Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 344969 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2820 Dátum: 2018. Január 17. - 16:47:26 »
Todd, te egy nagyon jólelkű, és szabadságszerető Superman lennél. :D És egyben nagyon kaki Superman is, mert csak járnád a galaxisokat, és tojnál rá, hogy mi itt belepusztulunk a bűnözésbe meg a katasztrófákba.  ;D :lol: :lol:
Pontosan, de pont ezért nem tartom ezt bármilyen szinten jó lelkűségnek, hiszen amiről beszélek szerintem pont a legalapvetőbb ösztön.
Míg az amiről ti beszéltek, hogy mindenáron próbálja egy rakás szerencsétlen szuperember belepréselni magát a mi földhözragadt társadalmunkba, ez nekem kb. a Bicycle Repairman-es Monty Python jelenetet idézi.  :lol:
Egyébként sajnos el kell, hogy keserítselek, önmagában attól, hogy megkapnád Szupi képességeit, még nem tudnád bejárni a galaxisokat. :(
Nem sok Superman képregényt olvastam, de pl. a SuperGirl végén simán kirepül Darkseid-el az univerzum végéig.
Azért, mert most arról beszélgetünk, hogy egy csupa Supermanből álló társadalom hogyan működne.
Igen, pontosan erre akarnék mindig utalni. Ezért indult meg jobban a fantáziám és nem ragadt le azon, hogyan élne egy rakás szuper képességű ember. ;)
Amúgy ha te Superman lennél, állandóan a szabad ég alatt aludnál? Nem szeretnél lakásban lakni, enni, inni, satöbbi?  ;D
Nem értem, miért lenne szükségem ahogy te mondtad egy kártyavárra. Valószínűleg ezerszer jobb dolgokat tudnék létrehozni.
Ha mindenki isten lenne, akkor te sem lennél az. Ugyanolyan átlagos ember lennél, mint most, hisz ugye viszonyítunk.
Köszönöm, ezek szerint mégis igazam volt a legelején. ;) :nezze:
Ha egy ember dupla vagy tripla olyan erőssé válna mint mindenki más az igen, az hatalom, de ha mindenki, az csak szintlépés. ;)
Másfelől a véleményem az, hogy a több milliárd puszta erővel fénysebességgel bolygók és dimenziók között utazgatni képes egyedet talán meg sem kellene megpróbálni egyetlen bolygóra koncentrálni.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 17. - 17:30:17 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2821 Dátum: 2018. Január 17. - 17:38:46 »
Idézetet írta: Todd
Pontosan, de pont ezért nem tartom ezt bármilyen szinten jó lelkűségnek, hiszen amiről beszélek szerintem pont a legalapvetőbb ösztön.
Az, hogy bejárnád a galaxisokat, az nem ösztön, hanem puszta kiváncsiság, esetleg tudományos érdeklődés. A galaxisokat járni neked ugyanolyan hobbi lenne, mint másoknak körbeutazni a Földet. Az alapvető ösztönök a túlélési ösztön és a fajfenntartás. Az utazgatás egy hobbi. De ebből következően lényegében te is a saját vágyaid kielégítésére használnád a képességeidet, mint a legtöbb ember. Vagy mint minden ember. Ki tudja.

Idézet
Míg az amiről ti beszéltek, hogy mindenáron próbálja egy rakás szerencsétlen szuperember belepréselni magát a mi földhözragadt társadalmunkba, ez nekem kb. a Bicycle Repairman-es Monty Python jelenetet idézi.
Idézet
Igen, pontosan erre akarnék mindig utalni. Nektek viszont minden mondatotok arról szól, hogyan élne egy rakás szuper képességű ember.

Csakhogy Superman is egy ember. Pont ez a karakter lényege. Bármilyen fantasztikus képességei is vannak, attól még legbelül ugyanolyan ember, mint te, vagy én. Ugyanarra vágyik mint bárki más és ugyanúgy él, mint a legtöbb ember. Szereti a barátnőjét, riporterkedik, szeret elolvasni egy jó könyvet, vagy beülni egy moziba, vagy csak Loissal sétálni a parkban. És néha mellékesen megmenti Metropolist, vagy a Földet, mert a képességei miatt megteheti. De ettől még ahogy ő is nyilatkozta magáról: "csak egy kansasi farmer vagyok".

És ha te megkapnád Szupi képességeit, attól még ugyanolyan ember maradnál. Attól, hogy valaki szupererőt kap, még nem lesz emberfeletti intelligenciája, vagy akármi. Ahogy Kaine is írta, valószínűleg egy ideig kiélveznéd a képességeidet, bejárnád a világegyetemet, aztán megunnád és végül ugyanarra vágynál, mint bárki más, vagy mint amire eddig vágytál. Összebújni a barátnőddel, elolvasni egy jó könyvet, vagy akármi. Aztán a személyiségedtől vagy jóra, vagy rosszra használnád a képességeidet (bízom benne, hogy jóra :D ), vagy lehet, hogy nem is használnád. De hiába lennél egy másik galaxisban, egy másik bolygón, attól még hiányoznának neked a megszokott emberi dolgok, mert ember vagy.

