Szerző Téma: Új Titkos Háború  (Megtekintve 76621 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #220 Dátum: 2008. December 21. - 12:10:08 »
Nem hiszek én már el semmit, Ezektől minden kitelik.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #221 Dátum: 2008. December 23. - 01:06:20 »
No, nagy nehezen, megküzdve tomboló viharral, zúgó tengerrel, pusztító erejű tornádóval, én is kiolvastam a kötetet. Szegény, már tiszta por volt, szabályosan le kellett törölgetnem, amikor elkezdtem. ;D(na jó ezt azért nem)
Szóval rossz szokásomhoz híven egy hosszabb értékelés:
A kötetnél, úgy ahogy van, az a legfontosabb valami, amit összképnek hívnak, egyszerűen pazar. Bőven megérte a pénzét, másnak is csak ajánlani tudom. Illetve büszkén mutogatni a családnak, hogy pofa lapos, én legalább művészetet olvasok, nem olcsó romantikus, meg kalandregényeket.
A festmények egyszerűen gyönyörűek, rendkívül élethűek, fantasztikusak és még sok-sok fennkölt jelző. Nem tudok betelni vele, az az igazság hogy már megvan egy jóóópár napja a kötet, de amikor itthon voltam, szinte minden nap elővettem, ha nem is olvastam, de a képeket is öröm volt önmagában nézegetni. Általában érzékeny vagyok a rajzokra, kivétel ha a sztori lenyűgöző, itt azt hiszem senkinek nem lehet panasza. Az arcok élethűek, mesteriek, és ami legfontosabb: egyéniek. Azt már írtam, hogy Fenegyerek isteni, a rucija pontosan olyan, vagy még jobb, mintha  vászonról tették volna bele....ráadásul Dell'Otto Pókembere az egyik legjobb, amit valaha láttam. Bagley óta, szóval jópár éve nem tetszett ennyire sem Peter arca(nem gondol rosszra), sem a jelmezes megjelenítése. Sokkal fenyegetőbb mint általában, civilben meg szinte tökéletes...elég férfias, mégis van benne valami "csibészes" gyerekesség, idősebb Romita Peterét  is lepipálja simán, pedig nála is nagyon jó volt Peter Parker arca. Persze mellettük kiemelhetném az összes szererplőt: mindenki meseszépen meg van festve, a sztori szerencsére kedvezett Dell'Otto-nak, a technobűnözők is nagyon szépek, modernek, futurisztikusak és a szereplők érzelmeivel sincs baj. Pl. Fury cinikus vigyora, Badras vége előtt nagyon eltalált, vagy Daisy sunyi vigyora..és még sorolhatnám.szóval le a kalappal tényleg a művész előtt, már csak ő érte is megérte megvenni ezt a kötetet. (Az már szőrszálhasogatás, hogy a festés általában nem szokott kedvezni a harc dinamikájának, itt is egyik másik mozdulatban egyáltalán nem érezni a mozgást, valóban olyan, mintha állóképeket látnánk...legalábbis máskor könnyen el tudom képzelni magamban a mozdulatsort, itt volt rá példa, hogy nehezemre ment...de ez mint mondtam szerintem a festés egyetlen szükséges rossza, és a képek valóban annyira szépek, hogy minimális a jelentősége + egyedül egy valakinek nem tetszett a búrája, és az Pléhsuszter. Én őt a korábbi Pókember képregényből egyáltalán nem ilyen csúnya, törpe, hollóórrú rusnya vénembernek ismertem meg, elsőre nem is esett le nekem, hogy ő lenne az...azt hittem egy vénasszony, nem is férfi...) a panelkezelés is egy-két finoman elmozdított képkockával szolidan ugyan, de fel van dobva. Csak hab a tortán, hogy a részletekre is sokszor figyelt a művész, pl nagy poén, amikor Amkap a national geographic magazinját olvassa a repülőt. Gondoltam, hogy szabadidejében nem Mórickát olvas az öreg, de ez meglepett. :)

