Galactus érdekes és vitatott téma. Galan az előző univerzumból jött, az igaz, de maga a Galactusnak nevezett entitás sokmilliárd évvel az univerzum születése után bújt elő a kozmikus inkubátorból, ahol fejlődött, és általában ezt nevezik a születése pillanatának.
Ben listája szép, csak éppenséggel ezek az univerzummal együtt született lények, vagy az első pármilliárd évben létrejöttek listája, ráadásul némelyik nem is konkrét lény, csak egy manifesztáció (Öröklét, Végtelen, Szerelem, Gyűlölet, Káosz, Rend... igazából ezek nem léteznek élőlényként). Ha már vénség kell, akkor inkább az előző univerzumból visszamaradt, már ott is marha öreg halhatatlanok környékén kéne tapogatózni, a Nagymesternél és a társainál.