A doki amúgy kicsit közel járt, de akkor már nem volt ott sem.
A dolog azért vicces, mert Ben, ha kutakodtál volna, jó eséllyel a rossz választ tudod meg. A leggyakoribb válasz erre az, hogy Shooter leszedette. Aztán vagy adnak magyarázatot, vagy nem, többnyire nem.
Pedig Shooter szerette volna, hogy rajta legyen, egyáltalán nem rajta múlt. Maga Kirby kereste meg a céget, és kérte kifejezetten, hogy szedjék le a képét a tervezett borítóról, amit Byrne kissé furcsállva teljesített is (ezért nincs olyan nyers verzió sem, amin látszana). Kirby oka meg az volt, hogy a nyolcvanas évek elején a Marvel elkezdett mindenféle karaktereket és termékeket reklámozni és forgalmazni, amelyek Kirby stílusára emlékeztettek, de nem ő készítette őket, mégis az ő nevével próbálták eladni. Az ügyvédje azt tanácsolta neki, hogy ne engedje, hogy még ilyen formában is megjelenjen egy újabb Marvel-terméken, így hivatalosan megkérte a Marvelt, hogy távolítsák el őt a borítóról, amit Shooter és Byrne meg is tett. Persze ez csak a jéghegy csúcsa volt, mert mintha akkoriban tört volna ki a nagy háború a Király és a Marvel között a régi eredeti képregényoldalait illetően, ugyanis Kirby vissza akarta kapni azokat, mondván, hogy azok az alkotót illetik, de a Marvel meg azt mondta, hogy azok ugyanúgy a cégé, ahogy az általa teremtett karakterek is.
Amúgy az, hogy mi lett a rajzok sorsa, szintén érdekes sztori, de azt már aligha tudnám kérdés formájában feltenni.
Most pedig ismét szabad a gazda, és ígérem, minimum egy hétig békén hagylak titeket a kérdéseimmel.