A történet is jó, egy erős közepes, bár biztosan nagyobbat ütne, ha már nem ismertem volna a történetet. A fordulat elég ütős lehet első olvasatra, plusz a folyamatos flashbackek, visszaemlékezések nagyon ügyesen bele vannak illesztve a sztoriba, feldobják. Főleg akkor, amikor a múltban járunk, kapunk pár jelenetet, ugrás a jelenbe, ahol pont az izgalmas részeknél hagyjuk abba..aztán folytatjuk ismét a múltban. Plusz a vége felé, hogy beleillesztették a fő csatához képest jövőben játszódó kihallgatást szintén egy jó ötlet volt. Szerintem nem törte meg a sztorit, egy ilyen össznépi csihi-puhi amúgyis könnyen unalomba fulladhat. Persze tudom, hogy ez a sztori Nick Furyról szólt, meg minden, de a végét hamar összecsapták, lehetett volna egy kicsit hosszabb is. ez a Bardas nőci is csak jött, megvillantotta magát, szívta az energiát, vagy mi a túrót csinált...szónokolt, utána meg gyorsan el is tűntették. Tipikus és unalmas már ez a sokat beszélős, aztán a végére hamar kipurcanós "főgonosz", ezért mondtam, hogy lehetett volna még egy résszel hosszabb és mutathatott volna valamit. A többi gonosz ugyan nem sokat szerepelt, de ennyi oldalon, ilyen sok szereplőt mozgatni nem könnyű, szóval ez hibának nem róható fel Bendis bácsi rovására.
Akkor pár SPOILERES!!! dolog:

-PÓkember káromkodása nagyon gáz gyerekek. Ez a baszikuli, basszuskulcs...ezt nem kellett volna de tényleg. :D Simán ki kellett volna karakterezni és kész. Ezen egy jó nagyot néztem, szinte égett az arcom. :D
-Logan hogy a fenébe lehet részeg? Még az aktájában is le van írva, hogy nem hat rá a pia, meg a mérgek...erre meg piásnak ábrázolják. Ecem facom megállt. Ha a sztori szempontjából szükséges lett volna, vagy lett volna vele valami jó poén...de így semmi értelme nem volt.
-Luke Cage az aktája szerint egyedülálló. És Jessica Jones az ki? A beszélgetőpartnere vagy mifene? ;D
-Aztán a Shiled bázison ez a szlenges szóhasználat..ez hogy jön ide? Eredetiben is ennyire lazázva nyomják. Ha igen nem értem miért...azért csak Fury ezredes előtt....

