Szerző Téma: Funny  (Megtekintve 774580 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #5480 Dátum: 2010. Június 11. - 08:46:58 »
Ez a hozzáállás gyakori a tanárok részéről. Csak ezzel tulajdonképpen elismerik, hogy az egész oktatás szívás. Ha feleltetéssel és jegyekkel bűntetnek (ami jogtalan, ha logikusan belegondolok).
Azzal, hogy feleltetik a lusta diákot miért ismernék el, hogy az oktatás szívás? És mi a rákért lenne jogtalan a feleltetés?
Én angolból kaptam büntetésben feleltetésre 5-öst. Mert kihívott pofázásért, én meg tudtam az anyagot, de ettöl még ugyanúgy nem pofáztam többet a padban.
De amúgy is, volt egy tanárunk, ő mindig azt feleltette, aki felhívta magára a figyelmet, volt olyan gyerek, aki azért felelt, mert ínygyulladást kapott, és be volt dagadva a sz
ja, egy másik mert gipszbe volt az újja (a hülye rácsapta a zsebkésemet a saját újjára, és vissza kellett varrni), egy gyerek azért, mert fülbevalót rakatott be, egy másik azért, mert levágta a haját, és még sokáig sorolhatnám, ha igazán nem tudott mit kitalálni mondott egy viccet, és aki röhögött ment felelni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #5481 Dátum: 2010. Június 11. - 11:16:12 »
Te késsel jártál suliba?  :surp:
Nálunk a tanár "bökött", vagy ahol kinyitotta a naplót, az ment felelni - ha nem volt jobb ötlete. De normális esetben a tanár megnézi, hogy kinek hány jegye van már a félévben, és azokat hívja ki, akinek kevesebb.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #5482 Dátum: 2010. Június 11. - 11:20:35 »
Te késsel jártál suliba?  :surp:
Ja. Baromi sokáig mindig volt nálam kés, igen sokszor hasznos tud lenni, és egyáltalán nem önvédelmi dolgokra értem, hanem szimplán arra, hogy rohadt sokszor kell elvágni kinyitni stb. valamit.
Akkor szoktam le róla, amikor egy melóhelyen volt fémdetektoros ellenörzés, és a biztonsági őr megtalálta nálam. Habár nem lett belőle semmi (az ellenörzés arra ment ki, hogy nem-e lopunk valamit), akkor rájöttem, hogy igen könnyen ráb*szhattam volna, azóta álltalában nincs nálam.
Egyébként ez már középsuliban volt, és itt azért inkább felelőségteljesebb nevelésben részesítettek minket, így nem a tanárok figyelték, hogy kinek hány jegye van, vagy kell-e pótolnia, hanem (teljes joggal) tőlünk várták el, hogy ezt tudjuk.
Az volt a felfogás, hogy ha valakinek kevés a jegye, vagy pótolnia kell kétesre áll stb. szoljón ő, és menjen ki ő felelni, ne a tanár keresgéljen.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 11. - 11:26:40 írta Todd »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Funny
« Válasz #5483 Dátum: 2010. Június 11. - 11:37:56 »
Idézet
Az volt a felfogás, hogy ha valakinek kevés a jegye, vagy pótolnia kell kétesre áll stb. szoljón ő, és menjen ki ő felelni, ne a tanár keresgéljen.
Egyértelmű, a mi jegyeinket is leszarták. Ha javítani akarsz, vagy azt akarod, hogy legyen annyi jegyed, amennyiből lehessen félév végén osztályozni az már a te gondod, figyelj rá te, hisz a te érdeked. Szerintem ez a normális hozzáállás. Ne a tanár nézze már, hogy jajj pistike kapott egy hármast és még csak 2 jegye van a félévben, jó lenne felelnie.

Nálunk a legtöbb tanár azt csinálta, hogy bejött, leült, váltott velünk pár szót, na és akkor felelés, ahol a napló kinyílik. Puff kinyitotta (szinte mindig 5-10 embernél nylt ki, mert be volt már törve), aztán fogta és lapozgatott. ;D Szóval addig lapozott, ameddig olyat nem talált, akit feleltetni akart. AZért persze megszólalt "No akkor XY, nálad nyílt ki a napló". :D így utólag jópofa, de amikor nem készültem, és így "nyílt ki" nálam a napló, akkor kurvára ideges voltam az igazságtalanság miatt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #5484 Dátum: 2010. Június 11. - 11:39:38 »
Todd, nálam évek óta van a kulcstartómon egy összecsukható kisolló hasonló célra, és tökéletesen megfelel.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #5485 Dátum: 2010. Június 11. - 11:46:28 »
AZért persze megszólalt "No akkor XY, nálad nyílt ki a napló". :D így utólag jópofa, de amikor nem készültem, és így "nyílt ki" nálam a napló, akkor kurvára ideges voltam az igazságtalanság miatt.
Így utólag egyetemi éveimet pergetve én is visszasírom a folyamatos ellenörzést. Még mindig jobb volt akkor kapni egy dekket, és jövő órára felkészülni a max 20 oldalas anyagból, amit elég volt párszor elolvasni, mint most amikor az ember félév végén észbe kap, hogy egy komplett szakkönyvet be kell magolnia.