Ha Galactusról, Dormammuról, vagy más kozmikus mértékű entitásokról beszélünk, rájuk lehet mondani, hogy (fél)istenek, de Superman nem az. De még az Asgardiak sem azok, csak egy nagyon fejlett technológiával rendelkező földönkívüli faj.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2822 Dátum: 2018. Január 18. - 08:00:38 »
Az alapvető ösztönök a túlélési ösztön és a fajfenntartás. Az utazgatás egy hobbi. De ebből következően lényegében te is a saját vágyaid kielégítésére használnád a képességeidet, mint a legtöbb ember. Vagy mint minden ember. Ki tudja.
A szuperképességekkel mindkettő kiesik, nincsen túlélési ösztönöd, ha közel sebezhetetlen vagy, és mivel ilyen szintű biztonságba vagy, a fajfenntartás ösztöne is háttérbe szorul (lásd fejlett civilizációk, de ilyen szempontból még reálisnak is mondható az az extrém szituáció, hogy a kryptonon nincsen hagyományos gyereknemzés), jönnek a szükségletpiramis következő szintjei.
Csakhogy Superman is egy ember. Pont ez a karakter lényege.
Clark Kent csak azért létezik, Superman csak azért húz ember jelmezt, mert emberi nevelést kapott, csak emiatt vannak emberi vágyai, és ezért akar a mi kis földhözragadt társadalmunkba beilleszkedni. ;)
Attól, hogy valaki szupererőt kap, még nem lesz emberfeletti intelligenciája, vagy akármi.
Dehogynem. Azt az információ áradatot, és sebességet, amit egy kryptoni agya feldolgoz, egy emberi agy képtelen lenne. Igazából egy szuper-számítógép az illető feje.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 18. - 14:45:04 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2823 Dátum: 2018. Január 18. - 14:10:14 »
Csakhogy Superman is egy ember. Pont ez a karakter lényege.
Clark Kent csak azért létezik, Superman csak azért húz ember jelmezt, mert emberi nevelést kapott, csak emiatt vannak emberi vágyai, és ezért akar a mi kis földhözragadt társadalmunkba beilleszkedni. ;)
Mi is emberi nevelést kaptunk. Ettől az emberek nem lennének mások.
Idézet
Attól, hogy valaki szupererőt kap, még nem lesz emberfeletti intelligenciája, vagy akármi.
Dehogynem. Azt az információ áradatot, és sebességet, amit egy kryptoni agya feldolgoz, egy emberi agy képtelen lenne. Igazából egy szuper-számítógép az illető feje.
Szerintem sem lesz. Hisz akkor az összes szupererős szuperbűnöző hiperintelligens lenne. (Ha még mindig az a téma, hogy ha hirtelen mindenki szupererős lenne a Földön, akkor mi történne.) A legtöbben szerintem beleőrülnének, mások beleszarnának mindenbe és csak a vágyaiknak élnének, megint mások pedig próbálnák az emberiség hasznára fordítani és meggyőzni másokat, hogy ők is tegyék ugyanazt. 


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2824 Dátum: 2018. Január 18. - 14:37:29 »
Nem, igazából sosem ez volt a téma. :lol:
2: Terraformálás??? Minek? Az újraklónozott kriptoniak is megszokták volna a levegőt mint Clark (Zodék két perc alatt) és szupererősek lennének, míg kriptoni körülmények közt nem!!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2825 Dátum: 2018. Január 18. - 22:08:23 »
A szuperképességekkel mindkettő kiesik, nincsen túlélési ösztönöd
Hát, ha egy kis kriptonitot dugsz Szupi orra alá, mindjárt feltámad benne az az ösztön.  ;D :lol:

Idézet
Clark Kent csak azért létezik, Superman csak azért húz ember jelmezt, mert emberi nevelést kapott, csak emiatt vannak emberi vágyai, és ezért akar a mi kis földhözragadt társadalmunkba beilleszkedni. ;)
Ezzel egyáltalán nem értek egyet. Mert ha belegondolsz, igazából a kryptoniak is nagyon hasonlítanak hozzánk. Nem mutatta be nagyon a film, de igazából nekik is ugyanolyan vágyaik vannak, mint nekünk, ők is szerelmesek, valószínűleg nekik is vannak hobbijaik, satöbbi. Ha bárhol felidézik Szupi eredettörténetét, ott Jor-El és Lara is teljesen ugyanolyan szülőként viselkednek, mint a földi emberek, mindig ki van hangsúlyozva, hogy mennyire szeretik a gyermeküket. És ha Szupi a Kryptonon nevelkedett volna, a szuperképességek nélkül is ugyanolyan hétköznapi életet élt volna, mint mi, csak fejlettebb technológiával. De igazából a képregényekben, filmekben kitalált intelligens civilizációk is "földhözragadtak" többnyire, ugyanúgy élnek, mint mi. Vegyük például az Asgardiakat, ők mit csinálnak? Esznek, isznak, mulatnak, házasságban élnek, gyerekeket nevelnek, dolgoznak, satöbbi. Ha meg háború van akkor háborúznak. Az Asgaridak is ugyanolyan emberien visekednek, mint mi, csak sokkal fejlettebb technológiájuk van. És mivel valószínűleg a világegyetemben mindenhol az evolúció törvényszerűségei alakítják az élet fejlődését, az intelligens civilizációk vélhetően a valóságban is hasonlóan élnének mint mi, csak vagy primitívebbek, vagy technológiailag sokkal fejlettebbek lennének nálunk, aszerint, hogy a fejlődésük melyik korszakában járnak épp.