Egy két észrevétel még: Amkapék túlzottan jól bírták a buynót szerintem még az f4 belépése előtt, azért a bűnözők erős számbeli fölényben voltak, plusz Kapiék testi ereje azért nem verte az egeket, még Pókember volt ott a legerősebb jóformán. Jó, Furynak volt fegyvere, de akkor is.
Viszont az F4 belépése nagyon ütős lett, szabályosan én is éreztem azt az erőt, ahogy Ben betört a hadszíntérre. :)
johnny "unyós"-s beszólásán is jót derültem, plusz volt még benne egy-két jó poén, pl amikor Peter mondja, hogy "Fúúúj. Mi a rák ez?"..abban a helyzetben egy ilyen beszolás. Hát dőltem a röhögéstől tényleg. Egyébként Petert szokás szerint a poénos, állandóan dumálós figurára vették, de egyrészt megszoktuk már, másrészt most passzolt is ez a sztorihoz.
És akkor kérdeznék erről a Bardas nőről, hogy okés, hogy kiborg, de tulajdonképpen mit is csináltak vele a tudósai, mik a képességei? És ez a láncreakciós bomba ez hogy a túróba működött volna? Valami frappáns sci-fis magyarázat nincs erre? Mert én a sok fényből meg energianyalábból nem sokat tudtam kibogozni...
Fury az elején szokatlanul is..mi a jó szó erre? sírós rívós érzelgős volt(korábban ugye nem ilyenenk ismertük meg..nagy hazafinak, kötelességtudónak, aki azonban a cél érdekében bőven képes pár embert feláldozni, plusz az eszközei sokszor álnokak és tisztességtelenek)...."Mit tettem", meg hasonló beszólások. Még jó, hogy a végére észhez tért
De ehhez még jön egy spoiler:
Ezt a végét nem értem teljesen. Ha Fury beosont a kastélyba és álmában megölte a nőt, hogy-hogy ott volt előtte és beszélgetett vele? Azt se értem, hogy a kastély felrobbantása után a hősök miért viselkedtek úgy, mintha nem is tudomén hány száz ártatlan latvériai halt volna meg....az a kastély jól láthatóan egy hegyen volt, a környezetében nemvolt ház, meg ilyesmi...jó a kastélyban tartózkodók meghaltak, de az alattuk lévő város/falú sértetlen maradt nem?Szóval nem értem ezt a fene nagy felháborodást a részükről.
Egyébként Roszomák dühe a végén nekem teljesen megalapozatlan volt...kilóg a lóláb. Fury a végén amúgy nagyon jól beszélt, teljesen egyetértettem vele. Ja és Daisy karaktere is nagyon jó lett megírva...már abból a pár kockából is, amennyiben szerepelt. Fiatal, profi, céltudatos...olyan amilyennek egy ügynöknek lennie kell és jól felhúzta Hillt, akit mindig is utáltam. Ráadásul még nagyon vonzónak volt megfestve, pedig nem szoktak tetszeni a rövid hajú nők...egyből megszerettem. :)
a fordítást ugye most Ati követte el...nem tudom hanyadik munkája már ez, de szerintem teljesen rendben van, amit furcsállottam azt már leírtam spoilerben, meg még pókembernek egy "just is"-es beszólását nem tudtam hova tenni, nem értem hogy jött oda a just szó. Amúgy jók a mondatok, Fury szövege a végén különösen, szóval csak gratulálni tudok Atinak.
A kötet minősége kifogástalan, én nem találtam elírást benne. A shield akták nagyon jók, az utolsó oldalakra külön köszönet annak a pár festménynek még, tényleg le a kalappal, Kingpin. :kingpin:
Összességében ez egy nagyon jó kiadvány, kiváló minőség, fantasztikus képi világ, egy egész jó történet, ügyes történetvezetés, sok szereplővel, és egy jó fordítással.
Aki meg még nem vette meg, az szégyelje el magát, álljon be a sarokba, majd miután 2 napig kenyéren és vízen élt, azonnal rendleje, vagy vegye mag valahol. :)
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 23. - 01:15:57 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #222 Dátum: 2008. December 23. - 10:56:07 »
A pléhsuszter mindig is egy vénember volt, te hogy emlékeztél rá?

Logan csak ellenálló az alkoholra. Erre én is gondoltam amit írtál, és belegondoltam, hogy Logannak mennyit kellett innia, hogy így elázzon. Nem semmi adagot benyomhatott, akármit is ivott.


Bardas képességét leírták nagyjából nem? energiát tud elszívni, én úgy vettem ki, mivel ezeknek a technobűnözüknek energiával működik a felszerelése, így a pléhsuszterrel összejátszva az összegyűlt bűnözőkből annyi energiát tudott kiszívni, hogy elpusztított volna mindent maga körül.


Fury-t én személy szerint nem éreztem sírós-rívósnak, egyszerűen csak rájött hogy hibázott.

Azt, hogy miért kellett kétszer megölni Bardast én sem értettem teljesen.

Az ilyen hősök mint amerika kapitány meg pókember meg egy ember halála miatt is ki tudnak akadni, nekik az élet szent, szóval mindegy hogy egy gonosz zsarnok hal meg, szerintem érthető a dühük.