Összevont üzenet ideje: 2010. Június 11. - 11:47:25
Todd, nálam évek óta van a kulcstartómon egy összecsukható kisolló hasonló célra, és tökéletesen megfelel.  :D
És azzal hogyan nyitsz ki egy sört, hogyan vágsz fel mondjuk egy almát, és még sokáig sorolhatnám. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Funny
« Válasz #5486 Dátum: 2010. Június 11. - 12:00:43 »
Idézet
Így utólag egyetemi éveimet pergetve én is visszasírom a folyamatos ellenörzést. Még mindig jobb volt akkor kapni egy dekket, és jövő órára felkészülni a max 20 oldalas anyagból, amit elég volt párszor elolvasni, mint most amikor az ember félév végén észbe kap, hogy egy komplett szakkönyvet be kell magolnia.
Hát ha lehetséges bemagolni annyit, akkor nehéz, meg minden, de no problemo. Nálunk azért nem fenyeget ilyesmi, mert ha évközbe nem tanulsz, akkor 95%, hogy a vizsgaidőszakban nem tudod megcsinálni az összes főtárgyat. Elsőbe még ismertem olyat, akinek sikerült (az első nem is volt nagy szám), de másodikba aki megpróbálta, most mit ad Isten, még mindegyik csak másodikos, ismét.

Engem pont ezért nem haott meg a középsulis feleltetés. Persze, okozott bosszúságot, ha kaptam egy karót, de na istenem. 2 hét alatt ki lehetett javítani, annyiba került, hogy két délután nem 2-3 órát tanultam, hanem 5-öt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #5487 Dátum: 2010. Június 11. - 12:14:59 »
És azzal hogyan nyitsz ki egy sört, hogyan vágsz fel mondjuk egy almát, és még sokáig sorolhatnám. ;)
Vittél sört a suliba?  ;D
Csavaros üdítőt iszom, az almát meg harapom.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Funny
« Válasz #5488 Dátum: 2010. Június 11. - 12:17:59 »
Nem a sulitól egy utcára a delikátesz mögött ittuk meg.
És ha neked is porcelánból lenne a jobb felső metsző fogad, te is kétszer is meggondolnád, hogy megér-e 3 nap fogatlanságot, és egy órás fogorvosi kezelést egy jó kemény alma. :lol:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Funny
« Válasz #5489 Dátum: 2010. Június 11. - 17:17:04 »
Elég gáz, hogy tényleg az embernél nem lehet kés, mert rögtön arra gondolnak az emberek, hogy az fegyver. Pedig néha jó ha van azért, amit Todd is mondott. Nekem is van egy faja kis bicskám, én faragtam bele fa nyelet, de nem merem magammal mondjuk a belvárosba vinni, mert ha igazoltat egy rendőr és megtalálja, lehet hogy elveszi és soha többet nem látom.

Na ezt meg most találtam:

Tipikus gagyivámpírra utal a meghosszabbodott metszőfog.  :hehe:

Összevont üzenet ideje: 2010. Június 11. - 17:31:22
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 11. - 17:31:22 írta VTomi »

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Funny
« Válasz #5490 Dátum: 2010. Június 11. - 17:34:25 »
Megint egy cica.  :oh:

Szépen lassan kell vegyek egyet, úgy megkedveltem őket az ilyen aranyos képekből.  :)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Funny
« Válasz #5491 Dátum: 2010. Június 11. - 17:45:20 »
Azért nem mindig ilyen aranyosak  :hehe:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Funny
« Válasz #5492 Dátum: 2010. Június 11. - 18:14:51 »

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Funny
« Válasz #5493 Dátum: 2010. Június 11. - 18:34:44 »
Na igen, értem a célzást  :hehe:. Pont az ilyen macskákat kerülném szívesen mint az utóbbi ^^. Viszont egy "whiskas" macskát elfogadnék, ami csak ellenne a házban, lődörögne és nem bánná, ha felpakolom minden d.u. cuccokkal miközben tvzem.  :lol:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Funny
« Válasz #5494 Dátum: 2010. Június 11. - 18:37:51 »
Olyan macska nincs. Olyan esetleg, ami hajlandó megtűrni a létezésed (esetleg...), ha megfelelő mértékben eteted, na meg persze rendelkezésére állsz, amikor úgy dönt, foglalkozik kicsit veled. A macskáknál ugyanis tudni kell, hogy nem te veszed elő, hogy kicsit törődj vele, hanem ő közli veled, hogy mikor akarja, hogy kényeztesd.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Funny
« Válasz #5495 Dátum: 2010. Június 11. - 18:40:30 »
Akkor inkább... veszek egy rókát.  :-\


Szerk. Amúgy ezt is pár évvel ezelött fedeztem fel. Mmint, hogyha a rókát kicsi korától "befogadod" és felneveled, akkor teljesen emberbarát lesz. Nat.Geon láttam azóta nem hagy aludni a gondolat. Még csak egy keretes ház kell...  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 11. - 18:43:39 írta Szilánkmentes »

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Funny
« Válasz #5496 Dátum: 2010. Június 11. - 18:59:47 »
Ha már nagy MK-láz van: ;D

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Funny
« Válasz #5497 Dátum: 2010. Június 11. - 19:08:07 »
Arcok, de ugyanakkor közveszélyesek.

Frenetic !  :lol: :lol: :lol:

Na majd egyszer én is töltök fel nektek pár képet az én gattomról  8)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Funny
« Válasz #5498 Dátum: 2010. Június 11. - 20:47:34 »
Olyan macska nincs. Olyan esetleg, ami hajlandó megtűrni a létezésed (esetleg...)
Igaz... de viszont reggelente mindig odabújik, amikor már éhes. Ha kicsit még húzod az időt, egész sokáig szeret közben.  :D
Idézet
Akkor inkább... veszek egy rókát.
Miért nem kutyát?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Funny
« Válasz #5499 Dátum: 2010. Június 11. - 23:11:11 »
Aha... csak aztán megunja, és a szeretet átmegy karmolásos ébesztésbe. Mert azért nem hagyja, hogy elfelejtsük, ki itt a főnök. ;D