Idézet
Azt az információ áradatot, és sebességet, amit egy kryptoni agya feldolgoz, egy emberi agy képtelen lenne. Igazából egy szuper-számítógép az illető feje.
Nem tudom, ennyire azért nem vagyok otthon a Szupi képregényekben. De ha ez igaz lenne, az azt jelentené, hogy Szupi okosabb lenne, mint Reed Richards, de minimum egy szinten lenne vele, viszont nekem nem ez jött le, sem a képregényekből, sem a filmekből. Másrészt viszont, ha elfogadjuk, hogy a kryptoniaknak számítógépagya van, az megmagyarázná, hogy miért tudnak olyan gyorsan alkalmazkodni a szuperképességekhez.

Idézet
de ilyen szempontból még reálisnak is mondható az az extrém szituáció, hogy a kryptonon nincsen hagyományos gyereknemzés
Igazából az szerintem nem is olyan extrém szituáció. Azért is tetszett nagyon, ahogy a Kryptoni társadalmat bemutatták a filmben, mert nagyon jó reflexió volt a mi valós világunk problémáira. Én nem feltétlenül gondolom azt, hogy a társadalmuk disztópikus volt, sőt. A genetikai tervezés és születésszabályozás rendszerét szerintem azért vezették, mert őket is a túlnépesedés fenyegette, és valamiért a kolonizációs megoldás nem vált be nekik. És figyelembe véve, hogy a túlnépesedés a mi társadalmunkban is komoly probléma, és hosszú távon tarthatatlan állapot, elég esélyesnek tartom, hogy a távoli jövőben a mi civilizációnkat is egy ilyen megoldás bevezetése mentheti majd meg - feltéve, hogy a népünk megéri egyáltalán azt a napot. Sajnos ez sokkal reálisabban elérhető megoldás, mint a csillagközi kolonizáció.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2826 Dátum: 2018. Január 18. - 23:13:27 »
És mivel valószínűleg a világegyetemben mindenhol az evolúció törvényszerűségei alakítják az élet fejlődését, az intelligens civilizációk vélhetően a valóságban is hasonlóan élnének mint mi, csak vagy primitívebbek, vagy technológiailag sokkal fejlettebbek lennének nálunk, aszerint, hogy a fejlődésük melyik korszakában járnak épp.
Alapvetően mindennel egyetértek, amit eddig írtál, de ezzel nem. A filmekben azért tűnnek hasonlónak a világok és társadalmak, mert földiek írják őket. Vélhetően olyan szinten tér el bármelyik másik élet vagy civilizáció, amit egyszerűen elképzelni sem tudunk. Nem kell messzire menni, mert a földi élővilágban is vannak olyan példák, amik totálisan ellentétesek az emberi ösztönökkel.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2827 Dátum: 2018. Január 18. - 23:34:52 »
Nem tudom, ennyire azért nem vagyok otthon a Szupi képregényekben. De ha ez igaz lenne, az azt jelentené, hogy Szupi okosabb lenne, mint Reed Richards, de minimum egy szinten lenne vele, viszont nekem nem ez jött le, sem a képregényekből, sem a filmekből.
Igen azt jelenti. Ehhez nem is kell a képességeit ismerni, csak végiggondolni azt, amit te magad leírtál. Egy másodperc alatt milliárdszor több információ érkezik be az agyába, mint egy embernek, és ő képes mindet feldolgozni, és szelektálni közülük. Ebből adódik, hogy pont ennyivel gyorsabban is tanul, mint egy ember. ;)

