több Rocksteady-s Batman lastgenre :P

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #5698 Dátum: 2014. Március 05. - 15:46:09 »


A kérdés, hogy UE3, vagy már 4 lesz alatta? Még nem láttam igazi négyes nextgen címet, jöhetne már egy.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #5699 Dátum: 2014. Március 05. - 15:59:13 »
Hát akkor egy konzol még mindig olcsóbb.  :D
Aha. PlayStation 4 125e, Xbone 153e. A védelem visszavonul, miután kiütéssel győzött.
Azt ugye tudod, hogy egy 260-nál az a +1 giga semmit sem ér? Jó, 5 fps-t nyernél vele.  ;D Maga a GPU az életben nem fogja kihasználni és még vagy 30-35 wattal többet is fogyasztana.
Nem fog egy darab fps-t sem nyerni vele, viszont nem is fogja a kártya kicsinálni magát, mert egyetlen titanfallos pálya betölt másfél giga textúrát a memóriába. A sokéves Falloutnak alig elég az egy GB videomemóriám, pedig ott nem optimalizálatlan vacak textúrákkal dolgoznak. És inkább a VGA memóriájában legyenek ezek, mégis sokkal sebesebben dolgozik vele, mint a DDR3-as rendszermemóriával.
Idézet
A játékok ára miatt sosem lesz olcsóbb a konzol.
Na igen. Steamen hat-tizenkét hónapon belül az AAA-s címek beszerezhetők maximum 18 euróért. Újonnan. Ez olcsóbb, mint a konzolos bolhapiac.