Rozsomák dühét a végén viszont én is túlzónak éreztem, de szerintem ez is elnézhető simán. belefér a természetébe, belemagyarázható a csata hatásának is, felhergelte magát, olyanok voltak a körülmények, hogy nem akarta visszafogni magát.
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 23. - 10:58:28 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #223 Dátum: 2008. December 23. - 11:48:53 »
Idézet
A pléhsuszter mindig is egy vénember volt, te hogy emlékeztél rá?
Pont azt a szót vetted ki belőle, ami nem lényeg. :D Persze, vénember volt, de egy viszonylag magas, és ehhez a testalkathoz képest daliás alkatú valaki volt, és nem volt ekkora "csőre" sem.
Idézet
Fury-t én személy szerint nem éreztem sírós-rívósnak, egyszerűen csak rájött hogy hibázott.
Hát, nekem szokatlan volt tőle. Ráadásul miért döbbent le, hogy mit tett? Tisztában volt az esetleges következményekkel, és Luke Cage ide-vagy oda, bármikor megtenné újra szerintem.
Idézet
Rozsomák dühét a végén viszont én is túlzónak éreztem, de szerintem ez is elnézhető simán. belefér a természetébe, belemagyarázható a csata hatásának is, felhergelte magát, olyanok voltak a körülmények, hogy nem akarta visszafogni magát.
Okés, de azért csak Fury-t akarta szétkaszabolni. A korábbi megbízóját, főnökét, a SHIELD fejét. A következő akinke nekimegy ki lesz? Xavier?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #224 Dátum: 2008. December 23. - 12:04:07 »
Erre csak azt tudom mondani, hogy Fury nem az a szeretetre méltó figura.  :D Egyik hős sem tartja a barátjának. Többször bosszantotta fel vagy verte át a nagy marvel hősöket, mint ahányszor jót tett velük, és ha már Amerika kapitány is képen törölte őt, akiről ugye tudjuk, hogy higadt figura, akkor mit várjunk Rozsomáktól? :)
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #225 Dátum: 2008. December 23. - 12:19:02 »
Logan le tudja magát inni, volt már rá jó pár példa. A szervezete csak sokkal gyorsabban bontja le az alkoholt, de pár üveh whisky után már alapból elkezd kötekedni. :)
Luke Cage és Jess Jones csak jó fél évre rá házasodtak össze. A kormányzati akták meg nem az iwiw, ott nincs olyan, hogy "jár valakivel". Vagy házas, vagy egyedülálló, vagy elvált, vagy özvegy, kész.
Fuyt az elején a bárónő tájékoztatta, ezért volt olyan laza. A háború óta ismerik egymást, gyakorlatilag évtizedek óta szerető-féleségek.
Bardasról meg mintha volna egyébként egy szép kis doksi valahol a kötetben.

És... a vonaton lefelé elolvastam én is végre. És gratulálok Atinak, az összképet nézve és az eredetihez mérten a legjobb fordítást sikerült prezentálnia a magyar szuperhősös-kötetek között. Így kell szuperhős-sztorit fordítani, kérem szépen. Hihetetlen, milyen jól összeraktad a magyar szöveget, és kifejezetten öröm volt látni néhány már-már kiveszőben lévő szlenges kifejezést. (pepo, az meg nem "juszt is" akart lenni?). A Sarahnál voltak kifogásaim, de itt most nincs egy szál se, csodás élmény volt olvasni. (Viszont egy apróság: NBA kapcsán én nem nagyon hallom a főcsoportokat "konferencia" néven emlegetni, jó az főcsoportnak is).
A sztoriról nem írok, nekem egyáltalán nem volt új, megvannak a maga gyenge pontjai, de összességében én máig ezt tartom Bendis egyetlen remekbeszabott csapatképregényének, amit hihetetlen alapossággal és a rá egykor jelemző zsenialitásával - történetvezetés, dramaturgia és párbeszédek terén is - rakott össze. Del'Ottonál látszik azért, hogy a nagy képekhez - főleg borítókhoz - van szokva (a kétoldalasok egyszerűen lélegzetelállítóak, még így, ilyen kicsiben is), és szerintem vannak olyan borítókészítő alkotók, akik nála azért jobban tudnak megoldani egész füzeteket (Gyurgyevics például zseniálisan tud oldalakat is rajzolni, csak rémesen lassan is), de ez a kötet valóban egy szemnek élvezetes képregény.
A magyar kiadásról annyit, hogy én inkább csak köszönöm, hogy végül megjelenhetett ez, de magával a kötet milyenségével nem tudok elégedett lenni. Nem az a gond, hogy hogy néz ki, csak tudom, hogy ez igazság szerint a sok kihagyott doksival és az erősen csökkentett mérettel elég "fapados" lett. De azoknak, akiknek nem volt szerencséjük semmilyen szempontból az eredetihez - meg a füzetek se voltak sokkal nagyobbak, csak a HC - úgyis mindegy.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #226 Dátum: 2008. December 23. - 12:32:08 »
Engem azért érdekelnének azok a kimaradt doksik.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #227 Dátum: 2008. December 23. - 13:26:58 »
Információim szerint fogsz majd velük találkozni magyarul. Nagyon hasznosak a sztori megértéséhez.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #228 Dátum: 2008. December 23. - 17:56:25 »
Hú, pepo05, mindig öröm ilyen kisregényeket olvasni! Sajnos én ezekről időhiányban leszoktam, pedig imádok kivesézni egy-egy magyar kiadást.
No, de az engem érintő dolog:.
– Pókember poénos káromkodása... nos: azt akartam, hogy vmi Peterre jellemző, mégis egyedi legyen. És mivel Marvel-kötetről van szó nem lehet túl durva sem. Ráadásul mivel be van tojva, kellett hogy legyen vmilyen kapkodó, összetákoltság jellege, hogy nem is gondolja végig, mit... öö... gondol. :) Az eredetiben amúgy „Crapity crap crap crap!” De nem értem: durva volt... vagy béndzsa?
– Az eligazításra gondolsz az elején? Igen, ott eredetiben is beszólongatnak egymásnak lazábban (a magyarban kicsit még lazábban), de az nagyon jópofa szitu. Az egésznek van egy tipikusan munkahelyi hangulata :)
– Igen, ahogy talgaby is írta, az „juszt is”. Más szóval csakazért is. :)