Alapvetően mindennel egyetértek, amit eddig írtál, de ezzel nem. A filmekben azért tűnnek hasonlónak a világok és társadalmak, mert földiek írják őket. Vélhetően olyan szinten tér el bármelyik másik élet vagy civilizáció, amit egyszerűen elképzelni sem tudunk. Nem kell messzire menni, mert a földi élővilágban is vannak olyan példák, amik totálisan ellentétesek az emberi ösztönökkel.
Egyetértek. Ezért nem értettem egyáltalán, miért gondoltátok úgy, hogy egy teljesen a nulláról induló szuperképességű egyedekből álló friss civilizáció pontosan ugyanolyan társadalomba fog rendeződni, mint az emberiség. Szerintem teljesen más lenne.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 18. - 23:37:04 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2828 Dátum: 2018. Január 19. - 02:11:40 »
A filmekben azért tűnnek hasonlónak a világok és társadalmak, mert földiek írják őket.
Ez is igaz, persze, én nem azt mondtam, hogy anatómiailag, illetve kinézetben ne térne el egy földönkívüli faj tőlünk. Nyilván a planétájukon fennálló környezeti viszonyokhoz alkalmazkodtak evolúciósan ők is. De ettől függetlenül, ha olyan fejlett, és értelmes civilizációról beszélünk, akik legalább a mi szintünkön vannak, akkor feltételezhetjük, hogy sok alaptulajdonságukban, illetve az életmódjukban hasonlóak lehetnek. Egyszerűen a fejlett intelligencia és eszközhasználat kialakulásának feltételei meghatározzák ezeket. Nyilván alapból kell legyen nagyon fejlett agyuk és idegrendszerük, képesek kell legyenek felfogni és megérteni a világ működését, technológiákat feltalálni és használni. És mivel az eszközhasználatig és a fejlett intelligenciáig az evolúciónak köszönhetően jutottak el, egy csomó más evolúciós vívmányra nincs szükségük, amik kivesztek belőlük, vagy nem is rendelkeztek velük.Például nincs szükségük tüskékre, agyarakra, méregmirigyekre, csápokra, karmokra satöbbi, mert tudnak fegyvereket készíteni, és nincs természetes ellenségük. Nem kell rejtőszín sem emiatt. Viszont olyan végtagokra van szükségük amik alkalmasak a fejlett eszközhasználatra. Fegyverekkel vadásznak, de képesek előállítani az élelmiszereket maguknak, íg nincs szükségük olyan testalkatra és fizukumra sem, ami a természetben való túléléshez kellenek. Az eszközhasználat miatt igazából nincs szükségük sokkal élesebb érzékszervekre sem, mint a mieink. Bundát sem kell növeszteniük, mert hozzánk hasonlóan képesek ruhát készíteni, és városokat építenek, ahol a saját igényeikhez igazitják a környezeti viszonyokat. Mi is ezt csináljuk, télen fűtünk, nyáron bekapcsoljuk a klímát. Ha elég intelligensek ahhoz, hogy fejlett technológiát tervezzenek és gyártsanak, akkor elég fejlettek ahhoz is, hogy legyenek érzelmeik; ha érzelmeik vannak, akkor ezt megpróbálják kifejezni is, így van művészetük, kultúrájuk, és így tovább.
Biztos lennének fizikálisan, testfelépítésben és a szerveikben eltérések hozzánk képest, de a fejlett intelligencia és eszközhasználat miatt az életmódjuk mégis hasonló lenne a miénkhez valószínűleg.

Idézet
Nem kell messzire menni, mert a földi élővilágban is vannak olyan példák, amik totálisan ellentétesek az emberi ösztönökkel.
Igen, de a földi élővilágban csak egyetlen olyan faj van, amely mind intelligenciában, mind gondolkodásban, mind eszközhasználatban és szervezettségben is magasan a többi élőlény fölé tudott nőni, és ezzel a bolygó legversenyképesebb, legdominánsabb faja lett: az ember. Bárhogy is nézzük, a társadalmunk összes problémájával együtt is ezen a bolygón mi vagyunk az evolúció csúcsa. Az evolúció legnagyobb vívmánya a fejlett intelligencia, és az ebből következő eszközhasználat. Jelen állás szerint ez sikeresebb minden más evolúciós megoldásnál. És ezzel elérkeztünk oda, hogy mi már ki tudjuk kapcsolni az evolúciónkat. Vagy ha úgy tetszik, magunk fogjuk tudni alakítani azt.
Egy másik bolygón élő értelmes civilizációra is ugyanez érvényes, ők is a fejlett intelligenciájuk révén jutnak el oda, ahova mi, és ők is a bolygójuk domináns faja lennének. Persze az ő bolygójukon is változatos és sokszínű életformák léteznének, ahogy itt a Földön is, hiszen az evolúció így tudja kikísérletezni a legsikeresebb megoldásokat.

