Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 656806 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6040 Dátum: 2014. Május 25. - 21:57:22 »
A másodikban nem nagyon van nagy fordulat, legfeljebb az intróban az, hogy öt évvel a KotOR 1 után közlik, hogy összesen egy jedi maradt a galaxisban: a játékos karakter. Mert izé. Azért. Ez volt az a pont, ahol először abbahagytam a játékot egy-két hónapra. Igen, a bevezető videónál.

Na ez rád vall ;D
Nem tudom én annyi boldog percet kaptam az első résztől, hogy a második kihagyhatatlan számomra.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6041 Dátum: 2014. Május 26. - 18:05:49 »
Épp most játszom végig másodszorra a KotOR 1-et és azt szerettem volna kérdezni kinek milyen élményei vannak róla, mert számomra eddig ez a legjobb SW témájú játék amivel valaha játszottam.
Nekem is nagy kedvencem, az egyik legemlekezetesebb RPG-karakterem is KotOR 1-es, nagyon erzelemteli volt az a folyamat, ahogy atsodrodott a sotet oldalra. Sokakkal ellentetben en a folytatassal is jol elvoltam, rengeteg kifejezetteb jo pillanat is van a jatekben, erdekes hattertortenet (Malachor V), karakterek (Kreia). Az Ero megoleset meg nem tartom nagyobb hulyesegnek, mint magat az Erot; ha az utobbit el tudom fogadni, hogy beleeljem magam a jatekba, akkor az elobbivel sem lehet baj.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #6042 Dátum: 2014. Május 26. - 18:58:19 »

Már nem kell sokat aludni!  8)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6043 Dátum: 2014. Május 26. - 19:06:06 »
Azért én ezt nem mondanám, ha megkapták volna azt a két évet, amit kezdetben Lucas ígért nekik, akkor egy olyan folytatást kaptunk volna, hogy tényleg nem marad olyan ember aki anélkül szólja le hogy ismerné a fejlesztés hátterét ;)
Felmerűl bennem a kérdés, hogy miért kell ismernie bárkinek a fejlesztés hátterét ahhoz, hogy egy játékot élvezhetetlennek tartson?
Nem játszottam az említett cuccal, csak így általánosságban szúrta ez meg a szememet. Vagyis ha valami nem tetszik, marhára nem érdekel, milyen hibás döntések miatt lett rossz, mert ez önmagában nem javít a produktum színvonalán.
Vagyis ha egy játék/film/könyv stb. jó lett volna ha... (kifogás behelyettesíthető), ez a produktum értékelése szempontjából szerintem teljesen irreleváns.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6044 Dátum: 2014. Május 26. - 20:12:50 »
Amig csak a termeket itelik meg, addig valoban irrelevans. A termek keszitoit, a kepessegeiket, tudasukat es a tobbit viszont valoban csak a korulmenyek ismereteben lenne jogos velemenyezni. Lenyegeben folyamatosan talalkozni olyan nezopontokkal, hogy a keszito ezt meg azt rosszul csinalta, es ha nem lett volna fogyatekos, akkor hogy lehetett volna ezt jobban megoldani.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6045 Dátum: 2014. Május 26. - 20:15:22 »
Igen, ezzel így egyetértek.  ;)
Szerencse amúgy, hogy eléggé rossz körülmények között is készültek értékelhető, sőt kiváló alkotások. pl. Alien 3.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6046 Dátum: 2014. Május 26. - 20:28:32 »
Azért én ezt nem mondanám, ha megkapták volna azt a két évet, amit kezdetben Lucas ígért nekik, akkor egy olyan folytatást kaptunk volna, hogy tényleg nem marad olyan ember aki anélkül szólja le hogy ismerné a fejlesztés hátterét ;)
Felmerűl bennem a kérdés, hogy miért kell ismernie bárkinek a fejlesztés hátterét ahhoz, hogy egy játékot élvezhetetlennek tartson?
Nem játszottam az említett cuccal, csak így általánosságban szúrta ez meg a szememet. Vagyis ha valami nem tetszik, marhára nem érdekel, milyen hibás döntések miatt lett rossz, mert ez önmagában nem javít a produktum színvonalán.
Vagyis ha egy játék/film/könyv stb. jó lett volna ha... (kifogás behelyettesíthető), ez a produktum értékelése szempontjából szerintem teljesen irreleváns.

Zozi már válaszolt is helyettem, csak ennyit tennék hozzá hogy ezt azért említettem meg, mert a játék megjelenése után jó pár neves tesztelő oldalon sokmindennek elmondták a játékot no meg a fejlesztőit, ezért tartottam fontosnak a dolog megemlítését. Ezenfelül ajánlom mindenki figyelmébe hogy a 2004-es említett Kotor 2-höz Obsis fejlesztők és rajongók által készített kiegészítés Restored Content mod, nem csak bugokat orvosol, de az ezzel letölthető mod egy teljes bolygót és annak minden történet szálát csatolja vissza a játékba, mivel ahogy jó néhány elem ez is kivágásra került.(Egyébként a mod legújabb változata idén márciusban jelent meg, ajáték meg már több mint tíz éves...)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6047 Dátum: 2014. Május 26. - 20:37:37 »
Átnézve a kommentet valóban tett tg a fejlesztőkre is megjegyzést, így ebben tökéletesen igazatok van.  ;)