A sztorival nekem is az volt az egyetlen bajom, hogy a végén érezni a sietséget, összecsapottságot, mert amíg Bardas színre nem lép, ez egy remek kém- és összeesküvés-regény. A főgonosz gyors lecsapása és kissé klisés szövege ront az összképen, és a végeredményből emiatt le kell vonni, de a dialógusok megmentik szerencsére. Bendis igazán erős ebben. Dell'Otto pedig a legjobb festményeket produkálja, mióta én ilyet láttam. És nem is az élethűség az, ami kiemeli a társai közül (bár olyan sok nincs), hanem a képregényessége. Olyan minta cerkarajzokat látnál festményben, nem pedig festményeket. Van karaktere a képeknek. Pazar, na.

Köszönöm szépen a gratulációkat, örülök, hogy tetszett! A helyesírásért pedig Karolát tessék dicsérni, bár azért annyi dolga nem volt...  ;D
Kérdezted, hogy hanyadik munkám: 2003-ban kezdtem a Semicnél képsorokat fordítani a Garfieldba, amit máig csinálok kisebb kihagyásokkal, régebben napilapokban is volt pár sorozatom. Ez évben kaptam „nagyvadakat” Vladitól és kaine-től és az Úth-val együtt eddig 5 kötetnek követtem el a magyar szövegét. 

talgaby: igazán köszönöm, ez tőled külön jólesik! Persze jó alapanyból nem nehéz jót produkálni.  ;) Bendis remekelt.
Ez az NBA-s dolog, hol van? Nem emlékszem rá...  :-[
A doksikat, jegyzékeket, vázlatokat én is sajnáltam, mert igazán hangulatosak, de a történethez nem, ellenben a teljes képhez szükségesek.
kaine biztos nem véletlen hagyta ki, nem számoltam utána, de egy-két ívvel biztos meg kellett volna toldani... Az megdrágította volna.
(Sajnos az eredetihez hasonló kurrens szedést sem tarthattuk meg a kisebb méret, és az amúgy is kis fokozatú betűk miatt, ezért lett kapitális. De ez talán csak az én fájdalmam... volt. Mára már megbarátkoztam vele.)

...