Igen azt jelenti. Ehhez nem is kell a képességeit ismerni, csak végiggondolni azt, amit te magad leírtál. Egy másodperc alatt milliárdszor több információ érkezik be az agyába, mint egy embernek, és ő képes mindet feldolgozni, és szelektálni közülük. Ebből adódik, hogy pont ennyivel gyorsabban is tanul, mint egy ember. ;)
De ha ez igaz lenne, az azt feltételezné, hogy ő lenne a legnagyobb tudós a Földön. Ergo képes lenne olyan technológiákat feltalálni és létrehozni, ami messze túlmutat rajtunk (főleg hogy a Magány Erődjében alapból hozzáfér egy csomó földönkívüli tudáshoz és technológiához). Vagyis pusztán az intelligenciája révén képes lenne megoldani a Föld összes problémáját minden szuperképesség nélkül is. Ha Szupi ilyen intelligens lenne, akkor nem piros-kék sztreccsruhában bohóckodna, hanem kőkeményen átalakította volna a civilizációnkat, és ki tudja, lehet, hogy diktátorként uralkodna.

Idézet
Ezért nem értettem egyáltalán, miért gondoltátok úgy, hogy egy teljesen a nulláról induló szuperképességű egyedekből álló friss civilizáció pontosan ugyanolyan társadalomba fog rendeződni, mint az emberiség.
Mert egy pillanatig sem beszéltünk nulláról induló civilizációról. ;) Az eredeti példában a Zod által újraalkotott kryptoni civilizációról beszéltünk, akik marhára nem nulláról indultak volna, mert alapból rendelkeznének az összes kryptoni tudással és technológiával.
Aztán átváltottunk arra a témára, hogy mi lenne, ha a Föld összes embere megkapná Szupi erejét, de mi sem nulláról indulunk, mert alapból egy működő civilizált társadalom vagyunk. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 19. - 02:33:09 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2829 Dátum: 2018. Január 19. - 07:51:39 »
De ha ez igaz lenne, az azt feltételezné, hogy ő lenne a legnagyobb tudós a Földön. Ergo képes lenne olyan technológiákat feltalálni és létrehozni, ami messze túlmutat rajtunk (főleg hogy a Magány Erődjében alapból hozzáfér egy csomó földönkívüli tudáshoz és technológiához). Vagyis pusztán az intelligenciája révén képes lenne megoldani a Föld összes problémáját minden szuperképesség nélkül is.
Pontosan erről beszéltem már korábban is, mikor ti arról írtatok, hogy a mostani házakat, városokat összedöntenék. ;):nezze:

Ha Szupi ilyen intelligens lenne, akkor nem piros-kék sztreccsruhában bohóckodna, hanem kőkeményen átalakította volna a civilizációnkat, és ki tudja, lehet, hogy diktátorként uralkodna.
Az intelligencia legmagasabb foka közismerten az, amikor diktátorrá akarsz válni. :lol: :nemtudom:


Egyébként a választ te magad írtad le arra a kérdésre, miért nem tette meg egyiket sem. ;)
Csakhogy Superman is egy ember. Pont ez a karakter lényege. Bármilyen fantasztikus képességei is vannak, attól még legbelül ugyanolyan ember, mint te, vagy én. Ugyanarra vágyik mint bárki más és ugyanúgy él, mint a legtöbb ember. Szereti a barátnőjét, riporterkedik, szeret elolvasni egy jó könyvet, vagy beülni egy moziba, vagy csak Loissal sétálni a parkban. És néha mellékesen megmenti Metropolist, vagy a Földet, mert a képességei miatt megteheti. De ettől még ahogy ő is nyilatkozta magáról: "csak egy kansasi farmer vagyok".
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 19. - 09:59:17 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2830 Dátum: 2018. Január 19. - 16:31:16 »
Viszont olyan végtagokra van szükségük amik alkalmasak a fejlett eszközhasználatra.
Nem biztos, hogy a végtag az nélkülözhetetlen. Mi van, ha mentálisan, telekinetikusan is képesek minderre?
 
