Én meg egy ideje jobban érdeklődöm a képregény-történelem iránt, mint maguk a képregények iránt. Így nem csoda, ha párszor előkerült, bár fejből még így se ment a neve, rá kellett keresni, de a Shock magazin elég jó kiindulás volt, mert tudtam, hogy az EC Comics (Entertaining Comics, nem az Eclipse) adta ki sok más hasonló elnevezésű horrorsorozat társaságában (Weird Science, Panic, Tales From the Crypt - igen, az a műsor bizony egy képregényen alapult), és gyakorlatilag kicsinálta őket, amikor bejött a CCA, mert egyik címük se vált elfogadhatóvá. Vagyis egy igen, a MAD, ami annyira stabil lett, hogy sikerült megúszniuk vele az eladósodást, és hogy mások rögtön felvásárolják - habár később a tulaj eladta a céget a Warner Brothers elődjének, ezért jelenik meg most a DC Comicsnál. (Oké, hányan tudtátok, hogy a Mad magazint a DC adja ki?)