Erről jut amúgy eszembe, most már igazán kiadhatnák a teljes Soul Reavert is így 15 év távlatában.  :D
Annak ellenére, hogy zseniális cuccnak tartom, sajnos nagyon látszik rajta, hogy kihagyták kábé a játék harmadát, méghozzá elég huszáros vágásokkal mert egy rakás félkész, meg lezárt helyszín van benne. Asszem azzal indokolták a vágást, hogy így két lemezes lett volna a játék, és akkor ugrik a teljes töltés mentes nyitott világ.
Amúgy asszem PS 2-re volt is ilyen kezdeményezés, hogy lesz directors cut, de szerintem sose jutott el a tényleges fejlesztésig.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 26. - 20:53:17 írta Todd »

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #6048 Dátum: 2014. Május 26. - 20:52:33 »
Nem egy folytatást elkaszáltak az elmúlt tíz évben. Most meg ugye jön a Nosgoth, biztos nem foglalkoznak egy új LoK címmel :(

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #6049 Dátum: 2014. Május 26. - 21:01:18 »
Anno egy Tomb Raider-Legacy of Kain crossover amúgy szerintem nagyon adta volna magát. Marha sok közös pont volt a Crystal dinamics féle részekben.
A Legendsben marha sok easter egg, Soul Reaver mint választható fegyver, Amandán és Lara pár skinnjén vámpír jeles tetkók, kain kriptájában lévő festmény a Croft monorban, aztán az Underworldban már nyílt elemek áthozva, pl. az Abbys körül forgó történet, annak ábrázolása, és a Thrallok szerepeltetése, a Guardian Of Light-hoz pedig készült is egy DLC, amiben a főszereplők Kainre és Razielre cserélhetők, és a párbeszédek is viccesen újra vannak vágva a LOK játékokból.
http://legacyofkain.wikia.com/wiki/Tomb_Raider:_Legend
http://legacyofkain.wikia.com/wiki/Tomb_Raider:_Underworld
http://legacyofkain.wikia.com/wiki/Lara_Croft_and_the_Guardian_of_Light
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 26. - 21:05:52 írta Todd »

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Videojátékok
« Válasz #6050 Dátum: 2014. Május 27. - 20:36:51 »
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Videojátékok
« Válasz #6051 Dátum: 2014. Május 27. - 21:04:18 »
Nyomja már valaki az B:AO - Cold, Cold Heart-ot? PC-n kiadják dobozban vagy csak a letölthető verzió marad?

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Videojátékok
« Válasz #6052 Dátum: 2014. Május 27. - 21:46:22 »
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 27. - 21:47:53 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #6053 Dátum: 2014. Május 28. - 16:15:01 »
Nyomja már valaki az B:AO - Cold, Cold Heart-ot? PC-n kiadják dobozban vagy csak a letölthető verzió marad?

Szvsz lassan jön a GoTY kiadás, amiben az is benne lesz.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #6054 Dátum: 2014. Május 28. - 16:52:39 »
Nyomja már valaki az B:AO - Cold, Cold Heart-ot? PC-n kiadják dobozban vagy csak a letölthető verzió marad?
Én pár oldallal ezelőtt sztem írtam róla... :headscratch:

Szerk:
He, mi a tosz... a Konzolok Szervíze haldoklik, vagy mi? Most kaptam egy telefont, amibe a figyelmembe ajánlották,h ogy nemsokára jön az új Transformers játék és lassan elő lehet rá rendelni...   nem gondoltam volna, hogy már ilyennel is operálnak ott, ennyire rosszul mehet... ? :surp:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 28. - 17:03:36 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Videojátékok
« Válasz #6055 Dátum: 2014. Május 28. - 18:40:47 »
Tudnátok ajánlani olyan pc játékokat, amiket lehet ketten játszani? Nem online vagy lan, hanem egy gépnél billentyűzeten, esetleg billentyűzet + kontrollerrel (split-screen is akár)? Bármi jöhet, ami elmegy egy mai átlag gépen. :)
Amiket ismerek:
Mortal Kombat
Street Fighter
Resident Evil 6
House of the dead sorozat
Virtua cop 2
Legók

Amiről még hallottam, de nem tudom, tényleg ilyenek-e, van-e pc-n is ilyen lehetőség, vagy csak konzolon (megerősítés/cáfolás is jöhet :)):
Kane & Lynch 1-2
Split/Second Velocity
Watchmen
Splinter Cell: Conviction
Előre is köszi a válaszokat! :)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6056 Dátum: 2014. Május 28. - 18:59:21 »
Jump 'n Bump
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #6057 Dátum: 2014. Május 28. - 19:11:18 »
Kicsi, casual (vagy régiek esetén shareware) jellegűek között érdemes szétnézned, régen a szomszédommal folyton ilyeneken játszottunk. Egyik se volt szerintem 20 MB felett, de két ember nyomhatta billentyűzeten és tök jól elvoltunk vele. A Tappo II máig emlékeimben van ezek közül. :)

SwitcX

  • Vendég
Re:Videojátékok
« Válasz #6058 Dátum: 2014. Május 29. - 12:20:30 »
A Dead Space után pár hétig a Plants vs. Zombies volt az EA ingyenesen kínált játéka az Originen, most azonban ismét váltottak. Az On the House akció keretében június 3-áig a Battlefield 3 alapjátékot kínálják letöltésre. Aki tehát szeretné kipróbálni a neves sorozat 2011-ben megjelent harmadik epizódját, az 19,99 eurót spórolhat.

https://www.origin.com/en-ie/store/buy/battlefield-3/pc-download/base-game/standard-edition

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Videojátékok
« Válasz #6059 Dátum: 2014. Május 29. - 15:38:15 »
Köszi Zozi és Talgaby, majd utánanézek ilyeneknek/ezeknek! :)