Idézet
Fegyverekkel vadásznak, de képesek előállítani az élelmiszereket maguknak
Nem biztos az sem, hogy kell vadászniuk. Lehet, hogy növényeken élnek, lehet, hogy fotoszintetizálnak. Rengeteg módon eltérhetnek a miénktől.
Idézet
Ha Szupi ilyen intelligens lenne, akkor nem piros-kék sztreccsruhában bohóckodna, hanem kőkeményen átalakította volna a civilizációnkat, és ki tudja, lehet, hogy diktátorként uralkodna.
Ezzel én is egyetértek. Szupi nem szuperintelligens, ennek még soha semmi jelét nem mutatta. Sőt, sokszor viselkedett már bután, vagy nyúlt olyan eszközökhöz, ami azt mutatta, hogy nem okosabb az embereknél. Hogy az információkat gyorsan dolgozza fel az agya, az gyorsaság, nem intelligencia. Illetve képes lett kizárni az információ áradatot, így nem is biztos, hogy egyszerre sokhoz jut hozzá.
Önmagában az, hogy többnyire erővel akarja megoldani a problémáit, feltételezi, hogy nem szuperintelligens.  ;)
Pontosan erről beszéltem már korábban is, mikor ti arról írtatok, hogy a mostani házakat, városokat összedöntenék. ;):nezze:
Úgy gondolod, hogy tudósként kitalálna olyan anyagot, amit az ő erejével sem lehet ledönteni? Mert ha ez sikerülne is, azért átépíteni a világ összes épületét olyanra még neki is túl nagy falat lenne.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2831 Dátum: 2018. Január 19. - 16:40:30 »
Superman belép egy terembe hogy Lex Lutor számítógépéről adatokat nyerjen ki. A számítógép felrobban. Mivel látta kb. 2 mp-ig megjegyezte a felépítését és újjáépíti a romokból olyan szintre hogy használható lesz (megtörtént eset).
Kepzeljétek el ha ez a személy, akinek ez zsigerből megy, tudományos pályára lépne. ;) Milliószor gyorsabban tanul meg bármit, mint egy ember, és minden szóra, képre akármire a legapróbb részletekig emlékezik, amit látott. És ezek mellett, ahogy mondtátok, még nem is csak a földi tudásanyaghoz fér hozzá (amit szerintem elég rövid idő alatt kompletten el tudna sajátítani, mondjuk 10-20 év, de ha szakosodik, ahogy az emberek szokták egy éven belül a legnagyobb professzor a választott témában), hanem más kultúrákéhoz is.
Ha nem is fejleszti önállóan a képességeit (vagyis nem hoz létre semmi újat, de kétlem, hogy erre képtelen lenne), csak lemásol dolgokat, úgy is olyan szinten tudná felvirágoztatni a földet, hogy szerintem évszázadokat ugornánk előre a saját tempónkhoz képest.

Sőt, sokszor viselkedett már bután, vagy nyúlt olyan eszközökhöz, ami azt mutatta, hogy nem okosabb az embereknél.
Én inkább azt tapasztaltam, hogy ez többségében abból származik, hogy érzelmileg fejletlen. Plusz amiről fentebb beszélek az csak a logikai intelligencia egyik formája, és több féle lehetséges.

Úgy gondolod, hogy tudósként kitalálna olyan anyagot, amit az ő erejével sem lehet ledönteni? Mert ha ez sikerülne is, azért átépíteni a világ összes épületét olyanra még neki is túl nagy falat lenne.
Igen az új civilizációk felépítése elég nagy falat szokott lenni. ;)
Egyébként elég sok ember él még olyan épületekben, amiket a saját erejéből le tud dönteni, sőt a tárgyaink elég nagy részét (és egymást is) tönkre tudjuk tenni. ;)

Pár írás a témában:
Idézet
Superhuman intelligence
Superman is often shown to have a flawless, eidetic memory of everything he has ever seen, read, heard, or otherwise experienced. In most portrayals, Superman is capable of multilingualism, enabling him to learn, speak and understand any language he comes in contact with. Superman possesses intellect that surpasses genius-level. In Superman #5 (Summer 1940) he proclaimed that he had invented the cloth (immune to the most powerful forces) of which his uniform is made. People from Krypton already had genius-level intellect, being a society thousands of years ahead of Earth in technology. In the presence of a yellow sun, Superman's intelligence is further enhanced, literally to super-humanoid levels, giving him super intelligence and allowing his brain to operate faster than a supercomputer.[19] His intelligence has enabled him to create effective strategies and tactics when engaging enemies during situations from which his powers alone cannot save him.
Idézet
Genius Level Intellect
He has shown incredible intelligence and computational abilities; his mind works sharply and with extreme speed relative to earth-humans. Superman's analytical powers enable him to read information directly from machines (and, with careful usage of his heat vision, he can even reprogram machines).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 19. - 17:55:37 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2832 Dátum: 2018. Január 19. - 18:39:55 »
Nem biztos, hogy a végtag az nélkülözhetetlen. Mi van, ha mentálisan, telekinetikusan is képesek minderre?
Igen, csak kérdés, hogy a telekinézis a valóságban létezhet-e, és ha igen, akkor az evolúció ki tudná-e alakítani. Ha igen, akkor az óriási ugrás lenne az adott fajnak, azonnal dominánssá válnának a többi fajjal szemben. Másrészt viszont, az élőények szervezete nem szeret energiát pazarolni, és az evolúció is arra törekszik, hogy minél hatékonyabban működjenek az élőlények. Tehát az is előfordulhatna, hogy elvileg lehetőség lenne a telekinézis kifejlődésére, de mondjuk akkora energiaráfordítással járna egy ilyen képesség fenntartása, hogy egyszerűbb, ha inkább végtagokat növeszt az adott élőlény.