Ja, közben elővettem a kötetet, és tudom, mire gondoltál, talgaby! A kosaras cikkre, amit Danny olvas fel Cage-nek.
Na AZT direkt elolvastattam egy remek sportújságíróval, és erre is rákérdeztem. Azt mondta, jó. Who am I to argue? :)
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 23. - 18:57:15 írta Ati »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #229 Dátum: 2008. December 23. - 18:50:41 »
A betűt ne sajnáld, jól váalasztottál hozzá, szépen illik a képregényhez. :) Az lenne már elég nagy baj, ha műszaki szerkesztőként találnánk bármit nálad, ami rossz...
Az NBA-s dolog a második füzet elejefelé, Danny Rand olvas fel az újságból Luke kórházi ágya mellett. Volt még valami nüansznyi akármi, de ez az egyetlen, ami szerintem terminológiai hiba volt.
A doksik kihagyása meg ilyenek meg igen, tudom, beszéltünk Tomiról erről talán kétszer is. De ha már írtam róla véleményt, akkor ezt azért említésre méltónak találtam. Bár már szép volna, ha egyszer Marvel kapcsán is eljutnánk odáig, hogy egy extra tartalommal bíró méretnövelt, keményfedeles képregénykötetet is eltartson biztonságban a magyar piac...
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 23. - 19:00:05 írta talgaby »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #230 Dátum: 2008. December 23. - 22:59:35 »
Köszönöm szépen Pepo a nagyon részletes értékelést!  :spidey: ;) Örülök, hogy ez sem kidobott pénz volt.  ;D
Szerintem is ez volt Ati eddigi legjobb fordítása, nekem különösen a Lény szövege tetszett tőle, nagyon jól elkapta a karaktert - mint Lőrinc anno Pókembert.
A kötet a füzeteknél tényleg csak alig kisebb, nem is tudtam, hogy HC-ben nagyítottak rajta. A doksik pedig, ahogy emlékszem, valami 18 oldalt dobtak volna hozzá, ami által 3500 fölé ment volna az eladási ár - ennyit pedig nagyon nem értek meg. Ami igazán szükséges volt hozzá, az mind benne van - még festmények is.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #231 Dátum: 2008. December 23. - 23:00:41 »
Idézet
De nem értem: durva volt... vagy béndzsa?
Béndzsa. ;) Egy csoporttársam kámorkodott így, de mindig a fejemet fogtam, hogyan lehet még káromkodni is ilyen bénán. Szerintem Petertől is idegen volt, főleg ilyen hatványozott formában.
Idézet
– Igen, ahogy talgaby is írta, az „juszt is”. Más szóval csakazért is.
Akkor ez az én hibám, nem ismertem ezt a szót/kifejezést egyáltalán. Már Juszt Lászlóra is gondoltam, hogy hozzá kapcsolódik, de nem találtam az összefüggést. :D

Egyébként köszi a válaszokat a kérdéseimre. ;)
Az NBA-s dolgot én is csak főcsoportnka hallottam, a sport1-en is így mondják általában a szakik.

A doksikat én is sajnáltam,de hát ha ez volt a siker ára, akkor bőven megérte. :)

Ja és nincs mit. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #232 Dátum: 2008. December 24. - 00:40:07 »
Hát ez van, valamit ki kellett találni oda. Az eredeti is muris, nem is káromkodás igazán (bár a crap csúnya szó), úgyhogy akkor célt értem.
Bár kaine szerint is figuraidegen volt, de nem én írtam, én csak fordítottam.  ;D Szerintem belefért.

A keleti konferenciát én régebben egy kosaras magazinban olvastam. Bár elég régen volt, lehet, hogy azóta honosították a szót...
Jobban is tetszik ez a főcsoport nekem (a konferencia eléggé tükröfordítás), úgyhogy köszi, legközelebb ezt használom majd!  ;)
Bár ha nem zavarta a szakújságíró szemét sem, akkor valszeg mindkettő használatos. Csak hogy védjem magam mégis.  ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #233 Dátum: 2008. December 24. - 12:17:41 »
Használják, de a Sport1-nek is köszönhetően inkább a magyar változat terjedt el jobban, szerencsére. :)
És ha ez megnyugtat, nekem tetszett az a káromkodás. :D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #234 Dátum: 2008. December 25. - 09:01:46 »
Tegnap már én is egész nap így káromkodtam. :D
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #235 Dátum: 2008. December 25. - 09:10:39 »
Ma reggel a fa alatt én is megtaláltam a képregény csomagomat, benne két ÚTH-val és 2 Mutánsvilággal. Nem szeretnék eposzt írni róluk, mert akik korábban hozzájutottak, mint én már úgyis elmondtak mindent amit én is szeretnék, csak azt akarom mondani, hogy mindkettő színvonalas, gyönyörűen kivitelezett, profi munka. Óriási hála érte Atinak
és Kaine-nek a kiadásért. Köszönöm srácok, rég nem örültem így semminek karácsonykor.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #236 Dátum: 2008. December 25. - 09:29:20 »
És a Biblia mangának? :hehe:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #237 Dátum: 2008. December 25. - 09:21:46 »
Kapj trippert a neved napján.  :drying:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #238 Dátum: 2008. December 25. - 09:46:52 »
No-no-no. A két Watchment én is be tettem a fa alá, nem bírtam kihagyni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #239 Dátum: 2008. December 25. - 20:32:16 »
Akkor neked igazi boldog karácsonyod van.  :D ;)