Idézet
Nem biztos az sem, hogy kell vadászniuk. Lehet, hogy növényeken élnek, lehet, hogy fotoszintetizálnak. Rengeteg módon eltérhetnek a miénktől.
Persze, biztos, hogy eltérnének bizonyos részletekben. Lehet, hogy több kezük lenne, vagy máshogy helyezkednének el az érzékszerveik, satöbbi. De arra céloztam, hogy ha elég intelligensek ahhoz, hogy fejlett civilizációt alkossanak, akkor a társadalmuk, és az életmódjuk valószínűleg mégis hasonlítana a miénkhez.  Ezt egyszerűen az evolúció és a biológia törvényszerűségei meghatározzák. Igazából a saját bolygónk élővilágával kapcsolatos ismereteink és tapasztalataink alapján lehet következtetni arra, hogy többé-kevésbé milyen lenne a földönkívüli élet. Például nem véletlen, hogy az említett fotoszintézis is megmaradt a növények szintjén, a fejlettebb élőlények számára nem elég hatékony energiatermelési forma. Valószínű, hogy ez egy másik planétán is így lenne.

Idézet
Ezzel én is egyetértek. Szupi nem szuperintelligens, ennek még soha semmi jelét nem mutatta. Sőt, sokszor viselkedett már bután, vagy nyúlt olyan eszközökhöz, ami azt mutatta, hogy nem okosabb az embereknél. Hogy az információkat gyorsan dolgozza fel az agya, az gyorsaság, nem intelligencia. Illetve képes lett kizárni az információ áradatot, így nem is biztos, hogy egyszerre sokhoz jut hozzá.
Önmagában az, hogy többnyire erővel akarja megoldani a problémáit, feltételezi, hogy nem szuperintelligens.  ;)
Egyetértek. Sehol nem láttam semmi nyomát annak, hogy Superman szuperintelligens lényként viselkedne. Nem tudom, honnan vetted Todd, hogy szuperfejlett agya van. Sőt, én a kryptoniakról sem gondolnám, hogy különlegesen fejlett az agyuk. Jóval fejlettebb a technológiájuk, és többet tudnak a világegyetemről mint mi, de ehhez nem kell szuperfejlett agy, mert ott vannak a számítógépek nekik. A mi fajunknak sincs szüksége nagyságrándekkel fejlettebb agyra, mert ezt helyettesítjük a számítógépekkel.

Superman belép egy terembe hogy Lex Lutor számítógépéről adatokat nyerjen ki. A számítógép felrobban. Mivel látta kb. 2 mp-ig megjegyezte a felépítését és újjáépíti a romokból olyan szintre hogy használható lesz (megtörtént eset).
Az, hogy fotografikus memóriája van, egy dolog. De ettől még nem lesz zseni. Lehet, hogy 5 másodperc alatt bemagolná a teljes kryptoni tudásbázist, és minden szavát vissza tudná mondani neked, de közben lehet, hogy egy mukkot sem értene belőle. ;) Lehet, hogy ránézne mondjuk egy idegen űrhajó hiperhajtóművére, és megjegyezné az alkotórészek kapcsolódási sorrendjét, illetve össze tudná legózni újra a szerkezetet. De ettől még nem biztos, hogy megértené a szerkezet működési elvét, vagy a hipertérugrás fizikai törvényszerűségeit. Az egy dolog, hogy jó a memóriád, és az egy másik dolog, hogy képes vagy felfedezni, megérteni és felhasználni új, eddig nem ismert tudományos összefüggéseket.
Köztünk is léteznek olyan csodabogarak, akik képesek beseggelni egy telefonkönyvet, de mégsem lett belőlük Nobel-díjas tudós. Reed Richards sem azért zseni, mert mondjuk be tudna magolni egy telefonkönyvet.
Amúgy nekünk is van hasonló képességünk, mint Szupinak, csak mi úgy hívjuk: Google.  :lol:

Idézet
Pár írás a témában:
Ez szép és jó, de úgy látszik, erről minden képregényben és filmben elfeledkeznek az alkotók. :lol:

Idézet
Az intelligencia legmagasabb foka közismerten az, amikor diktátorrá akarsz válni. :lol: :nemtudom:
Nem tudom, mert még sosem találkoztam szuperintelligens lénnyel. :lol: De a diktátort itt ne a szó pejoratív értelmében képzeld el.  ;) Nem az általunk ismert klasszikus diktatúrákról van szó. Egy szuperintelligens lény nem élvezetből, kapzsiságból vagy hatalommániából lenne diktátor. Hanem a nagyobb jó érdekében hozna bizonyos döntéseket, ennek következtében pedig ránk kényszerítene olyan szabályokat, vagy cselekvéseket, amik nem tetszenének nekünk, vagy amiknek esetleg nem fognánk fel az értelmét.

Például, tegyük fel, hogy Superman szuperintelligens lényként úgy döntene, hogy meg kell oldani a túlnépesedés problémáját, mert veszélyezteti a civilizációnk fennmaradását, ezért kidolgozná és bevezetné a születésszabályozás rendszerét - mert mondjuk ezt tartaná az elérhető legjobb megoldásnak - és a hatalmával/technológiájával kikényszerítené, hogy globálisan minden ország betartsa, függetlenül attól, hogy nekünk, állampolgároknak tetszik-e a dolog, vagy sem.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2833 Dátum: 2018. Január 19. - 19:03:46 »
Értem. Tehát akkor te igazából nem azt vonod kétségbe, hogy a karakter szuper intelligens, hanem csak simán nem fogadod el a földön használt jelentését az intelligencia szónak. Így mondjuk érthetőbb miért beszélünk el egymás mellett.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 19. - 19:09:43 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2834 Dátum: 2018. Január 19. - 19:11:10 »
De, kétségbe vonom. Csak példának mondtam, hogy ha szuperintelligens lenne. Nem Superman volt a példámban a lényeg, hanem az, hogy egy szuperintelligens lény miért, milyen formában lenne "diktátor". ;)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2835 Dátum: 2018. Január 19. - 19:21:52 »
Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy az összes felsorolt példát, képességet, elfogadtad. Azt, hogy az agy kapacitása milliószor nagyobb és gyorsabb az emberekénél, hogy a technikai problémamegoldó képessége veri bármelyik földi mérnökét, vagy programozóét, hogy egy nyelvet megtanul, és alkalmaz rekord sebességgel, csak a végén hozzábökted, hogy mindezek a te szemedben nem számítanak, szuperintelligensnek, és nem igényelnek különleges agyi felépítést, mert ezt bármelyik földi szuperszámítógép is meg tudná csinálni. :lol:
Gondolom azért nem láttad az intelligenciája jeleit a képregényekben sem, mert ezeket nem tartod annak (én sem olvastam többet max egy tucatnál, mégis időnként adódtak ilyen példák). Mindezt pusztán azért, mert "visszahúzódó" életmódot folytat, és nem dédelget Luthor, vagy Reed féle terveket, csupán egy kansasi srác akar lenni.

Szerk: Kicsit jobban utánaolvasva a témának, tévedtem, még én is bőven alá lőttem az intelligencia szintjét. :lol:
Még hogy visszahúzódó életmód, a francokat, simán van annyira aktív, mint Reed. Így viszont mindaz amiről eddig beszéltem, nem is feltételes mód, hogy tudna-e ilyen dolgokat létrehozni.
https://www.quora.com/How-smart-is-Superman-Does-he-have-the-potential-to-be-super-intelligent
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 19. - 19:49:23 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2836 Dátum: 2018. Január 19. - 20:04:24 »
Nem fogadtam el. Max a fotografikus memóriáját esetleg, TALÁN elhiszem, meg azt, hogy villámgyorsan tud olvasni, de ennyi. :lol: A többi agyi képességéről azt gondolom, hogy csak belefércelték a bio-jába, mert jól hangzik, meg hogy bizonyos esetekben legyen az íróknak mit elővenni, ha a cselekmény úgy kívánja. Mellesleg azért a fotografikus-memóriás számítógép összeszerelést is erősnek tartottam kissé abban a bizonyos sztoriban. Lehet, hogy az is csak ott került elő egyszer, aztán soha többet. De ugyanabban a történetben volt az is, hogy rájött, hogy a hőlátásával meg tudja szilárdítani Pókember hálóját, mert jéé, abban a szituációban jó ötletnek tartották az írók. Miközben az összes többi képregényben a tűz tönkreteszi Póki hálóját. :paradicsom: Erről ennyit.

Idézet
Mindezt pusztán azért, mert "visszahúzódó" életmódot folytat, és nem dédelget Lutor, vagy Rreed féle terveket, csupán egy kansasi srác akar lenni.
Én pont azt mondom, hogyha tényleg szuperintelligens lenne, akkor pont, hogy nem akarna kansasi srác lenni. ;) És nem vesződne sztreccsgatyás szuperhősködéssel, amikor sokkal komolyabb szinten is fel tudna lépni a jó ügy érdekében. Valószínűleg egészen máshogyan gondolkozna, mint mi.

Attól, hogy egy-egy pillanatban az írók beállítják zseninek - lásd legózás és hálóelemzés (az is jó nagy hülyeség, de hagyjuk), még nem hiszem el róla, hogy az. Mert a történetek 99%-ában meg az van, amit Kaine írt: ugyanolyan átlagosan, vagy butábban is gondolkozik, mint mi.

Idézet
His intellectual capacity varies widely depending on who's writing him.
Megvan a helyes válasz a kérdésre.  :lol: :lol:


« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 19. - 20:10:08 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2837 Dátum: 2018. Január 19. - 20:14:56 »
Ne hagyd, hogy a képregény írók befolyásolják egy karakterről kialakult nézőpontodat, mit gondolnak magukról, ezek a kis zugfirkászok. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 19. - 20:17:49 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2838 Dátum: 2018. Január 19. - 20:19:26 »
Oké, akkor csak olyan íróktól fogok Superman-sztorikat olvasni, akiknél tök buta a karakter. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2839 Dátum: 2018. Január 19. - 20:41:42 »
Úgy érzem, Frank Millerrel jó barátok lesztek. ;)